Skip to content

Wątek o Rosji

Celem pewnego usystematyzowania dyskusji proponuję stały wątek o Rosji.

A proponuję nie bez powodu, gdyż Saszka Dugin ostatnio ciekawie się wypowiedział:
„W kraju wszystko jest bardzo, bardzo złe. W rosyjskiej polityce nie ma nic dobrego, a co najważniejsze, im bliżej nowej sześcioletniej kadencji naszego wiecznego prezydenta, tym mniej nadziei. […] Nie ma nadziei. Była, a teraz nie. […] Nie ma teraźniejszości? Cóż, można cierpieć – czy nie mieliśmy trudnych czasów w historii? Ale nie ma nawet perspektyw na przyszłość”

„Wszędzie monstrualne zakłamanie, którego nie można cofnąć. Prawda do tej pory zniknęła poza horyzontem, że nawet nie wiemy, w jakim kierunku była kiedyś. To morze kłamstwa. Ocean kłamstwa. I wszystko znowu staje się desperackie, a dno staje się coraz głębsze”
http://jagiellonia.org/historyczne-oswiadczenia-dugina-strelkowa-sa-czarne-czasy-putin-jest-niebezpieczny-dla-rosji-swiata/
«13456747

Komentarz

  • loslos
    edytowano March 2018
    W kraju wszystko jest bardzo, bardzo złe. W rosyjskiej polityce nie ma nic dobrego.
    A to jakaś nowość? Podobno Republika Nowogrodzka i wydzielona z niej Republika Pskowska były wporzo - bogate, liberalne, z licznymi udogodnieniami cywilizacyjnymi, wiele świąt.

    Uczestnik wyprawy Batorego ks. Piotrowski pisał: Patrzymy na Psków. O Jezu, toć wielkiego coś, by drugi Paryż. Pomóż nam do niego, Panie Boże! [...] Miasto to barzo wielkie, w Polsce takiego nie mamy, murem otoczone wszystko, cerkwie jako gęste a świetne stoją, wszystko murowane, domów za murem nie widać.

    "W Polsce takiego nie mamy" - a pisał to w epoce złotego polskiego wieku. Nuale potem car Iwan w sześć tygodni zamordował w Nowogrodzie 60 000 ludzi i dobre wiadomości z Rosji skończyły się raz na zawsze. Dobre wiadomości odtąd mogą być tylko przewrotne - im więcej Moskali dostanie w łeb, tym bardziej wzrośnie jakość rasy ludzkiej.
  • Mało wiem o Rosji, ale chyba ciąży nad nią przekleństwo Moskwy. Gdzieś tam w dawnych wiekach były jakieś państwa, wręcz kultury, godne podziwu, ale to było dawno. To właśnie Nowogród Wielki i Kijów. Może jeszcze jakieś inne których nie potrafię zidentyfikować i wymienić. Potem Tatarzy i złamanie kręgosłupa Rosji i Rosja z tatarską mentalnością. Moskwa dla Rosji jawi mi się jak odpowiednik Prus dla Niemiec tyle że dużo wcześniejszy.Wszystko pożera, niszczy i zamienia w agresywną pięść. I w Moskwie zawsze władza mająca swój naród w głębokiej pogardzie i trzymająca go w biedzie pod butem. A ten but to przeważnie z jakimś obcym obcasem i szpicem - a to jacyś Waregowie czy inni zbóje z północy, a to Niemcy czy w gospodarce Holendrzy albo Francuzi. I ta władza i elity kompletnie zdeprawowana, nihilistyczna i zapatrzona w Zachód.
  • Mei bi to chęć użycia broni i metod przeciwnika jako strategia powoduje to kopiowanie i import fachowców od budowniczych statków po Eulera matematyka
    Btw Ignatz kiedyś dał fajnego mema z Eulerem
  • edytowano March 2018
    O!
    Znalazłem !
    Stwarzają dobre warunki do pracy. Nawet całe miasto są w stanie zamknąć. Z naukowcami w środku
    image

    //romek: powyżek to link do strony ze zdjęciem!//
    image
  • los napisal(a):
    W kraju wszystko jest bardzo, bardzo złe. W rosyjskiej polityce nie ma nic dobrego.
    A to jakaś nowość?
    No, to że Kazimierz Jagielączyk, książę Nowogrodu nie bardzo go uratował przed radziecką inwazją, to nie nowina.

    Nowiną jest fakt, że już nawet Saszka Dugin nie kocha el Cutaphono. Tylko prof. Adam Wielomski przy niem stoi i stać chce.
  • Zwykłe zawiedzione ambicje. Imperium się nie odradza, więc Kutafon się nie sprawdził. I chyba rzeczywiście się nie sprawdził, bo strefa wpływów moskiewskich się kurczy.

