Skip to content

WYBORY 2023

2456765

Komentarz

  • Przeciwko ojro powinno być lobby bankowe: przyjęcie ojro by spowodowało, że w przeciągu roku z polskich i "polskich" banków by zostały fasady. Każdy zachodni bank jest w stanie oferować kredyt hipoteczny po 3-4%, w polskich narzut na WIBOR, WIRON czy co tam wymyślą jest większy. Polscy bankowcy nie mają pojęcia o funkcjonowaniu treasury. A bank to jest kilkadziesiąt a nawet kilkaset bardzo smakowitych posadek, jest o co bić się.

  • Nu ale ci idioci podnoszą głównie koszty transakcyjne i różnice kursowe, czyli coś, co biznes rozwiązał sobie tak ze 20 lat temu.
    To już Konfederacja jest dużo bardziej merytoryczna, choć w spsób, który mnie nie odpowiada

  • Myślę, że 50 lat temu.

  • Scenariusz jest już chyba napisany. PiS wygrywa, ale nieznacznie, bez możliwości stworzenia samodzielnej większości. I wspólnie z Konfederacją tworzą koalicję. Ewentualnie (w zależności od %) n

  • edytowano August 2023

    Kompletnie im się rozjechał paradygmat.

  • Ogólnie to świetny pomysł z tym referendum.

    Likwiduje mi dysonans głosowania na PiS.

  • Ty też z tych co się masują słowami?

  • edytowano August 2023

    ...nie wiem, co to określenie ma oznaczać w kontekście.

    ..mi chodzi tylko o to, że głosując nie będę myślał o tym, czy ci mi się podobają a o tym, co tamci zrobią, co mi ułatwi akt wyborczy

  • edytowano August 2023

    @Filioquist powiedział(a):
    Ogólnie to świetny pomysł z tym referendum.

    Właśnie wpadł mi do głowy "eureka" okrzyk!

    Te pytania referendalne to w zasadzie hasła kampanii wyborczej, która (to kampania).musi mieć swoją "ciszę" tuż przed i dzień przed oddawaniem głosu (krzyżyka)
    A tu - w lokalu wyborczym wraz z kartami do głosowania wciąż będzie trwała kampania z hasłami pisowskimi aż do zamknięcia urn.
    Szach.

  • Spodziewam się awantury o nie uznanie wyborów. O ile będą nie po myśli Onych.

  • @Filioquist powiedział(a):
    ...nie wiem, co to określenie ma oznaczać w kontekście.

    ..mi chodzi tylko o to, że głosując nie będę myślał o tym, czy ci mi się podobają a o tym, co tamci zrobią, co mi ułatwi akt wyborczy

    W takim razie nie jesteś z tych. W większym stopniu zwracasz uwagę na uczynki niż słuchasz słów.

  • Lepszy "płot Błaszczaka", niż to, że Tusk rozbroił całkowicie Polskę za swoich rządów. On naprawdę ma nas za idiotów.

  • Może jeszcze odegrać pozytywną rolę, nie przekraczając progu wyborczego.

  • @pantelej powiedział(a):
    Może jeszcze odegrać pozytywną rolę, nie przekraczając progu wyborczego.

    Jeśli uda mu się ją odegrać, mam nadzieję że otrzyma ksywę 'Gollum'.

  • Tusk sięga po głębokie rezerwy kadrowe - właśnie ogłosil, że na listy wciąga czlonków Wołoszańskiego i Kołodziejczaka z Agrounii :D

  • wszyscy agenci na pokład :)

  • @Staszek2 powiedział(a):
    Tusk sięga po głębokie rezerwy kadrowe - właśnie ogłosil, że na listy wciąga czlonków Wołoszańskiego i Kołodziejczaka z Agrounii :D

    Wołoszański to rozumiem, ale Agrounia?
    Widać, że podział staje się prosty, każda Platforma Opozycyjna musi mieć coś dla miejskich lemingów i małomiasteczkowych frustratów oraz wiejskich pieniaczy.
    Z historii wojskowości przypomnę, że czołgi kołowo-gąsiennicowe czy też wielowieżowe okazywały się porażką.

  • Mignęło mi też gdzieś że Kamraci będą głosować na KO.

  • Kołodziejczak to ewidentny zasób Rosji w Polsce (jakie imperium, takie zasoby). Nie przesądzam, czy szpieg, czy agent, czy figurant. Jego obecność na jedynce KO to wyraźny sygnał wobec Moskwy.

  • "„Nie ma już Agrounii”. Młodzi rolnicy publikują w sieci nagrania z niszczenia symboli ugrupowania Kołodziejczaka"

    https://www.tysol.pl/a108623-nie-ma-juz-agrounii-mlodzi-rolnicy-publikuja-w-sieci-nagrania-z-niszczenia-symboli-ugrupowania-kolodziejczaka-video

  • edytowano August 2023

    @Pigwa powiedział(a):
    Kołodziejczak to ewidentny zasób Rosji w Polsce (jakie imperium, takie zasoby). Nie przesądzam, czy szpieg, czy agent, czy figurant. Jego obecność na jedynce KO to wyraźny sygnał wobec Moskwy.

    A Tusk jedynie jednemu panu służy? ;)
    Mnie chodzi o logikę, gdzie emocje 'Młodych Wykształconych z Wielkich Miast' są jawnie sprzeczne z interesami wsi i jej zaplecza. W tym ruchu, poza elementem poddaństwa, na który zwróciłaś uwagę, nic się nie zgadza.

  • Bo Kołodziejczak nie ma nic wspólnego ze wsią. To zwyczajny kodziarz tyle że zamieszkały poza większą aglomeracją. A co, idioci to mogą być tylko w miastach? Telewizor i internat wszędzie dociera.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @Staszek2 powiedział(a):
    Tusk sięga po głębokie rezerwy kadrowe - właśnie ogłosil, że na listy wciąga czlonków Wołoszańskiego i Kołodziejczaka z Agrounii :D

    Wołoszański to rozumiem, ale Agrounia?

    Ale w sensie, Bogusław, chodząca sensacja XX wieku?

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @Staszek2 powiedział(a):
    Tusk sięga po głębokie rezerwy kadrowe - właśnie ogłosil, że na listy wciąga czlonków Wołoszańskiego i Kołodziejczaka z Agrounii :D

    Wołoszański to rozumiem, ale Agrounia?

    Ale w sensie, Bogusław, chodząca sensacja XX wieku?

    Chodząca, a właściwie przechadzająca się.

  • @los powiedział(a):
    Bo Kołodziejczak nie ma nic wspólnego ze wsią. To zwyczajny kodziarz tyle że zamieszkały poza większą aglomeracją. A co, idioci to mogą być tylko w miastach? Telewizor i internat wszędzie dociera.

    Ale jego pozycjonowanie się idealnie wypełnia desygnat znaczeniowy symulakra 'wiochmen' z imaginarium 'Młodych Wykształconych z Wielkich Miast'

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.