Skip to content

Z cyklu: postępy ekooszołomstwa w Polsce

2»

Komentarz

  • edytowano June 2023

    Odświeżam wątek.

    Tylko... nie wiem, czy to można nazwać "oszołomstwem" ;) bo ci prozwierzątkowcy jednak dokładnie wiedzą, gdzie ich interes.

    Nieduży (w por. do tekstu źródłowego) fragment artykułu człowieka prowadzącego fanpage Czarna Lista Organizacji Prozwierzęcych. Endżoj!

    "Poniżej zestawienie wydatków z organizacji ochrony zwierząt. I jest to pierwsze tak dokładne rozliczenie, jakie ujrzało światło dzienne, więc proszę docenić. Wszystkie kwoty są udokumentowane- tzn. mam papier na podkładkę, gdyby tak Pani Prezes postanowiła zaprzeczyć. Ale nie postanowi, bo doskonale wie, że kłamstwo ma krótkie nogi. Co warto podkreślić dotyczą one tylko jednego miesiąca - października ubiegłego roku.

    Można samemu ocenić, czy to Fundacja utrzymuje zwierzęta, czy może zwierzęta utrzymują Panią Prezes.

    -4870 zł - tyle z konta Fundacji wydano typowo na przyjemności Pani Prezes. Wśród konkretnych transakcji można wyróżnić takie jak:

    • Sephora Warszawa - 765 zł
    • OTCF Warszawa - 494 zł
    • 50Style - 231 zł
    • JD Warszawa - 220 zł
    • Guess Atrium Targówek - 1777 zł

    Pod konto Fundacji podpięte są/były również różne usługi, między innymi Netflix (60 zł), Cyfrowy Polsat (250 zł), Storytel (29,90 zł) oraz Tinder (54,42 zł + 111,51 zł). I nie, nie wiem co to za pakiet Polsatu. Ja nawet nie wiedziałem, że Tinder jest płatny. Do tego jakaś kawiarnia, trochę więcej ciuchów, całość blisko pięć tysięcy.

    13600 zł - to wypłaty z bankomatów. Nie odważę się jednoznacznie ocenić, że te pieniądze nie miały nic wspólnego ze zwierzętami. Może istnieje jakaś przychodnia weterynaryjna, która przyjmuje tylko gotówkę. (…)"

    Dla wyjaśnienia: ta fundacja utrzymuje się wyłącznie z kasy darczyńców (ew. przyjmuje też karmę od sponsorów itp.). Co i rusz pojawiają się łzawe posty: "nie mamy na leczenie piesków", "dajcie na opał bo psy zamarzną!", "zlikwidujemy fundację bo nie dajemy rady finansowo!". Ha!

  • U nas też się coś ruszyło:

    W końcu czerwca do konsultacji trafił więc projekt zakładający, że w 2024 roku energia z OZE musi stanowić co najmniej 11 proc. całości, ale wersja opublikowana niedawno na stronach Rządowego Centrum Legislacji zakłada już tylko... 5 proc.

    Źródło
    Dale lament nad tom zbrodiom. Oby się dało

  • Bardzo interesująca sprawa - polecam obejrzenie parominutowego filmiku zamieszczonego pod opisem.
    Dopytałam autora, co i jak - ludziom uciekł pies, panie "ynspektorki" tą drogą dotarły do nich i uznały że skoro zadzwoniły do mieszkania a w nim akurat nikogo nie było, to zwierzęta wewnątrz są "porzucone".

    Strach do roboty chodzić. :D

    https://facebook.com/czarnalistapro/videos/3705081053146802/

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.