@Eden powiedział(a):
ale teraz ponownie wraca Barbaria Lewacka z obowiązkowością od września tej tzw. edukacji zdrowotnej. Wprowadzona ta obowiązkowość zostanie rozporządzeniem ministry, rzecz jasna. Bo mogą, w warunkach demokracji warczącej olać sikiem prostym tryb ustawowy i związane z nim veto prezydenckie
Przecież nikt nigdy ustawą nie wprowadzał przedmiotów do szkół...
@los powiedział(a):
Nie wróci. Temat aborcji dzieli ZiS, więc nie wyciągną czegoś, co im zaszkodzi. PiS też nie ruszy tematu, bo by się wystawili na atak ultrasów. Konfa chce się przedstawić jako partia umiarkowana, więc też nie będą wyciągać niczego kontrowersyjnego. Ewetualnie Brown ale kto traktuje poważnie to, co mówi Brown?
Dodajmy, że aborcja jest wykonywana przy cichym przyzwoleniu.
Dzisiaj w Republice podniesiono, że za odejściem prof. Cenckiewicza mogła stać pryncypialność w sprawie obsady nowego I Prezesa Sądu Najwyższego, a w tle związany z tym foch. To są moje wnioski z wywiadu z prof. Cenckiewiczem oczywiście.
A co do strategii narracyjnej w sprawie ambasadorów czy umów międzynarodowych, to polecam frazę: Prezydent nie jest notariuszem, a kontrasygnata to nie pokwitowanie odebrania dokumentu.
Ja tu bym dodawał frazę o prostackim pojęciu jak działa państwo w wydaniu Kało.
W sprawie SAFE proponuję frazę: Tusk się tchórzliwie ukrył się pod spódnicą Sobkowiak-Czarneckiej oraz Kosiniaka-Kamysza.
Bardzo eleganckie odebranie Orderu Zełeńskiemu, czyli żadnych nerwów i wzmożenia emocjonalnego, tylko schemat:
1. Zwrócenie uwagi połączone z ostrzeżeniem.
2. Danie czasu na opamiętanie.
3. Realizacja ostrzeżenia.
Teraz już Ukraińcy wiedzą, że Karol Nawrocki nie straszy a ostrzega.
Jedna tylko uwaga, można wzmocnić przekaz wskazując ilu Ukraińców ratujących Polaków zamordowała UPA, oraz wskazanie, że Zełeński nie wywodzi się z etnosu Ukraińskiego. Z tym, że to drugie szeptanką.
Ktoś zwrócił uwagę że w państwie rządzonym według standardów UPA miałby zerowe szanse na bycie prezydentem a i prawdopodobieństwo przeżycia nie byłoby zbyt wysokie.
@ms.wygnaniec powiedział(a):
Dzisiaj w Republice podniesiono, że za odejściem prof. Cenckiewicza mogła stać pryncypialność w sprawie obsady nowego I Prezesa Sądu Najwyższego, a w tle związany z tym foch. To są moje wnioski z wywiadu z prof. Cenckiewiczem oczywiście.
Cętkiewicz ewidentnie należy do osób zakochanych w sobie z wzajemnością. To nie jest jego pierwszy foch.
@ms.wygnaniec powiedział(a):
Bardzo eleganckie odebranie Orderu Zełeńskiemu, czyli żadnych nerwów i wzmożenia emocjonalnego, tylko schemat:
1. Zwrócenie uwagi połączone z ostrzeżeniem.
2. Danie czasu na opamiętanie.
3. Realizacja ostrzeżenia.
Teraz już Ukraińcy wiedzą, że Karol Nawrocki nie straszy a ostrzega.
Jedna tylko uwaga, można wzmocnić przekaz wskazując ilu Ukraińców ratujących Polaków zamordowała UPA, oraz wskazanie, że Zełeński nie wywodzi się z etnosu Ukraińskiego. Z tym, że to drugie szeptanką.
To byłby wiel-błąd strategiczny, granie dodatkową kartą antysemityzmu. Wręcz odwrotnie, żeby jeszcze bardziej zabolało Zelenskyego i jego skorumpowaną ekipę z Kijowa trzeba bić w bębenek historyczny, że zanim doszło do ludobójstwa na ludności polskiej Wołynia i Galicji wschodniej ci sami nacjonaliści i szowiniści narodowościowi wydanie pomagali Niemcom w ludobójstwie na ludności żydowskiej zamieszkałej te tereny. W ten sposób podwójnie wbije się szpilę w Zelenskyego i jeszcze w bonusie da plaskacza Niemcom przypominając o Holocauście na "skrwawionych ziemiach" po 22.06.1941
@ms.wygnaniec powiedział(a):
Dzisiaj w Republice podniesiono, że za odejściem prof. Cenckiewicza mogła stać pryncypialność w sprawie obsady nowego I Prezesa Sądu Najwyższego, a w tle związany z tym foch. To są moje wnioski z wywiadu z prof. Cenckiewiczem oczywiście.
