Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1303304306308309320

Komentarz

 • Ale to przecież wiadome, że pan prezes Kaczyński wynajmuje swoich wrogów, by mu robili politykę kadrową.
 • peterman napisal(a):
  I pomyśleć że bractwo rechotało, gdy parę dni temu Jaras powiedział, że nie ma litości dla "swoich"...
  Popieranie PiSu to robota nie mniej niebezpieczna niż fucha górnika strzałowego czy ruskiego sołdata. Można zaliczyć w papę od wrogów i od swoich. Jak kto troszczy się o swoje bezpieczeństwo i dobrostan, powinien obsobaczać Jarosława Kaczyńskiego a najlepiej zrobić jakieś świństwo. Wtedy będzie pewien, że Jarosław Kaczyński mu żadnej krzywdy nie zrobi.
 • peterman napisal(a):
  I pomyśleć że bractwo rechotało, gdy parę dni temu Jaras powiedział, że nie ma litości dla "swoich"...
  Wyłącznie dla swoich, dodajmy.
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  peterman napisal(a):
  I pomyśleć że bractwo rechotało, gdy parę dni temu Jaras powiedział, że nie ma litości dla "swoich"...
  Wyłącznie dla swoich, dodajmy.
  No cóż, nobody's perfect :-(
 • los napisal(a):
  Jarosław Kaczyński mu żadnej krzywdy nie zrobi.
  No jak nie? Nakrzyczeć może. Rzadko, ale się zdarza.

 • Ale tylko przyparty do muru. Zwykle z wrogami się niunia.
 • peterman napisal(a):
  Mania napisal(a):
  Przemko napisal(a):
  Tomek napisal(a):
  TecumSeh napisal(a):
  A co by osiągnęli przez to?
  Mogliby zrobić przynajmniej coś takiego

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna_Komisja_Śledcza_Kongresu_Stanów_Zjednoczonych_do_Zbadania_Zbrodni_Katyńskiej

  Wtedy też nic przez to bezpośrednio nie osiągnęli, ale jeśli im dziś zależy na sojuszu z Polską to taki gest byłby OK. Totalne milczenie (bo prywatne opinie jakichś byłych urzędników się nie liczą) wygląda co najmniej dziwnie. Jest to też przekonywujący argument antysmoleński, zwłaszcza po lutym tego roku. No bo jak to, Amerykanie Ukraińców zbroją całą parą, zbrodnie rosyjskie na Ukrainie nagłaśniają, a o rosyjskiej zbrodni na polskim Prezydencie kompletnie nic?

  Bo wszystkie wcześniejsze argumenty o nieprowokowaniu ruskich, o jakichś tam wymogach polityczno-dyplomatycznych i tym podobne, dzisiaj odpadają. Jeśli nie teraz to kiedy?

  A myślę, że taki gest byłby ważny nie tylko dla dużej części Polaków, ale też dla Litwinów, Łotwy, Estonii... Że Amerykanie nie olewają swoich sojuszników i nie będą milczeć jakby ruscy im tam kogoś zamordowali.

  Przyznam się, że dla mnie ta sytuacja jest całkowicie niezrozumiała.
  Ale po co? Jeżeli wiedzą że umoczona jest w to Platforma i może zaraz rządzić to w jakim celu mieliby się pozbywać takiego haka?
  Po co? Choćby po to, by zyskać/utrzymać pozycję mocarstwa - strażnika ładu i obrońców praw człowieka oraz demokracji. Zaplusowaliby jak cholera. Nie mówiąc o tym, że spuściliby do kibla całą rusko-szwabską agenturę nie tylko w Polsce.
  O niczym innym nie marzę.
  Jeśli ktokolwiek, gdziekolwiek w amerykańskich służbach / administracji wiedział zawczasu o planowanym zamachu i są na to dowody - Stany nigdy nie ruszą tej sprawy z własnej woli.
  Ano, nie ruszą. Gdyby mieli ruszyć, zrobiliby to teraz.
 • Tyle było jadu, że czemu od Ruskich nie chcemy no to proszę.

  ""Sejm RP stwierdza, że Polska nie otrzymała dotychczas stosownej kompensaty finansowej i reparacji wojennych za straty materialne i niematerialne poniesione przez Państwo Polskie podczas II wojny światowej w wyniku agresji Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich" - głosi poprawka.

