Skip to content

Tak obok tematu ale bardzo w temacie

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Ku przestrodze dla tych co słowom ludzkim wiary dają tyle iż czynów nie widzą. Dla tych co słowom ludzkim tak dają się uwieść iż tracą rozum i przyszłości swej marnej nie widzą.


Jim & Tammy Bakker and Jimmy Swaggart

Ja ich pamiętam świetnie. Zbudowali imperium. Słowem o Bogu przyciągnęli miliony ludzi. Dali im nadzieję. dali im wszystko co ludzie chcieli usłyszeć. A gdy już mieli ich wszystkich patrzących na nich z uwielbieniem, a jakże przecież Słowo Pana głosili, ograbili ich z dobytku i śmiali sie z nich po kryjomu prowadząc życie hulaszcze i rozpustne.



A tu lista innych, nie wszystkich. tylko takich co jedynie w świecie langwydżu działali:
https://letmetellyouthis.wordpress.com/tag/list-of-christian-evangelist-scandals


Żeromski napisał książkę o pewnym doktorze. Postać tragiczna, chciał przecież tak dobrze. Chciał przecież pomagać tym najsłabszym. Zostawił po sobie zgryzotę i ludzi których pozbawił nawet nadziei. A przecież tak dobrze chciał.

Pan Bóg nie będzie nas rozliczał ze chciejstwa. Rozliczy każdego z nas z tego co po sobie pozostawimy. I tak mi się wydaje że będzie łagodniejszy dla rzezimieszków otwarcie swój grzech ukazujących niż dla tych co się tak bardzo pokazać dobrymi chcieli lecz pozostawiali po sobie cierpienie, nienawiść i zło.

Komentarz

  • Pod który z grzechów można podpiąć naiwność? - tak się zastanawiam. I czy dziecięca naiwność jest grzechem? Jest - na pewno - ułomnością. Rozróżniania oszustów od ludzi przyzwoitych uczymy się całe życie, niektórzy urodzili się z większą intuicją, większą umiejętnością rozróżniania (to talent dany przez Boga), inni z mniejszą, ale ta umiejętność przychodzi z czasem, o ile komuś zależy na poszukiwaniu prawdy.
  • Jak rozpoznać naiwność od oślego uporu i zaciekłego trwania w błędzie? Naiwność to nie grzech. Zaciekły upór grzechem być może.
  • I tak mi się wydaje że będzie łagodniejszy dla rzezimieszków otwarcie swój grzech ukazujących niż dla tych co się tak bardzo pokazać dobrymi chcieli lecz pozostawiali po sobie cierpienie, nienawiść i zło.
    To źle się koledze wydaje.
  • edytowano October 2016
    przemk0 napisal(a):
    I tak mi się wydaje że będzie łagodniejszy dla rzezimieszków otwarcie swój grzech ukazujących niż dla tych co się tak bardzo pokazać dobrymi chcieli lecz pozostawiali po sobie cierpienie, nienawiść i zło.
    To źle się koledze wydaje.
    Nie będę się spierał. Czas właściwy przyjdzie i się okaże.
  • Nie trzeba czekać, założenie, że Pan Bóg "Rozliczy każdego z nas z tego co po sobie pozostawimy" jest nieprawdziwe.
  • Tak nie mieszajmy Pana Boga do naszych ułomnych rozliczeń. Ułomnych choćby dlatego że chyba nie potrafimy z nich w pełni wyeliminować osobistych ambicji czyli pychy.
  • Pan Bóg nie będzie nas rozliczał ze chciejstwa. Rozliczy każdego z nas z tego co po sobie pozostawimy. I tak mi się wydaje że będzie łagodniejszy dla rzezimieszków otwarcie swój grzech ukazujących niż dla tych co się tak bardzo pokazać dobrymi chcieli lecz pozostawiali po sobie cierpienie, nienawiść i zło.
    ______________________

    Więc najwyraźniej wyznajemy "trochę inną" religię.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.