Wszyscy ludzie Trumpa

2

Komentarz

• Koleś organizuje zloty motocyklowe, poza tym ma second handa. Może coś tam jeszcze innego robi, ale nie chwalił się tym ;-)
  • edytowano November 2016
    ferb napisal(a):
    Znam jednego polskiego Hells'a i gdyby nie to, że żyje w nieformalnym związku, nic złego nie mogę o nim powiedzieć.
    polski grajdoł... Co on może na tym Zadupiu?
  • coś jak kibole u nas uczestniczący w Marszach Niepodległości?

• Podczas czwartkowego spotkania ze swoimi wyborcami w mieście Cincinnati w stanie Ohio prezydent elekt Donald Trump potwierdził wybór emerytowanego generała Jamesa Mattisa na stanowisko ministra obrony. Oficjalne ogłoszenie tej nominacji ma nastąpić w poniedziałek.
    66-letni Mattis to emerytowany generał w Korpusie Piechoty Morskiej USA, który dowodził operacjami na Bliskim Wschodzie, a także kierował Centralnym Dowództwem. Opowiada się on za bardziej stanowczym stanowiskiem USA wobec swych przeciwników, zwłaszcza Iranu, który niedawno określił mianem "najbardziej trwałego zagrożenia dla stabilności i pokoju na Bliskim Wschodzie".
  • Szkoda. Akurat Iran to najmniejsze zło na całym Bliskim Wschodzie.
  • No nie wiem, my ciągle karmimy się mrzonkami , że współcześni Irańczycy, to dalej ci sami Persowie z ery dawnego imperium. Niestety ponad 1400 lat dominacji islamu na pewno wyryło piętno w ich narodowym charakterze. Owszem, wg jeżdżących tam turystów są gościnni i mili, co wcale nie oznacza, że jak będzie trzeba nie zamienią się w krwiożercze bestie na wojnie.
  • Na charakter współczesnego Iranu większy wpływ miał Izrael niż islam.
  • Staszek2 napisal(a):
    No nie wiem, my ciągle karmimy się mrzonkami , że współcześni Irańczycy, to dalej ci sami Persowie z ery dawnego imperium. Niestety ponad 1400 lat dominacji islamu na pewno wyryło piętno w ich narodowym charakterze. Owszem, wg jeżdżących tam turystów są gościnni i mili, co wcale nie oznacza, że jak będzie trzeba nie zamienią się w krwiożercze bestie na wojnie.
    Kurde, przecie ci dawni Persowie to był taki Związek Radziecki, tylko cokolwiek bardziej na południe. Nie o take Hellade pod Maratonem walczyłem!!!
  • Jeszcze o gen. Mattisie, ksywa Wściekły Pies:

- To postać najbardziej zbliżona do generała Pattona – powiedział o generale Prezydent elekt USA Donald Trump. Ta wiadomość z pewnością wywoła nerwowe reakcje Kremla, bowiem gen. Mattis znany jest jako zdeklarowany krytyk polityki resetu, który niezwykle ostro wypowiadał się na temat działań Rosji w ostatnim czasie.

Uważa się, że to właśnie gen. Mattis będzie skutecznie powstrzymywał Donalda Trumpa przed jakimikolwiek próbami angażowania się w negocjacje i współpracę z Rosją. Nowy szef Pentagonu od lat nie ukrywa swojej niechęci w stosunku do Władimira Putina i Federacji Rosyjskiej podkreślając, że jedną z głównych intencji Kremla w ostatnim czasie jest „chęć rozbicia NATO”.

Generał Mattis jest niezwykle daleki od polityki resetu z Rosją. Wielokrotnie w swoich wypowiedziach podkreślał on, że Rosję pomimo zakrojonej na szeroką skalę kampanii propagandowej i dezinformacyjnej cały czas należy traktować jako jedno z największych zagrożeń zarówno dla Stanów Zjednoczonych, jak i wielu najbliższych sojuszników USA w Europie.

Odnosząc się do sytuacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów Bałtyckich gen. Mattis mówił na przykład, że przykładem politycznej i militarnej odwagi w starciu z Rosją może być Estonia, która jako jeden z mniejszych krajów na mapie Europy z odwagi swoich wojsk i ich determinacji uczyniła „model dla współczesnego świata”.

