Skip to content

Co będzie PO PiS, droga eksplodującej pięści, w odcinkach

12829303133

Komentarz

  • Na tytułowe pytanie odpowiada pan psoferor:

    Od 15 lat powtarzam, że Jarosław Kaczyński będzie prezesem Prawa i Sprawiedliwości tak długo, jak będzie żył, lub tak długo jak ta partia będzie istniała. I trzeba to wreszcie zrozumieć, uszanować i wyciągnąć z tego właściwe wnioski - mówi prof. Zbigniew Girzyński, były poseł PiS, historyk, nauczyciel akademicki.

    https://www.rp.pl/plus-minus/art40153291-zbigniew-girzynski-dworskie-intrygi-to-nie-jest-zadna-wielka-polityka

  • edytowano 13 April

    Kto jest zatem owym wzorcem z Sevres bytu politycznego lub choć najbardziej się do niego zbliżył? Oczywiście realnie istniejącym teraz lub w przeszłości, bo przy podejściu inżynierskim nie może raczej nim być jakiś nie zrealizowany ideał w rodzaju np. Państwa platońskiego itp.

  • @7my powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):

    @7my powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    No i rzeczywiście, nic się nie zmienia. Przypominam, że przed wyborami można było spodziewać się odejścia Kaczyńskiego, a po przegranych przetasowań, walki o władzę nad PiS, czy podziałów nawet. Ale Kaczyński został. PO się kompromituje. Właściwie nic nie trzeba zmieniać. Wystarczy mądrze stać.

    To odsuwa, zamraża proces redefinicji prawicy. On i tak nastąpi, wygląda na to, że później.

    Ja się spodziewałem, że PiS dostanie max. 28% w skali kraju, raz tak jak pisał Rozum, że PiS w samorządowych dostawał zawsze mniej, dwa demobilizacja po klęsce.

    W okolicy w której mieszkam baner PiS przypadał w proporcji 1 do 10 w stosunku do PO, na poziomie powiatu jednak PIS poprawił trochę wynik sprzed 5 lat (PO również trochę poprawiła, mandatów mają po równo tyle samo co poprzednio).

    Trudno to zrozumieć.

    Myślę, że zmiana może odbyć się tylko w ramach PiS, bez niej nie będzie wygranej z Tuskiem.

    .

    piszesz, że nie ma powodów, by PiS dostał taki dobry wynik, a dostał. I serio uważasz, że to PiS trzeba zmienić?

    Tak, PiS musi się zmienić bo 34% w samorządowych daje tylko możliwość zachowania potencjału, struktur i udziału w lokalnych układach władzy.

    Przy tej ordynacji i kordonie sanitarnym wynik 28% prawdopodobnie oznaczałby całkowitą izolację PiSu od władzy na poziomie województw a pewnie i powiatów.
    Zapchnięcie PiS do rezerwatu, do roli podobnej jak ma AFD w Niemczech, co było pewnie celem Tuska

    Aby odzyskać władze w Polsce PiS musi mieć 40%+, uważam że to jest możliwe tylko przy przy gigantycznej zmianie w tej partii.

    PiS wewnętrznie się zmienia co chwila, o jakiej zmianie piszesz? Prezia?

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Trepie, jako osobę inżynierskiej proweniencji patrzę jak wygląda wzorzec z Sevres, a następnie gdzie kto i jak od niego odstaje. Dlatego głosuję na partię bardzo daleką od mojego ideału, co nie zmienia faktu, że będę dalej krytycznie ją oceniał.
    JORGE ma racje, że w społeczeństwie zaszła zmiana, więc zarówno główny nurt PiS jak i PO, to obecnie rodzaj grup rekonstrukcyjnych, które muszą się dostosować lub zakończyć jako nisza.

