Skip to content

Informacja, która może się przydać.

124»

Komentarz

  • Są też kolonie organizowane przez Caritas sosnowiec. Program mają wypełniony, ale trzeba sie liczyć że dziecko pozna nowe zwyczje i słowa. Twardym trza być.

  • Nr 3 ma dwóch sporo starszych braci: Nr 1 i Nr 2. Nie sądzę, by miał jakiekolwiek luki w znajomości słownictwa.

  • Boże Ciało odbędzie się w tym roku 8 czerwca.
    Już teraz metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz

    udzielił dyspensy na piątek - tuż po tym święcie.
    W tym dniu katolicy nie muszą zachowywać wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.

  • Ale tylko w diecezji warszawskiej, czy na całym Świecie?

  • chyba tylko w zakresie Ordy Iuris kardynała biskupa

  • No to w Wawie będą aż dwa mięsne piątki pod rząd, bo 16 czerwca jest Uroczystość NSPJ.
    Ale nie ma obowiązku jedzenia mięsa jakby co ;-)

  • Ja w prawie wszystkie piątki niczego nie jem, i tak pozostanie (przynajmniej na razie), więc bardzo Księdzu Kardynałowi dziękuję.

  • @Brzost powiedział(a):
    No to w Wawie będą aż dwa mięsne piątki pod rząd, bo 16 czerwca jest Uroczystość NSPJ.
    Ale nie ma obowiązku jedzenia mięsa jakby co ;-)

    Trochę jest, bo jeśli kto pości w święto to prawie jak ateista.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Ja w prawie wszystkie piątki niczego nie jem, i tak pozostanie (przynajmniej na razie), więc bardzo Księdzu Kardynałowi dziękuję.

    Ale będzie kol. mógł nie tylko nie jeść, ale i nie jeść mięsa! Tak... podwójnie nie jeść. Tym większa zasługa.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Ja w prawie wszystkie piątki niczego nie jem, i tak pozostanie (przynajmniej na razie), więc bardzo Księdzu Kardynałowi dziękuję.

    To trzeba w piątki chodzić do knajpy, będzie ekonomicznie. :)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.