Wojna

13738404243121

Komentarz

 • Chyba, że chodzi o niewielką napaść zbrojną
 • edytowano March 17
  TecumSeh napisal(a):
  Jak to było w jakimś satyrycznym filmiku, którego już niestety nie mogę odnaleźć, opublikowanym ze 3 lata temu - kraje prowadzą dialog na fejsbuku czy innym ćwiterze:

  Russia: Hi @USA, @UK, @Germany, @France, I would like to invade @Ukraine, what do you guys think?
  USA: Sanctions!
  UK: Sanctions!
  France: Sanctions!
  Germany: Sanctions!
  Russia: Ok, so nobody has any objections, great!

  wuala! 2min 15sek

  → do działu Humor dałem.
 • ms.wygnaniec napisal(a):
  TecumSeh napisal(a):
  Ale w ostatnich dniach?
  Szturm Groznego też był dawno...
  No właśnie.
  Ja nie mam pretensji do 20letnich chłopaków że Groznego nie pamiętają.
  Ja się zastanawiam jak to możliwe, że oni nie wiedzą co było wczoraj. Albo (jeszcze lepiej) nie wiedzą o tym te 30letnie chłopaki co ich w jednym czołgu w miasto posłali.

  Nie wiem - dużo głupoty rozumiem ale jest taka która przechodzi moje pojęcie.

  A samobójstwo, jeśli ktoś bardzo chce, można sobie lepiej zorganizować... no chyba że (taka myśl mnie teraz naszła) jest to naprawdę forma samobójstwa (wuj wie co się tam dzieje między żołnierzami, ruskie wojsko to od zawsze siedlisko patologii, a wojna zaczepna ją raczej nasila), które można ubrać w bohaterską śmierć na froncie walki za Ojczyznę.

  I rodzina zyska rentę, i będą chwalić w rocznicę, itp itd - no tak, takie samobójstwo ma sens.
 • KAnia napisal(a):
  każdy to zna przecież
  ruskie też
  No właśnie, więc art 5 NATO nie poszed tam gdzie ruskij wojennyj karabl.
  Cyberataków było dużo - Estonia, samo USA, itp, i nigdy to nie był powód do wszczęcia działań zbrojnych.

  Tak czy inaczej - cyberwojsko potrzebne od przedwczoraj. Od dzisiaj można cyberWOTowcem nawet zostać - poważnie.
 • TecumSeh napisal(a):
  A to jest porównywalne - ok, jeszcze rozumiem że na fali haseł o witaniu kwiatami i zdemoralizowanej pozbawionej woli walki ukraińskiej armii, można było jeszcze taki numer od biedy wywinąć. Ale w ostatnich dniach?

  Tak, wiemy, znamy, itp, a mimo wszystko nadal się w pale nie mieści.
  "Ale sypią się wojska, których Bóg i wiara
  Jest Car. - Car gniewny: umrzem, rozweselim Cara."

 • edytowano March 17
  NATO powinno odpowiedzieć i w ramach retorsji choćby (choć wątpie czy zdecydujecie na tak ryzykowny krok) wyłączyć Putinowi konto na Playstation
 • "Takie cuda się odbywają. Egipt ma, podobnie jak Indonezja, nie kupić ostatecznie zamówionych (za pieniądze naftowych wujków) Su-35, których zresztą i tak nie odbierał, stały u producenta. Podobno Egipt jest jednym ze źródeł S-300 dla Ukrainy — a kupił sobie 4 baterie nowoczesnej wersji WM w 2014, to nie to, co stare S-300 z Bułgarii czy Słowacji. W razie czego zdążył odebrać MiGi-29, też nowoczesne. Ale cała ta akcja byłaby chyba równoznaczna z odwróceniem silnie prorosyjskiej orientacji, jaką Kair obrał po obaleniu rządów Bractwa Muzułmańskiego, co bardzo nie spodobało się administracji Obamy. Wskutek tego Rosja weszła tam praktycznie jak za czasów Nasera... I teraz idzie to z dymem fanfaronady Władimira Władimirowicza?"