  Podkreślono, że "straty te wymagają określenia i przedstawienia niezbędnego szacunku, który będzie podstawą podjęcia odpowiednich działań wobec Federacji Rosyjskiej"."
 • "Rosja wydała od 2014 r. ponad 300 mln dolarów, by wpływać na polityków i władze w ponad 20 państwach - poinformował wysoki rangą przedstawiciel administracji USA, powołując się na odtajnione informacje wywiadu. Ostrzegł też, że jeśli partie będą potajemnie przyjmować pieniądze z Rosji, zostanie to ujawnione.*

  To znaczy że USA nie chcą odpuścić Polski nawet jeśli targowica wygra?
 • Tam pewnie nie będzie nic o bugodrzańskich - po co im kasa od Putasa, jak mają BND?
 • Przemko napisal(a):
  "Rosja wydała od 2014 r. ponad 300 mln dolarów, "
  To kompletny fejk, nie te kwoty (chodzi o biliony dolarów) i nie na wpływanie a na umoczenie jak wyszło przy okazji Panama Papers.
  Problem polega nie na przekupieniu, a na umoczeniu we wspólne nielegalne machinacje.

 • ms.wygnaniec napisal(a):
  Przemko napisal(a):
  "Rosja wydała od 2014 r. ponad 300 mln dolarów, "
  To kompletny fejk, nie te kwoty (chodzi o biliony dolarów) i nie na wpływanie a na umoczenie jak wyszło przy okazji Panama Papers.
  Problem polega nie na przekupieniu, a na umoczeniu we wspólne nielegalne machinacje.

  Więc co oznacza ten komunikat?
 • To samo co zwykle. Sygnały wywiadów.
 • Przemko napisal(a):
  "Rosja wydała od 2014 r. ponad 300 mln dolarów, by wpływać na polityków i władze w ponad 20 państwach - poinformował wysoki rangą przedstawiciel administracji USA, powołując się na odtajnione informacje wywiadu. Ostrzegł też, że jeśli partie będą potajemnie przyjmować pieniądze z Rosji, zostanie to ujawnione.
  I nikt go nie spytał czemu dotąd nie zostało ujawnione?
 • A z jakiej to niby racji wywiad miałby cokolwiek ujawniać?
 • los napisal(a):
  A z jakiej to niby racji wywiad miałby cokolwiek ujawniać?
  No właśnie przecież ujawnił, skoro na te ujawnione dane się pan wysoki rangą przedstawiciel powołuje.
  I druga sprawa - jest to bardzo zasadne pytanie, którego nikt nie zadaje a aż się prosi by go zadać - dlaczego to nie jest stała i powszechna praktyka, skoro jest to de facto wroga ingerencja obcego państwa.

  Kolega mnie niech nie odpowiada na te pytania, bo ja te odpowiedzi znam - ale z punktu widzenia dziennikarza aż się o nie prosi. I właśnie od niedawna zachwycam się jak oczywistych pytań potrafią ci utalentowani dziennikarze nie zadawać, nie tylko w wywiadowczej materii zresztą.
 • TecumSeh napisal(a):
  los napisal(a):
  A z jakiej to niby racji wywiad miałby cokolwiek ujawniać?
  No właśnie przecież ujawnił, skoro na te ujawnione dane się pan wysoki rangą przedstawiciel powołuje.
  Nie, nie ujawnił. Przekazał. Czym się różni przekaz od ujawnienia? Ujawniam, że piesek Reksio nasikał na latarnię koło ratusza, jeśli piesek Reksio nasikał na latarnię koło ratusza. A jeśli przekazuję, że piesek Reksio nasikał na latarnię koło ratusza, to nic to nie mówi o relacji pieska Reksia z latarnią, może tego pieska w ogóle nie być, natomiast sam przekaz jest kodem dla kogoś - albo jest to hasło dla szpiega (najlepsze kasztany...) ale próba manipulacji publiką.

  I to robią wywiady - przekazują. Nawet jak ujawniają, to tylko przekazują - bo prawda jest prawdą tylko wtedy, jeśli mamy prawo oczekiwać, że będzie prawdą. Kłamca kłamie nawet wtedy, jak mówi prawdę.
 • Jest napisane - powołując się na odtajnione dane wywiadu. Skoro odtajnione, znaczy jest w nie wgląd, czyli są ujawnione.