    To choroba upadłych imperiów, niedawno podobną konwersację prowadziłem z Angolem, któren tak płakał za Brytfanną, co to rządziła morzami:
    Just a couple of billion people. A mostly shared language and values. And, yes, sport...most of which the British invented and now graciously lose at. And a mostly common legal system.

    Legal systems are fascinating. The English system in essence says that if there’s no law against something then you can do it.
  • Aż mi przypomniało, jak to Srul wyzwolony z polskiego obozu w Dachau pojechał do Lądka Zdroju, gdzie w 1948 spotkał starego przyjaciela Mośka, który w czasie wojny zrobił majątek na czymś tam.
    - Och Mosiek, masz piękna żona, piękny dom, piękny samochód, to ty musisz być szczęśliwy!
    - Szczęśliwy? Jakże może być szczęśliwy Anglik po utracie Indii!
  • Czekamy na Duginow z Austrii, Węgier, Francji , Portugalii i Hiszpanii.
    W Turcji mają.
    Wszystko byłe imperia
  • A tu coś o wiernym czcicieli Hegemona

    Czeczeńscy przestępcy przestali pełnić funkcję usługodawców innych grup zorganizowanych i od kilkunastu lat zaczęli działać na "niemieckim terenie" samodzielnie. Jak twierdzi "FAZ", w tej chwili przestali być zwykłymi najemnikami, których mogły wynajmować inne grupy przestępcze. Zaczęli pracować na własny rachunek, przejmując w Niemczech częściową kontrolę nad handlem narkotykami, rabunkami, kradzieżami i fałszerstwami.

    REKLAMA

    Informacje te potwierdził cytowany przez "FAZ" dyrektor BKA Michael Nagel. - Naszym zdaniem zorganizowane grupy przestępcze z Czeczenii przejęły większą część rynku handlu narkotykami w Berlinie - powiedział Nagel, dodając, że niemieckie służby obecnie obserwują około 250 osób z Czeczenii i północnego Kaukazu, podejrzewanych o udział w zorganizowanych grupach przestępczych na terenie Niemiec.

    Z informacji Federalnego Biura Kryminalnego wynika, że członkowie czeczeńskich gangów działających w Niemczech mają bliskie kontakty osobiste oraz powiązania finansowe z prezydentem czeczeńskiej republiki Ramsanem Kadyrowem

    Polska przyjęła ponad 70 ooo Czeczenów po obydwu wojnach. Jednak wyjechali dali, nie wiedzieć czemu
  • I te 70 000 nie ma ma umowy o pracę albo choć umowy śmieciowej z Instytutem Spraw Trudnych?
  • Mienia Kadyrowa?
    Otlitshno!
  • edytowano March 2018
    Fama głosi, że zagraniczne Instytuty Spraw Trudnych nierzadko korzystają z usług outsourcingu różnych mafiozolów i gangusów.

    W razie gdy coś pójdzie nie tak, to taki osobnik nie ma żadnego formalnego powiązania z Instytutem i slużbami.
  • Z tego co mi wiadomo to Kadyrow prowadzi spora działalność na zlecenie rosyjskiego Instytutu Spraw Trudnych. Tak więc nie byłbym taki pewien że Czeczeńska mafia w Niemczech działa samodzielnie.
  • Skoro o Rosji to w mojej opinii otrucie Skirpala było bardziej na użytek wewnętrzny, coś Putę ma jakiś dziwny problem, którego przechowywanie pedałów mało rozwiązało
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Skoro o Rosji to w mojej opinii otrucie Skirpala było bardziej na użytek wewnętrzny, coś Putę ma jakiś dziwny problem, którego przechowywanie pedałów mało rozwiązało
    jaśniej proszu
  • nu prosta
    po co Kalisz jeździł do Londyna?
    po co Dutkiewicz zapraszał na londynskich słupach do pracy we Wrocku?
    żeby w Polsce napisali i pokazali w tv

    podobnie jak w Polsce polityka zagraniczna jest czyniona na użytek wewnętrzny. niech wyrzucą 23 naszych, to my im pokażemy
  • Iakie to wesołe facejcje robią bojarzy swojemu caru:

    [Podczas popijawy w Mińsku Litewskim, Łukaszenko] Stwierdził, że najbezpieczniejsze jedzenie serwują Putinowi, po czym chwycił talerz prezydenta Rosji i podstawił go Saakaszwilemu. W tym momencie Putin wpadł w furię, rzucił widelec i wykrzyknął, że nie ma nic wspólnego z morderstwem Litwinienki.
    https://kresy24.pl/jak-lukaszenka-putina-do-furii-doprowadzil/
  • Stalin się specjalizował w takich wesołych szutkach.
  • edytowano March 2018
    los napisal(a):
    Stalin się specjalizował w takich wesołych szutkach.
    "A co Wy - jeszcze nie rozstrzelani?