  image
 • ms.wygnaniec napisal(a):
  - jak pozbawić armię paliwa? wysłać ją tuż przed wojną na 2 miesiące na poligon, gdzie ludność miejscowa umie pędzić bimber
  Stare dane. Teraz nie bimber jest produktem najbardziej pożądanym przez dzielnych moskiewskich bojców a ukraińska amunicja. Zgadnie kto, co się z nią robi?
 • Było na to niemieckie okreslenie ( ktore zapomniałem) _ żeby nie zrobić sobie wielkiej krzywdy a jechać do domu.
 • 15:17
  Liczący 40 osób kontyngent ukraiński, stacjonujący w Kosowie w ramach międzynarodowych sił pokojowych NATO (KFOR), wróci do kraju, by bronić go przed rosyjską agresją - poinformowała prezydent Kosowa Vjosa Osmani.
  Międzynarodowe siły pokojowe NATO...
  dostaly w twarz
 • edytowano March 17
  los napisal(a):
  ms.wygnaniec napisal(a):
  - jak pozbawić armię paliwa? wysłać ją tuż przed wojną na 2 miesiące na poligon, gdzie ludność miejscowa umie pędzić bimber
  Stare dane. Teraz nie bimber jest produktem najbardziej pożądanym przez dzielnych moskiewskich bojców a ukraińska amunicja. Zgadnie kto, co się z nią robi?
  Podobno pozoruje postrzał niby przez nieprzyjaciela by z ulgą zostać przewiezionym do lazaretu na tyłach.
 • edytowano March 17
  Uciekają też najemnicy. Myśleli że będą "gwałcić rabować sycić wszelkie pożądania" a wysłano ich na front.
  Podczas rekrutacji najemnikom obiecano, że będą oni pełnić wyłącznie funkcje policyjne w celu przywrócenia porządku na okupowanych terytoriach.
  Jednak później wśród najemników zaczęły krążyć informacje, że wezmą oni udział w działaniach bojowych przeciwko armii ukraińskiej, co znacznie obniżyło „ducha walki” Syryjczyków.

  https://kresy24.pl/wywiad-ua-syryjscy-najemnicy-werbowani-przez-putina-na-wojne-z-ukraina-uciekaja-do-ue/?fbclid=IwAR2gZkkgwyHQtIHGOgEoukKAFrv80NtIoMBUbrn63-NZGFWRnSpvmis_ePw
  Nie jest to mimo wszystko dobra wiadomość dla nas.
 • Ciężko zrozumieć jaki pozytyw dla Rosji ma posługiwanie się Syryjczykami?
 • pantelej napisal(a):
  Ciężko zrozumieć jaki pozytyw dla Rosji ma posługiwanie się Syryjczykami?
  Zastraszenie ludności cywilnej, jedyne co mi przychodzi do głowy (tak jak za Czeczenami wlecze się za nimi odpowiednia opinia).
 • Sié
  pantelej napisal(a):
  Ciężko zrozumieć jaki pozytyw dla Rosji ma posługiwanie się Syryjczykami?
  Ludzik (chyba Paweł Rakowski) we WNET mówił, że Assad ma cały tłum bojców którym zawdzięcza ratunek, a teraz chętnie by się ich pozbył. Czyli armia na kompost.
 • To ostatnie to pozytyw tylko dla Asada.
 • Brzost napisal(a):
  To ostatnie to pozytyw tylko dla Asada.
  Pewnie w promocji ich opylił.
 • terror?
  likwidacja zaplecza dla partyzantki
  przećwiczone w Czeczenii
 • edytowano March 17
  Rakowski o tym właśnie na żywo. Będą pchani do Unii jako 'uchodźcy'.

  https://sluchaj.wnet.fm
 • Matko z curko cały materiał o tym czy było poświęcenie czy nie, tabelka 6 (warunków) x 7 (podejść), maks 3 punkty się udało spełnić w 1952 roku.
 • Gdybym był inkwizytorem to chętnie bym zastosował tą samą metodę wobec autorów takich filmików ;)
 • Czy ten filmik ma związek z tematem???

 • edytowano March 17
  Chciałbym podziękować za aktywną role Niemiec w wdrażaniu sankcji międzynarodowych. Niemcy wychodzą, aby chronić i bronić wszystkich członków sojuszu
  https://twitter.com/tvp_info/status/1504528171084963843
  i to by było tyle w kwestii NATO
 • Skąd wychodzą?
 • KAnia napisal(a):
  Chciałbym podziękować za aktywną role Niemiec w wdrażaniu sankcji międzynarodowych. Niemcy wychodzą, aby chronić i bronić wszystkich członków sojuszu
  https://twitter.com/tvp_info/status/1504528171084963843
  i to by było tyle w kwestii NATO
  Czy ty w obecnym stanie rozumiesz co słuchasz i czytasz ?
 • Brzost napisal(a):
  Skąd wychodzą?
  Albercik wychodzimy !
 • Brzost napisal(a):
  Skąd wychodzą?
  odsłuchaj
 • Trwa ofensywa dyplomatyczna polskiego rządu, w poniedziałek premier Morawiecki spotka się z prezydentem Konfederacji Szwajcarskiej i premierem Holandii. Prawdopodobna data wizyty prezydenta Bidena to 25 marca.
 • KAnia napisal(a):
  Brzost napisal(a):
  Skąd wychodzą?
  odsłuchaj
  Odsłuchałem. Skąd niby wychodzą ?
 • Na forum min. Czaputowicz nie cieszył się uznaniem, jednak polecam wywiad


  - Użył pan publicystycznego sformułowania. Warto jednak przypomnieć, że w latach 2011-2014 Niemcy zrealizowały ważny projekt dla modernizacji rosyjskich sił zbrojnych. Wybudowały nowoczesne centrum szkolenia bojowego na największym poligonie w Europie w Mulino pod Niżnym Nowogrodem. Zdolności bojowe Rosji rzeczywiście wzrosły, co widzieliśmy w jej działaniach na Ukrainie, w Syrii i kilku państwach w Afryce. Podczas tych operacji Rosja przekonała się też, że siła militarna jest skutecznym instrumentem realizacji polityki zagranicznej. Można do niej odnieść słowa: gdy mamy młotek, wszystkie problemy wyglądają jak gwoździe.