    Zezwala się na krytykę, jednak osoby opiniotwórcze muszą zdawać sobie sprawę ze swojej odpowiedzialności, toteż pod każdym krytycznym wpisem należy objaśniać: KRYTYKUJĘ, ALE NALEŻY MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ, ŻE W OBECNYCH WARUNKACH JEDYNĄ ALTERNATYWĄ SĄ RZĄDY nIEMCÓW, A JAK ONE WYGLĄDAJĄ PAMIĘTAMY Z LAT 40 UB. WIEKU.

  • @JORGE powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Parę razy widziałem tego Dawkinsa - urywki, gdyż nie wgłębiam się w takie klimaty. Może tak to wycięli, ale to jest matoł.

    No dobrze matoł, ale to nie ma żadnego znaczenia. Co pan Richard Dawkins mówił, jaką teorię od wielu lat forsuje, z jakiej książki jest znany ? I jak to zestawić z wypowiedzią, którą streściłem ?

    To w ogóle nie ma dla mnie znaczenia. Rand, Mysior (kto to w ogóle jest i dlaczego miałbym go słuchać/czytać???), Dawkins, Karoń, to są osoby, którymi szkoda sobie głowy zawracać. Za dużo jest dobrego kontentu, żeby się słabym zajmować.

  • Dobrze, to zajmuj się i nie reaguj jak cytuję.

  • @KazioToJa powiedział(a):

    dyskutuje się z tezami, ta była niepoważna. Po co mam studiować żywot ateistycznego świętego?

    A z jaką tezą dyskutujesz ? Bo może tu jest problem ? Co jest niepoważne ?

  • A jak z tą tezą poplemizujecie ?
    https://www.facebook.com/watch?v=408255371989761

    Misiek Koterski, kto to jest ? Mejnstrimowy ćpun.

  • edytowano 14 April

    Zaraz ktoś powie że chodzenie z różańcem to spłycanie wiary a może nawet i obraza Boga, a na pewno na pokaz.

    Niedawno Gazeta pisała o tym, był tekst że "dlaczego oni robią to publicznie? Wchodzą do komunikacji zbiorowej, wyjmują różaniec i ostentacyjnie się modlą". Znaczy ktoś coś zauważył, a jeśli nie i zmyślają to poruszyli temat, wprowadzili go do przestrzeni informacyjnej.

  • edytowano 14 April

    Ostatnio pojawiły się kościelnej przestrzeni publicznej ostrzeżenia przed rzekomą "hipermaryjnością" związaną między innymi z pobożnością różańcową, która miałaby polegać na jakimś umniejszaniu postaci Chrystusa. Jest to ewidentne tworzeniem tak zwanego chochoła, którego się później z sukcesem zwalcza.

  • @JORGE powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):

    dyskutuje się z tezami, ta była niepoważna. Po co mam studiować żywot ateistycznego świętego?

    A z jaką tezą dyskutujesz ? Bo może tu jest problem ? Co jest niepoważne ?

    niepoważnym jest definiowanie chrześcijaństwa jako religii kolęd i katedr.

  • @JORGE powiedział(a):
    A jak z tą tezą poplemizujecie ?
    https://www.facebook.com/watch?v=408255371989761

    Misiek Koterski, kto to jest ? Mejnstrimowy ćpun.

    kurcze, ten cienias modli się lepiej ode mnie.

  • @MarianoX powiedział(a):
    Ostatnio pojawiły się kościelnej przestrzeni publicznej ostrzeżenia przed rzekomą "hipermaryjnością" związaną między innymi z pobożnością różańcową, która miałaby polegać na jakimś umniejszaniu postaci Chrystusa. Jest to ewidentne tworzenie tak zwanego chochoła, którego się później z sukcesem zwalcza.

    różaniec jest Chrystusowy bardziej niż maryjny. Bo polega na rozważaniu tajemnic, w których czysto maryjnych jest tylko parę, większość jest chrystusowych. No i jeszcze - nie ma antynomii między postaciami Chrystusa i Maryi, one występują wspólnie. Nie to, że się uzupełniają, bo w Chrystusie mamy pełnię, więc trudno coś uzupełnić, ale są obok siebie.

