Skip to content

Z cyklu: postępy ekooszołomstwa w Polsce

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Co jakiś czas zdarzają się sprawy dość spektakularne; nie wiem, czy ta jest taka, natomiast zastanawia mnie, na jakim etapie zmiękczenia jest policja, że pozwala na coś takiego...

Dla wyjaśnienia: wrocławska Ekostraż publikuje u siebie na fcb filmową relację z odławiania... jenota w mieszkaniu zmarłego mężczyzny.
Problem w tym, że owo polowanie odbywa się wokół zwłok tegoż człowieka, spoczywających na kanapie, a "ratownicy zwierzątek" sobie chycają wokół niego, potykając się o jego nogi. Po licznych głosach krytycznych fundacja decyduje się "ocenzurować" film, naburmuszona i nadąsana.

A ja się zastanawiam nad jednym. Otóż zdarzył się przypadek niewyjaśnionej, na razie, śmierci. Leżą zwłoki, jest miejsce, być może, przestępstwa? trzeba to zbadać, w każdym razie. I po tym miejscu pląsają sobie jakoweś gostki z fundacji prozwierzęcej, kręcą filmy, potem je publikują, ozdabiając numerem swojego konta bankowego. Wszystko sponad ciała zmarłego. Jakie, yyyy, procedury pozwalają na coś takiego??

Dla twitterowiczów, voila:

https://twitter.com/CzarnaListaPro/status/1349458187355885570

«1

Komentarz

  • Zezwierzęcenie.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Trochę rakłem, trochę rzygłem i nie przychodzi mi do głowizny krotochwilny komentarz. Sorewicz. Mają ci strażnicy jenotów straszne mundury palamiritalne?
  • A ja mam domniemanie, że za jakimśtam kundelkiem kulawym to by się tak ochoczo i po trupach nie uwijali.
  • Mają ci strażnicy jenotów straszne mundury palamiritalne?
    Mają, obowiązkowo!
    A ja mam domniemanie, że za jakimśtam kundelkiem kulawym to by się tak ochoczo i po trupach nie uwijali.
    Też tak podejrzewam - zawsze co jenot, to jenot, egzotyka taka. Chociaż czasami jakiś kundelek trochę niechcący może stać się medialny i wtedy bywa że się takie NGOsy o niego biją.
  • O cholera....
    Co tym ludziom w łbach siedzi.
  • edytowano January 2021
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    A ja mam domniemanie, że za jakimśtam kundelkiem kulawym to by się tak ochoczo i po trupach nie uwijali.
    A co, masz coś do "kulawych"?
    :P
  • dziś widziałem panią na rowerze w towarzystwie pieska z wózkiem
  • Piesek prowadził wózek?
  • edytowano January 2021
    @Greg nicanic.
    christoph napisal(a):
    dziś widziałem panią na rowerze w towarzystwie pieska z wózkiem
    Jeśli wiozła pieska w przyczepce rowerowej to w sumie spoko małe pieski można zamęczyć jadąc rowerem to raz, dwa jest zima w miastach ulice słone to psim łapią wybitnie nie służy więc przyczepka może być remedium

    Natomiast jeśli coś takiego to psychiatryk jest.
    image
  • jego tylne nogi były na wózku
  • edytowano January 2021
    A to podchodzi pod dręczenie na maxa.
    Taki psi inwalida to aberracja no ale pani pewnie rozpływa się nad swoją dobrocią.
  • edytowano January 2021
    Gminy łożą bardzo duże pieniądze na utrzymanie schronisk glownie dla psów, czytałem że zależnie od województwa to mogą być kwoty nawet rzędu 4000 złotych rocznie na jednego psa i to jest dobry biznes. Nie ma odważnego miasta które zaczęłoby usypiać zwierzaki po 3-6 miesiacsch, kolekcjonuje się je w wielkich schroniskach gdzie wariują.

    A w ogóle zapoznajcie się też z tym, internetowe filmy obdarowaniu zwierzaków to również ściema.