Z kolei z artykułu opublikowanego przez „US Naval Institute” gen. James „Wściekły Pies” Mattis przemawiając na forum konserwatywnego think-tanku ostrzegał, że aneksja Krymu przez Rosję i ingerowanie Kremla w sytuację na Wschodzie Ukrainy stanowi niezwykle poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa i stabilizacji w regionie, czego zdawała się zdaniem generała Mattisa całkowicie ignorować administracja Baracka Obamy.

Mattis swój przydomek zdobył po krwawej bitwie Faludży - jednej z najcięższej kampanii w następstwie inwazji na Irak w 2003 roku. Był wówczas jednym z czterech dowódców prowadzących oddziały do miasta, po upadku Saddama Husajna. Zaciągnął się do piechoty morskiej w 1969 roku, później studiował historię. Zdobył tytuł licencjata w 1971 roku, a następnego roku został podporucznikiem. Po awansie na podpułkownika został wysłany do Zatoki Perskiej w ramach operacji Pustynna Tarcza, gdzie dowodził batalionem.

Jako podpułkownik poprowadził batalion szturmowy do Kuwejtu podczas pierwszej wojny USA z Irakiem w 1991 roku. Mattis dowodził też pierwszymi jednostkami marines, które zostały wysłane miesiąc po atakach z 11 września do Afganistanu. W latach 2007 - 2010 r. służył jako naczelny dowódca ds. transformacji w NATO.
    Generał Mattis został odznaczony Brązową Gwiazdą za męstwo. Kiedy odszedł ze służby 3 lata temu pracował jako ekspert Hoover Institution, think thanku Uniwersytetu Stanforda.

Jak czytamy w zagranicznych mediach generał nie wstydzi się swoich zdecydowanych poglądów. Opowiada się za bardziej stanowczym stanowiskiem USA wobec swych przeciwników, zwłaszcza Iranu, który niedawno określił mianem "najbardziej trwałego zagrożenia dla stabilności i pokoju na Bliskim Wschodzie".
    - Intelektualiści bredzą coś o wojnie 4. generacji, mówią, że natura konfliktów jest dziś inna niż kiedyś, że zmieniła się taktyka etc. (...). Ja im na to mówię, że ludzie wyżynają się od 5 tys. lat i powinniśmy czerpać z ich doświadczenia – mówił amerykańskim żołnierzom stacjonującym w Iraku.
    (niezależna.pl)
  • Znaczy filosemita.
  • Anglosaski, tępy brutal. Nie można porównywać rzeźników z Iraku do Pattona...
  • qiz napisal(a):
    Anglosaski, tępy brutal. Nie można porównywać rzeźników z Iraku do Pattona...
    Tak dobrze znasz Mattisa? Patton do grzecznych też nie należał.
  • edytowano December 2016
    Mania napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Anglosaski, tępy brutal. Nie można porównywać rzeźników z Iraku do Pattona...
    Tak dobrze znasz Mattisa? Patton do grzecznych też nie należał.
    Patton walczył ze złem, i prawidłowo je oceniał. A ci współcześni amerykańscy generałowie walczą z wrogami a wrogów podają im politycy. Tak to wygląda przynajmniej. Więc to zupełnie co innego, ten Mattis jawi się jak jakiś naziol po prostu.
  • A ja myślę, że gdyby jacyś miłujący pokój wysadzili nam parę kamienic w centrum Krakowa czy Warszawy, to nasz Polko tez wyglądałby jak naziol. A nawet Skrzypek.
    A Amerykanom wysadzili? Bo to nie jest takie oczywiste. Pearl Harbor, nie? A np. taki zamach w Oklahoma City https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_w_Oklahoma_City to okazuje się że miał ścisły związek ze śledztwem w którym podejrzani byli Clintonowie.
  • Dla mnie najważniejsze, żeby prawidłowo oceniał ZSRR (i muslimów), a w tym przypadku - z tego co wyczytałam- tak właśnie jest. Poza tym USańskich naziolów mniej się obawiam niż niemieckich.
  • Mania napisal(a):
    Dla mnie najważniejsze, żeby prawidłowo oceniał ZSRR (i muslimów), a w tym przypadku - z tego co wyczytałam- tak właśnie jest. Poza tym USańskich naziolów mniej się obawiam niż niemieckich.
    Niemieccy uczyli się od amerykańskich. Tylko amerykanie mają lepszą propagandę.