    He, he...żartowałem."

    Zaiste Soso to nastajaszczij szutnik był.
  • qiz napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Skoro o Rosji to w mojej opinii otrucie Skirpala było bardziej na użytek wewnętrzny, coś Putę ma jakiś dziwny problem, którego przechowywanie pedałów mało rozwiązało
    jaśniej proszu

    Czyli jakiś duży problem wewnętrzny z klasyczną ucieczką do przodu. To oczywiście spekulacja.
  • Dobre, dobre, u nas też może PO wygrać wybory!
  • edytowano March 2018
    O Rosji taki tekst (można ściągnąć): http://jacek.kwasniewski.org.pl/teksty/#Rosja_czyli_nieszczescie_swiata
    Facet z mojego wydziału. Mało kto chyba zna, ale w swoim czasie było o nim głośno. Za komuny wydziałowy dysydent. Była zadyma z wielokrotnym uwalaniem doktoratu jego i Drygalskiego przez komuchów. Po transformacji obaj "poszli w ministry". Znaczy Drygalski likwidował RSW a Kwaśniewski przez wiele lat kręcił się wokół prywatyzacji jako komercyjny doradca za sporą kasę. Wiem bo stopniowo skosił z wielką czwórką i wchodzącymi bankami inwestycyjnymi wszystkie lukratywne i znaczące zlecenia. Ja z kolegami musieliśmy pójść gdzie indziej i pozamykać nasze małe firemki konsultingowe bez politycznego umocowania. Potem mi zniknął z oczu. Z biogramu widzę że długo kręcił się w biznesie konsultingowo-finansowym. Miał nawet epizod w Iraku, jak rozumiem z Belką, czyli naszym wspólnym kolegą z wydziału.Nieco mnie zdziwiło jego późniejsze zainteresowanie historią myśli ekonomicznej i chrześcijaństwem jak widzę w biogramie. No chwała mu za to. Teksty ma takie sobie, ale widać pracę nad bibliografią i użyteczne streszczenia i syntezy.Polecam bo krótkie.
  • Uczciwość wyborów w Rosji nie budzi żadnych wątpliwości:
  • Jeden z moich kolegów w liceum powiedział, że "Rosja to takie wielkie gówno po którym biegają orki". Niczego madrzejszego nie słyszałem.
  • To przecież o Niemczech było.
  • Przy takim rozgrzaniu dobrze, że tow Putę je zdobył 110% głosów:
  • Widać tyle nie potrzebował. Skromny jest wódz orków.
  • w temacie Rosji polecam "Ładunek 200", jeśli kto jeszcze nie widział
  • W Rosji zbliża się przesilenie biologiczne. Putin powoli wkracza w wiek podeszły. Jego siły stają się niewystarczające dla morderczego reżimu pracy w warunkach stałego zagrożenia zewnętrznego i wewnętrznego, intryg i manipulacji. Coraz trudniej mu będzie nadążać. W Rosji zwykle taki przywódca ewoluuje w kierunku sztucznie odżywianej bezmózgiej rośliny. Przywództwo staje się jeszcze bardziej nieobliczalne i ukryte. Wieloosobowe kierownictwo skupia się coraz bardziej na wewnętrznych rozgrywkach o sukcesję. To osłabia system, jeszcze bardziej go korumpuje i paraliżuje działania. Następca zwykle w takich razach jest słaby i przejściowy dla uniknięcia krwawej rozgrywki o przywództwo. Potem albo się emancypuje i wyrasta na prawdziwego przywódcę jak właśnie Putin, albo następuje kolejna runda aż do tego samego skutku. W tych okresach osłabienia pojawiają się szanse na urwanie czegoś Rosji. W momentach zmiany szanse na nowe ułożenie stosunków - jakieś niewielkie korekty bo Rosja, dopóki istnieje, nigdy się realnie nie zmieni, w tym jej interesy i stosunek do Polski.
  • Rafał napisal(a):
    W Rosji zbliża się przesilenie biologiczne. Putin powoli wkracza w wiek podeszły. Jego siły stają się niewystarczające dla morderczego reżimu pracy w warunkach stałego zagrożenia zewnętrznego i wewnętrznego, intryg i manipulacji. Coraz trudniej mu będzie nadążać. W Rosji zwykle taki przywódca ewoluuje w kierunku sztucznie odżywianej bezmózgiej rośliny. Przywództwo staje się jeszcze bardziej nieobliczalne i ukryte.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.