  • @JORGE powiedział(a):
    A jak z tą tezą poplemizujecie ?
    https://www.facebook.com/watch?v=408255371989761

    Misiek Koterski, kto to jest ? Mejnstrimowy ćpun.

    Jak brzmi ta teza konkretnie?

  • Nie brzmi. Nie postawiłem żadnej tezy, to Kazio się odnosiła do tezy, której nie było, więc trochę przewrotnie określiłem to w poście do którego się odnosisz.

    Wydaje mi się, że każdy kto ma dobrą wolę zrozumie co pokazuję, a jeżeli ktoś chce na siłę polemizować, czy nawet walczyć z tym co piszę, to jego problem, ja się w to nie bawię.

    Ludzie się zmieniają. Największy wróg Boga i religii w przestrzeni medialnej, mówi dobrze o chrześcijaństwie, w ateistycznej Francji mamy masowe chrzty, zaćpany swego czasu Misiek otwartym tekstem mówi o Bogu i różańcu. Czy to wszystko jest przełomowe ? Nie. Czy jest tym jakaś teza ? Z mojej strony - nie, zbierajmy dane, przyglądajmy się światu, odbetonujmy łby.

    Tylko, błagam, minimum wysiłku włóżcie żeby nadążyć, nie trzeba rozwijać każdej Krówki z papierka, żeby przekonać się, że cały worek to Krówki ...

  • edytowano 14 April

    @KazioToJa powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):

    dyskutuje się z tezami, ta była niepoważna. Po co mam studiować żywot ateistycznego świętego?

    A z jaką tezą dyskutujesz ? Bo może tu jest problem ? Co jest niepoważne ?

    niepoważnym jest definiowanie chrześcijaństwa jako religii kolęd i katedr.

    A ktoś tak definiuje ? Kompletnie nie o to, w przykładzie z Dawkinsem, chodziło.

    Ale ale, jeżeli już piszesz. Piękno, misteria, niesamowita ilość detali, nad którymi pewnie pracowano tysiącami godzin w katedrach chrześcijańskich jest, wg mnie, efektem formowania się człowieka. Tylko Wielka Formacja mogła wyprodukować ludzi tworzących takie arcydzieła architektonicznie, muzyczne, filozoficzne itp. Więc wiesz, uwaga z bagatelizowaniem formy. Ona jest efektem wielkości, nie jest wielkością samą w sobie, ale jednak.

    Dlatego tak, jakaż to wielka cywilizacja zbudowała te świątynie i co się z nią stało, gdzie przepadła ? Takie pytanie na bank przychodzą, albo przyjdą ludziom do głowy, kiedy już w szkołach nie będą o tym mówić. A właściwie już nie mówią, więc młodzi zadadzą to pytanie. I będą drążyć. I znajdą.

  • @JORGE powiedział(a):
    Nie brzmi. Nie postawiłem żadnej tezy, to Kazio się odnosiła do tezy, której nie było, więc trochę przewrotnie określiłem to w poście do którego się odnosisz.

    Wydaje mi się, że każdy kto ma dobrą wolę zrozumie co pokazuję, a jeżeli ktoś chce na siłę polemizować, czy nawet walczyć z tym co piszę, to jego problem, ja się w to nie bawię.

    Ludzie się zmieniają. Największy wróg Boga i religii w przestrzeni medialnej, mówi dobrze o chrześcijaństwie, w ateistycznej Francji mamy masowe chrzty, zaćpany swego czasu Misiek otwartym tekstem mówi o Bogu i różańcu. Czy to wszystko jest przełomowe ? Nie. Czy jest tym jakaś teza ? Z mojej strony - nie, zbierajmy dane, przyglądajmy się światu, odbetonujmy łby.

    Tylko, błagam, minimum wysiłku włóżcie żeby nadążyć, nie trzeba rozwijać każdej Krówki z papierka, żeby przekonać się, że cały worek to Krówki ...