Nie wpadajmy w łatwe pułapki. Dla takiego tępaka lada moment wrogiem możemy stać się my, bo od 80 lat mordujemy wiadomokogo w polskich obozach.
  • Oby to nie była powtórka z Rumsfelda. Niepotrzebne są kolejne bezsensowne wojny. Tym bardziej, że dziś będzie kosztowniejsza niż ta w Iraku.
  • @ Przemek
    Miałem na myśli WTC i muslimów
    @ Qiz
    Porównujesz np. eksterminację Indian do niemieckiego "ostatecznego rozwiązania"?
  • Staszek2 napisal(a):
    @ Przemek
    Miałem na myśli WTC i muslimów
    @ Qiz
    Porównujesz np. eksterminację Indian do niemieckiego "ostatecznego rozwiązania"?
    Nic nie porównuję. Zwracam uwagę na oczywiste, olbrzymie fakty, z niezrozumiałych przyczyn (marzenia? nadzieja? samooszukiwactwo?) ignorowane przez towarzystwo.

A co do Indian- zabawne są "odwieczne terytoria indiańskie", darowane im przez rząd, kilkadziesiąt lat później wcielone do Unii.
  • Wnioski nader na czasie zważywszy, że Mattis ma prawdziwego hopla na punkcie Indian i wojen indiańskich.
  • peterman napisal(a):
    Wnioski nader na czasie zważywszy, że Mattis ma prawdziwego hopla na punkcie Indian i wojen indiańskich.
    W sensie podziwia ich i szanuje czy wręcz naprzeciwko?
  • Podziwia i szanuje.
  • Prymitywny tępak?
    " He initially enlisted in the United States Marine Corps in 1969.[8] He later earned a Bachelor of Arts degree in history from Central Washington University[9] and was commissioned a second lieutenant through the Reserve Officers' Training Corps on January 1, 1972.[10] During his service years, Mattis was considered to be an intellectual among the upper ranks, with his personal library numbering more than 7,000 volumes. Major General Robert H. Scales, Retired, Ph.D., described him as "... one of the most urbane and polished men I have known." Reinforcing this intellectual persona was the fact he carried his own personal copy of the Meditations of Marcus Aurelius throughout his deployments.[11]" - wikipedia
  • Mania napisal(a):
    Prymitywny tępak?
    " He initially enlisted in the United States Marine Corps in 1969.[8] He later earned a Bachelor of Arts degree in history from Central Washington University[9] and was commissioned a second lieutenant through the Reserve Officers' Training Corps on January 1, 1972.[10] During his service years, Mattis was considered to be an intellectual among the upper ranks, with his personal library numbering more than 7,000 volumes. Major General Robert H. Scales, Retired, Ph.D., described him as "... one of the most urbane and polished men I have known." Reinforcing this intellectual persona was the fact he carried his own personal copy of the Meditations of Marcus Aurelius throughout his deployments.[11]" - wikipedia
    jak widac nie dorównuje wzorcom postawionym przez niektórych he he he :)
  • A więc prymitywny tępak z dyplomem historyka sztuki, natura zna takie przypadki. ;)
    No, możliwe że się mylimy, zobaczymy.
  • historyka po prostu

Donald J. Trump Konto zweryfikowane
    ‏@realDonaldTrump

I have chosen one of the truly great business leaders of the world, Rex Tillerson, Chairman and CEO of ExxonMobil, to be Secretary of State.

