Karabinki strzeleckie najlepsze. I dlaczego polskie?

1234568

Komentarz

 • TecumSeh napisal(a):
  Przecież widać od razu, że przyszedłeś tu potrollować i nic więcej. Owe "wątpliwości" można było rozwiać czytając nawet ten temat - nie mówiąc o forach i fejsowych grupach.
  Nie szkoda czasu na trolla?
  Generalnie, to masz przykład, jak się skutecznie bronić przed dyfamacyjnym atakiem.
  Wspierać (dyskretnie) niezależne, rzetelne ośrodki, nawet jak są krytyczne wobec nas.

 • Owszem.
  A tak na marginesie - co widzę na fejsie:
  https://www.facebook.com/JMBronAmo/posts/4212718888742669

  JM - Broń&Amunicja -Salon Firmowy Warszawa

  Dziękuję wszystkim za publikacje miażdżącego karabinek Grot testu.;-)
  Do wczoraj cywilny Grot w moim sklepie, nie sprzedawał się jakoś specjalnie szybko.
  Od momentu tej publikacji, telefon nie przestaje dzwonić.
  Tylko wczoraj sprzedałam trzy egzemplarze, a liczba rezerwacji rośnie.
  Na szczęście Grotów na pewno nie zabraknie, ponieważ natychmiast po przeczytaniu artykułu o teście, zamówiłam ich dużo większą ilość . (emotki)
  Miłego Dnia!
  Jola


  ;-)
 • Dla oszczędności czasu aferę śledzę na gunblogu, a tam niezłe kwiatki:
  - Ten cały operator Gromu to był tam tłumaczem i zawinął się z jednostki po 2,5 latach służby w niejasnych okolicznościach. Ok, pierwszego lepszego tam nie biorą nawet na tłumacza, ale to żaden doświadczony specjals. Po kilku jego wypowiedział już sam stwierdzam, że to narcyz i mitoman. A! Jest to argument typowo ad personam, ale facet jest zafascynowany mundurami 3 rzeszy, w których chętnie pozował ;-)
  - Autorka "raportu" ze złOnetu popełniła kolejny artykuł, w którym pomyliła karabin(ek) wyborowy MWS-25 z Tarnowa z Radomskim Grotem.
 • edytowano January 31
  W kręgach "okołosłużbowych" i związanych ze strzelectwem, surviwalem, szkoleniami samoobrony itp. aż roi się od mitomanów i "wirtualnych komandosów", którzy powołują się na swoje rzekome i niemożliwe do zweryfikowania (wszytko tajne/poufne) doświadczenie bojowe.
 • MarianoX napisal(a):
  W kręgach "okołosłużbowych" i związanych z strzelectwem, surwiwalem, szkoleniami samoobrony itp. aż roi się od mitomanów i "wirtualnych komandosów", którzy powołują się na swoje rzekome i niemożliwe do zweryfikowania (wszytko tajne/poufne) doświadczenie bojowe.
  "Stolen valor" zawsze w cenie.

  Połowa lewackiego Twittera w USA to "military veterans".
 • Koledze @TecumSeh należą się podziękowania za ten wątek. Większość z nas dowiedziala się o całej aferze mając juz podstawową wiedzę na temat Grota.
 • Tłumacze w wojsku polskim to cywile, mój kolega tak pracuje. W Gromie inaczej?
 • robert.gorgon napisal(a):
  Koledze @TecumSeh należą się podziękowania za ten wątek. Większość z nas dowiedziala się o całej aferze mając juz podstawową wiedzę na temat Grota.
  Wpisy Tecumseha w każdym wątku ok
 • Słuchałem Gadowskiego. Wątki osobiste przelataja się z poruszonymi wtym wątku
 • Ja dziś osobiście zapytałam o Grota przy obiedzie eks-trepów, obecnie WOTów, żadnych tam specjalsów, komandosów.

  - Chłopaki co sądzicie o Grocie?
  - Chesz postrzelać? Karabinek jak karabinek.
  - NieE, chodzi mi o zadymę w internetach.
  -...
  - Moglibyście się jakoś odnieść?
  - Kobieto co Ci się tak z tym drugim spieszy?
  - A ja bym jescze dokładkę rosołu poprosił.