  Chyba że nie są ujawnione, tylko takie tam pieprzenie pana pismaka i powinien powiedzieć: powołując się na dane wywiadowcze, kropka. A można się nawet powoływać na tajne, jak ktoś ma wgląd, i zrobić to tak, by się nikt nie przyczepił. • TecumSeh napisal(a):
  Jest napisane - powołując się na odtajnione dane wywiadu. Skoro odtajnione, znaczy jest w nie wgląd, czyli są ujawnione.
  Ale by słowo "ujawniać" dało się stosować powinny być prawdziwe i jeszcze w dodatku z wiarygodnego źródła. Dla mnie anonimowy "wysoki rangą przedstawiciel administracji USA" wiarygodny nie jest.
 • edytowano September 15
  TecumSeh napisal(a):
  Jest napisane - powołując się na odtajnione dane wywiadu. Skoro odtajnione, znaczy jest w nie wgląd, czyli są ujawnione.

  Chyba że nie są ujawnione, tylko takie tam pieprzenie pana pismaka i powinien powiedzieć: powołując się na dane wywiadowcze, kropka. A można się nawet powoływać na tajne, jak ktoś ma wgląd, i zrobić to tak, by się nikt nie przyczepił.  Stawiam, że to na użytek wewnętrzny, by wykorzystać przeciw Trumpowi. Pewnie będą chcieli przycisnąć Bannona na okoliczność jego euroonucowych kontaktów. Potem rzuci się jakieś ochłapy WaPo i NYT, tuż przed wyborami.
 • janosik napisal(a):
  Liz Truss podobno się chwaliła, że w rządzie nie ma ani jednego białego faceta. Jeśli to prawda to można odetchnąć, patriarchat pokonany.
  Nie w rządzie, tylko w top4 stanowiskach (premier, wicepremier, minister spraw wewn., kanclerz - niech nazwa nas nie zmyli, to coś jak superminister finansów) No istotnie, nie ma. Truss jest kobietą, Coffey jest kobietą, Kwarteng jest Murzynem, Braverman jest kobietą i Hinduską.

  Nie wiem, na ile Kolega śledzi brytyjską politykę, ale jakby zaczął, to coś mi się wydaje, bardziej polubiłby ten zestaw niż dajmy na to Cameron, Clegg, Osborne, May (100% białych, z tego 75% facetów - a na pewno o płeć i rasę Koledze chodzi, czy o poglądy i działania?).

  I generalnie ta wypowiedź to była odpowiedź na zarzuty, że torysi to rasiści, bo nie wybrali na szefa Sunaka. Zarzut o tyle absurdalny, że np. u labourzystów nigdy nawet nie było poważnego kandydata na lidera innego niż biały facet.
 • Ceny biletów lotniczych i hoteli w Londynie wystrzeliły przed zaplanowanym na poniedziałek pogrzebem brytyjskiej królowej Elżbiety II. W niektórych przypadkach wzrosły one nawet sześciokrotnie – poinformował dziennik "Daily Mail".
 • Podobnież mają rzucić Kurskiego na odcinek cyfryzacji.
 • Wzięłam udział w sondzie telef. bo byłam ciekawa wyników. Pytanie było: czy uważasz, że UE za bardzo ingeruje w nasze sprawy?
  Wyniki:
  Tak: 33%
  Nie: 67%
  :-&
 • Mania napisal(a):
  Wzięłam udział w sondzie telef. bo byłam ciekawa wyników. Pytanie było: czy uważasz, że UE za bardzo ingeruje w nasze sprawy?
  Wyniki:
  Tak: 33%
  Nie: 67%
  :-&
  Dlatego tak się PiS cacka z tym KPO. Lud polski cały czas lubi i wierzy Unii. Tak to będzie wyglądać do wyborów.
 • JORGE napisal(a):
  Mania napisal(a):
  Wzięłam udział w sondzie telef. bo byłam ciekawa wyników. Pytanie było: czy uważasz, że UE za bardzo ingeruje w nasze sprawy?
  Wyniki:
  Tak: 33%
  Nie: 67%
  :-&
  Dlatego tak się PiS cacka z tym KPO. Lud polski cały czas lubi i wierzy Unii. Tak to będzie wyglądać do wyborów.
  Niestety.
 • peterman napisal(a):
  JORGE napisal(a):
  Mania napisal(a):
  Wzięłam udział w sondzie telef. bo byłam ciekawa wyników. Pytanie było: czy uważasz, że UE za bardzo ingeruje w nasze sprawy?
  Wyniki:
  Tak: 33%
  Nie: 67%
  :-&
  Dlatego tak się PiS cacka z tym KPO. Lud polski cały czas lubi i wierzy Unii. Tak to będzie wyglądać do wyborów.
  Niestety.
  Koledzy na forum obok uważają że nie tylko do wyborów, że Morawiecki z rozmysłem federalizuje Polskę z UE.
 • Krew św. Januarego skropliła się wczoraj
  https://twitter.com/i/status/1572048361993424897
 • Przemko napisal(a):
  Koledzy na forum obok uważają że nie tylko do wyborów, że Morawiecki z rozmysłem federalizuje Polskę z UE.
  Koledzy z forum obok nigdy nie żyli, więc mają trudności z odróżnieniem wroga od obrońcy, któremu średnio się udaje.
 • edytowano September 21
  Rozmowy kolegów z sąsiedniego forum poziomem optymizmu przypominają dowcipy o łotewskich chłopach i doprowadziłyby do deprresji nawet filozofa Schoppenhauera i proroka Jeremiasza.