    Pamiętasz Szmulkę z Frondy i Rebelii? Ze 25 lat przeżyła między Francuzami, ona zawsze mówiła że Francuzi to genetyczni katolicy, ale że to widać z bliska, nie w telewizji.

  • To chodzi o to, że teraz jest więcej nawróceń celebrytów niż niegdyś? Fala jakaś jest? We Francji są jakieś statystyki wzrostu liczby katolików? Jaka jest teza?

  • @MarianoX powiedział(a):
    Ostatnio pojawiły się kościelnej przestrzeni publicznej ostrzeżenia przed rzekomą "hipermaryjnością" związaną między innymi z pobożnością różańcową, która miałaby polegać na jakimś umniejszaniu postaci Chrystusa. Jest to ewidentne tworzeniem tak zwanego chochoła, którego się później z sukcesem zwalcza.

    Januszek kurwuszek już 20 lat nazad w takie tony uderzał. Poniekąd jestem mu dźwięczny, bo delikatnie od£ączało to czipa...

  • @qiz powiedział(a):

    @MarianoX powiedział(a):
    Ostatnio pojawiły się kościelnej przestrzeni publicznej ostrzeżenia przed rzekomą "hipermaryjnością" związaną między innymi z pobożnością różańcową, która miałaby polegać na jakimś umniejszaniu postaci Chrystusa. Jest to ewidentne tworzeniem tak zwanego chochoła, którego się później z sukcesem zwalcza.

    Januszek kurwuszek już 20 lat nazad w takie tony uderzał. Poniekąd jestem mu dźwięczny, bo delikatnie od£ączało to czipa...

    Swego czasu wydawał coś takiego jak najwyższy czas - bis. Raz to kupiłem, i to wystarczyło, żeby Januszku nie traktować nawet w ułamku powaznie.

  • edytowano 14 April

    Sęk w tym, że jego ideologię Jednak wielu młodych Polaków potraktowało poważnie co doprowadziło do odpływu wielu potencjalnych wyborców ugrupowań patriotycznych.

  • Daj pan spokój, bo jeszcze napiszę „Konwent św. Katarzyny".

  • Mój ulubiony epizod najnowszej historii Oyczyzny!

  • edytowano 14 April

    @JORGE powiedział(a):

    @janosik powiedział(a):
    I co przyjmujemy naturę ludzką z całym jej dobytkiem czy wzniesiemy się trochę ponad poziom małp?

    Punktem wyjścia jest zawsze małpa. Reszta to poprawka, którą można brać pod uwagę, ale bardzo ostrożnie. Z tym, że ja nie nazwałbym tego małpą, a raczej ustawieniami fabrycznymi. Jeżeli chcemy zrozumieć ludzi najpierw bierzemy pod uwagę ustawienie fabryczne, później nakładki i upgrejdy. Np. chrześcijaństwo zmienia bardzo dużo, ale plis, na jaki procent ludzi możemy patrzeć przez pryzmat działającej formy chrześcijańskiej ?

    Powiedz mi, wierzysz w podstawowe prawdy wiary katolickiej czy nie?
    W to że Bóg stworzył wszystkich ludzi na swój obraz i podobieństwo? W to że Jezus Chrystus wszystkich odkupił? W to że wiara w Niego jest jedyną znaną drogą do zbawienia?

    Więc jeśli w to jeszcze wierzysz (dziś obstawiam jeszcze odpowiedź pozytywną, w każdym razie wprost nie zaprzeczysz), to rozpatrywanie ludzi (i katolików, i niekatolików) ma sens głównie w odniesieniu do Boga. Nie do małpy.

  • @JORGE powiedział(a):
    A tak na marginesie, słyszeliście co Dawkins powiedział o chrześcijaństwie ? Ze to dobra religia i czuje się nią przesiąknięty, lubi tą wzniosłość, kolędy itp. I że nie ma sensu porównywać do islamu, nie ta liga. Tak w skrócie, co Mysior (nie trawię go ostatnio, ale słucham) opowiedział.

