Dobry przełom w kampanii prezydenckiej w USA

11617192122

Komentarz

 • statystyki zgonów, w kwestii klonowirusa
 • Filioquist napisal(a):
  statystyki zgonów, w kwestii klonowirusa
  Szwecja ? To przy granicy z Kanadą?
 • Filioquist napisal(a):
  statystyki zgonów, w kwestii klonowirusa
  Jeśli chodzi pokazanie znanego wykresu na skali logarytmicznej (żeby zniwelować różnice między krajami) i z celowym pominięciem innych krajów skandynawskich (żeby udowodnić słuszną drogę Szfecji), to niech sobie Kolega daruje. Jeśli źle zakładam to pardon.
 • edytowano January 8
  Prawdziwym przelomem na pewno jest to, że po zajeciu Kapitolu (przez zwolennikòw Trumpa, nie jakąś antifę), co bylo niewątpliwą prowokacją, jakikolwiek ruch, ktòremu Trump chciałby patronować, będzie miał łatkę wichrzycieli.
  I "mysys Lydia" też ma w tym swój udział.
  Na myśl przychodza ròżni prowokatorzy spod krzyża.
  W polityce warto zachować zimną krew.
  No ale jak ktoś przez 4 lata prezydentury prowadził politykę na Twitterze, to trudno mu zmienić przyzwyczajenia....

 • Akcja na Krakowskim Przedmieściu dała niejednoznaczne rezultaty. W perspektywie długoterminowej nic nie daje się przewidzieć.
 • Donald Trump potępia "haniebny atak na Kapitol". Wcześniej mówił: "patrioci", "znam wasz ból"
  Prezydent USA Donald Trump zobowiązał się w czwartkowym nagraniu, opublikowanym na Twitterze, do płynnego przekazania władzy 20 stycznia. Potępił atak jego zwolenników na Kapitol. Słowa potępienia padły ponad dobę po zamieszkach, które kosztowały życie pięciu osób
 • Trump pokazuje się jako narcystyczny biznesmen ze Wschodniego Wybrzeża. W latach dziewięćdziesiątych odrobinę się o tej egzotyce dowiedziałem (2 pochodna), czyli przekonanie o zdolności oczarowania każdego, każda rozmowa to 'inny świat' itp.
  Tak tylko się nie uprawia polityki.
 • Amerykanie ludzie prostolinijni i uczciwi - jeśli sfałszowano wybory, to nie mogę tergo tak zostawić, bo potem wnuk spyta, gdzie wtedy byłem. A nie byle kto mówi, że wybory sfałszowano, sam POTUS.
 • Sądy i media = zakała tego świata.
  Co to za sędzia, który przyznaje się do nienawiści do prezydenta? Co to za media, które cenzurują i blokują prezydenta?
  @Afropolak; jestem spokojna, że mrs Lydia przeżyje bez Twojej akceptacji.
  los napisal(a):
  Amerykanie ludzie prostolinijni i uczciwi - jeśli sfałszowano wybory, to nie mogę tergo tak zostawić, bo potem wnuk spyta, gdzie wtedy byłem. A nie byle kto mówi, że wybory sfałszowano, sam POTUS.
  Nie tylko POTUS, również sędzia Powell, Giuliani i inni, którym Amerykanie ufają. Mam nadzieję, że "osuszanie bagna" stanie się sprawą tych prostolinijnych i uczciwych.
 • Rolka napisal(a):
  rozum.von.keikobad napisal(a):
  Żeby było jasne - system wyborczy w USA jest podatny na jakieś tego typu "małe wałki" - od gerrymanderingu począwszy.
  One nie są małe indywidualnie - a razem to już w ogóle komplet. Gerrymandering, szykanowanie wyborców konkurencji (kwestia rejestracji, czasów otwarcia komisji wyborczych) i przede wszystkim dopuszczalność masowej korupcji poprzez darowizny na rzecz kandydatów.

  Zaś co do rzekomych szczególnych wałków na rzecz Bidena w tym roku - jakoś sądy nie potwierdziły: na czele ze SCOTUS. W USA (w Polsce zresztą też) nadal ludzie nie mogą zrozumieć (nie potrafili już w 2016), że poza "moją" bańką ludzie mogą głosować inaczej. Trump zreszta przegrał tylko przez pandemię - gdyby nie ona to dobry stan gospodarki dałyby mu drugą kadencję. Jego zagrania w czasie pandemii zamiast zbudować wizerunek twardego ojca narodu załatwiły go i to dość mocno.

