Dobry przełom w kampanii prezydenckiej w USA

1161718192022»

Komentarz

 • edytowano January 15
  Moim zdaniem to przekazuja blogoslawienstwo i wyrazaja sobą wielowiekową (no, tu se tak rzucilam na wyrost) godność i silę Urzędu.
  Choc nie wykluczam, ze modla sie za niego, zanim zostanie wyprowadzony na szafot.
 • Mania napisal(a):
  @Mordechlaj; podobno prezydent US ma konstytucyjne prawo do dekretu o immunitecie dla siebie i swojej rodziny na czas po upływie kadencji. Takie prawo działające w przyszłości. Trump może i powinien z tego skorzystać, widząc co się wyprawia.

  (ktoś mówił o tym we Wnecie)
  Żeby (dalej nic nie) wiedzieć wystarczy wpisać w Gugla: "can trump pardon himself".
  Optional: Wkleić pierwszy lepszy artykuł w Tłumoka gugle.
  Wiola!:
  Konstytucja daje prezydentowi szerokie uprawnienia do łaski. Ale nie dotyczy to przestępstw stanowych lub lokalnych.
  Trumpowi postawiono zarzuty w sądach federalnych i stanowych.
  Czy będzie mógł użyć mocy przebaczenia, aby pomóc sobie lub swojej rodzinie?
  Wielu ekspertów prawnych ostrzegło, że prezydent może zostać narażony na ryzyko prawne za podżeganie do zamieszek w stolicy. Nie wspominając o tym, że Nowy Jork prowadzi otwarte śledztwo w sprawie prezydenta i potencjalnie jego rodziny.
  Pytanie:
  Czy prezydent może prewencyjnie wybaczyć sobie i swojej rodzinie?
  Odpowiedź:
  Nie jest to tak proste, jak „tak” lub „nie”.
  Nasze źródła:
  Biuro prokuratora i adwokata Roberta Pecka z Centrum Postępowań Konstytucyjnych.
  Co znaleźliśmy:
  Oto, czym jest prezydenckie ułaskawienie: decyzja wykonawcza, która zwalnia od ukarania niektórych lub wszystkich przestępstw.
  Konstytucja mówi szeroko o tym, jak prezydent może z niej korzystać. Może być używany dla każdego, w tym rodziny.
  „Większość uczonych, którzy przyjrzeli się mocy ułaskawienia, twierdzi, że rzeczywiście można ułaskawić, zanim zostaniesz oskarżony o popełnienie przestępstwa” - powiedział Robert Peck. „Oczywiście, o ile zbrodnia została już popełniona”.
  Ale dotyczy to tylko przestępstw federalnych.
  „Tak więc w zakresie, w jakim prokuratorzy z Nowego Jorku chcą oskarżyć go o zbrodnie stanowe, nie może on wybaczyć sobie [ani rodzinie] i uzyskać immunitetu” - powiedział Peck.
  Ułaskawienie nie dotyczy oskarżeń. Mimo to nikt nie jest pewien, czy prezydent może sobie wybaczyć.
  „Nigdy żaden prezydent nie próbował tego zrobić” - wyjaśnił Peck. „Więc nie wiemy, co mogą na to powiedzieć sądy. Ale jest dobry powód, by sądzić, że nie możesz sobie wybaczyć. "
  Podsumowując, nie ma pewności czy prezydent może sobie wybaczyć. Prezydent z pewnością może ułaskawić rodzinę za już popełnione zbrodnie, ale nie za przestępstwa stanowe.

  https://www.wusa9.com/article/news/verify/can-the-president-preemptively-pardon-himself-and-his-family/65-ca6d22be-cee6-4644-9c89-29d2b773e9a4