  Kurtyna :]
 • A co na drugie? ;)
 • Karkówka z sosem z wędzonych śliwek, kasza, surówka z kiszonej kapusty.
 • christoph napisal(a):
  robert.gorgon napisal(a):
  Koledze @TecumSeh należą się podziękowania za ten wątek. Większość z nas dowiedziala się o całej aferze mając juz podstawową wiedzę na temat Grota.
  Wpisy Tecumseha w każdym wątku ok
  Ale to Christoph założył wątek, więc to jemu bardziej:)

  BTW tak na marginesie, to całe hobby sporo mi uświadomiło na temat historii IIIRP.

  I nadal uświadamia - począwszy od MAGa95 i samej fabryki Łukcznik (historia projektowania i wdrażania konstrukcji oraz upadku fabryki) poprzez wojnę informacyjną w kwestii Grota zanim w ogóle jeszcze pojawił się on na testach wojskowych (a gdzie tam było jeszcze do kontraktu i produkcji).

  Słowem - jak zarzynano świetne projekty, jak decyduje o arcyważnych kwestiach beton tak twardy, że można go pomylić z sabotażem. Jak nasrane w głowach mają rozmaite zjeby, które język mają polski, w papierach mają Polak, ale życzą Polsce jak najgorzej i plują na to, co się udało, nie wspominając o dzikiej radości jeśli się coś faktycznie nie uda.

  Niby to wszystko co wiecie i ja też - ale skala zjawiska powala. Naprawdę - to że w Polsce cokolwiek się udaje to przy tych warunkach co mamy - to cud.
 • edytowano February 1
  dam tutaj, bo o wojnach prawicie...

  SE, pn. 20210201,
  Generał, szef Sztabu Generalnego, Rajmund Andrzejczak, przegrał obronę Polski;
  akcja Zima

  image
 • TecumSeh napisal(a):
  Rolka napisal(a):
  Proces przyjmowania Grota (i tak - za szybko: co z tego, że w 2014 satrzelał skoro dopiero teraz mamy akceptowalną wersję - czyli A2)
  Wiesz czym się różnią te wersje? Bo z powyższego wpisu wynika że nie.
  A co nie tak z procesem przyjmowania Grota? Oczywiście chodzi mi o rzeczy faktycznie, nie o fejki z onetu czy podobnych.


  Rozmiar zamówienia. Teraz do poprawiania są dziesiątki tysiecy sztuk. Czy nie można było zamówić np. tylko 1000 sztuk, testować i męczyć a potem wprowadzić poprawki? No chyba, że chodzi o specyficzną formę dotacji dla FB.
 • Nie jest najgorzej, założenia NATO są takie, że nie bronimy niczego na wschód od Wisły.
 • SE, pn. 1.02.2021
  Wielka kompromitacja szefa Sztabu Generalnego!
  Gdyby to on miał dowodzić obroną Polski, nieprzyjaciel doszedłby do Warszawy w ciągu czterech dni.

  Jak dowiedział się „Super Express", pokazały to ćwiczenia ,,Zima", którymi dowodził gen. Rajmund Andrzejczak (54 I.). - Gdyby stosować jego taktykę w prawdziwym konflikcie, byłoby gorzej niż w 1939 r. - mówi nam jeden z wojskowych. Część dowódców już podczas ćwiczeń kwestionowała jego rozkazy, uznając je za błędne. Podczas ćwiczeń „Zima" założono, że nastąpił atak na wschodnie granice Polski. Do zadań gen. Andrzejczaka należało utrzymanie ich przez minimum trzy dni.
  To nie mogło się udać, bo zdecydował o rozmieszczeniu wojsk ok. 50 km od granic. W rezultacie takie miasta jak Lublin czy Białystok dostały się w ręce wroga bez walki - opowiada nam jeden z żołnierzy. Nie trzeba mieć wykształcenia wojskowego, by wiedzieć, jak taka taktyka może się skończyć. General zakładał obronę przez 22 dni. Tymczasem symulacja wykazała, że wojska nieprzyjaciela okrążyly Warszawę już w czwartej dobie ćwiczeń. Wszystko poszło nie tak. Dowódcy poszczególnych dywizji byli zszokowani, odmawiali wykonywania niektórych rozkazów, bo były dla nich po prostu niezrozumiale - mówi nasz informator. - Taktyka przyjęta przez naczelnego dowódcę sprawiła, że niemal natychmiast straciliśmy kluczowe uzbrojenie. Nie udało się obronić większości zakładów zbrojeniowych -dodaje.