Cętkiewicz ewidentnie należy do osób zakochanych w sobie z wzajemnością. To nie jest jego pierwszy foch.
Coś w tym jest. Jego konto tweeterowe wygląda, jakby prowadzil je egzaltowany nastolatek. Niektorzy ludzie nie mogą po prostu pracowac, bez epatowania swoją osobowością.
@ms.wygnaniec powiedział(a):
Dzisiaj w Republice podniesiono, że za odejściem prof. Cenckiewicza mogła stać pryncypialność w sprawie obsady nowego I Prezesa Sądu Najwyższego, a w tle związany z tym foch. To są moje wnioski z wywiadu z prof. Cenckiewiczem oczywiście.
Cętkiewicz należy do tych, którzy uważają, że słynny samolot Tu-154M rozleciał się na 60 tysięcy kawałków w wyniku zderzenia z pancerną brzozą. Więc nie oddawajcie mu duszy w zastaw.
@ms.wygnaniec powiedział(a):
Dzisiaj w Republice podniesiono, że za odejściem prof. Cenckiewicza mogła stać pryncypialność w sprawie obsady nowego I Prezesa Sądu Najwyższego, a w tle związany z tym foch. To są moje wnioski z wywiadu z prof. Cenckiewiczem oczywiście.
A to nie od początku było oczywistem?
Dla mnie nie było, więc się podzieliłem.
Natomiast nowy szef BBN robi na mnie pozytywne wrażenie.
@trep powiedział(a):
Myślałem, że co jak co, ale kwestia mordu smoleńskiego nie budzi żadnych wątpliwości u osób z IQ 70+…
No ale zamiast zajmować się stanem ego psora Centkiewicza należałoby cały czas suflować tę oczywistość kierownictwu PiS, z Jarosławem włącznie. I koniecznie przypominać o 8 latach ich rządów
Threadreaderapp służy do wygodnego czytania wątków na twitterze, są też strony umożliwiające czytanie twittera bez zakładania konta, np. https://twstalker.com/
@celnik.mateusz powiedział(a):
"Stąd też ostateczne przyjęcie przeze mnie tezy o zamachu przeprowadzonym przez Rosjan w Smoleńsku jako bardzo prawdopodobnej przyczynie katastrofy"
Ale też:
Przez lata wykluczałem rosyjski zamach, uznając że przyczyny katastrofy są pozazamachowe i związane są z błędami organizacyjnymi leżącymi zarówno po stronie rosyjskiej, jak i polskiej.
Tezę o zamachu z użyciem ładunków wybuchowych instynktownie odrzucałem – ze względu na brak dostępu do rosyjskich dowodów w sprawie, ale także pod wpływem oglądanych z doskoku konferencji smoleńskich, naukowych kłótni pomiędzy jej uczestnikami, a zwłaszcza będąc pod wrażeniem tekstów i rozmów z prof. Markiem Czachorem – moim dobrym kolegą i fizykiem z Politechniki Gdańskiej.
Pan historyk unieważnia gigantyczną pracę inżynierów, z których najmniejszemu by doskoczył do sznurowadła - ale tylko z rozbiegiem. I opiera sie na czołowym polskim szarlatanie - Czachorze. Choć może Dragan istotnie bardziej picuje.
@los powiedział(a):
Przez lata wykluczałem rosyjski zamach, uznając że przyczyny katastrofy są pozazamachowe i związane są z błędami organizacyjnymi leżącymi zarówno po stronie rosyjskiej, jak i polskiej. Tezę o zamachu z użyciem ładunków wybuchowych instynktownie odrzucałem – ze względu na brak dostępu do rosyjskich dowodów w sprawie, ale także pod wpływem oglądanych z doskoku konferencji smoleńskich, naukowych kłótni pomiędzy jej uczestnikami, a zwłaszcza będąc pod wrażeniem tekstów i rozmów z prof. Markiem Czachorem – moim dobrym kolegą i fizykiem z Politechniki Gdańskiej.
>
Owszem, podkreślony fragment wydał mi się szczególnie niemądry. O polskich fizykach nic nie wiem. Niemniej jak rozumiem jest to czas przeszły, a zatem radujmy się!