  • Ekologia ekologią, ale to, co się ostatnio wyrabia to już jakaś przesada. Doszło do tego, że partia skądinąd konserwatywna proponuje ustawę, według której nawiedzeni przebierańcy mogą mi łazić po posesji i sprawdzać, jak się pieski mają. Tego bez odpowiednich papierów nawet policjant nie może zrobić...
  • Nie wiem czy wszyscy Forumkowicze mogą podejrzeć co się na tweeterze dzieje, ale zostawiam, bo ciekawe (tak szczerze mówiąc, zgroza):

    https://twitter.com/CzarnaListaPro/status/1475227493279932427

    W skrócie, rozszalali członkowie organizacji ochrony zwierzątek wleźli chłopu na podwórko i przywalili mu z tasera. Reakcja policji? Zerowa. Jak zawsze. Ten NGOs jest znany w okolicy, słyną z bandyckich akcji. Niestety wszystko zdaje się wskazywać na fakt że są pod silną kryszą silnych ludzi naszej strony. Przykre, taki kalizm w wykonaniu Dobrej Zmiany.
  • Generalnie skrót NGO jest nieadekwatny. Powinno być FGO.
  • To się dzieje od dawna

  • @los - "F" od "Foreign"?
  • Dokładnie :D
  • Berek napisal(a):
    Niestety wszystko zdaje się wskazywać na fakt że są pod silną kryszą silnych ludzi naszej strony. Przykre, taki kalizm w wykonaniu Dobrej Zmiany.
    Jeśli dobra zmiana się zawali to właśnie przez tego typu rzeczy.
    Onuce zyskują kolejny argument na hasło "pis-po jedno zło".
    A jeśli ktoś myśli że animalizm PiSu zjedna im julki, to jest równie głupi jak one.
  • Ale przecież PiS nie ma nic wspólnego z tymi gangsterami.
  • Przemko napisal(a):
    Ale przecież PiS nie ma nic wspólnego z tymi gangsterami.
    Poza tym że robi im kryszę i jest za.
  • Pamiętam, jak wyraziłem wątpliwość czy aby 18% wyborców Biedronia poparło Dudę w 2 turze, jak ogłoszono w TVP, ale ponad rok po marszach czarnych błyskawic niektórzy nadal poważnie traktują wynik tego badania.
  • Tego nie wiem, zasugerowałem się kolegą @Berek.
    Więc mój powyższy wpis należy rozumieć pod hasłem "jeśli to prawda, to..".
  • @TecumSeh w kwestii formalnej - Berek to Koleżanka :-)
  • robert.gorgon napisal(a):
    Pamiętam, jak wyraziłem wątpliwość czy aby 18% wyborców Biedronia poparło Dudę w 2 turze, jak ogłoszono w TVP, ale ponad rok po marszach czarnych błyskawic niektórzy nadal poważnie traktują wynik tego badania.
    Co w tym dziwnego że poparli?
  • TecumSeh napisal(a):
    Tego nie wiem, zasugerowałem się kolegą @Berek.
    Więc mój powyższy wpis należy rozumieć pod hasłem "jeśli to prawda, to..".
    Jeśli to prawda to Berek musi się zdecydowac czy zwierzęcia nie można w ogóle uderzyć jak wcześniej pisała czy ten gospodarz na swoim terenie może ze zwierzętami robić co chce.
  • Smok_Eustachy napisal(a):
    robert.gorgon napisal(a):
    Pamiętam, jak wyraziłem wątpliwość czy aby 18% wyborców Biedronia poparło Dudę w 2 turze, jak ogłoszono w TVP, ale ponad rok po marszach czarnych błyskawic niektórzy nadal poważnie traktują wynik tego badania.
    Co w tym dziwnego że poparli?
    Nie chce się powtarzać, bo podałem już linki ale dla leniwców