  - Na szczęście były to tylko ćwiczenia, chciałoby się powiedzieć - mówi jeden z dowódców. - Mam nadzieję, że zostaną wyciągnięte daleko idące wnioski z tej porażki - dodaje. O przebieg ćwiczeń „Zima-20" zapytaliśmy przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej. - Informujemy, że sarno ćwiczenie „Zima", jego przebieg i wnioski stanowią informację niejawną - przekazał nam przedstawiciel biura prasowego MON. Ćwiczenie sztabowe odbyło się na Akademii Sztuki Wojennej wyłącznie w przestrzeni wirtualnej, z użyciem specjalnego oprogramowania. Z jego wynikami zapoznali się zarówno prezydent Andrzej Duda (49 L), jak i szef MON Mariusz Błaszczak (52 L). Co ciekawe, ćwiczenie zakładało, że polska armia dysponuje już niedawno zakupionym, ale jeszcze nieodebranym sprzętem - m.in. samolotami F-35 czy wyrzutniami HIMARS. - Tym bardziei poraża ogrom tej klęski - podsumowuie nasz informator. General Andrzejczak został szefem Sztabu Generalnego w 2018 r. To najwyższy stopniem polski oficer. Jest doświadczony zarówno w pracy sztabowej, jak i praktycznie - dzięki udziałowi w misjach w Iraku czy Afganistanie
 • Podpowiem - to jest wrzutka ze strony tych jakim się marzy stanowisko gen. Andrzejczaka.

  A przyczyny klęski są akurat dość jasne - zgodnie z nową (wprowadzoną po 2015 aby się niektórzy wyborcy lepiej poczuli) teorią mamy bronić się już mocno na wschód od Wisły,. No i wyyniki pokazały jaki to jest sensowny plan. Rosjanie się przejechali po naszych formacjach przy granicy bez trudu, korzystając z możliwości użycia artylerii z własnego (bo Białoruś to wiadomo) terytorium.
 • Nie trzeba mieć wykształcenia wojskowego, by wiedzieć, jak taka taktyka może się skończyć.
  Nie no, dla mnie logiczne, a ja głupi nie jestem, wiadomo, więc to musi być prawda. Generał debil!
 • Rolka napisal(a):
  Rozmiar zamówienia. Teraz do poprawiania są dziesiątki tysiecy sztuk. Czy nie można było zamówić np. tylko 1000 sztuk, testować i męczyć a potem wprowadzić poprawki?
  Przecież tak zrobiono. Nie masz pojęcia najwyraźniej jak był wprowadzany Grot.
  Więc podpowiem - był testowany nie tylko przez fabrykę, ale rozesłany do jednostek specjalnych (także GROMu, który przez wszystkie przypadki odmienia Onet, by uwiarygodnić tego manipulanta) celem przetestowania (czytaj: zarżnięcia) i dania opinii. Z GROMu akurat nikogo nie znam (poza jednym snajperem (byłym), ale buc straszny i go nie lubię - ale i on testował GROTa i powiedział tylko że no nic cudownego, taki AR), ale znam z NILa (nieżyjący już kolega), oraz z JWK z Lublińca (ale już na emeryturze).

  Kolega z Nila - jak pisałem w tym wątku - nie miał uwag żadnych, poza tym że woli swoją HKśkę (416) ale może to kwestia przyzwyczajenia. Grot rozpadł się po 30 tysiącach strzałów (dla porówania - Beryl ma gwarancję na 10 tys, HK na 20 tys.

  GROM (to jest oficialnie w papierach jako raport) dał dwie rzeczy do poprawki - selektor ognia powinien się przełączać pod kątem 45 stopni a nie 90 (bo takie ma GROM i nie chce im się przestawiać), i coś tam jeszcze, nie pamiętam już. Ale nie dotyczyło żadnej awarii, nie zgłosili również wypadających regulatorów gazowych.

  Prócz jednostek specjalnych, rozesłano to redakcji magazynów a także do stowarzyszeń strzeleckich. A potem do WOTu, i dopiero potem do jednostek regularnych. Proces był zatem można powiedzieć wzorcowy.
 • romeck napisal(a):
  dam tutaj, bo o wojnach prawicie...

  SE, pn. 20210201,
  Generał, szef Sztabu Generalnego, Rajmund Andrzejczak, przegrał obronę Polski;
  Szczerze to nic nie wiem w tym konkretnym temacie, ale styl i źródło każe mi przypuszczać że to gówno równe onetowemu.