 • Mania napisal(a):
  Krew św. Januarego skropliła się wczoraj
  https://twitter.com/i/status/1572048361993424897
  Do relikwii św. Januarego pielgrzymowali papieże. Jednakże nie zawsze wobec nich zdarzał się cud.
  1848 – bł. Pius IX - krew zmieniła postać ze stałej w płynną,
  1979 – św. Jan Paweł II - cud się nie wydarzył,
  2007 – Benedykt XVI - cud się nie wydarzył,
  2015 – Franciszek - krew rozpuściła się w połowie[2].
 • MarianoX napisal(a):
  Rozmowy kolegów z sąsiedniego forum poziomem optymizmu przypominają dowcipy o łotewskich chłopach i doprowadziłyby do deprresji nawet filozofa Schoppenhauera i proroka Jeremiasza.

  :D
 • Przemko napisal(a):
  MarianoX napisal(a):
  Rozmowy kolegów z sąsiedniego forum poziomem optymizmu przypominają dowcipy o łotewskich chłopach i doprowadziłyby do deprresji nawet filozofa Schoppenhauera i proroka Jeremiasza.

  :D
  Nie mają ani jednego zimnioka tyko halucynacje z niedożywienia?
 • edytowano September 21
  Przykładowo jeden z tamtejszych kolegów zwykł wielokrotnie mawiać w tematach okołowojennych, że "nie mamy armii" (mając na myśli wojsko polskie) co wydaje się być powiedzmy pewną przesadą.

  Oczywiście w końcu i tak umrzemy, ale wtedy przynajmniej nasz trud skończony :D
 • Uwielbiam internetowych mędrców i mocarzy.
 • O tym że ruska armia jest przereklamowana i prawdopodobnie nie ma już sprawnej broni atomowej mówiłem jeszcze na Frondzie, się większość pukała w czoło, na Rubelce zwłaszcza.
 • Mania napisal(a):
  Krew św. Januarego skropliła się wczoraj
  https://twitter.com/i/status/1572048361993424897
  Ciekawe, że nie św. Settmbriniego.
 • MarianoX napisal(a):
  Oczywiście w końcu i tak umrzemy, ale wtedy przynajmniej nasz trud skończony :D
  Ech te obiecanki cacanki. Co dzień budzę się i nie stwierdzam!!!