@los powiedział(a):
Cętkiewicz należy do tych, którzy uważają, że słynny samolot Tu-154M rozleciał się na 60 tysięcy kawałków w wyniku zderzenia z pancerną brzozą. Więc nie oddawajcie mu duszy w zastaw.
a, nie lubił fizyki w szkole jak widać. Tzw humanista. Coraz wyraźnie widać, jak bardzo ważnym przedmiotem na maturze jest matematyka.
Ja wiem wiele o polskich fizykach. A o polskich historykach też sporo. Ale o takich teologach, biologach, filozofach czy chemikach już dużo mniej. Ale jedno by mi nigdy nie przyszło do głowy - by zlekceważyć czyjąć pracę tak totalnie, by jej w ogóle nie zauważyć.
@los powiedział(a):
Ja wiem wiele o polskich fizykach. A o polskich historykach też sporo. Ale o takich teologach, biologach, filozofach czy chemikach już dużo mniej. Ale jedno by mi nigdy nie przyszło do głowy - by zlekceważyć czyjąć pracę tak totalnie, by jej w ogóle nie zauważyć.
To nie jest tak, że on tej pracy nie zauważył. Psor Centkiewicz, historyk, tę pracę fizyków i mechaników zanegował
Pan Cenckiewicz prawie zachęcił mnie do przeczytania owej książki, bo w mojej ocenie cała fizyka klasyczna krzyczy: ZAMACH!!!!
A jako bonus bym poprosił o wyjaśnienie tego co zostało z 'pancernej brzozy' z uwzględnieniem położenia i kształtu owego przełamanego drzewa, bazując na raporcie Millera poproszę o wyjaśnienie rozkładu momentów pędów i momentów siły oraz przyspieszeń kontowych przy uwzględnieniu, że samolot ważył około 80 ton i miał rozpiętość skrzydeł 37 metrów.
Bo to wszystko wiemy od 2012 roku, a bazując na analizie opublikowanej na Konferencji w Kazimierzu Dolnym bodaj w 2014 roku, poproszę o powstanie siły obracającej samolot uwzględniając, że fizycznie możliwość aby pancerna brzoza przełamała 3 dźwigary jest ewidentnym zjawiskiem cudownym, nie ma żadnych śladów zmęczenia materiałowego, jest natomiast całkiem sporo tz loków wybuchowych.
Komentarz
Deforma "Kompas Jutra. Reforma 26", Einsteinie ☝️
Dodajmy, że aborcja jest wykonywana przy cichym przyzwoleniu.
Kto za taki przypadek, jest telefon 112.
Oksytocyna, już kiedyś pisałem.
Dzisiaj w Republice podniesiono, że za odejściem prof. Cenckiewicza mogła stać pryncypialność w sprawie obsady nowego I Prezesa Sądu Najwyższego, a w tle związany z tym foch. To są moje wnioski z wywiadu z prof. Cenckiewiczem oczywiście.
A co do strategii narracyjnej w sprawie ambasadorów czy umów międzynarodowych, to polecam frazę: Prezydent nie jest notariuszem, a kontrasygnata to nie pokwitowanie odebrania dokumentu.
Ja tu bym dodawał frazę o prostackim pojęciu jak działa państwo w wydaniu Kało.
W sprawie SAFE proponuję frazę: Tusk się tchórzliwie ukrył się pod spódnicą Sobkowiak-Czarneckiej oraz Kosiniaka-Kamysza.
Bardzo eleganckie odebranie Orderu Zełeńskiemu, czyli żadnych nerwów i wzmożenia emocjonalnego, tylko schemat:
1. Zwrócenie uwagi połączone z ostrzeżeniem.
2. Danie czasu na opamiętanie.
3. Realizacja ostrzeżenia.
Teraz już Ukraińcy wiedzą, że Karol Nawrocki nie straszy a ostrzega.
Jedna tylko uwaga, można wzmocnić przekaz wskazując ilu Ukraińców ratujących Polaków zamordowała UPA, oraz wskazanie, że Zełeński nie wywodzi się z etnosu Ukraińskiego. Z tym, że to drugie szeptanką.
Ktoś zwrócił uwagę że w państwie rządzonym według standardów UPA miałby zerowe szanse na bycie prezydentem a i prawdopodobieństwo przeżycia nie byłoby zbyt wysokie.
Cętkiewicz ewidentnie należy do osób zakochanych w sobie z wzajemnością. To nie jest jego pierwszy foch.
