Skip to content

16-te spotkanie rocznicowe ŻRdFF - marzec 2024

@trep - masz kontakt tel.z x.Marcinem, dopytaj go czy 2 czy 9 marca, inny?

Reszta b/z:

  • sobota
  • JG
  • czas: 10.00- 10.30
  • zbiórka: przy pomniku k. Wyszyńskiego

Kto będzie?

Otagowano:
«13

Komentarz

  • ^

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Jak Pan Bóg pozwoli, to będziemy.

  • Ekscelencja sprawdził w kalendarzu i stwierdza, co następuje: 9 nie, gdyż musi jechać z ministrantami, 2 raczej nie, bo wypada, żeby odwiedził chorych i starszych (wiekiem) parafian w zastępstwie proboszcza, który spadłszy ze schodów na kolędzie, do tego czasu - prawdopodobnie - nie będzie miał możności "się wylizać". Czy zatem 16 byłby możliwy dla Ludu Bożego?

  • Mnie trochę nie ale jak się spręże to się wyrobie.

  • To może 23?

  • 23 to już zupełnie niedam rady.
    Może być 16. Ogarnę.

  • Termin ustalony na 16 marca 2024.

    Msze Święte są o godzinach 9:30, 11:00, 12:30. W którą celujemy?

  • edytowano 30 January

    Wg mnie po staremu czyli 11.00.
    Może być?

  • Msza minimum godzina, potem może droga krzyżowa też coś koło tego. Obiad ze 2-3 godziny i robi się 15-16. I jeszcze droga do domu. Ja się dostosuję - nie mam daleko, ale ostanim razem ktoś zgłaszał jakieś obiekcje, że za późno.

  • Nieśmiało spytam, jakaś składka?

  • 9.30 też jest przystępną porą, a ze względów organizacyjnych może i lepszą.

    Zatem co?

    9.30?

    Ostatecznie?

  • @Cyrylica powiedział(a):
    Nieśmiało spytam, jakaś składka?

    Nie ma sprawy.
    Jestem za.
    Tutaj czy osobny wątek?

  • Raczej osobny, bo tutaj pewnie zaglądają tylko zainteresowani wyjazdem.

  • ^

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Marku, opracujecie informację do rozesłania Płatkom?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Jeszcze za wcześnie. Czekamy na potwierdzenie godziny przez dyrektora.

  • Ksiądz Marcin potwierdza. Zanim jednak przygotujemy informację, wybierzmy jeszcze lokal. Przez ostatnie kilka lat był to Kresens, jednak tam jest nieco drogo a z jedzeniem szału nie ma. Wklejam dania główne kilku sąsiadujących lokali.

    Kredens:

    Ratatouille – 35zł
    Klasyczny francuski “gulasz” z warzyw podany z bagietką.
    Classic French vegetable „stew” served with a baguette.

    Duszona golonka 480/220 g – 41 zł
    podana na zasmażanej kapuście z opiekanymi na ziołach ziemniakami.
    Braised pork knuckle served on fried cabbage with potatoes roasted on herbs

    Filet z kurczaka 350/150 g – 44 zł
    Podany w białym sosie z parmezanu z dodatkiem zielonego pieprzu , z buraczanymi pyzami i glazurowanymi warzywami .
    Chicken breast Served in white Parmesan sauce with green pepper, with beetroot dumplings and glazed vegetables

    Eskalopki wieprzowe 450/180g- 44zł
    Kotleciki wieprzowe saute, podane na ragu z boczniaków z ziemniakami puree i miksem sałat.
    Pork escalopes
    Sautéed pork chops, served on oyster mushroom ragu with mashed potatoes and green salad

    Rolada śląska – 450/150 g – 46 zł
    Rolada z wołowiny z kiełbasą, ogórkiem i boczkiem podawana z kluskami śląskimi i modrą kapustą
    Silesian beef rolls stuffed with bacon, gherkin and onion with Silesian dumplings and red cabbage

    Cielęcy Sznycel wiedeński 400/200 g– 46 zł
    Kotlet cielęcy w chrupiącej panierce dodany z cytryną i sałatką ziemniaczaną.
    Wiener Schnitzel breaded veal served with fried egg, lemon and potato salad

    Burger szefa kuchni 400/150 g– 46 zł
    burger wołowy z grilla z boczkiem jajkiem sadzonym czerwoną cebulą , sałata lodowa kiszonym ogórkiem sosem BBQ podany z frytkami i kolbą kukurydzy
    Chef’s burger with pickled cucumber, BBQ sauce served with fries and corn on the cob

    Konfitowane udo kaczki Barbarie 400/180 g – 53 zł
    Podane z pieczonym jabłkiem , ziemniaczanym puree , zielonym groszkiem i sosem żurawinowym .
    Barbarie duck’s thigh served with baked apple, mashed potatoes, green peas, and cranberry sauce

    Stek z Antrykotu 500/250 g – 80 zł
    Stek wołowy RIB EYE podany z frytkami, sosem pierzowym oraz z warzywami grillowanymi.
    RIB EYE beef steak served with fries, green pepper sauce, grilled vegetables

    A nóż

  • edytowano 6 February

    A nóż widelec. Dużo taniej, ale trochę barowo i chyba jedna duża sala:

