Skip to content

Warszawski Szpital Południowy

Temat zrobił się tak ciekawy1, że nie możemy nie mieć o nim wątku.

Najnowszy nius: Kanał Zero wyczekał, aż Czaskoski publicznie powie, że o niczym nie miał pojęcia i następnie wrzucił TO:

https://zero.pl/news/byly-ordynator-ujawnia-trzaskowski-byl-informowany-o-problemach-w-szpitalu-poludniowym

«13

Komentarz

  • Aby nie było, problemem jest bezczelny głupek który to zorganizował i jego chamskie i bezczelne zachowania które powodowały konflikty.
    Tego typu 'szybkie ścieżki' i specjalne traktowanie jest zaimplementowane w praktycznie każdym szpitalu, tylko w inteligentny sposób i czasem to nie jest 15 minut, a badania też są czasem nie 'od razu' ale np. za 2 dni.
    Tu poraża poziom bezczelności i przekonanie o nietykalności.
    Sposób prowadzenia sprawy przez Kanał 0 mi imponuje.

  • Oni wszyscy są tacy. Z wyjątkiem samego Tuska.

  • @los powiedział(a):
    Oni wszyscy są tacy. Z wyjątkiem samego Tuska.

    Chyba Schetyna też był dyskretniejszy, natomiast pokolenie 'Palikota' (nie o wiek chodzi) ma już wyłączoną znaczną część bezpieczników.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    To odpowiednik taśm u Sowy, nawet timing podobny - czerwiec w roku przedwyborczym.

    ile takch "vip roomów" bedzie w całem kraju?

    obok.
    kilka liczb
    do marca włącznie pracownia jakich wiele w Polsce robiła ok 1100 MRów
    w kwietniu ok 800, w maju juz 400 i taki limit będzie obowiązywał na razie
    Prywat było w kwietniu 7 (najtańsze to 550 zł), w maju już 41, w czerwcu już jest 44 (zostały jeszcze prawie 2 tyg)

    podobnie będzie z TK, gastro- i kolonoskopiami - chodzi o rząd wielkości, spadek o ~2/3 tych z grupy refundowanych i lawinowy wzrost płatnych badań (wzrost mc/mc od kilkaset do kilkudziesięciu %)

    same vip roomy w szpitalach plus to co powyżej powinno zmieść z planszy politycznej KO ....

  • ta sprawa już żyje własnym życiem

    https://www.youtube.com/shorts/xgfCQSg2I-w

  • Tusk za leczenie kogos z rodziny przez Ewe Kopacz odwdzieczyl się jej stanowiskiem premiera.

  • edytowano 19 June

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    To odpowiednik taśm u Sowy, nawet timing podobny - czerwiec w roku przedwyborczym.

    No tak. Różnica taka, że wtedy Tusk już był w Brukseli, zupełnie jakby dostał cynk od swoich zaprzyjaźnionych służb, że nie ma co w Polsce siedzieć, bo idzie jakaś akcja...

    EDIT: A nie, jak się zaczynało to Tusk jeszcze był.

    A to, że KZ znalazł jakieś bardzo ciekawe kontakty jest raczej pewne po tym video:

  • Kidawa Błońska powinna beknąć za finansowanie ruskiej agentury.

  • @Cyrylica powiedział(a):
    Nareszcie ktoś zaczyna głośno mówić o Kramku i jego żonie. Na Kramka zwróciłam uwagę już dawno, kiedy ogłosił instrukcję, jak zniszczyć polski rząd: „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!” Szokujących chyba 16 punktów. Schemat podobny, jak w przypadku instrukcji zniszczenia Kanału Zero. Ruski agent, który śmie komuś zarzucać prorosyjskość. Nie rozumiem, dlaczego Tusk go hołubi. Czy dlatego, że chciał zniszczyć pisowski rząd?
    Czekam na następne odcinki.

