Skip to content

Granica w ogniu - nielegalna emigracja do i przez Polskę

13468920

Komentarz

  • kulawy_greg napisal(a):
    leobulero napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Poczytajcie komentarze cudzoziemców! Serce rośnie.
    https://twitter.com/visegrad24/status/1457816640230416385
    Wpiszcie sobie #HoldTheLinePoland tam sie dzieje. Co ciekawe1 najwincyj Hiszpanie :)
    Wpisałem, ale każe mi sie zalogować a konta tam nie mam. Zapodałby Kolega linka bezpośredniego.

    https://mobile.twitter.com/hashtag/HoldtheLinePoland?src=hashtag_click
  • Aż dziewięciu piłkarzy czwartoligowego klubu Czarni Żagań pojechało na wschodnią granicę. Wezwało ich wojsko. W związku z tym klub musiał zagrać nastolatkami. I przegrał z najsłabszym zespołem w lidze.
  • Od dziś kibicuję Czarnym. Żagań.
  • christoph napisal(a):
    Aż dziewięciu piłkarzy czwartoligowego klubu Czarni Żagań pojechało na wschodnią granicę. Wezwało ich wojsko. W związku z tym klub musiał zagrać nastolatkami. I przegrał z najsłabszym zespołem w lidze.
    "Czarni Żagań" to klub wojskowy - większość zawodników to żołnierze lub pracownicy cywilni resortu.
  • Czarni Żagań to klub, który zasłynął tym, że w 1965 r., grając w III lidze, doszedł do finału Pucharu Polski, gdzie zmierzył się z Górnikiem Zabrze.
  • TT, EmiliaKaminska:

    "Szanowny panie kapitanie pancernika Schleswig-Holstein, jestem polskim dziennikarzem i uniżenie zapytotywuję czy to prawda, że polscy żołnierze wdali się z wami w jakąś bijatykę, ponieważ nie można zweryfikować niczego, co mówi polska władza".
    !!! ;)
  • edytowano November 2021
    Karty zostały odkryte : Rosja domaga się uznania Białorusi za ofiarę kryzysu migracyjnego która powinna otrzymać wsparcie finansowe od UE a jej pomysł uzyskał wsparcie od ….. Watykanu

    Abp Paul Gallagher , sekretarz ds relacji z państwami w Stekretariacie stanu mówi o przyjęciu odpowiedzialności przez wszystkie państwa ( asssume the responsibility) i krytyce polityki polskich władz przez kościół oraz apeluje o bardziej humanitarne podejście ( More humanitarian nad flexible approach) . Oświadczenie wydano w Moskwie w obecności Siergieja Ławrowa. Czy zaczynacie się czuć podłymi buntownikami ?
  • edytowano November 2021
    powyższy link do filmu z TT już od wczoraj gdzieś jest na fforum (?), bo kliknąłem i obejrzałem, i obejrzałem powtórnie, i... i mnie zmroziło...

    Minister Spraw Zagranicznych państwa Watykan. Całe życie jako urzędnik watykański. Jeszcze Jan Paweł II mianował go w 2000 r. na stałego obserwatora przy Radzie Europy w Strasburgu.
    → bio

    Ze względu na jego stanowisko w państwie kościelnym, jest to również stanowisko papieża w tej sprawie... Czyli episkopat polski - jak za komuny - jest na usługach wrogiego Polsce państwa, bo i podobne wysyła komunikaty.

    Albo mam dysonans poznawczy...
    Albo
    t_obi napisal(a):
    Czy zaczynacie się czuć podłymi buntownikami ?
  • edytowano November 2021
    9.11.2116:52
    Выступление и ответы на вопросы СМИ Министра иностранных дел Российской Федерации С.В.Лаврова в ходе совместной пресс-конференции с Секретарем Святого Престола по отношениям с государствами П.Р.Галлахером по итогам переговоров, Москва, 9 ноября 2021 года

    С.В.Лавров:

    ... Страны, откуда беженцы идут в Евросоюз, тоже должны восприниматься одинаково с единым подходом. Вчера в некоторых политологических дискуссиях спрашивали: почему, когда из Турции шли беженцы в Евросоюз, ЕС выделил финансирование, чтобы они оставались на территории Турецкой Республики? Почему нельзя также помогать белорусам, имеющим определенные потребности в том, чтобы беженцы, которых Польше и Литва не хотят пускать на свою территорию, жили в нормальных условиях?
    ...


