Skip to content

Konfederacja i okolice, trza zacząć baczyć

11112131416

Komentarz

  • edytowano 8 February

    @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Pojawiły się na forum ostatnio informacje ocieplające wizerunek konfy. Że tak naprawdę to się przejęzyczyli, że trzeba odsunąć PiS od władzy,

    Nie pojąłeś przez 8 lat, że Konfa była w opozycji, a opozycja dąży do obalenia reżimu? Nie poradzę na to nic. O dalszym braku zdolności świadczy też niemożność zrobienia klasyfikacji porównawczej.

    Po raz trzeci zadam tobie pytanie.
    • Czy Konfederacja jest propolska?
    Oraz nowe.
    • Czy rządy PiS to był reżim? (w znaczeniu → wikipediowym czy →słownikowym )

  • @trep powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Pojawiły się na forum ostatnio informacje ocieplające wizerunek konfy. Że tak naprawdę to się przejęzyczyli, że trzeba odsunąć PiS od władzy,

    Nie pojąłeś przez 8 lat, że Konfa była w opozycji, a opozycja dąży do obalenia reżimu? Nie poradzę na to nic. O dalszym braku zdolności świadczy też niemożność zrobienia klasyfikacji porównawczej.

    Tak, tak. Słyszałem takie wyjaśnienia. Po prostu przynieśli pomarańcze.

    Za dawnych czasów, gdy jeszcze czytałem czasik, pytali Januszka czemu wali nieustannie w PiS a w PO nie wali (wtedy PiS nie rządziły). "Bo uwagę trzeba zwracać garbiącemu się a nie garbatemu".

    Różne są wytłumaczenia na róże okazje, ważne żeby nie ustawać w ******* PiS.

    Nawet garbiacemu a garbatemu nie pojmujesz? Czuje się bezradny. Jak swojemu dziecku poświęcasz więcej uwagi... Ile razy swojemu zwróciłeś uwagę a ile corceTuska?

  • edytowano 8 February

    @romeck powiedział(a):
    Czy Konfederacja jest propolska?

    @Smok_Eustachy powiedział w wątku obok:
    3. Konfa jest propolska, jak to subtelnie zasugerowałem. Zróbcie sobie klasyfikację punktową, stosownie punktując budżet genderowy.

    Dziękuję.

  • loslos
    edytowano 8 February

    Gdyby konfianym narodowcom szło o naród (czyli wspólnotę polityczną), ich pierwszym wrogiem byliby korwiniści promujący ewidentnie atomizm społeczny. Jakby korwinistom naprawdę szło o wolność, ich pierwszym wrogiem byliby narodowcy. Skoro żyją w zgodzie, idzie im o coś zupełnie innego a hasełkami tylko mydlą oczy (i uszy).

    A o co idzie? Narodowcy to fagasy Giertycha a korwiniści to fagasy Mikkego. Giertych pochodzi od Jaruzela a Mikke od Urbana. I tyle.

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @trep powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Pojawiły się na forum ostatnio informacje ocieplające wizerunek konfy. Że tak naprawdę to się przejęzyczyli, że trzeba odsunąć PiS od władzy,

    Nie pojąłeś przez 8 lat, że Konfa była w opozycji, a opozycja dąży do obalenia reżimu? Nie poradzę na to nic. O dalszym braku zdolności świadczy też niemożność zrobienia klasyfikacji porównawczej.

    Tak, tak. Słyszałem takie wyjaśnienia. Po prostu przynieśli pomarańcze.

    Za dawnych czasów, gdy jeszcze czytałem czasik, pytali Januszka czemu wali nieustannie w PiS a w PO nie wali (wtedy PiS nie rządziły). "Bo uwagę trzeba zwracać garbiącemu się a nie garbatemu".

    Różne są wytłumaczenia na róże okazje, ważne żeby nie ustawać w ******* PiS.

    Nawet garbiacemu a garbatemu nie pojmujesz? Czuje się bezradny. Jak swojemu dziecku poświęcasz więcej uwagi... Ile razy swojemu zwróciłeś uwagę a ile corceTuska?

    I konfa chce odsunąć garbiącego się od władzi, żeby rządzili garbaci. Ja to kupuję.

