Skip to content

6 marca 2024

edytowano 5 March w Forum ogólne

Komitet strajkowy rolników i Solidarności dostał zakaz wjazdu traktorami do stolicy.

Są 2 możliwości:

  • rezygnacja z wjazdu i nici ze strajku
  • bitwa z policją

Zdeterminowany Tusk testuje determinację strajkujących, dlatego 6 III '24 to ważna dla nas wszystkich data.

«1

Komentarz

  • A wiadomo, kto ten zakaz wydał i w jakim trybie? Gdyż wydaje mi się, hm, cokolwiek niecodziennym, taki zakaz.

  • Prawo tak jak je rozumiemy.

  • Skoro jest zakaz traktorow, to przecież można wynająć wozy szambowe (najlepiej z zawartością), albo chociaż zwykłe busy dostawcze na ten dzień - ale wystarczą nawet samochody osobowe odpowiednio oflagowane, z klaksonami...
    Warszawscy patrioci na pewno wesprą własnym udziałem.

  • Rolnicy nie powinni oczekiwać, że mają do czynienia z normalnym rządem w miarę normalnego państwa europejskiego.
    Mają do czynienia z niemieckimi służbami specjalnymi, dziedzicami tradycji SS i Stasi

  • Wygląda na to, że rządzącym udało się podzielić strajkujących rolników.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Widział ktoś w W-wie znaki zakazu wjazdu dla traktorów? Bo ja nie.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    A wiadomo, kto ten zakaz wydał i w jakim trybie? Gdyż wydaje mi się, hm, cokolwiek niecodziennym, taki zakaz.

    Wysoki Dupiarz i komendant MO. https://www.ppr.pl/wiadomosci/6-marca-najwieksza-w-historii-manifestacja-rolnikow

  • Jest jeszcze trzecia możliwość co najmniej - strajk na piechotę.

  • edytowano 5 March

    @KAnia powiedział(a):
    Skoro jest zakaz traktorow, to przecież można wynająć wozy szambowe (najlepiej z zawartością), albo chociaż zwykłe busy dostawcze na ten dzień - ale wystarczą nawet samochody osobowe odpowiednio oflagowane, z klaksonami...
    Warszawscy patrioci na pewno wesprą własnym udziałem.

    ^this

    ...słowo klucz - solidarność

  • W 3 miesiące koalicja 13grudnia dokonała czegoś wydawałoby się niemożliwego, a mianowicie zjednoczenia rolników np ze pszczelarzami czy myśliwymi. Środowiska stojące po przeciwnych stronach wizji korzystania z nazwijmy to 'dóbr matki ziemi'. Przez ostatnie lata skakali se do gardeł a teraz na oczka przejrzeli.
    A ostatnio to i nawet kibice wyrazili wsparcie rolnikom. Bo na żylecie wywiesili baner z tekstem "choć jesteśmy ze stolicy to wspieramy was rolnicy".

    Stopniowo się rozszerza fala. Jak nie dziś to to jutro, albo za kilka miesięcy. Będzie się działo jeszcze.

  • polskie żółte kamizelki?

  • @marniok powiedział(a):
    W 3 miesiące koalicja 13grudnia dokonała czegoś wydawałoby się niemożliwego, a mianowicie zjednoczenia rolników np ze pszczelarzami czy myśliwymi. Środowiska stojące po przeciwnych stronach wizji korzystania z nazwijmy to 'dóbr matki ziemi'. Przez ostatnie lata skakali se do gardeł

    Bez przesady, raczej współpracowali właśnie, zwłaszcza myśliwi i rolnicy, którym dzikie zwierzęta niszczą zasiewy. Mendia szczuły rolników na pszczelarzy odnośnie oprysków ale co do zasady to nie jest jakiś duży problem, ogólnie pszczelarzy jest gdzieś o rząd wielkości za mało jak na taki kraj.

    • Chcieliśmy kulturalnie przejechać ciągnikami, aby zamanifestować, że protest ma charakter rolniczy. Została zaplanowana trasa wjazdu i wyjazdu. I wtedy jaśniepan prezydent pozwolił nam na wjazd jednego ciągnika. On sobie z nas zadrwił - mówi WP jeden z koordynatorów manifestacji rolniczej, która w środę odbędzie się w Warszawie.

    Ostrzega, że rolnicy i tak przygotowują wjazd do Warszawy ciągnikami. - Nie wiem, czy powstrzymam ludzi. Naprawdę może dojść do rozróby - dodaje. Tymczasem na stronach internetowych związanych z protestami przewijają się wezwania, aby do Warszawy zabierać gnojówkę w kanistrach i wylewać przed Sejmem.

    Jak dowiaduje się WP, w poniedziałek podczas rozmów z organizatorami protestu przedstawiciele policji ostrzegli, że kierowcy traktorów zostaną zatrzymani na drogach wjazdowych do Warszawy. Będą im grozić mandaty od 500 do 5 tys. zł oraz ewentualnie utrata prawa jazdy.

  • Wjazd pod Sejm został zablokowany rano nawet dla mieszkańców, nowość.