  image
 • Tomek napisal(a):
  Mania napisal(a):
  Krew św. Januarego skropliła się wczoraj
  https://twitter.com/i/status/1572048361993424897
  Do relikwii św. Januarego pielgrzymowali papieże. Jednakże nie zawsze wobec nich zdarzał się cud.
  1848 – bł. Pius IX - krew zmieniła postać ze stałej w płynną,
  1979 – św. Jan Paweł II - cud się nie wydarzył,
  2007 – Benedykt XVI - cud się nie wydarzył,
  2015 – Franciszek - krew rozpuściła się w połowie[2].
  Nie wiem jak to zinterpretować.
 • TecumSeh napisal(a):
  Tomek napisal(a):
  Mania napisal(a):
  Krew św. Januarego skropliła się wczoraj
  https://twitter.com/i/status/1572048361993424897
  Do relikwii św. Januarego pielgrzymowali papieże. Jednakże nie zawsze wobec nich zdarzał się cud.
  1848 – bł. Pius IX - krew zmieniła postać ze stałej w płynną,
  1979 – św. Jan Paweł II - cud się nie wydarzył,
  2007 – Benedykt XVI - cud się nie wydarzył,
  2015 – Franciszek - krew rozpuściła się w połowie[2].
  Nie wiem jak to zinterpretować.
  Też nie wiem i dlatego wkleiłem.
 • MarianoX napisal(a):
  Przykładowo jeden z tamtejszych kolegów zwykł wielokrotnie mawiać w tematach okołowojennych, że "nie mamy armii" (mając na myśli wojsko polskie) co wydaje się być powiedzmy pewną przesadą.
  Delikatnie mówiąc.
  Daleko oczywiście do huraoptymizmu, ale generalnie wyglądamy lepiej niż wskazuje to papier, a już na pewno nasi żołnierze okazują się być całkiem dobrze wyszkoleni, kiedy do realnej wojny przychodzi.

  I tera niespodzianka - beton jest owszem, ale najczęściej kruszeje na wojnach właśnie, albo pod ich wpływem. Słowem nic lepszego nie spotkało polskiej armii w ciągu ostatnich 30 lat niż wojny - Bośnie, Libany, Iraki i Afganistany. I trzeba pamiętać o chłopakach, którzy zginęli tamże, że oddali życie w dobrej sprawie - pomijając wszelkie inne rozważania, za realny potencjał obronny polskiej armii, za kruszenie betonu, za Polskę po prostu.

  Teraz chyba nie ma już nikogo, poza oczywistymi zdrajcami, kto by traktował armię niepoważnie - więc stawiam tezę, że jak się zdrajców wywali (tak wiem, powinno się rozstrzelać, no ale), betonu zostanie niewiele i skruszy się go całkiem szybko. I ogólnie, jako państwo frontowe mamy naprawdę papiery na jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą) armię w Europie.
 • BTW nie wiem czy pokazywałem ale w temacie o wojsku polskim - tu macie review polskiego Beryla, czyli przepisowego karabinka Wojska Polskiego przed Grotem, weterana iraków i afganistanów (mam zaszczyt posiadać go w swojej szafie), ale tu nie karabinek jest najważniejszy, tylko opinia o polskim wojsku:  autor i narrator to Amerykanin skośnookiego pochodzenia, który wspomina swoją służbę z Polakami - i to jest przyczyna dla której wklejam film. Dużo o polskim wojsku - a przy okazji miły akcent, jak skośnooki Amerykanin dziękuje pewnemu słynnemu polskiemu żołnierzowi:) Tudzież "polish bombing baby" - historia uratowania dziecka przez polskich żołnierzy:)

  A tu mamy fragmencik jak skośnooki Amerykanin śpiewa polski hymn narodowy ku zdumieniu kolegi:)
  (od 3min 15s)
 • Chyba ktoś to komuś nie ufa!

  image
 • Kurde, ale że Bidon ma take długie ręce, to nie żdałem!
 • Biden chyba udawał tego Parkinsona. Ruskie dali się nabrać.
 • Mania napisal(a):
  Biden chyba udawał tego Parkinsona. Ruskie dali się nabrać.
  Odkąd dałem się nabrać na Clintonową, która cierpiała na pięć chorób naraz, robiła pod siebie i miała umrzeć najdalej za miesiąc, to już w żadne komunikaty o zdrowiu polityków nie wierzę. Z żadnej strony. Nawet teraz zakładam roboczo, że Elżbieta II umarła tak na 90%.
 • Przemko napisal(a):

  Koledzy na forum obok uważają że nie tylko do wyborów, że Morawiecki z rozmysłem federalizuje Polskę z UE.
  Opozycja i mejnstrim uważają, że Morawiecki gra pod Rosję i chce swoimi działaniami wyciągnąć Polskę z UE. Nasi koledzy natomiast, uważają że z rozmysłem federalizuje Polskę z UE. No, ktoś się musi mylić !

  Będziemy rozkminiać kto ? Eeee, chyba nie ma sensu ...

 • Dziwię się tym śmieszkom w kontekście faktu, że na tenforum również pojawiają się wątpliwości co do szczerości deklaracji i działań premiera. Został nawet założony specjalny wątek. Można by rzec, że te poglądy są spójne. Grejt majndz sink alajk.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.