    → link do rosyjskiego msz
  • Od kiedy datuje się nieomylność papieża w kwestiach polityki?
  • MarianoX napisal(a):
    Od kiedy datuje się nieomylność papieża w kwestiach polityki?
    Od nigdy.

    W zasadzie, to jak rozumiem, Syria, Liban i Irak są w rosyjskiej strefie wpływów? Bo o tym watykańczyk rozmawiał z ławrowem, o chrześcijanach na Bliskim Wschodzie, a potem o kryzysie migracyjnym.
    (w linku sporo)
  • Powiedziałem pewnemu proboszczu o postulowanej przez p. Gądeckiego zbiórce.
    - To Polska stoi na skraju wojny a ten khm zbiórkę dla nachodźców robi?? Ale wie pan skąd to wszystko płynie? Od pana papieża. To on mówi, że nie tylko ich powinniśmy przyjmować, ale jeszcze suchać co mają do powiedzenia o naszym Kościele.
    - No tak, na co nam przyszło.
    - Eee, spoczko, nie takich panów papieży żeśmy przeżywali.
    (nie nagrywałem, więc cycaty mogą być niedosłowne).
  • edytowano November 2021
    Skoro już jesteśmy przy kościele:

    https://deon.pl/wiara/s-chmielewska-o-migrantach-na-granicy-naszym-obowiazkiemjest-podac-rekeofiarom,1681691?fr=

    https://www.facebook.com/119957004730818/posts/4498331253560016/

    https://siostramalgorzata.chlebzycia.org/Blog/

    Z wpisu z 10 października:

    "Jeśli tak traktujemy siebie nawzajem, to czy dziwi to, co się dzieje na polsko-białoruskiej granicy? Mnie nie dziwi. Choć oczywiście dziwi, bo okrucieństwo, bezduszność, obojętność na cierpienie bliźniego- w każdym wydaniu- musi pozostać czymś nienormalnym. Inaczej zginiemy. Każdy z nas i wszyscy razem."
  • trep napisal(a):
    Powiedziałem pewnemu proboszczu o postulowanej przez p. Gądeckiego zbiórce.
    - To Polska stoi na skraju wojny a ten khm zbiórkę dla nachodźców robi?? Ale wie pan skąd to wszystko płynie? Od pana papieża. To on mówi, że nie tylko ich powinniśmy przyjmować, ale jeszcze suchać co mają do powiedzenia o naszym Kościele.
    - No tak, na co nam przyszło.
    - Eee, spoczko, nie takich panów papieży żeśmy przeżywali.
    (nie nagrywałem, więc cycaty mogą być niedosłowne).
    Polski episkopat wygadywał głupoty i bez Franciszka.
  • edytowano November 2021
    romeck napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Od kiedy datuje się nieomylność papieża w kwestiach polityki?
    Od nigdy.

    W zasadzie, to jak rozumiem, Syria, Liban i Irak są w rosyjskiej strefie wpływów? Bo o tym watykańczyk rozmawiał z ławrowem, o chrześcijanach na Bliskim Wschodzie, a potem o kryzysie migracyjnym.
    (w linku sporo)
    Jak widać Car i Kajzer zawsze ważniejsi, a Polscy chrześcijanie są zawsze tym gorszym sortem

