Skip to content

wyborowo-rebelyowo wątas-szmontas

edytowano March 2015 w Forum ogólne
wyborowo-rebelyowo wątas-szmontas
Przed wyborami, tuż-tuż, nie mogłem się powstrzymać i zajrzałem na Rebelyę.
Na początku było nawet fajnie, zabawnie i wesoło. Naprawdę!
Aż zacząłem śpiewać:
Franciszek Bielinski
Siekiera, motyka, tramwaj, buda,
Grzegorz Braun czy Andrzej Duda?
Może Cookies, może Krul?
Aby tylko przegrał Bul.
Siekiera, motyka, dratwa, sznurek
Poprze ktoś panią Ogórek?
Może znajdzie się idiota
Który poprze Palikota?
Siekiera, motyka, dwa widelce
Ruch się zaczął na Rebelce
Patryoty i agienty
Wytaczają argumenty.
Siekiera, motyka, trole, wuje
Jeden ostro agituje:
"Duda, panie, trzyma fason"
Inny: "To jest Żyd i mason!"
Siekiera, motyka, dwie fujarki
Klasa młodej dziennikarki:
"Kukiz- on ci z Rebelyanty!-
Za in vitrem pan, czy anty?"
Siekiera, motyka, trzech urwisów
Dziesięć wątków, pińcet wpisów:
"Tylko Duda!", "Korwin- panem!",
"Grzegorz Braun jest moim fanem!"
Siekiera, motyka, jajca kurze
Kogo wybrać w pierwszej turze?
Oby zdarzył się cud Boski
By nie wygrał Komorowski.
Siekiera, motyka, macie rację
Trzeba wierzyć w demokrację
Choć Żyd na ruskim serwerze
Prezydenta nam wybierze.
===
Ale potem zacząłem się nie-dziwić:
Tadeusz Zakrzewski
Dlaczego jako deklarujący się patriota będę głosował na Janusza Korwin-Mikkego w pierwszej i drugiej turze nadchodzących wyborów prezydenckich!
Jestem przekonany, że Korwin dostanie się do drugiej tury i wygra w niej z Andrzejem Dudą, (...) Tylko dzięki sojuszowi z Rosją będziemy mogli wybić się na prawdziwą niezależność! Niezależność od masonerii i żydostwa oczywiście. Pan Korwin-Mikke wie co robi.
Ja mu ufam!
(...) Otóż już wyjaśniam! Najlepszym kandydatem jest Jego Ekscelencja Władimir Władimirowicz Putin, tak przecież mówi Korwin! Ale skoro on już jest zajęty to ja wybieram tego drugiego. Przekonał mnie do niego zwłaszcza jego racjonalny stosunek do Rosji, z którą warto wejść w sojusz, a nie nadal trzymać ze zdominowaną przez wpływy masońskie i żydowskie Ameryką
:)
===
Potem jeszcze zenekben.... ech, zajrzeć i uświadomić sobie, że to przecież nie są... leming!
===
Od siebie dodam, że wielu moich znajomych-znajomych głosuje na Brauna, bo... katolik. Ech.
The author has edited this post (w 03.05.2015)

Komentarz

  • Najlepsze jest to o teściu Dudy. No cóż, nie podoba się teść Dudy to będzie teść Bronka. Sytuacja w Polsce najwidoczniej nie jest jeszcze aż tak zła jeżeli ludzie nie potrafią się ogarnąć. Te rozkminki Braun czy Kukiz i w której turze przypominają rozważania co zrobić z ostatnią stówą w kieszeni - nakarmić dzieci czy zaoszczędzić, i w ile funduszy oraz jakich je ulokować żeby ryzyko było zoptymalizowane.
  • przemk0
    Sytuacja w Polsce najwidoczniej nie jest jeszcze aż tak zła jeżeli ludzie nie potrafią się ogarnąć.
    Odwrotnie. Sytuacja w Polsce jest aż tak zła, że ludziom pomieszało rozumy i nie potrafią się ogarnąć.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Tekst Zakrzewskiego to ironia.
  • Wątas Zakrzewskiego jest prześmiewczą odpowiedzią na wątas tego zenka - katolika, co nie zagłosuje na Dudę - tak to odebrałam.
    Ale, generalnie, zęby bolą jak się czyta wyborcze preferencje tych nowych true-katolików z fR.

    Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.
  • DMC
    Tekst Zakrzewskiego to ironia.
    Też mo to przeszło przez myśl, ale tak długo ciągnie, że zwątpiłem.
    Jednak jak sie przeczyta "tego-katolika-co-nie głosuje" zenka-coś-tam, kto krew zalewa na.... Trybunę Ludu Katolickiego (copyr. Dex), czyli Gościa.pl za tekst o Dudzie.
  • romeck
    DMC
    :
    Tekst Zakrzewskiego to ironia.
    Też mo to przeszło przez myśl, ale tak długo ciągnie, że zwątpiłem.
    Zgadza się, to on. Styl to człowiek.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • Znaczy, kol. Zakrzewski trolluje fachowo, natomiast kandydatem JBPP jest p. Bronisław Komorowski - tylko że w obawie o resztki wiarygodności nikt z PT. Rubelyantów nie chce tego napisać wprost.  To zresztą było wiadome od samego początku - że przypomnę klasyka: na początku trzeba zniszczyć PiS, a potem się zobaczy.  No a który z kandydatów ma możliwość przyczynienia się do zniszczenia PiS?  P. Braun?  No c'mon, chyba JBPP nie postradała jeszcze zmysłów.