    Edit: chciał i chce zniszczyć państwo polskie, pod pretekstem walki z zagrożeniem pisowskim. Na zlecenie swoich mocodawców, naturalmą

  • @Cyrylica; też się cieszę, że będzie serial o Kramku.
    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

  • Dariusz Brzozowski
    @Darekbrzoza
    "Radni KO: - Złe wieści są takie, że matka Kacprzyka pracuje w prokuraturze. Dlatego tak mocno pogrywa z KO, ale tym samym nic mu się pewnie nie stanie, nie poniesie żadnej odpowiedzialności. Natomiast ojciec jest bogatym deweloperem.
    Gdybyście chcieli porozmawiać z Dawidem Kacprzykiem, to trzeba przez kancelarię Dubois. Trwają intensywne prace z zespołem prawników, żeby zrzucić winę na szpital, zarząd i ordynatora szpitala w kwestii prawnej i odpowiedzialności.
    Kacprzyk politycznie wie, że już jest martwy, ale teraz stawką jest to żeby nie dostać wyroku karnego i mieć prawo wykonywania zawodu.
    Dawid i jego rodzice mają ogromny żal do KO o to, że go zrzucili z sań i się odsunęli. Jak mówią moje źródła, niektóre zdjęcia z politykami KO on sam podrzucał żeby trafiły do netu, gdy politycy zaprzeczali, że go znają."
    za Zbigniew Grabski

    8:39 PM · 19 cze 2026

  • Pewnie nawet to poświęcenie go by wypaliło, ale tak jak zauważył Kol. @ms absolwenciak tak tam wszystkich nawk** w szpitalu, że lekarze podrzucają kolejne smaczki. Ten pokój dla VIPów i zrobienie durnia z Trzaskowskiego to naprawdę pięknie wyszło. Jeżeli to jeszcze nie koniec to chwilo trwaj.

    Wczoraj słyszałem, że w sumie to on w czterech szpitalach pracował. Nie wiem czy to był żart ale miał robić czasem dziennie 26h.
    Rozpaczliwy gest przelania kasy na szpital został przykryty przez kolejne smaczki i wydaje się zmarnowanymi pieniędzmi.

  • edytowano 20 June

    Ponoć gra toczy się o głowy Trzaskowskiego i Kierwińskiego, oczywiście mogą one nie polecieć ale wycinanie zauszników będzie ostre. Z Trzaskowskim jest ten problem, że jest jego odwołanie jest ekstremalnie trudne, a z Kierwińskim że jest mocno osadzony i użyteczny.
    A tymczasem usłużne media pogrążają:

    Wyrzucony z Koalicji Obywatelskiej Dawid Kacprzyk, który zarobił 1,6 mln zł w warszawskim szpitalu, był na wylocie z partii już jesienią 2023 r. — wynika z informacji Onetu. Chodziło o jego wątpliwe działania w trakcie parlamentarnej kampanii wyborczej. Tym bardziej zaskakuje, że radny stołecznego Ursusa cieszył się nadal wsparciem niektórych działaczy KO i robił zawrotną karierę w warszawskiej ochronie zdrowia.

    Źródło.
    Czyli Kamilek z Onetu sugerując, że Dawidek już się źle zachowywał w 2023 roku, więc pytanie brzmi co to były za zachowania oraz dlaczego był tolerowany i promowany przez tyle lat?
    Czy na prawdę medialne zaplecze Kało musi być aż takimi debilami?

  • edytowano 20 June

    Zabrzmiało jakby wpuścił do saloniku VIP jakiegoś pisowca.

  • @los powiedział(a):
    Jakby się nawzajem pozabijali, to byłaby idealna sytuacja. Oczywiście, od tego momentu należy kibicować panu doktorowi.

    Z takim samym zainteresowaniem obserwowałem wirtualne mordobicie między fanatycznymi ekofilami a fanatycznymi wyznawcami Donalda.

  • edytowano 21 June

    Patryk Słowik sugerował dzisiaj w Kanale 0, że Wyborcza chciała skoptować byłego ordynatora na ich informatora w celu pogrążenia Kacprzyka. Ten się nie zgodził, więc trwa próba przedstawienia tego jako konflikt dwóch zdemoralizowanych lekarzy.