  Zresztą jakby podejrzewać wynik Bidena był słabszy niż wskazywały sondaże. No i pytanie: a może jednak nie błędy sondażowni tylko nieudany wałek - tyle, że na rzecz Trumpa?

  Co do SCOTUS, to zwracam uwagę, że Alito i Thomas chcieli to procedować, przeciw była większość, choć pewnie mająca różne przesłanki. Trójka od Trumpa chciała się pokazać jako "niezależna". Tu wracamy kilka stron wyżej i sprawdzamy, co pisałem w sprawie obiektywizmu sędziów, z obu stron. Jak widać to może działać też w ten sposób, że poprą drugą stronę, żeby pokazać rzekomy obiektywizm.

  Nieprzypadkowo też przywołałem referendum z 1946 r. Wtedy też wałków sądy nie potwierdziły. Wprost przeciwnie, dziadek Andrzeja Barcikowskiego potwierdził prawidłowość.
 • W samą porę na wybory 1947.
 • @robert.gorgon

  No wlasnie nieza bardzo. Pamięć o Smolensku zachowana zostala dzieki miesiecznicom. Pikieta na Krakowskim Przedmiesciu gromadzila ludzi, z którymi trudno bylo sie identyfikowac.

  Ten sam "problem" mają dzisiejsi zwolennicy opozycji. Jak już pojawi sie jakis KOD, to na jego czele stoi alimenciarz i przekretas Kijowski, jak udalo się zgromadzic ludzi w obronie kompromisu aborcyjnego, to jego twarzą jest jakaś wulgarna zdzira.

  Teraz wyobraźcie sobie, ze chcecie dołaczyc do zwolenników Trumpa. I obok kogo staniecie ? Obok tego brodacza z Mosleyem na koszulce i tego zjeba z rogami bizona na glowie ? Really ?
 • To też jest inny problem, że taka wyrazistość i bezkompromisowość pozwala względnie łatwo utrzymać poparcie grupy ludzi, w zależności od kraju to będzie dajmy na to 10-30%, zazwyczaj wystarczające do politycznego istnienia. I ta sama wyrazistość i bezkompromisowość nie pozwala na przebicie pewnego szklanego sufitu i zdobycie realnej władzy.
 • Kuba_ napisal(a):
  Filioquist napisal(a):
  statystyki zgonów, w kwestii klonowirusa
  Jeśli chodzi pokazanie znanego wykresu na skali logarytmicznej (żeby zniwelować różnice między krajami) i z celowym pominięciem innych krajów skandynawskich (żeby udowodnić słuszną drogę Szfecji), to niech sobie Kolega daruje. Jeśli źle zakładam to pardon.
  https://www.statista.com/statistics/525353/sweden-number-of-deaths/

  "The number of deaths in Sweden in 2020 amounted to about 91.8 thousand as of December 18."

  w 2018 było 92 185 zgonów, w latach 2010-2019 były tylko 3 nieco lepsze lata, 2-3 tyś.

 • https://dorzeczy.pl/kraj/168041/najciekawsze-jest-to-o-czym-sie-w-polsce-nie-pisze.html

  Przy okazji zamieszek w Waszyngtonie najciekawszym pozostaje fakt, o czym polskie media głównego nurtu pisać nie chcą lub też jak bardzo wybiórczo podchodzą do wydarzen
 • Merdia społecznościowe czyszczą wszystkich związanych z Trumpem.

  Fani Gwiezdnych Wojen nazywają to Rozkaz 66.
 • Cwierkacz i Fejsunio blokują Prezydenta USA
  Ćwierkacz na stałe.

  Ile osób oleje te kanały? Ile powinno?
  Odpowiedź prawidłowa winna brzmieć , niezależnie od poglądów- wszyscy
  Odpowiedź jaka padnie i zostanie zweryfikowana rzeczywistymi zdarzeniami, a nie zapowiedziami- znikoma , liczba użytkownikow.