  We współpracy z Rosją widzi szansę na realizację interesów Francji, geopolitycznych i ekonomicznych. W Polsce często krytykuje się prorosyjskość jego konkurentki w wyborach prezydenckich, jednak ona nigdy we Francji władzy nie sprawowała. Niedawno mogliśmy przeczytać wywiad z szefem francuskich organizacji pracodawców, który mówił, że firmy francuskie zgodnie z zaleceniami rządu pozostają w Rosji, bowiem ich pracownicy muszą coś jeść i zarabiać. Ukraińcy dostają brutalną lekcję na temat tego, na czym polega europejska solidarność i wartości.Biden będzie musiał zdyscyplinować Niemcy i Francję, które nastawiają się na podtrzymywanie Rosji. Moment ku temu jest sprzyjający, opinia publiczna jest jeszcze po stronie Ukrainy i politycy muszą się z nią liczyć. Polska oczywiście będzie popierać Stany Zjednoczone, bo leży to w naszym interesie i jest zgodne z wyznawanymi przez nas wartościami.

  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-czaputowicz-zachod-rozumie-ze-ukraina-moze-przestac-istniec-,nId,5901236#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


 • "HISTORIA KOŁEM SIĘ TOCZY
  Rosyjscy wyzwoliciele mogą pochwalić się kolejną udaną operacją wojskową: oswobodzili Majątek Popowa w Wasilewce – XIX-wieczny zespół zamkowy, jedyny taki na Zaporożu. A samo muzeum oswobodzili ze wszystkiego, co miało jakąkolwiek wartość. Zrabowali m.in. zabytkowy, marmurowy sedes z epoki.
  – Należy podkreślić, że ten sedes już raz ukradli bolszewicy – przypomniała dyrektorka placówki Anna Hołowko.
  Potem unikalny eksponat jednak zwrócono do placówki i znajdował się tam do teraz. Dopóki historia nie zatoczyła kręgu..."
 • To stara tradycja... Jak ruskie okradały Bibliotekę Załuskich w XVIII wieku i im się książki do skrzyń nie mieściły to po prostu przycinali je, maladcy.
 • Przemko napisal(a):
  "HISTORIA KOŁEM SIĘ TOCZY
  Rosyjscy wyzwoliciele mogą pochwalić się kolejną udaną operacją wojskową: oswobodzili Majątek Popowa w Wasilewce – XIX-wieczny zespół zamkowy, jedyny taki na Zaporożu. A samo muzeum oswobodzili ze wszystkiego, co miało jakąkolwiek wartość. Zrabowali m.in. zabytkowy, marmurowy sedes z epoki.
  – Należy podkreślić, że ten sedes już raz ukradli bolszewicy – przypomniała dyrektorka placówki Anna Hołowko.
  Potem unikalny eksponat jednak zwrócono do placówki i znajdował się tam do teraz. Dopóki historia nie zatoczyła kręgu..."
  pewnikiem na ścianie powieszą w salonie - przecież kacapia to kultura bezsedesowa
 • Upcycling
 • Sowieci to faktycznie siła natury. Jak fala za falą...
 • Przeczytałem se wywiad Górnego z Duginem
  Motzne
 • Z twittera Jarosław Wolski

  image
  image • edytowano March 18
  ciekawostka
  filmik z rosyjskiego śmigłowca szturmowca Ka52, który ostrzeliwał lotnisko Hostomel jako wsparcie desantu.

  Pas startowy był zastawiony ukraińskimi ciężarówkami, blokującymi możliwość lądowania.

  A śmigłowiec sam dostał i lądował awaryjnie.

  https://fb.watch/bQymagYViK/
 • Słyszałem w rozmowie z gen. Skrzypczakiem na YT, że Kacapstwo niszczy z dużą zaciekłością również sprzęt i infrastrukturę rolniczą na Ukrainie
 • Zgodnie ze swoją naturą wbrew interesowi.
 • romeck napisal(a):
  A śmigłowiec sam dostał i lądował awaryjnie.

  https://fb.watch/bQymagYViK/
  Przeżyli, bo się nie katapultowali.

 • Mam nadzieję, że Polska może liczyć na USA i Wielką Brytanię, jak Rosja na Niemcy i Francję?
 • MarianoX napisal(a):
  Słyszałem w rozmowie z gen. Skrzypczakiem na YT, że Kacapstwo niszczy z dużą zaciekłością również sprzęt i infrastrukturę rolniczą na Ukrainie
  Oczywiście. Jak to szarańcza.
 • edytowano March 19
  Cytata z Mysiora:

  "Z jednej strony jest propaganda kremlowska, z drugiej...propaganda globalistów - obie te propagandy to propagandy szatańskie"

  Niby racja, ale ten tajming...zwłaszcza, że zdecydowana wiekszoac czasu antenowego pan Mysior dalej poświęca śmiercionkom.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.