  • @Brzost powiedział(a):
    Synowa mojego kolegi (6. miesiąc ciąży) trafiła do Szpitala Południowego z atakiem wyrostka. Przeżyła gehennę na SOR-ze, potem operację w wyniku której dostała sepsy. Na szczęście przetransportowano ją do szpitala MSW gdzie wygląda na to że uratowano jej życie i urodziła żywe dziecko. Dziecko jest w inkubatorze, podobno ma szanse przeżyć.

    +

  • +++

    Dziękczynnie

  • To drobne podsumowanie:
    1. Mamy pełną profesjonalizację przekazu ze strony Kało, nie ma żadnych troli, samodzielnych wystąpień itp. Jest pełna kontrola i próby przekierowania narracji w kierunku 'skandalicznych zarobków lekarzy, ale to wynika z braku lekarzy, co jest problemem systemowym'. Elementem rozmasowywania tematu jest pokazywanie, że lekarzy z tak wysokimi zarobkami jest więcej, czyli z problemu konkretnego sugerowanie, że to jest 'powszechne'
    2. Milczenie Izb Lekarskich, bo działania tego młodego lekarza łamały Kodeks Etyki Lekarskiej (jako minimum), wskazuje że pan Dawid bardzo sprytnie powiązał swoje działania dzieląc się pieniędzmi i przestępstwami z innymi. Podziwiam przemyślność.
    3. W ramach profesjonalizacji przekazu mamy huraganowy atak zniesławiający na sygnalistów (na razie na jednego, ale tam jest grubiej, bo zastraszanie idzie po całości).
    4. Zniknięcie pana Dawida i korekta faktur na pół miliona wskazuje, że trwają intensywne negocjacje odnośnie ceny za milczenie, bo podobno pan Dawid ma dowody świadczące, że z tego saloniku VIP korzystali nie tylko politycy ale i zaplecze medialne w stylu różnych Owsiaków, Sewerynów czy innych Stankowskich. A to jest wyjątkowym zagrożeniem. Z drugiej strony ponoć są jakieś kwity świadczące o czymś więcej niż błędach lekarskich, ale całość tego punktu to spekulacja bazująca na plotkach.
    5. Widać, że ta sprawa jest jak trąd, Trzaskowski się skompromitował jawnie kłamiąc, więc go wycofano, Kierwiński zaczął się wypowiadać i pogrążać, więc go wycofano, w ramach profesjonalizacji przekazu delegowano Arłukowicza i pewnie jeszcze kogoś do bycia frontmenem, podziwiam profesjonalizację.

    Reasumując, mając na uwadze środowisko rodzinne i zręczność w poruszaniu się w przestrzeni publicznej, wróżę świetlaną przyszłość panu Dawidowy z premierostwem włącznie.

  • premierostwem niekoniecznie, ale na prezydenta Warszawki jak najbardziej.

  • Może zostać premierem. Że co, że jest skompromitowany? Polak ma pamięć złotej rybki. Kto pamięta Wipleru owo dumne zdjęcie?

  • Naczelna Izba Lekarska jedna składa zawiadomienia do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, coś tam działają lub udają.
    Natomiast Newsweek ładnie atakuje Stanowskiego (strategia dezawuująca) a WP przypomina powiązania Wiplera z Zondacrypto ale w stylu insynuacyjnym z jawnymi przekłamaniami.
    Coś komuś się bardzo pali.
    Co do Pana Arłukowicza, to ja bym się chciał dowiedzieć jak to było z tym handlowaniem miejscami w akademiku w Szczecinie, dla kumpla pytam oczywiście.

  • Spotkałem ostatnio kilkoro lekarzy. Wszyscy w stanie furii.

  • Jutro będzie w kanale 0 ten lekarz sygnalista.
    Oby bezpiecznie dotarł na wywiad.
    +++

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.