    Dziś polecamy
    Koperkowa z makaronem 8zl
    Barszcz czerwony zabielany z puree ze skwarkami 12
    Gnocchi z kurczakiem w sosie śmietanowym z suszonymi pomidorami i szpinakiem 29zl
    Lasagne bolognese 28zl
    W stałym menu;
    Filet panierowany 17zl
    Filet grilowany 18zł
    Filet grilowany ze szpinakiem zapieczony serem 20zł
    Filet grilowany ze świeżym pomidorem zapieczony serem 20zł
    Devolay 22zł
    Schab tradycyjny 17zł
    Schab z oscypkiem, boczkiem i żurawiną 22zł
    Szwajcar z serem 22zł
    Gulasz wołowy 24zł
    Karkówka pieczona w sosie własnym 19zł
    Placek po węgiersku 25zl
    Gołąbek w sosie pomidorowym 12zł
    Dodatki:
    Frytki, duffinki 7zł
    Ryż, kasza jęczmienna 5zł
    Ziemniaki z wody 5zł
    Kluski śląskie 8zł
    Kapusta zasmażana 8zł
    Zestaw surówek 8zł
    Warzywa z wody 8zł
    Naleśniki na słodko:
    ✔️ z serem I musem owocowym 18zł
    ✔️ z konfiturą 12zł
    ✔️ z cukrem pudrem 9zł
    ✔️ z nutellą i bananami 18zł
    Naleśniki wytrawne:
    ✔️ ze szpinakiem, serem feta i kurczakiem 20zł
    Domowe pierogi 8 szt
    ✔️ z mięsem 20zł
    ✔️ ze szpinakiem 18zł
    ✔️ ruskie 18zł
    ✔️ z kapustą i grzybami 20zł
    ✔️ z serem na słodko 17zł

  • Restauracja 7 Łusek - drogo (same frytki 15 a sam makaron 30coś) i tylko ryby.

    Restauracja U Braci - na www tylko 3 dania główne, stek 95 (to już w Kredensie 80). Pierś z kaczki 60.

  • Restauracja 4 pory roku. 8 dań głównych, bez fanaberii typu mule. Ceny ok. 40 zł incl. dodatki. Myślę, że ta, albo ten nóż widelec. One są wszystkie obok siebie obok kredensu. Chyba, że ktoś zna jakąś inną?

  • Patrzyłem też po drugiej stornie JG ale jest albo jeszcze drożej albo gorzej. W końcu trafiłem na restaurację Rycerską.

    http://www.rycerska35.pl

    Koleś sprawdza, czy ma termin na 16.03 i ma mi przysłać aktualne menu zaraz.

  • A czy Msza będzie o 9.30 czy później?

    1. Rok temu ktoś narzekał, że za późno. Kolejna jest o 1100. Godzina msza, godzina DK, to już 1300. Pół godziny na przemieszczenie się. Obiad ze 2h i się robiła 1600. Chyba jak Kania organizowała to było właśnie o 900?
  • Czyli Msza 16 marca o g. 9.30
    Ok 9.00 przy pomniku Wyszyńskiego.
    Potem DK i ok południa obiad w Rycerskiej(?)

  • Sprawdziłem, że to było jednak o 11. Ja się dostosuję. Jak wy wolicie? Może poprosić Zelatorów o rozesłanie ankiety?

  • Eeee nie, trzeba zdecydować u podać do wiadomości.

  • edytowano 6 February

    To wybierajcie w tym gronie. Pamiętam, że ktoś rok temu narzekał na późną porę. Ze Śląska niedaleko. Ode mnie też. Ale z Wawy to 2,5h. Z drugiej strony wyjechać przed 7 to też nie takie wielkie halo. Decydujcie zatem.

  • Pamiętam że ktoś pisał do mnie czy zdążą się z nami spotkać jak wyjadą po zajęciach (wykłady?) i będą na miejscu ok16-tej więc odpisałem że to już raczej będzie po spotkaniu, że wszystko się dzieje w godzinach wczesnopopołudniowych.
    Tego o czym piszesz nie kojarzę.

    Zatem 16 marca g.9.00 zbiórka pod pomnikiem K.Wyszyńskiego.
    9.30 Msza.
    Potem DK i wspólny obiad i kawa.

    Jeśli w ciągu najbliższego tygodnia nie będzie obiekcji co do terminarza uznajemy powyższe ustalenia za obowiązujące. Potem przekażemy Zelatorom, ci Płatkom.

    Dziękuję za współpracę.

  • @trep powiedział(a):
    Patrzyłem też po drugiej stornie JG ale jest albo jeszcze drożej albo gorzej. W końcu trafiłem na restaurację Rycerską.

    http://www.rycerska35.pl

    Koleś sprawdza, czy ma termin na 16.03 i ma mi przysłać aktualne menu zaraz.

    Dania zjadliwe, zupy między 15 a 20 złoty. Dania główne między 40 a 50. Bierzemy tę knajpę.

  • UWAGA UWAGA, OFICJALNY KOMUNIKANT

    Drodzy,

    16 marca uczcimy 16. Rocznicę powstania ŻRFF (obecnie ŻRdFF) spotkaniem rocznicowym. Odbędzie się ono na Jasnej Górze. O godzinie 9:30 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej sprawowana będzie Msza Święta. Po niej mamy nadzieję, że Ksiądz Dyrektor poprowadzi Drogę Krzyżową na murach sanktuarium. W tym celu zbierzemy się pod wyjściem z kaplicy. Potem przewidziany jest posiłek, w innym niż dotychczas miejscu. Spotkamy się w restauracji Rycerskiej, która mieści się przy Al. Najświętszej Maryi Panny 35. Parkować można na podwórzu lub na ulicy.

    Radzimy łączyć się w grupy, celem usprawnienia transportu samochodowego.

    Zelatorzy zostali drogą @ poproszenie o rozesłanie komunikatu do swoich Płatków.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.