    "Cari amici soldati, i tempi della pace sono passati."
  • romeck
    Trybunę Ludu Katolickiego (copyr. Dex), czyli Gościa.pl za tekst o Dudzie.
    a który?
    Co do tematu to są przypisy do Rady Stanu przy Przewodniczącym Rady Państwa.
  • ombretta
    No c'mon, chyba JBPP nie postradała jeszcze zmysłów.
    Oj, rydzkowna hipoteza.

    Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
  • los
    ombretta
    :
    No c'mon, chyba JBPP nie postradała jeszcze zmysłów.
    Oj, rydzkowna hipoteza.
    JBPP nie jest monolitem, nic ich nie łączy poza pragnieniem zagłady PiS.
  • Brzost
    los
    :
    ombretta
    :
    No c'mon, chyba JBPP nie postradała jeszcze zmysłów.
    Oj, rydzkowna hipoteza.
    JBPP nie jest monolitem, nic ich nie łączy poza pragnieniem zagłady PiS.
    A pragnienie bycia usłużnymi wobec minionej władzy? Ja nie piszę o deklaracjach, a o efektach.
  • Cel uświęca środki, tak że nie widzę problemu.
  • los
    ombretta
    :
    No c'mon, chyba JBPP nie postradała jeszcze zmysłów.
    Oj, rydzkowna hipoteza.
    Hue hue.  Ale przynajmniej mają dobrze zorganizowanych suflerów.  Nie tylko dobrze zorganizowanych - również potrafiących dobrze organizować.

    "Cari amici soldati, i tempi della pace sono passati."
  • los
    ombretta
    :
    No c'mon, chyba JBPP nie postradała jeszcze zmysłów.
    Oj, rydzkowna hipoteza.
    Filmik z Braunem (Czy Yoda jest Żydem ?), który Ignac wkleił w innym wątku, jest odpowiedzią co się we łbach JBPP dzieje. Ale czy tylko JBPP ? Chyba już czas na wątek kiedy w końcu zderzymy się sami ze sobą i podsumujemy co się we łbach czy to ogólnie rozumianych konserwatystów, czy to prawicowców, czy to PiSowców dzieje. Bym zadał też pytanie o nasz katolicyzym, jaki jest naprawdę ? Podobnie z patriotyzmem. Ale może jeszcze nie czas ...
    JORGE>
  • ms.wygnaniec
    romeck
    :
    Trybunę Ludu Katolickiego (copyr. Dex), czyli Gościa.pl za tekst o Dudzie.
    a który?
    Gość Niedzielny sparafrazował wypowiedź
    tak, że wielu katolików uznało wypowiedź p. Dudy niejako tożsamą z niegdysiejszą wypowiedzią p. Komorowskiego.
    Oryginał wypowiedzi na niezależnej.pl
    gosc.pl
    "Z kolei Andrzej Duda jest „sceptycznie nastawiony wobec in vitro”, natomiast rozumie tych małżonków, którzy nie mogą mieć dzieci, „że są gotowi do tego, by mieć potomstwo za wszelką cenę”. - W tym zakresie moje stanowisko jest zgodne ze stanowiskiem Episkopatu Polski: że pod pewnymi warunkami, bardzo zdecydowanymi, mogłoby to być dopuszczalne, ale przede wszystkim musiałaby być ochrona życia, jak najdalej posunięta. Ochrona życia to jest absolutna podstawa – powiedział Andrzej Duda."
    Z drugiej strony - sama wypowiedź p. Dudy jest jednak pokrętna...
    W każdym razie paru znajomych  ministrantów (dorosłych i po studiach) głosuje ze względu na ten podział (in vitro) na Brunatnego. I chyba tu jest mocny. Tradsi (ci to juz wogóle antypisowcy) większości na Browna
    The author has edited this post (w 05.05.2015)
  • Dla Mordechlaja.

    Natomiast co do kol. Zakrzewskiego, to on faktycznie był b. wyważony i z całą pewnością nie był JBPP. Ale jakieś 2 lata temu miałem z nim krótki kontakt na X, to były czasy pandemii, śmiercionek. Kol. Zakrzewski był wakcynosceptykiem, wysłał mi filmik do jakiegoś francuskiego noblisty, wirusologa. Koleś miał już ponad 80 lat i przekonywał, że śmiercionki będą masowo zabijać. "Za krzywą szczepień podąża krzywa śmierci" - twierdził.
    -- No dobra, to pokaż mi te wykresy, gdzie za krzywą szczepień podąża krzywa śmierci - proszę ja kol. Tadeusza.
    -- Coś tam coś tam.
    -- Tak, tak, ale pokaż mi te wykresy, gdzie za krzywą szczepień podąża krzywa śmierci.
    -- Coś tam coś tam.
    -- Tak, tak, ale pokaż mi te wykresy, gdzie za krzywą szczepień podąża krzywa śmierci.
    Po kilku dniach wygrzebał jeden wykres z jakichś Malediwów, gdzie od biedy (ale to w zasadzie od nędzy), można było coś takiego stwierdzić.
    -- Czy Malediwy były jedynym krajem, gdzie szczepiono ludzi?
    -- ...

    Niesamowite jest, jak ludzie potrafią wypierać niewygodne dla nich dane (lub ich brak) gdy są przywiązani do jakiegoś poglądu.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.