    To tak jak chodziłem po Brukseli - cóż to za wielka cywilizacja zbudowała te kościoły, nikt sobie tego pytania nie zadaje ? Zadaje. Bardzo możliwe, że zanim to pierdyknie urodzi się nowe stare ...

    Liberalizm, leseferyzm i Ayn Rand? A nie, czekaj.

  • To że ty nic nie rozumiesz z tego co ja pisze, to pewnie moja wina. Nic na to nie poradzę. Polemizowac nie mam zamiaru, zrób to samo.

  • Możesz zacząć pisać rzeczy, które nie są wewnętrznie sprzeczne. Ayn Rand raz mamy czytać, raz mamy o niej zapomnieć. Raz przyznajesz, że chodzi o kodeks pracy, innym razem wypisujesz o jakichś imponderabiliach. Cały wątek zaczyna się od tego, że PO i PiS zaraz nie będzie, bo wyborach, w których potwierdziły ogromną przewagę nad konkurencją, piszesz, że wszystko idzie z założeniami wątku.

    Itd., itp.

    Natomiast żeby było jasne, nie widzę żadnego racjonalnego powodu, żeby nie pisać w Twoich wątkach i zwłaszcza żeby nie prostować rzeczy ewidentnie sprzecznych z katolicką (czyli prawdziwą) antropologią. A to jest główny problem, nie ile razy trzeba wylewać szambo i ile ma być podatku dla jdg.

  • ponieważ ukochana koalicja 1312 ostatnio znowu turbo przyspieszyła swoje działania strukturalne, postanowiłam wkleić ostatni odcinek stałej wyliczanki@HubnerrMax
    Za rządem Tuska i jego Koalicją rekordowy tydzień.
    Tylko przez 7 dni dobili do...
    ‼️ 350 konkretów zwijania Polski ‼️
    W ciągu tygodnia dołożyli ich aż 50.
    Zapraszam!

    301: Likwidacja Rady monitorowania portfela projektów strategicznych.

    1. Kolejne opóźnienie CPK - spółka prosi o 30 dni na uzupełnienie wniosku ws. decyzji lokalizacyjnej.

    2. Rekordowa ilość wakatów w Policji i rośnie.

    3. Kolejna kompromitacja MSZ - użycie we wpisie słów "operacja specjalna" wobec działań Izraela w Strefie Gazy.

    4. Problemy z poprawnym wydrukiem kart wyborczych w niektórych miejscach Polski podczas wyborów samorządowych 2024 - 2014 bis.

    5. Po nielegalnym przejęciu PAP przez K.13.12 zakazuje się tam używania wyrażeń takich jak "polska racja stanu" - podejście iście sowieckie.

    6. Kolejna cenzura medialna K.13.12 - niewpuszczenie przez Tuska do sztabu wyborczego Telewizji Republika.

    7. Kolejna zwolnienia w fabrykach gigantów - tym razem Nokia szykuje się do zwolnień grupowych, nawet 800 osób.

    8. Wygrana w wyborach samorządowych w Świnoujściu kandydatki K.13.12, która głośno sprzeciwia się budowie terminala kontenerowego w tym mieście - kolejnej sztandarowej inwestycji Prawa i Sprawiedliwości.

    9. Druga lokalizacja atomu zagrożona - pełnomocnik K.13.12 Bando stwierdził, ze potrzeba jest policzenia na nowo miksu energetycznego i potrzeb lokalizacyjnych.

    10. Wpisanie przez Sąd do KRS likwidatorów nielegalnie przejętej Telewizji Polskiej i postawienie jej w stan likwidacji - nie przeszkadza to im brać kasy z polskiego budżetu.