  Inna sprawa że mamy w armii tyle generałów co armia chińska (poważnie). A stare porzekadło mówi że efektywność armii jest odwrotnie proporcjonalna do ilości generałów.
 • TecumSeh napisal(a):
  Rolka napisal(a):
  Rozmiar zamówienia. Teraz do poprawiania są dziesiątki tysiecy sztuk. Czy nie można było zamówić np. tylko 1000 sztuk, testować i męczyć a potem wprowadzić poprawki?
  Przecież tak zrobiono. Nie masz pojęcia najwyraźniej jak był wprowadzany Grot.
  To jeszcze raz: ile sztuk Grota wyprodukowano w wersjach innych niż A2 (jaka ponoć jest już jadalna - nie oceniam bo strzelnica to nie testy a i tak macałam tylko wersję cywilną). Tak aby podpowiedzieć - zamówiono od ręki 53 tysiące sztuk w wersji bazowej. Oczywiście nie wszystkie wykonano w tej wersji, ale większość (spotkałem się z informacją o 40000 sztuk) tak. No i teraz pytanie o koszt poprawiania...
 • Rolka napisal(a):
  TecumSeh napisal(a):
  Rolka napisal(a):
  Rozmiar zamówienia. Teraz do poprawiania są dziesiątki tysiecy sztuk. Czy nie można było zamówić np. tylko 1000 sztuk, testować i męczyć a potem wprowadzić poprawki?
  Przecież tak zrobiono. Nie masz pojęcia najwyraźniej jak był wprowadzany Grot.
  To jeszcze raz: ile sztuk Grota wyprodukowano w wersjach innych niż A2 (jaka ponoć jest już jadalna - nie oceniam bo strzelnica to nie testy a i tak macałam tylko wersję cywilną).
  A dlaczego niby A1 ma być "niejadalna"?
  Druga sprawa - któryż to system karabinka był tak idealny, że nie wprowadzano żadnych poprawek?

  Bo chyba dyskutujemy o miejskich legendach, a ja pytam o konkrety.
 • Ale ja nie stawiam zarzutu, że poprawki trzeba robić - bo tak jest prawie z każdym rodzajem broni (poza kijem z kupą, który od początku był idealny), ale o procesie. Wprowadzanie poprawek na dziesiątkach tysięcy egzemplarzy kosztuje i to nie tylko w gotówce.
 • Onet znowu szczuje. "Karabinek Grot przegrywa z piaskiem, w przeciwieństwie do innych karabinków".
 • Folksdojcz jest folksdojcz.
 • Rolka napisal(a):
  Ale ja nie stawiam zarzutu, że poprawki trzeba robić - bo tak jest prawie z każdym rodzajem broni (poza kijem z kupą, który od początku był idealny), ale o procesie. Wprowadzanie poprawek na dziesiątkach tysięcy egzemplarzy kosztuje i to nie tylko w gotówce.
  To jak będzie trzeba poprawiać dziesiątki tysięcy, to się będziemy martwić. Na razie nie ma takiej potrzeby.
 • Berek napisal(a):
  Onet znowu szczuje. "Karabinek Grot przegrywa z piaskiem, w przeciwieństwie do innych karabinków".
  los napisal(a):
  Folksdojcz jest folksdojcz.
  Też. Ale teraz aby ratować swoją wiarygodność będą robić wszystko byleby znaleźć jakąś wadę, a jak się nie da to stworzyć. By potem mówić: patrzcie, a jednak mieliśmy rację.
 • BTW, czy ów śmieć wytłumaczył się z "przegrzewania się" na 900 nabojach?
  Albo z dymienia po 10 magazynkach?

  Oczywiście że nie - skompromitowano człowieka, więc będzie teraz kombinował, żeby wyszło na jego.
  Miałem tego nie komentować, ale skoro się podkłada, to się zabawię:)

  Zwróćcie uwagę że gość najpierw nasypał piachu do otwartego ARa od strony okna wyrzutowego, a potem obrócił na drugą stronę. Niech zrobi odwrotnie - i spróbuje wtedy przeładować. Powodzenia.

  I test AK - zabezpieczonego ;-) czyli bez szczeliny która się uwidacznia po odbiezbieczeniu.
  Niech zrobi tak z otwartym (odbezpieczonym) i jak wyżej - powodzenia :)
 • Zerknąłem na grupy fejsowe - ogólnie polew z Mosznera, ale rozbawiła mnie reklama:

  Jeszcze nie opadł kurz po „aferze” z Grotem, a już możecie go sprawdzić u nas!
  Przygotowaliśmy dwa pakiety:
  - „Sprawdzam Grota”, czyli 10 strzałów z Grota za 40 zł, w ramach którego jest podstawowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa opieka instruktora, 10 szt. nabojów .223 REM i karabinek.
  - „Porównaj Grota” czyli 30 strzałów za 150 zł, w ramach którego będzie wejście na oś, instruktor, wszystkie szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i obsługi broni - 10 strzałów z AK (nabój 7.62x39 mm), 10 strzałów w AR (nabój .223 REM) i 10 strzałów z Grota (nabój .223 REM).
  Wpadajcie do nas przetestować Grota!