  • @Przemko powiedział(a):
    Wjazd pod Sejm został zablokowany rano nawet dla mieszkańców, nowość.

    Ale to są uśmiechnięte blokady, prawda?

  • Widziałem że problem z wjazdem miała nawet ciężarówka pełna barierek na pace, policjant nie mógł znaleźć numeru na jakiejś liście, hehe.

  • Co złego w zaścianku?

  • @Przemko powiedział(a):

    @marniok powiedział(a):
    W 3 miesiące koalicja 13grudnia dokonała czegoś wydawałoby się niemożliwego, a mianowicie zjednoczenia rolników np ze pszczelarzami czy myśliwymi. Środowiska stojące po przeciwnych stronach wizji korzystania z nazwijmy to 'dóbr matki ziemi'. Przez ostatnie lata skakali se do gardeł

    Bez przesady, raczej współpracowali właśnie, zwłaszcza myśliwi i rolnicy, którym dzikie zwierzęta niszczą zasiewy. Mendia szczuły rolników na pszczelarzy odnośnie oprysków ale co do zasady to nie jest jakiś duży problem, ogólnie pszczelarzy jest gdzieś o rząd wielkości za mało jak na taki kraj.

    No ztcp kółka łowieckie wprost przeciwstawiały się nakazom odstrzału (w związku z ASF) co miało uderzyć w PiS, i jednocześnie zniechęcić rolników do ich rządów.

  • @marniok powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    @marniok powiedział(a):
    W 3 miesiące koalicja 13grudnia dokonała czegoś wydawałoby się niemożliwego, a mianowicie zjednoczenia rolników np ze pszczelarzami czy myśliwymi. Środowiska stojące po przeciwnych stronach wizji korzystania z nazwijmy to 'dóbr matki ziemi'. Przez ostatnie lata skakali se do gardeł

    Bez przesady, raczej współpracowali właśnie, zwłaszcza myśliwi i rolnicy, którym dzikie zwierzęta niszczą zasiewy. Mendia szczuły rolników na pszczelarzy odnośnie oprysków ale co do zasady to nie jest jakiś duży problem, ogólnie pszczelarzy jest gdzieś o rząd wielkości za mało jak na taki kraj.

    No ztcp kółka łowieckie wprost przeciwstawiały się nakazom odstrzału (w związku z ASF) co miało uderzyć w PiS, i jednocześnie zniechęcić rolników do ich rządów.

    Niektóre z pewnością tak, co do zasady myśliwi się chwalą że poza nimi nikt nie walczył z ASF.
    https://www.pzlow.pl/mysliwi-w-walce-z-asf/

    https://wiadomosci.onet.pl/szczecin/aktywisci-protestuja-mysliwi-nie-chca-przykladac-reki-ministerstwo-planuje-masowy/9vcb620
    https://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,29283950,nik-sprawdzil-mysliwi-wystrzelali-dziki-jak-leci-glownie-nie.html
    https://gazetalubuska.pl/mysliwi-nie-chca-strzelac-do-dzikow-twierdza-ze-masowy-odstrzal-dzikow-to-akcja-polityczna-to-bedzie-rzez-mowia/ar/13795000

  • @marniok powiedział(a):
    W 3 miesiące koalicja 13grudnia dokonała czegoś wydawałoby się niemożliwego, a mianowicie zjednoczenia rolników np ze pszczelarzami czy myśliwymi. Środowiska stojące po przeciwnych stronach wizji korzystania z nazwijmy to 'dóbr matki ziemi'. Przez ostatnie lata skakali se do gardeł a teraz na oczka przejrzeli.
    A ostatnio to i nawet kibice wyrazili wsparcie rolnikom. Bo na żylecie wywiesili baner z tekstem "choć jesteśmy ze stolicy to wspieramy was rolnicy".

    Stopniowo się rozszerza fala. Jak nie dziś to to jutro, albo za kilka miesięcy. Będzie się działo jeszcze.

    Ja osobiście podejrzewam że rozejdzie się po tzw. kościach.

  • Jak rozumiem, Policja odreagowała na rolnikach ostatnie 8 lat?

  • @Mania powiedział(a):
    Kostką brukową w protestujących!

    Przecież widać że to czym rzuca jest małe, mniejsze niż kostka.

  • Drobna kostka.

  • To może być np nakrętka, gorsza niż kostka brukowa. Ale z drugiej strony to ten rzut to wyglądał bardziej jak podanie....jakieś takie piz...wate...

  • O, widzę wpis mojego kumpla, leśnego emeryta z Beskidów. Andrzej to porządny gość, stary solidaruch. Jeśli uda mi się do niego dodzwonić (na razie nie odbiera telefonu) to będę miał relację bezpośrednią. Ja byłem nieobecny, bo jestem teraz w delegacji, która już była wcześniej nagrana.

  • @Przemko powiedział(a):

    @Mania powiedział(a):
    Kostką brukową w protestujących!

    Przecież widać że to czym rzuca jest małe, mniejsze niż kostka.

    Ale przyznasz, że rzucanie przez psa przedmiotami jest niecodzienne, czy wszystko ok?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.