  I taki jest ten świat, i w takim kierunku zdąza.
  Nie dziwmy sie.
  Czytajmy Apokalipse .
 • Hmmmmmmm jakie to zaskakujące.. wróg gra nieczysto!
 • ależ ja nie jestem zaskoczona
 • A co to jest ten Pejsdzbuk?
 • posix napisal(a):
  Hmmmmmmm jakie to zaskakujące.. wróg gra nieczysto!
  Trump wygrał wybory dzięki tym "wrogom".
 • los napisal(a):
  A co to jest ten Pejsdzbuk?
  Jeden z najpopularniejszych narkotyków obecnie.
 • edytowano January 9
  Twitter i facebook prowadził mu kampanie? Korzystał z narzędzi. Choć ta kasacja kont to wygląda trochę jak pastwienie się.
 • Michał5 napisal(a):
  Cwierkacz i Fejsunio blokują Prezydenta USA
  Ćwierkacz na stałe. .
  W poprzednich wyborach Trump dotarl do swoich wyborcow wykorzystujac social media.
  Teraz ten kanał został mu zawczasu, decyzją właścicieli, zablokowany. Skoordynowane dzialanie na najwyzszych szczeblach.
  To i zachowanie stacji tel. tuz ponwyborach przekonuje mnie, ze był wał wyborczy. Nawet te martwe dusze glosujace na Bidena i inne pierdoły to juz szczegół. :))

 • posix napisal(a):
  Twitter i facebook prowadził mu kampanie? Korzystał z narzędzi. Choć ta kasacja kont to wygląda trochę jak pastwienie się.
  Gdyby nie chciały to by nie korzystał.
 • Tak apropos wtargnięcia na Kapitol , gdyby Osama dożył tych czasów . Tam łatwiej wejść teraz już przed 11 września .
 • SigmundvonBurak napisal(a):
  Tak apropos wtargnięcia na Kapitol , gdyby Osama dożył tych czasów . Tam łatwiej wejść teraz już przed 11 września .
  Nie.
 • Przemko napisal(a):
  SigmundvonBurak napisal(a):
  Tak apropos wtargnięcia na Kapitol , gdyby Osama dożył tych czasów . Tam łatwiej wejść teraz już przed 11 września .
  Nie.
  Zgadza się, zadymiarzy wpuszczono tam świadomie. Czy to false flag od początku - wątpię, ale decyzja o wykorzystaniu protestu została podjęta błyskawicznie.
 • Dlaczego ma to być false flag? Jeżeli wszyscy mają dość Trumpa to nikt nie będzie za niego umierał.
 • Nie zostaniemy uciszeni! - napisał na swoim rządowym koncie na Twitterze prezydent Donald Trump po zawieszeniu przez ten serwis jego prywatnego konta.

  Kierownictwo Twittera zapewniło, że oficjalne konta prezydenta USA (@POTUS) i Białego Domu (@WhiteHouse) nie są i nie będą zablokowane. Korzystanie z nich podlegało będzie jednak ograniczeniom, których firma nie sprecyzowała.

  Gigant wśród platform społecznościowych zastrzegł, że nie wyklucza w przyszłości trwałego zawieszenia kont rządowych.

  Prezydent oświadczył, że rozważa stworzenie własnej platformy społecznościowej w niedalekiej przyszłości

  rump opowiada się za wprowadzeniem w USA przepisów ułatwiających pozywanie serwisów społecznościowych za moderację umieszczanych w nich treści (sprawa sekcji 230 tzw. ustawy o przyzwoitości komunikacyjnej). Kongres sprzeciwił się zawieraniu ich w procedowanej w grudniu ustawie o wydatkach obronnych na 2021 rok.
 • Miał 4 lata by coś z tym zrobić, kabotyn i tyle.
 • Może i kabotyn, ale to nie o niego chodzi
 • edytowano January 9
  O niego chodzi, konkretnie o niego. Serwis który pozwolił mu wygrać wybory kasuje mu konto, zabrali małpie brzytwę jak powiedział kolega i zaczynam się skłaniać ku tej myśli. Nikomu innemu, bo inni panują nad sobą, Trump nie.
 • Gdyby 7my nadal tu był wytłumaczyłby lopatoogicznie, to jest polityka. Biznes i polityka.

  "Wg. mnie jest to gra demokratów na wzmocnienie Trumpa w kontekście walki w obozie republikańskim.

  Co jest teraz po tej klęsce w interesie Republikanów? Szybka konsolidacja i nowy początek. Aby to było możliwe trzeba posprzątać cały ten syf jakiego narobił Trump i samego Trumpa, który będzie już tyko czynnikiem destabilizacji prawej strony.

  Interes demokratów jest przeciwny, jest to podział konkurencji, to aby parta republikańska musiała się jeszcze latami wozić z Trumpem i jego wielkim ego.