  I zaraz pod nią inny post:

  Nie jest to filmik o HK po 900 wystrzelanych sztukach amunicji. Za to jest o rozkładaniu. Wiedza w jedynej słusznej cenie !

  ;-)
 • robert.gorgon napisal(a):
  Koledze @TecumSeh należą się podziękowania za ten wątek. Większość z nas dowiedziala się o całej aferze mając juz podstawową wiedzę na temat Grota.
  !
 • Ponudzę jeszcze, bo znalazłem ciekawy wywiad - a nie szukałem tylko fejsa przeglądam i ludzie wrzucają:
  https://www.gunslab.pl/karabin-grot/?fbclid=IwAR1c3ay16izjGEwfeuQkWaAqGAoipXynhon8BgGabZ8_tsYGEEwnl3RkcPQ

  Wywiadowany to Wiesław Woźnicą - były żołnierz JW 2305 GROM zajmujący się min uzbrojeniem, oraz właściciel sklepu GUN-Center w Warszawie.

  Smaczki z wywiadu:

  Czy w ramach testowania HK416 pojawiały się podobne problemy jak w Grocie?

  Ciężko porównywać pod tym względem obydwa karabinki, ponieważ są to dwie różne konstrukcje, zasilane co prawda amunicją tego samego kalibru. Bez wątpienia karabinek HK416 jest bardzo dobrą bronią i w trakcie testów pozytywnie zaskakiwał np. pod względem odporności na zacięcia. U każdego, nawet najlepszego producenta broni mogą się zdarzyć również jakieś problemy. O ile partia testowych HK wypadła wręcz celująco, to kolejna musiała zostać odesłana do producenta z powodów problemów z zamkiem. Producent usunął nieprawidłowości i problem został rozwiązany. Nikt z tego nie robił większych sensacji, ponieważ takie rzeczy z bronią się zdarzają. Warto również dodać, że jednostki specjalne kupują z reguły broń wręcz wyselekcjonowaną, lub robioną z większą pieczołowitością, aniżeli na rynek cywilny, czy dla regularnego wojska. Wracając do polskiego Grota, pierwsi użytkownicy testujący karabinki faktycznie wskazali kilka problemów, min dotyczące sprężyny spustu czy regulatora gazowego. Zgłaszane problemy producent usunął, stąd powstał poślizg z premierą karabinka i jego komercyjnym wdrożeniem.

  (przypis mój: a propos @Rolka i jego "pospieszeniem się" z wdrożeniem Grota ;-)
 • Chyba żartujesz.
  Wylewanie wiadra gnoju na ludzi robiących dobrą robotę to polska specjalność.
 • TecumSeh napisal(a):
  Rolka napisal(a):
  Ale ja nie stawiam zarzutu, że poprawki trzeba robić - bo tak jest prawie z każdym rodzajem broni (poza kijem z kupą, który od początku był idealny), ale o procesie. Wprowadzanie poprawek na dziesiątkach tysięcy egzemplarzy kosztuje i to nie tylko w gotówce.
  To jak będzie trzeba poprawiać dziesiątki tysięcy, to się będziemy martwić. Na razie nie ma takiej potrzeby.
  Modernizacja ściśle uzgodniona z wojskiem obejmie jednak wszystkie wyprodukowane groty, by wyeliminować systemowo i definitywnie ich słabości. – MSBS Grot to nowa konstrukcja i można się było spodziewać, że podczas intensywnej eksploatacji ujawnią się niedomagania, których nie dało się zidentyfikować w toku wymaganych przez wojsko laboratoryjnych testów dopuszczeniowych i certyfikacyjnych – tłumaczy Seweryn Figurski, dyrektor handlowy Fabryki Broni Radom. Zapewnia, że w drodze do Wojsk Obrony Terytorialnej – głównego użytkownika nowych modułowych automatów polskiej konstrukcji – jest już ok. 7 tys. egzemplarzy nowej już udoskonalonej broni. To tzw. wersja MSBS Grot A2, w której lepiej zabezpieczono regulatory gazowe i wzmocniono iglice, a wydłużone tzw. łoże karabinka zyskało dodatkowe nakładki termiczne ograniczające skutki nagrzewania się krytycznych elementów automatu w czasie „wieloseryjnego" ognia.
  https://www.rp.pl/Przemysl-Obronny/302109898-Karabinek-szturmowy-Grot-idzie-do-poprawki.html