    Putin na bank żadnych "bliskowschodnich chrześcijan" do Polski nie wpycha tylko islamistów i agenturę
  • Swoją drogą PiS mógłby wykorzystać teraz okazję i trochę przykręcić śrubę sukienkowym, bez żadnych strat po stronie katolickiego elektoratu. Może skończyłoby się durne gadanie o sojuszu tronu i ołtarza.
  • Exspectans napisal(a):
    Swoją drogą PiS mógłby wykorzystać teraz okazję i trochę przykręcić śrubę sukienkowym, bez żadnych strat po stronie katolickiego elektoratu. Może skończyłoby się durne gadanie o sojuszu tronu i ołtarza.
    Ich Eminencje Ryś, Polak etc to modernistyczno-prolewacka jaczejka , tak więc tego..
  • t_obi napisal(a):
    Karty zostały odkryte : Rosja domaga się uznania Białorusi za ofiarę kryzysu migracyjnego która powinna otrzymać wsparcie finansowe od UE a jej pomysł uzyskał wsparcie od ….. Watykanu
    https://twitter.com/mfa_russia/status/1458050784529158144?s=20
    Abp Paul Gallagher , sekretarz ds relacji z państwami w Stekretariacie stanu mówi o przyjęciu odpowiedzialności przez wszystkie państwa ( asssume the respondibility) i krytyce polityki polskich władz przez kościół oraz apeluje o bardziej humanitarne podejście ( More humanitarn nad flexible apelach) . Oświadczenie wydano w Moskwie w obecności Siergieja Ławrowa. Czy zaczynacie się czuć podłymi buntownikami ?
    Za 50 lat wnuk Zychowicza będzie twierdził, że polska neosanacja prowadziła tragiczną, konfrontacyjną grę z Białorusią (i Rosją), stawiała się absurdalnie Niemcom, którzy poprzez instytucje UE zmuszeni byli Polskę do pionu doprowadzać. Polski rząd popełnił też dramatyczny błąd uparcie nie wpuszczając uchodźców. Nawet KK krytykował polskie władze. Kompletnie zapomniano o realpolitik.

  • Nawet sam Zychowitz może jak dożyje. Są tacy, którzy pożółkłe papierki uznają za lepsze źródło informacji niż własne oczy.
  • A propos uchodźców - moja kuzynka, zatwardziały Antypis, 5 lat temu latała na wszystkie marsze KOD-u - zapytana parę tygodni temu o aktualną sytuację, prychnęła: "Jacy uchodźcy? Silni i zamożni ludzie, których stać było na kosztowną wyprawę!"
  • edytowano November 2021
    Hierarchia ważności Watykanu z uwzględnieniem perspektywy historycznej:

    Car
    Kajzer
    Gensek KPChin
    Niemieccy heretycy
    Niemieccy moderniści
    Prawosławni schizmatycy
    Mahometanie
    Panteiści od Gai i Paczabamby
    Aktywiści klimatyczni
    .
    .
    .
    .
    Jacyś wschodnioeuropejscy katolicy
  • Brzost napisal(a):
    A propos uchodźców - moja kuzynka, zatwardziały Antypis, 5 lat temu latała na wszystkie marsze KOD-u - zapytana parę tygodni temu o aktualną sytuację, prychnęła: "Jacy uchodźcy? Silni i zamożni ludzie, których stać było na kosztowną wyprawę!"
    Czyli nie uważa że to wszystko ukartował Kaczyński z Łukaszenką i Putinem? Betonowy kod tak właśnie uważa. Jest nadzieja.
  • Przemko napisal(a):

    Czyli nie uważa że to wszystko ukartował Kaczyński z Łukaszenką i Putinem? Betonowy kod tak właśnie uważa. Jest nadzieja.
    Jednak, na szczęście, na część ludzi rzeczywistość działa jak sole trzeźwiące.
  • Nie, ona ma taką buntowniczą naturę, że nie da sobie narzucić narracji, nawet KOD-owi.
  • Czyli ma mentalność trzylatka, który jak widzi szprychy, to musi tam wsadzić patyk?
  • No ja o Abp Gądeckim miałem lepsze zdanie, jeżeli zaś chodzi o Papieża to zero zdziwień.
  • los napisal(a):
    Czyli ma mentalność trzylatka, który jak widzi szprychy, to musi tam wsadzić patyk?
    Coś w tym jest :-)
  • posix napisal(a):
    No ja o Abp Gądeckim miałem lepsze zdanie, jeżeli zaś chodzi o Papieża to zero zdziwień.
    Ksiądz i baba jedna sprawa, jak mawiali nasi przodkowie. Z różnych przyczyn tak się porobiło, że duchownymi zostawali mężczyźni bardziej ustępliwi.
  • Mickiewicz mistrz.

    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.