To byłby wiel-błąd strategiczny, granie dodatkową kartą antysemityzmu. Wręcz odwrotnie, żeby jeszcze bardziej zabolało Zelenskyego i jego skorumpowaną ekipę z Kijowa trzeba bić w bębenek historyczny, że zanim doszło do ludobójstwa na ludności polskiej Wołynia i Galicji wschodniej ci sami nacjonaliści i szowiniści narodowościowi wydanie pomagali Niemcom w ludobójstwie na ludności żydowskiej zamieszkałej te tereny. W ten sposób podwójnie wbije się szpilę w Zelenskyego i jeszcze w bonusie da plaskacza Niemcom przypominając o Holocauście na "skrwawionych ziemiach" po 22.06.1941
Coś w tym jest. Jego konto tweeterowe wygląda, jakby prowadzil je egzaltowany nastolatek. Niektorzy ludzie nie mogą po prostu pracowac, bez epatowania swoją osobowością.
A to nie od początku było oczywistem?
Cętkiewicz należy do tych, którzy uważają, że słynny samolot Tu-154M rozleciał się na 60 tysięcy kawałków w wyniku zderzenia z pancerną brzozą. Więc nie oddawajcie mu duszy w zastaw.
Dla mnie nie było, więc się podzieliłem.
Natomiast nowy szef BBN robi na mnie pozytywne wrażenie.
Myślałem, że co jak co, ale kwestia mordu smoleńskiego nie budzi żadnych wątpliwości u osób z IQ 70+…
A co z pozostałymi 11, bo ja nie mam aktywnego konta na ćwierkaczu?
No ale zamiast zajmować się stanem ego psora Centkiewicza należałoby cały czas suflować tę oczywistość kierownictwu PiS, z Jarosławem włącznie. I koniecznie przypominać o 8 latach ich rządów
https://threadreaderapp.com/thread/1851224777421152317.html
Jak to rzekł de La Rochefoucauld: Uncja woli waży więcej niz cetnar argumentów. Uznał, że wywyższanie Biniendy jest poniżaniem Cętkiewicza.
Jak brzmi zarzut?
"Stąd też ostateczne przyjęcie przeze mnie tezy o zamachu przeprowadzonym przez Rosjan w Smoleńsku jako bardzo prawdopodobnej przyczynie katastrofy"
Dzięki Przemko, miło cię widzieć po przerwie.
Threadreaderapp służy do wygodnego czytania wątków na twitterze, są też strony umożliwiające czytanie twittera bez zakładania konta, np. https://twstalker.com/
Ale też:
Pan historyk unieważnia gigantyczną pracę inżynierów, z których najmniejszemu by doskoczył do sznurowadła - ale tylko z rozbiegiem. I opiera sie na czołowym polskim szarlatanie - Czachorze. Choć może Dragan istotnie bardziej picuje.
>
Owszem, podkreślony fragment wydał mi się szczególnie niemądry. O polskich fizykach nic nie wiem. Niemniej jak rozumiem jest to czas przeszły, a zatem radujmy się!
a, nie lubił fizyki w szkole jak widać. Tzw humanista. Coraz wyraźnie widać, jak bardzo ważnym przedmiotem na maturze jest matematyka.
Ja wiem wiele o polskich fizykach. A o polskich historykach też sporo. Ale o takich teologach, biologach, filozofach czy chemikach już dużo mniej. Ale jedno by mi nigdy nie przyszło do głowy - by zlekceważyć czyjąć pracę tak totalnie, by jej w ogóle nie zauważyć.
To nie jest tak, że on tej pracy nie zauważył. Psor Centkiewicz, historyk, tę pracę fizyków i mechaników zanegował
Pan Cenckiewicz prawie zachęcił mnie do przeczytania owej książki, bo w mojej ocenie cała fizyka klasyczna krzyczy: ZAMACH!!!!
A jako bonus bym poprosił o wyjaśnienie tego co zostało z 'pancernej brzozy' z uwzględnieniem położenia i kształtu owego przełamanego drzewa, bazując na raporcie Millera poproszę o wyjaśnienie rozkładu momentów pędów i momentów siły oraz przyspieszeń kontowych przy uwzględnieniu, że samolot ważył około 80 ton i miał rozpiętość skrzydeł 37 metrów.
Bo to wszystko wiemy od 2012 roku, a bazując na analizie opublikowanej na Konferencji w Kazimierzu Dolnym bodaj w 2014 roku, poproszę o powstanie siły obracającej samolot uwzględniając, że fizycznie możliwość aby pancerna brzoza przełamała 3 dźwigary jest ewidentnym zjawiskiem cudownym, nie ma żadnych śladów zmęczenia materiałowego, jest natomiast całkiem sporo tz loków wybuchowych.
Dziwny jest ten prof Cenckiewicz jeśli przez lata odrzucał myśl o zamachu.