    11. Wpisanie przez Sąd do KRS likwidatorów nielegalnie przejętego Polskiego Radia i postawienie jej w stan likwidacji - nie przeszkadza to im brać kasy z polskiego budżetu.

    12. Wątpliwie prawne i krótkowzroczne wciskanie na siłe farmaceutom i ginekologom tabletki "dzień po" przez Ministerstwo Zdrowia i Izabelę Leszczynę po wecie Prezydenta Andrzeja Dudy.

    13. Kolejne krycie kumpli przez neoProkuraturę Bodnara - Prokuratura Regionalna w Lublinie nie wystąpi do Sejmu z wnioskiem o uchylenie immunitetu Romanowi Giertychowi.

    14. Zatrzymanie przez Policję Kierwińskiego na życzenie neoProkuratury Bodnara dziennikarza Republiki podczas wypełniania czynności dziennikarskich przy kamienicy w której odkryto ciała, mimo posiadania wszelkich zgód.

    15. Wraz z wprowadzeniem "babciowego" rząd Tuska usunął "żłobkowe" i rodzinny kapitał opiekuńczy.

    16. Utajnienie przez Koalicję 13 Grudnia i resort rolnictwa listy polskich firm, które importowały zboże ukraińskie, którą upublicznił rząd Prawa i Sprawiedliwości, a najbardziej domagali się wtedy tego oni sami.

    17. Wywalenie szefa projektu Izera, Piotra Zaremby - kolejne zwijanie polskiej inwestycji.

    18. Zaraz po tym opublikowanie "wymagań" w konkursie na stanowisko nowego szefa projektu Izery - posiadanie wyższego wykształcenia i 3 lata doświadczenia na własnej działalności.

    19. Kolejne oplucie polskich rolników na szczeblu unijnym, również przez Koalicję 13 Grudnia - Marek Belka i Danuta Hübner wraz z 26 innymi w komisji handlu ds. handlu zagranicznego zagłosowali za liberalizacją handlu z Ukrainą.

    20. Strach Marszałka Hołowni na posiedzeniu Sejmu 10 kwietnia, w 14 rocznicę zamachu smoleńskiego - niewyczytanie wszystkich ofiar, na czele ze śp. Prezydentem Lechem Kaczynskim, że poseł PiS musiał to zrobić za niego i ostentacyjne odnoszenie się Marszałka do "wypadku i katastrofy".

    21. Zdjęcie audycji "Melodramat" Tomasza Budzyńskiego z Radia Poznań - znanego wokalisty rockowego, kompletnie apolitycznego ale jednak nie udało się oprzeć miotle Sienkiewicza.

    22. Odwołanie szefowej Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, Agnieszczkę Leszczyńską - posiadała ogromną renomę za prowadzenie sprawy SKOK Wołomin.

    23. Zastąpienie przedmiotu HiT (Historia i Teraźniejszosć) od nowego roku szkolnego Edukacją Obywatelską - gdzie oczywiście zamiast stawiać na historię czasów najnowszych i przekładanie tego na aktualne wydarzenia geopolityczne, zajma się... nauka postawy obywatela wobec Unii Europejskiej.

    24. Transmitowanie i podsłuchiwanie zamkniętego posiedzenia klubu Lewicy przez Kancelarię Sejmu prowadzoną przez Trzecią Drogę, a której szefem jest człowiek Tuska, Jacek Cichocki - akurat w trakcie negocjacji koalicyjnych i przed głosowaniem w sprawie aborcji.

    25. Przyjęcie paktu migracyjnego przez Parlament Europejski, również głosami części europosłów Koalicji 13 Grudnia - na nic zapewnienia o zablokowaniu paktu przez "wielkiego w UE" Donalda Tuska.

    26. Wycofanie przez Minister Klimatu, Paulinę Hennig-Kloski, ustawy o bonie energetycznym - zaraz po tym, gdy okazał się, że projekt nie chroni wielu Polaków przed gigantycznymi podwyżkami cen w drugiej połowie roku.