PS. Exxon robił interesy z Rosją (wiercenia na pn.), z tej okazji Tillerson dostał od ruskich order przyjaźni.
    W kampanii prezydenckiej finansował J. Busha.
    Był przeciwny sankcjom wobec Rosji.
    Wygląda na to, że biznes przede wszystkim.
  • USA rządzi biznes i wojsko, zawsze tak było a przynajmniej w XX wieku.
  • (z pięciu wątków o Trumpie - w tytule! -tutaj)

45office.com

Świeżutka strona www byłego prezydenta.

image
  • pajac
  • Nabrałem wrażenia niepowagi. Niesłusznie?
  • Przepraszam, pytam, gdyż się nie znam: po prawej (czyli po lewej od Trumpa) to teletubisie?
  • edytowano March 31
    los napisal(a):
    Nabrałem wrażenia niepowagi. Niesłusznie?
    Niesłusznie. Ci kolorowi ludzie to obsługa pokładu startowego na lotniskowcu. Specjalnie na kolorowo dla szybkiego odróżnienia kto jest kim, bo czasem liczą się ułamki sekund. Organizacja najwyższej próby.

image
  • edytowano March 31
    Po lewej za to (czyli po prawej Trumpa) wystaje kształtny cyc. Widać że nie tylko różnorodnoś rasowa ale i pciowa zachowana.

Chociaż to fioletowe po prawej (czyli po lewej Trumpa), to z wąsem, to chyba też baba?
  • los napisal(a):
    Nabrałem wrażenia niepowagi. Niesłusznie?
    Fundacja Komorowskiego, Fundacja Wałęsy, można dorobić.
  • loslos
    edytowano March 31
    W_Nieszczególny napisal(a):
    Niesłusznie. Ci kolorowi ludzie to obsługa pokładu startowego na lotniskowcu. Specjalnie na kolorowo dla szybkiego odróżnienia kto jest kim, bo liczą sie ułamki sekund. Organizacja najwyższej próby.
    To przepraszam. Człowiek całe życie się uczy.

Niby kiedyś wojska lądowe też się pstrokato ubierały i dokładnie z tego samego powodu - by szybko rozpoznać kto jest gdzie. Dopiero Włosi wprowadzili mundury w kolorach ochronnych. Ale z ogonem koguta.
  • To i ja wycofuję swoje prześmiewcze uwagi.
  • Ej, no przecie oczywizda, że to lotniskowiec, ale i tak śmiechłem
  • Lotniskowiec to i ja zgadłem ale te kolorowe stroje to dla mnie również nowość.

Ale losa rację że pajac, bo co to zdjęcie znaczy - że kupił lotniskowiec? Czy że dalej uważa się za głównodowodzącego marynarką wojenną? Czy tylko za kapitana lotniskowca?
  • To zdjęcie znaczy, że kiedyś był prezydentem. Byli prezydenci to akurat lubią eksponować.
  • Zdjęcie może być z okresu prezydentury (zresztą jakiś czas po wyborach ustępujący prezydent urzęduje). Prezydent jest zwierzchnikiem SZ.

• Niemniej wojowanie kocha srodze.
    Przemko napisal(a):
    Lotniskowiec to i ja zgadłem ale te kolorowe stroje to dla mnie również nowość.

Ale losa rację że pajac, bo co to zdjęcie znaczy - że kupił lotniskowiec? Czy że dalej uważa się za głównodowodzącego marynarką wojenną? Czy tylko za kapitana lotniskowca?
    To jak w dowcipie o dwóch facetach i niedźwiedziu w lesie.

Donald nie musi być dobrym podrabianym prezydentem. Wystarczy że będzie lepszym fałszywym niż Bidet prawdziwym.
  • Ha, wiedziałem którą fotkę tu ffuożyć!

Notto z podstrony: pytania od prasy (lubczasopism) (ma gość poczucie humoru)

image

• peterman napisal(a):
    Niemniej wojowanie kocha srodze.
    Przemko napisal(a):
    Lotniskowiec to i ja zgadłem ale te kolorowe stroje to dla mnie również nowość.

To jak w dowcipie o dwóch facetach i niedźwiedziu w lesie.

Donald nie musi być dobrym podrabianym prezydentem. Wystarczy że będzie lepszym fałszywym niż Bidet prawdziwym.
    Z ocenami kadencji zaczekajmy przynajmniej z rok.
  • Po co? Wystarczył jeden dzień.
  • Tak? Najbardziej Trump zaczął się kompromitować już po.
  • Nic nie rozumiem. Myślałem, że mówimy o ocenie Bideta. Skąd tu się Trump nagle wziął?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.