  • Konfa chce sama rządzić. Jak każda partia.
    Konfa by chciała, aby garbiacy się wyprostował. Za te różne wypowiedzi można jej przyznać ile punktów? 15 najwyżej. A PiS za samo zrzeczenie suwerenności dostaje 5000, za budżet genderowy 500 i tak się mi gromadzi.
    To kto ma więcej punktów karnych?

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Za dawnych czasów, gdy jeszcze czytałem czasik, pytali Januszka czemu wali nieustannie w PiS a w PO nie wali (wtedy PiS nie rządziły). "Bo uwagę trzeba zwracać garbiącemu się a nie garbatemu".

    Nawet garbiacemu a garbatemu nie pojmujesz? Czuje się bezradny. Jak swojemu dziecku poświęcasz więcej uwagi... Ile razy swojemu zwróciłeś uwagę a ile corceTuska?

    Aż trzy razy przeczytałem trepowe o garbach..

    Zdanie "Bo uwagę trzeba zwracać garbiącemu się a nie garbatemu." znzczy w skrócie "PiS-PO - jedno zło".
    A dalej już smokowo: jak PiS trochę naprostujemy, by się nie garbił (jak my, korwiniści), to nawet i koalicję zawrzemy (przeciw PO).

  • Jest bardzo niewiele partii w historii demokracji w Europie, które rządziły samodzielnie, nawet władza Adolfa Hitlera była koalicyjna. Jeśli ktoś mówi, że interesuje go jedynie władza samodzielna, to nie interesuje go władza tylko coś innego.

  • @romeck powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Za dawnych czasów, gdy jeszcze czytałem czasik, pytali Januszka czemu wali nieustannie w PiS a w PO nie wali (wtedy PiS nie rządziły). "Bo uwagę trzeba zwracać garbiącemu się a nie garbatemu".

    Nawet garbiacemu a garbatemu nie pojmujesz? Czuje się bezradny. Jak swojemu dziecku poświęcasz więcej uwagi... Ile razy swojemu zwróciłeś uwagę a ile corceTuska?

    Aż trzy razy przeczytałem trepowe o garbach..

    Zdanie "Bo uwagę trzeba zwracać garbiącemu się a nie garbatemu." znzczy w skrócie "PiS-PO - jedno zło".
    A dalej już smokowo: jak PiS trochę naprostujemy, by się nie garbił (jak my, korwiniści), to nawet i koalicję zawrzemy (przeciw PO).

    Ale nie odróżniasz garbiącego się od garbatego?

  • @ptak powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Konfa chce sama rządzić. Jak każda partia.

    :D:D:D:D Co by o nich nie mówić, kamikadze to jednak oni nie są. Spryciarze, którzy zagospodarowali najbardziej infantylną część populacji tenkraju i tak od lat sobie z tego żyją. Zwykły geszeft panie, a nie żadna idea.

    No przecież Mikke przez moment był w Sejmie i więcej tego błędu już nie powtórzył, przynajmniej dopóki nie zaczęły kończyć się pieniądze, wystarczyło tego na 20 lat, po co brać za cokolwiek odpowiedzialność, prościej i lepiej zająć się recenzowaniem i pouczaniem z wysoka, wygłaszaniem nieweryfikowalnych okrągłych zdań nauczonych zresztą w latach 60/70 z broszurek różnych propagandystów i lobbystów.

  • @ptak powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Konfa chce sama rządzić. Jak każda partia.

    :D:D:D:D Co by o nich nie mówić, kamikadze to jednak oni nie są. Spryciarze, którzy zagospodarowali najbardziej infantylną część populacji tenkraju i tak od lat sobie z tego żyją. Zwykły geszeft panie, a nie żadna idea.

    No i jest pytanie, na kogo w innym wypadku głosowałaby ta infantylna część. Mnie się wydaje, że w większości na aktualnie rządzących, więc Konfa rozbija im głosy.

  • Jeśli tak, to dobrze, że istnieje, ale ja znam kilka osób (spośród niewielkiej grupy znajomych), którzy przerzucili się na onuce z PiS, gdyż "Bosak tak mądrze mówi".

    Ten zalinkowany przez Smoka wywiad u Jarzębowskiego (a w zasadzie sam jego początek) jest bardzo ważny, bo Jajko twierdzi, że Brązowy ma pełne poparcie partii i jego samego. Do dla tych, co prychają "Aaa, ale to Braun." Nie ma żadnego votum separatum. To daje jasno do zrozumienia, że nie ma Jajka bez Brązowego ani nie ma Niemcena bez Brązowego (ani bez żadnego innego spośród wielu "przywódców" partii.