  Jeszcze ode mnie:
  ~Problem z ułaskawieniem siebie lub rodziny jest de facto przyznaniem się do winy a Trump oczywiście do żadnej winy się nie poczuwa.
  ~Prezydent nie może ułaskawić siebie od impeachmentu.
  ~Jak na razie nikt z rodziny nie został oskarżony o żadne przestępstwa.
  ~Pence, jakby został preziem nawet na jeden dzień mógłby ułaskawić Trumpa ale nie od tego co chcą mu zarzucić prokuratorzy ze stanu NY.
 • Co do tradycji zemsty i zapiekłości, to sprawa Formozusa jest trudna do przebicia, a miała miejsce trochę po Homerze. Ja wiem że par pro toto, a i przyczynkarstwo, no z tem że incydent albo ma znaczenia albo nie ma.
  W mojej ocenie, socjaliści w Ameryce uznali swoje okno możliwości na to, aby zsocjalizmować Republikanów, na wzór Europy Zachodniej.
  Aby nie było, w Polsce przerabialiśmy to przez całe lata dziewięćdziesiąte, z silną recydywą po 2007 roku (studium przypadku: kampania PiS w 2011 roku i szukanie biurowca do klipu oraz kontrola w podwarszawskiej piekarni).
  Mogą przyjechać do Torunia po naukę, że tak przypomnę pewne miasto.
  Problem Trumpa polega na tym, co los opisał, czyli pozostała przy nim szeregowa armia, ale rozsądnych oficerów sam wykosił... hmmmm coś mi to przypomina.
 • to takie
  chodż z nami
 • Zgrabne podsumowanie. Nowy portalik z ambicjami, ktoś się orientuje za czyje to?

  https://nlad.pl/robotnicy-albo-korporacje-republikanie-musza-wybrac/
 • Po mojemu onuce kitajsko-kacapskie
 • leobulero napisal(a):
  Po mojemu onuce kitajsko-kacapskie
  No to zupełnie przeciwskuteczne bo nie znajduje śladu takiej propagandy. Może się rozkręca.

  W nawiązaniu
  https://m.facebook.com/photo.php?fbid=10158714827212660&id=801117659&set=a.10152641529092660&source=48&ref=m_notif&notif_t=feedback_reaction_generic
 • Przemko napisal(a):
  Nowy portalik z ambicjami, ktoś się orientuje za czyje to?
  leobulero napisal(a):
  Po mojemu onuce kitajsko-kacapskie
  Przecież się redaktorzy przedstawili! (pogrubione)

  Nowy Ład
  redakcja

  Michał Nowak
  Absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od 2017 roku prowadzi serwis informacyjny Frontem do Syrii na Facebooku, obecnie tworzy portal frontemdosyrii.pl. Stały współpracownik kwartalnika Polityka Narodowa. Komentator telewizji internetowych Media Narodowe i wRealu24.
  Zajmuje się współczesną problematyką Bliskiego Wschodu oraz państw Maghrebu. Szczególnie zainteresowany konfliktem w Syrii.

  Kacper Kita
  Katolik, Krakus, obserwator polityki międzynarodowej i kultury. Sympatyk Fiodora Dostojewskiego i Richarda Nixona.

  Damian Adamus
  Absolwent Akademii Morskiej na kierunku Logistyka. Słuchacz studiów podyplomowych Biznes Chiński. Członek redakcji pisma Polityka Narodowa.
  Interesuje się stosunkami międzynarodowymi, Chinami oraz transportem.

  Adam Szabelak
  Redaktor kwartalnika Polityka Narodowa oraz portali Kresy.pl i narodowcy.net . Student Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  Zainteresowania: nauczanie społeczne Kościoła, europejskie ruchy tożsamościowe oraz walka informacyjna we współczesnych konfliktach. Próbuje zrozumieć rzeczywistość Republiki Południowej Afryki.


  Szymon Wiśniewski
  Rusycysta, student ostatniego roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył studium prawa rosyjskiego w Instytucie Prawniczym w Sankt Petersburgu, a także kursy z zakresu arbitrażu międzynarodowego na Uniwersytecie w Lejdzie oraz międzynarodowej polityki energetycznej w Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu.
  Zainteresowany prawem międzynarodowym, obszarem poradzieckim i bezpieczeństwem energetycznym.


  _
  I pytanie: chłopaki tak sami od siebie, czy wysłani na odcinek...? • Właśnie o to pytam przecież.
 • urocze:

  "Joe Biden is expected to receive Secret Service protection with a new team that is more familiar to him and replacing some agents amid concerns that they may be politically allied with Donald Trump."

  For a candidate who supposedly won the highest popular vote count in American history, Biden and his Administration sure are worried about not only the military, but also the Secret Service questioning the legitimacy of his Presidency.
 • 81 milionów, yo!
 • edytowano January 19
  qiz napisal(a):
  urocze:

  "Joe Biden is expected to receive Secret Service protection with a new team that is more familiar to him and replacing some agents amid concerns that they may be politically allied with Donald Trump."