    Nawet w dużych miastach gdzie elektorat pederasty sięgał niektórych komisjach do 7% widać było tylko negatywną korelację między wynikami Dudy i Biedronia w pierwszej turze. Przy takim kosiniaku który w skali kraju osiągał porównywalny wynik A w niektórych komisjach znacznie niższy rzeczona korelacja jednak była. Wprawdzie na poziomie 03 na 0,7 ale jednak. Gwoli wyjaśnienia ta druga liczba dotyczy poparcia na trzaskowskiego. Jak więc mam odczytać i zinterpretować jeśli sucha liczba zamiast dodatniego 01 lub 02 wskazuje dla Dudy wynik poniżej 0 a dla trzaskowskiego powyżej jedynki? Jeżeli przy biedroniu jakaś pozytywna korelacja występowała to nigdy nie przekraczała błędów dopasowania. Muszę powiedzieć że z różnych powodów podzieliłem komisje pod względem liczby osób głosujących., Niezależnie od tego W jakiej grupie się znalazłem zawsze podkreślam zawsze Biedroń był kandydatem najbardziej negatywnie z skorelowanym z, Dudą. W niektórych przypadkach był pod tym względem lepszy od trzaskowskiego.
  • edytowano December 2021
    Jeśli to prawda to Berek musi się zdecydowac czy zwierzęcia nie można w ogóle uderzyć jak wcześniej pisała czy ten gospodarz na swoim terenie może ze zwierzętami robić co chce.
    Przemku, przestań. To brzydka manipulacja.

    Rozumiem że sprawa idiotki - zawodniczki która bez sensu rozładowywała emocje na koniu pozwoliła Ci wywnioskować że uważam że "nigdy nie wolno uderzyć zwierzęcia" - otóż nie, nie uważam tak. Dla jasności, ja z nimi, znaczy zwierzątkami, pracuję, i śmiem twierdzić że zapewne mam w tym temacie nieco większą wiedzę tudzież praktykę niż Ty.
    To naprawdę się nie sprowadza do prostej opozycji czarne-białe czy też "można robić co dusza zapragnie" kontra "infantylni rozciumkani idioci co głoszą hasła cukierkowej dobroci".

    Dalej: być może tamten chłopek-roztropek to wuj który nawet głodzi i chłodzi swoje zwierzęta - co jednakowoż kompletnie nie uprawnia takich akcji, jakie odstawia ta organizacja.

    A mianowicie ona co kilka dni, dosłownie, chwali się rozmaitymi "interwencjami" tego typu - niedawno spryskali gazem szesnastolatkę, stającą w obronie kogoś ze swojej rodziny na własnym podwórku; żeby było śmieszniej, na posesji nawet nie było żadnego zwierzaka, samozwańczy inspektorzy szukali tam psa którego ktoś "odbił" czy tam odzyskał z ich rąk i uznali że tam może być przetrzymywany.

    Uprawiają jawną bandyterkę, owszem, ich szef ma założone kilka spraw sądowych... na razie datujących się sprzed 2018 roku, m.in. za zabór kilkudziesięciu zwierząt - ale przy takich nagraniach, przy wrzaskliwych interwencjach dokumentowanych filmami, to jest - przy chwaleniu się łamaniem prawa policja z tego terenu pozostaje przedziwnie bierna.

    Tajemnicą poliszynela pozostaje że ktoś z góry - niestety z naszej góry - otacza ich, jako szlachetnych ludzi walczących z oprawcami, swoistą opieką.

    Jeszcze raz podkreślę, znęcanie się czy drastyczne zaniedbania powinno się ukrócać, tyle, ze NIE MOŻNA przy tym udawać szeryfów z Pifpaf City i działać takimi metodami. Są procedury, ścieżki postępowania.

    Przypomnę nieśmiało że słynna "piątka dla zwierząt" zawierała takie ustępy, które członkom organizacji prozwierzęcych dawały więcej uprawnień niż policji i ABW razem wziętych. w ich konsekwencji rozhisteryzowana emerytowana księgowa, dwudziestolatek z zaburzeniami albo facet z wyrokami za kradzież mogliby wchodzić do mieszkań i na posesje i dokonywać "przeszukań".
  • Brzost napisal(a):
    @TecumSeh w kwestii formalnej - Berek to Koleżanka :-)
    A to przepraszam:)
  • A to przepraszam:)
    Nic nie szkodzi. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.