    27. Nowym Prezesem Orlenu został Irenefeusz Fąfara - człowiek Orlenu za poprzedniej władzy, zajmujący się odziałem Lietuva, kiedy Orlen rozwijał się bardzo wolno, ma także nieciekawą historie w ZUS - powrót do idei Orlenu mniejszego.

    28. Wpis Minister "równości" Katarzyny Kotuli na X, w którym zachęca do dokonania aborcji poprzez zażycie nielegalnych substacji, dokonując tym samym reklamy niedozwolonych "leków" w imię własnej walki politycznej - niebywały skandal i robienie młodym Polkom wody z mózgu.

    1. Kolejne już opóźnienie CPK - spowolniona budowa szybkiej linii kolejowej "igrek" z Warszawy, przez Łódź do Wrocławia i Pozniania - brak przetargu na realizację tunelu w Łodzi.

    2. Czystki Sienkiewicza w propolskich instytucjach tożsamościowych i kulturalnych - na pierwszy ogień poszła Małgorzata Gawin, prezes i twórca Instytutu Solidarności Pileckiego.

    3. Na drugi ogień poszedł Radosław Śmigulski - szef Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

    4. Na trzeci ogień Jan Żaryn z Instytutu Dziedzictwa Narodowego, którego zastąpił... Adam Leszczyński, człowiek Gazety Wyborczej, Krytyki Politycznej i założyciel Oko Press.

    5. Na czwarty ogień Dorota Janiszewska-Jakubiak - prezes Instytutu Polonika - małego, ale prężnie działającego propolskiego instytutu pielęgnującego pamięć o Polsce i Polakach za granicą.

    6. Rekordowy deficyt budżetowy po marcu 2024 roku - 24 miliardy złotych, dla porównania rok wcześniej za PiS, wynosił 12 mld złotych.

    7. Stagnacja w polskiej zbrojeniówce po zmianie władzy i zaoraniu poprzedniego zarządu - do tego stopnia, że nawet najbardziej optymistyczni eksperci zaczynaja się niecierpliwić.

    8. Kolejne przesunięcie z rezerwy budżetowej środków na nielegalnie przejęta media publiczne - w tym 600 mln złotych na neoTVP i czystą wodę Czyża, co bardziej znamienne, są one teoretycznie w likwidacji, a to tylko jedna z planowanych transz.

    9. Dalsze opóźnianie/oranie polskiego atomu przez K.13.12 - decyzja ponownego rozpatrzenia sprawy o środowiskowych uwarunkowaniach Polskiej Elektrowni Jądrowej, która za rządów PiS dostała zgodę 19 września 23 roku, przesunięta na 28 czerwca 24 - oczywiście po wyborach.

    10. Zmiana przedmiotu z "wychowania do życia w rodzinie" na edukację zdrowotną - jakże to symboliczne w kontekście całościowego zwijania szkoły przez Lewicę, zwłaszcza z płaszczyzny tozsamościowej, historycznej i rodzinnej.

    11. W sytuacji przyjęcia paktu migracyjnego przez PE, wolt Tuska w tej sprawie, problemów koalicyjnych, słabych wyników wyborczych i coraz większego zirytowania ludzi partactwem nowego rządu, wrzutka do Sejmu ustaw aborcyjnych, których jedynym celem jest odwrócenie uwagi od problemów i kolejną polaryzację w polskim społeczeństwie.

    12. Przyjęcie przez Sejm ustawy o KRS, która znowu oddaje kaście wewnętrzne wybieranie sędziów, a także odbiera obywatelom, dany przez PiS, pośredni wpływ na sądy.

    13. Przyjęcie przez Sejm informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych w kwestii kompromitującej reakcji MSZ na zabójstwo polskiego wolontariusza w Strefie Gazy - tym bardziej że debata na ten temat była wyjątkowo przykra do oglądania, z jednej strony pełne merytoryki i wskazówek byłych wiceministrów PiS, Mularczyka i Jabłońskiego, z drugiej infantylne wystąpienia wiceministra Bartoszewskiego, a także wychowanki Radka Sikorskiego, Aleksandry Wiśniewskiej. Kropką nad "i" była nieobecność na debacie samego Sikorskiego.