  Kolega się zmartwi czy jednak zbagatelizuje?
 • Normalny człowiek to by się jednak ucieszył z modernizacji.
 • A czy te karabiny po modernizacji będą strzelać dwa razy celniej czy być może tylko naprawiają usterki?
 • Rolka napisal(a):
  A czy te karabiny po modernizacji będą strzelać dwa razy celniej czy być może tylko naprawiają usterki?
  A dlaczego mają strzelać 2x celniej?

 • ms.wygnaniec napisal(a):
  Rolka napisal(a):
  A czy te karabiny po modernizacji będą strzelać dwa razy celniej czy być może tylko naprawiają usterki?
  A dlaczego mają strzelać 2x celniej?

  No taa.
  Zadaniem karabinka i strzelca je szczelić raz a dobrze
 • "Jedna kula, jeden Niemiec"...? Że polecę klasykiem.
 • ms.wygnaniec napisal(a):
  Rolka napisal(a):
  A czy te karabiny po modernizacji będą strzelać dwa razy celniej czy być może tylko naprawiają usterki?
  A dlaczego mają strzelać 2x celniej?

  Bo inaczej to kupa złomu, to chyba logiczne i oczywiste.
 • Czyli jak kolegom ktoś wybije szybę to mają modernizację okna. Nie mam więcej pytań.
 • Berek napisal(a):
  "Jedna kula, jeden Niemiec"...? Że polecę klasykiem.
  :D
  Klasyka zawsze dobra
 • edytowano February 12
  Rolka napisal(a):
  Kolega się zmartwi czy jednak zbagatelizuje?
  Martwię się że Rzepa powtarza idiotyzmy.
  Czołg Leopard też zły, bo modernizują go do standardów 2PL?

  Kolega naprawdę wierzy że "po publikacjach onetu" FB "poprawia" karabinki?
  To współczuję. Wiara gównomediom to straszna rzecz.


  I jeszcze jedno - będzie modernizacja tych, co teraz modernizują do A2. Za jakiś czas, kiedy to się stanie, kolega @Rolka przyjdzie i będzie udowadniał że Grot to gówno i nawet modernizacja nie pomogła ;-)

  Tak to jest kiedy ktoś nie rozumie na czym polega nowoczesne zarządzanie sprzętem wojskowym:)
 • ms.wygnaniec napisal(a):
  Rolka napisal(a):
  A czy te karabiny po modernizacji będą strzelać dwa razy celniej czy być może tylko naprawiają usterki?
  A dlaczego mają strzelać 2x celniej?

  Bo skoro 99% strzelców nawet nie wykorzysta celności tego karabinka (który akurat jest arcycelny i może ograniczać wyłącznie kogoś superutalentowanego albo zawodowego sportowca) - to logicznym jest że poprawa celności jest kluczowa ;-)

  A co się poprawia? No osłonę regulatora gazowego, (o który faktycznie można zaczepić), poprzez wydłużenie łoża. Samo wydłużenie (bez związku z regulatorem) też się przyda bo poprawia chwyt. Oraz kilka zmian ergonomicznych - które zawsze są na plus. I każda broń je przechodzi, chyba że konstruktor ma ergonomię w dupie. Na szczęście FB Radom podchodzi właściwie do sprawy.

  A co bardzo mi się podoba - sprzedaż Grota na rynku cywilnym po aferze onetowej wzrasta:)
 • Ani zarządzanie ani tworzenie, skąd laik ma wiedzieć czy, jakie, kiedy i w jaki sposób i w jakim celu modyfikacje były wprowadzane do uzbrojenia.
 • edytowano February 12
  Berek napisal(a):
  "Jedna kula, jeden Niemiec"...? Że polecę klasykiem.
  A tu inny klasyk (pewnie poszło więcej niż 30 magazynków):


 • Rolka napisal(a):
  Czyli jak kolegom ktoś wybije szybę to mają modernizację okna. Nie mam więcej pytań.
  Przypomnę, że nie pytałem o szybę, tylko o to, dlaczego po modernizacji ma strzelać 2x celniej.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.