  • Ja znam dwie osoby, które po zmianie kandydata PO z Kidawy na Trzaskowskiego przerzucili się na Bosaka. No kogo głosowali w II turze nie wiem (wiem, próbka żadna, ale bez wygadywania głupot o bojkocie, to Kidawa byłaby potencjalnie trudniejsza w II turze do ogrania).
    Znam też kilka osób, które przeszły ewolucję z wielkomiejskiego liberalizmu, przez liberalizm "korwinowy", po normalne popieranie prawicy. To oczywiście było raczej 20 lat temu niż dziś. Ale dzisiejszej młodzieży nie znam.

  • Połowa forumna przeszła taką drogę.

  • W kwestii formalnej (bo chyba nie jestem wtajemniczony): Kto to jest Jajko?

  • To trzeba oczywiście sprawdzić na jakimś poziomie empirycznym, np. zobaczyć, gdzie wzrosło Konfie w porównaniu 2019-2023 i jak to się miało do zmian poparcia innych partii.

    W 2019 r. wydaje się, że łowili głównie z dawnego elektoratu Kukiza. Z tego elektoratu łowił też PiS, ale trzeba pamiętać, że "pierwotnie" (w 2015 r.) to nie był elektorat prawicowy, pewnie w większości byli to ludzie, którzy nigdy nie głosowali, a w części rozczarowani wyborcy PO.

  • Podobni

  • OK, dzięki.

  • Odwietrzne pitancje -- wieleż w tym prawdy?

    Już Bandyta spod Bezdan nałczał:

    Eo-Oo12-DXUAAx6m-1

  • edytowano 9 February

    Nie mam pojęcia. Zresztą, nie jest to aż tak bardzo istotne.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Odwietrzne pitancje -- wieleż w tym prawdy?

    Już Bandyta spod Bezdan nałczał:

    Eo-Oo12-DXUAAx6m-1

    Sam vlepiałeś inuicką tablicę nagrobną z nazwiskiem Bosak. Gdzieś jest.

  • @trep powiedział(a):

    Przecież z notki pod zdjęciami NIE WYCHODZI to, co w tytule notki! A że pan Meir to brat prababki.
    Więc ktoś poplątał się w zeznaniach...
    Zatem:

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Odwietrzne pitancje -- wieleż w tym prawdy?

    Już Bandyta spod Bezdan nałczał:

    Eo-Oo12-DXUAAx6m-1

  • Przecież i tak to wszystko na wesoło. Coś jak Kalkstein i Morawer. Jedynie Sztolcman i Szechter na pewno.

  • @trep powiedział(a):
    Przecież i tak to wszystko na wesoło. Coś jak Kalkstein i Morawer.

    Tak było, a zabawa ma z 10 albo i 15 lat, gdzie zaczęto z okolic LPR strzelać takimi wrzutkami.

  • Ano, pamiętam jak kazano się Macierewiczowi tłumaczyć ze chrztu.

  • @los powiedział(a):
    Ano, pamiętam jak kazano się Macierewiczowi tłumaczyć ze chrztu.

    A dywagacje, który z Kaczyńskich jest Żydem?
    To były urocze czasy.... i oby już ta uroczość w nich pozostała.

  • @Brzost powiedział(a):
    W kwestii formalnej (bo chyba nie jestem wtajemniczony): Kto to jest Jajko?

    :)https://pressmania.pl/krzysztof-bosak-krew-aryjska-vs-matematyka/

  • edytowano 9 February

    @Przemko powiedział(a):

    @Brzost powiedział(a):
    W kwestii formalnej (bo chyba nie jestem wtajemniczony): Kto to jest Jajko?

    :)https://pressmania.pl/krzysztof-bosak-krew-aryjska-vs-matematyka/

    Co za bzdety!
    1. Dla równego rachunku załóżmy, że dzieci rodzą się co dwadzieścia pięć lat, ...
    2. ... dotyczy siostry Meira, Racheli. Oczywiście o tym, że takowa istniała, wierzymy na słowo
    3. anonimowemu autorowi.

    hahaha!
    I najlepsza bzdeta: wyliczanka!
    4. By mogli być poczęci w pary zetknąć musiało się 8 (osiem) osób.
    W 1906 – już 16.
    W 1881 – 32. .....

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.