    14. Odwołanie członków komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie - majacej za sobą niesamowite sukcesy w walce o prawa mieszkańców, styl likwidacji przypominał uwalenie komisji antyrosyjskiej Cenckiewicza.

    15. Antykonstytucyjne projekty Koalicji 13 Grudnia mające na celu wprowadzić w Polscę legalną aborcję w każdym przypadku do 12 tygodnia i depenalizację aborcji w wielu przypadkach przeszły do specjalnie powstałej komisji w Sejmie.

    16. Nowy Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego wybrany przez likwidatorów spółki z K.13.12 - to Filip Czernicki, który w latach 2006-2012 był pełnomocnikiem uruchomienia lotniska w Modlinie, komentarza chyba tutaj nie potrzeba.

    17. Armagedon spółek energertycznych 10 kwietnia po słowach minister przemysły, Czarneckiej o powiązaniu kopalń węgla z elektrowniami - wyraźnie spadły akcje PGE, Tauronu i Enei.

    18. Karkołomne zabawy sondażami w rękach Koalicji 13 Grudnia, na czele z CBOS i Opinią 24 - pierwszy jest rządowy, drugi jest opłacany przez Platformę Obywatelską, zaraz po wyborach samorządowych, w których każdy Polak mógł zobaczyć aktualne preferencje wyborcze. Tworzenie alternatywnej rzeczywistości w imię walki politycznej to podstawa republiki bananowej, którą wprowadza Koalicja 13 Grudnia.

    19. Pismo likwidatora Koalicji 13 Grudnia, Macieja Laska, do prezesa spółki CPK, w którym sugeruje wstrzymanie wszystkich decyzji umożliwiajacych dalszy rozwój inwestycji.

    20. Tusk wprowadził nowe wytyczne określające zasady koordynacji służb specjalnych w ramach tarcz antykorupcyjnych - jakie to są wytyczne, o tym już nie poinformowali, choć znamy sposób działania Tuska i jego służb wobec korupcji, ścigajny ścigających jak Mariusza Kaminskiego i Macieja Wąsika, zamiast przestępców.

    21. Chakterystyczne słowa Donalda Tuska o Europie jako najsilniejszym podmiocie na świecie - mrzonka niemieckich liberałów, którzy dobrze o tym wiedzą i korzystają na tym Niemcy, a Tusk ma idealny powód do tego, by nie skupiać się na mówieniu o rozwoju Polski jako silnym państwie w regionie.

    ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

    Skąd to turbodoładowanie w ciągu ostatnich 7 dni?

    Pół setki takich akcji w takim czasie nawet na mnie zrobiło wrażenie.
    Co prawda negatywne, ale jednak.

    Możliwe, ze to faktycznie kwestia przegranych przez Koalicję 13 Grudnia wyborów samorządowych i przyspieszenie przed wyborami europejskimi, w których część osób odpowiedzialnych za niektóre z tych punktów, na czele z Sienkiewiczem i Bodnarem, wystartują do Parlamentu Europejskiego po immunitet.

    Możliwe też, że to efekt siedzenia w jednej bańce, wśród Romana Giertycha i silnych razem i niedostrzeganie niczego poza "rozliczaniem" "ściganiem" pseudoafer, któe sami wymyślili.

    Niezależnie od powodów, faktem jest, ze przyspieszenie nastąpiło.

    Dlatego jeszcze ważniejsze jest, by to szaleństwo sukcesywnie zatrzymywać w kolejnych wyborach.

    9 czerwca następna runda, w której wypadałoby znokautować przeciwnika, by długo do siebie nie mógł dojść.

    Dziękuję za uwagę.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.