  W tym celu są te akcje. Trump się skompromitował i w niczemu już nie zagraża, więc trzeba go trochę pompować i robić z niego ofiarę, w ten sposób nie pozwalając konkurencji na posprzątanie biznesu."
 • ale w czyich oczach się skompromitował? W republikańskich? w jakiej części?
 • Coś może być po prostu czerwone, bez relatywizującego dopełnienia o oczach. Trump się skompromitował.
 • ten hejt na Trampka to jakaś nowa moda?
 • coś jakby zawiedziona miłość
 • Mnie to tylko zastanawia, że skoro Trump był taki zły i "było to wiadome od samego początku" itd., to czemu nam zostało objawione na forum dopiero jak gość przegrał wybory?
 • edytowano January 9
  Czy było wiadome od początku - tego nie wiem, raczej byl zagadką bo nowy w polityce
  Podczytałemm trochę podsumowań jego osiągnięć z różnych punktów widzenia na jesieni i wyszło słabo. Polityka zagraniczna to w ogóle mizeria. No a 2020 to kompletna katastrofa, we wszystkim.

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10224182690537675&id=1313985396&ref=content_filter
 • rozum.von.keikobad napisal(a):
  Mnie to tylko zastanawia, że skoro Trump był taki zły i "było to wiadome od samego początku" itd., to czemu nam zostało objawione na forum dopiero jak gość przegrał wybory?
  Nie każdy lubi płynąć pod prąd.
 • Przemko napisal(a):
  Dlaczego ma to być false flag? Jeżeli wszyscy mają dość Trumpa to nikt nie będzie za niego umierał.
  Wszyscy, czyli konkretnie kto?
 • Trump miał sukcesy w Polsce
 • Mania napisal(a):
  Przemko napisal(a):
  Dlaczego ma to być false flag? Jeżeli wszyscy mają dość Trumpa to nikt nie będzie za niego umierał.
  Wszyscy, czyli konkretnie kto?
  Republikanie jak i demokraci.
 • edytowano January 9
  rozum.von.keikobad napisal(a):
  Mnie to tylko zastanawia, że skoro Trump był taki zły i "było to wiadome od samego początku" itd., to czemu nam zostało objawione na forum dopiero jak gość przegrał wybory?
  Dało to się zauważyć już jakiś czas temu. To jest zresztą szerszy problem wyskakujących zewsząd w mediach przy różnych okazjach "ekspertów po fakcie". Obecnie, po przegranych i skręconych wyborach jak w pewnej piosence "Trumpa kopać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej".

  Problemem jest jednak to, że Repsi delikatnie mówiąc, nie mają tabunu kandydatów zdolnych pod względem popularności i charyzmy wciągnąć Orange Mana nosem..
 • Przemko napisal(a):
  Mania napisal(a):
  Przemko napisal(a):
  Dlaczego ma to być false flag? Jeżeli wszyscy mają dość Trumpa to nikt nie będzie za niego umierał.
  Wszyscy, czyli konkretnie kto?
  Republikanie jak i demokraci.
  Ciekawe0. To skąd się wzięła przewaga na Bidetem - zanim Dominion wkroczył do akcji?
  80 mln. Amerykanów = nikt...
 • Michał5 napisal(a):
  Nie zostaniemy uciszeni! - napisał na swoim rządowym koncie na Twitterze prezydent Donald Trump po zawieszeniu przez ten serwis jego prywatnego konta.

  Kierownictwo Twittera zapewniło, że oficjalne konta prezydenta USA (@POTUS) i Białego Domu (@WhiteHouse) nie są i nie będą zablokowane. Korzystanie z nich podlegało będzie jednak ograniczeniom, których firma nie sprecyzowała.

  Gigant wśród platform społecznościowych zastrzegł, że nie wyklucza w przyszłości trwałego zawieszenia kont rządowych.

  Prezydent oświadczył, że rozważa stworzenie własnej platformy społecznościowej w niedalekiej przyszłości

  rump opowiada się za wprowadzeniem w USA przepisów ułatwiających pozywanie serwisów społecznościowych za moderację umieszczanych w nich treści (sprawa sekcji 230 tzw. ustawy o przyzwoitości komunikacyjnej). Kongres sprzeciwił się zawieraniu ich w procedowanej w grudniu ustawie o wydatkach obronnych na 2021 rok.
  Wklejam zrzut z ekranu jakby ktoś chciał zobaczyć to w oryginale.

  image
 • Tak tylko przypomnę tutaj kilka słów Trumpa z 2016 - potem można pluć dalej.
 • Twitter zbanował to video, użytkownicy zachowali
  https://twitter.com/wyrdsmyth/status/1347756543861813248
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.