  For a candidate who supposedly won the highest popular vote count in American history, Biden and his Administration sure are worried about not only the military, but also the Secret Service questioning the legitimacy of his Presidency.
  czyli co, na zlodzieju czapka gore?
  a tak w ogole skad ten cytat?
 • Jak w Polsce czyszczono BOR czy WSI to koledzy byli za czy przeciw? Tak tylko pytam.
 • A Secret Service został przez które państwo założony? Tak tylko pytam.
 • Pojawiają się różne gównowrzutki, np. że Biden boi się do Kapitolu wejść a Trump nie bał się w Korei spacerować. Będzie tego dużo, nie zwracajcie uwagi.
 • TecumSeh napisal(a):
  A Secret Service został przez które państwo założony? Tak tylko pytam.
  To koledze jak krowie na rowie: każda władza czyści służby. Bo jak nie poczyści to służby ją załatwią. Czego dowodzi błąd Tuska i PO z zostawieniem Kamińskiego i CBA. Tłumaczenie oczywistości jest męczące.
 • Rolka napisal(a):
  TecumSeh napisal(a):
  A Secret Service został przez które państwo założony? Tak tylko pytam.
  To koledze jak krowie na rowie: każda władza czyści służby. Bo jak nie poczyści to służby ją załatwią. Czego dowodzi błąd Tuska i PO z zostawieniem Kamińskiego i CBA. Tłumaczenie oczywistości jest męczące.
  To koledze jak krowie na rowie - w USA dotychczas to wyglądało to zgoła inaczej niż u nas. Miarą upadku jest to, że robi się tak jak u nas.
  Zgadzam się - tłumaczenie oczywistości jest męczące.
 • edytowano January 20
  Kolega pracuje w służbach USA, że może zaświadczyć? Szacun na dzielni... Bo jakoś Trump też czyścił. Polecam przypomnieć sobie trochę karuzelę nazwisk - także w służbach.
 • A to kolega pracuje w służbach skoro wie, czy może dopuszcza że inni też mogą wiedzieć nawet jeśli nie pracują? Bo zarzut w kontekście własnego pisania w ogóle się kupy nie trzyma. I szacunku to na dzielni raczej nie wzbudzi.

  A ja nie mówię że Trump nie czyścił i co więcej - nie mam zarzutu o to. Chodzi o samo zjawisko - czyści, bo nie ma zaufania. Nie ma - a zatem służby nie funkcjonują jak należy.
  Jeszcze niedawno tak nie było - i owszem, mogę zaświadczyć.
 • Donald Trump odlatuje na południe.
  Winter is coming.
 • edytowano January 20
  Na odchodne prezydent Trump zostawił stanom
  Narodowy Dzień Świętości Życia Człowieka!

  Nasz Dziennik, śr, 20.01.2021
  oświadczenie POTUSa w związku ustanowieniem Narodowego Dnia Świętości Życia Człowieka


  Każde ludzkie życie jest darem dla świata. Narodzony czy nienarodzony, stary czy młody, zdrowy czy chory - każdy człowiek jest stworzony na święty obraz Boga. Wszechmocny Stwórca obdarza każdego człowieka wyjątkowymi talentami, pięknymi marzeniami i wytycza dla niego wspaniały cel.

  W Narodowym Dniu Świętości Życia Człowieka świętujemy cud ludzkiej egzystencji i odnawiamy nasze postanowienie budowania cywilizacji życia, w której każdy człowiek w każdym wieku jest chroniony, cenioniony i kochany.


  tłumaczenie: Anna Bałaban
  image
 • burzliwe oklaski!

  finis coronat opus
 • edytowano January 21
  Na do widzenia Trump pokazał swojemu elektoratowi faka ułaskawiając szemranych raperów (w tym takiego, który w swoim teledysku zainscenizował scenę napaści na zwolennika MAGA), izraelskiego szpiega i skorumpowanych Demokratów zamiast Assange'a i/lub Snowdena.

  Ale pewnie i tak czerwoni będą go ścigać, bo właściwie czemu nie?
 • peterman napisal(a):
  Trump pokazał swojemu elektoratowi faka
  Hm, jakbym się już kiedyś gdzieś z tym zjawiskiem spotkał ;-)
 • Brzost napisal(a):
  peterman napisal(a):
  Trump pokazał swojemu elektoratowi faka
  Hm, jakbym się już kiedyś gdzieś z tym zjawiskiem spotkał ;-)
  Tobie Brzoscie wszystko z jednym krajem się kojarzy
 • O, to zupełnie jak mnie. Reszta mnie z grubsza nie obchodzi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.