Aktualności, newsy, krótkie wiadomości teksowe

1218219221223224235

Komentarz

 • Pewnie może, to tylko hipoteza.
 • Cyfrowa rekonstrukcja Luxtorpedy
 • A temczasem Swąd Rejonowy w mieście Sapporo raczył był sobie uznać brak uznawania "homomałżestw" za niezgodny z OTUĄ :(

  https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news/20210317_16/

  Nie wiem co to wnosi, tzn. jakie przełożenie ma takie orzeczenie na rząd, ale tęczowi ogłaszają tryumf postępu...
 • Można? Można. Nie wiem, jak stanowi litera japońskiej konstytucji, ale właściwa, twardo stająca na gruncie postępu interpretacja sądu konstytucyjnego to podstawa.
 • edytowano March 19
  robert.gorgon napisal(a):
  Można? Można. Nie wiem, jak stanowi litera japońskiej konstytucji, ale właściwa, twardo stająca na gruncie postępu interpretacja sądu konstytucyjnego to podstawa.
  https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news/backstories/1559/
  Japan’s constitution states that marriage is based on “the mutual consent of both sexes.” Until now, courts have interpreted that to mean between man and woman. But the Sapporo court said this view contravenes other articles of the constitution that enshrine equality.
  Czyli, wg koństytucji małżeństwo to dobrowolny związek "(osób) obu płci", co naturalnie interpretowano jako "mężczyzny i kobiety", ale Pani Swędzia uznała, że to godzi w inne zapisy konstytucyjne o "równości".

  Tym niemniej póki co przedstawiciele partii rządzącej sugerują, że Sąd Rejonowy w Sapporo może im skoczyć tam, gdzie Pan może Pana Majstra, i bynajmniej nie zamierzają prawa zmieniać.
  The ruling itself will not change the law. Same-sex marriages will be recognized in Japan only if parliament passes new legislation, and key members of the ruling Liberal Democratic Party have already suggested they won’t back such a change any time soon.
  A z drugiej strony, spora część samorządów wprowadziła u siebie i tak przywileje dla "związków partnerskich" (jednopłciowych) pomimo nieuznawania ich przez władze centralne.
  The first significant move toward marriage equality came in 2015, when Tokyo's Shibuya and Setagaya wards started issuing certificates to same-sex couples, recognizing their partnerships as equivalent to marriage. Though the document is not legally valid, it can allow couples to receive the same public services as married couples, including eligibility to apply for city-run apartments and to be treated as relatives in hospitals.

  More than 70 other municipalities have since followed suit, and more than 1,500 couples have registered.
  Natomiast trochę dziwi, że NHK, będące państwowym RiTV zdaje się tak entuzjastycznie do owej sprawy odnosić, jakby było jakimś TVNem. Chyba, że to tylko oddział anglojęzyczny (NHK World) taki postępowy, ale tego nie wiem.
 • "Wczoraj (18 marca) niższa izba parlamentu hiszpańskiego ostatecznie przegłosowała projekt ustawy legalizującej eutanazję w przypadku „ciężkiej i nieuleczalnej choroby”, która powoduje „stałe i nie dające się znieść cierpienie”."
 • Strach się przyznać do bólu.
 • AnnaE napisal(a):
  Strach się przyznać do bólu.
  Nie do bólu, tylko do cierpienia!
  Na ból są tabletki (z morfiną włącznie). Na cierpienie - eutanazja.
 • edytowano March 19
  romeck napisal(a):
  AnnaE napisal(a):
  Strach się przyznać do bólu.
  Nie do bólu, tylko do cierpienia!
  Na ból są tabletki (z morfiną włącznie). Na cierpienie - eutanazja.
  Taaa, wiesz jak to dany pądochtór zinterpretuje?
  Od razu przypomniał mi się niedawny przypadek Polaka w Anglii.
 • Generalnie to życie jest cierpieniem.
 • Ba, więcej. Śmiertelna choroba przenoszona drogą (dwu) płciową...
 • los napisal(a):
  Generalnie to życie jest cierpieniem.
  Jakie życie ma taki na ten przykład homofob ? Byle jakie i pełne cierpienia . Nawet jak sobie z tego sprawy nie zdaje.
 • Co do chorób i upaństwowionego sposobu złażenia z tego świata. Tu między państwami i narodami zgody nigdy nie było. Taki dajmy na to syfilis. We Francji zwany był chorobą hiszpańską, potem francą galijską - a kiedy już poczuli te setki lat temu, że zbliża się Unia Europejska - syfilis zwany popularnie francą truchcikiem przemianowali na "chorobę polską". Do tej, początkowo choroby hiszpańskiej, wysnuto w try miga teorię, że przywlekli ją i rozwlekli po kontynencie "ubodzy pątnicy", znaczy ludzie związani z kościołem katolickim.
 • Ty ze nie żartuj, SigmundvonBurak. Jeszcze chwila i eutanazji będą poddawane wszelkie homofoby i antysemitniki. Osobiście mam więc przechlapane.
 • edytowano March 19
  "Wałbrzych. Ksiądz zwyzywał kierowcę. Kuria ukarała go naganą, duchowny przeprasza
  Świdnicka kuria bardzo szybko zareagowała na wydarzenia, jakie miały miejsce w Wałbrzychu, gdzie ksiądz zwyzywał na parkingu przy ul. Topolowej jednego z kierowców i używał przy tym wulgarnych słów. Na duchownego nałożono naganę, a on sam się kaja za popełniony czyn."

  Widziałem ten filmik. Jakiś szczyl pojechał na parking parafii i sprowokował księdza + nagrał to. Zła wola od samego początku.

  Kuria karając go stanęła w tym momencie po stronie tego śmiecia który pojechał tam prowokować.
 • loslos
  edytowano March 19
  Kuria jej mać. Ale większość kur...ii tak się zachowuje - łaszą się przed wrogami i pokrzykują na swoich.
 • Powołań pewnie wcale nie ma mniej. Mniej jest tylko bohaterów skłonnych do walki nawet z tymi, którzy powinni ich wspierać.
 • Posłanka Lewicy, Monika Pawłowska przeszła do Porozumienia Gowina.
 • Mania napisal(a):
  Posłanka Lewicy, Monika Pawłowska przeszła do Porozumienia Gowina.
  Którego ? Porozumienia Gowina czy Porozumienia Bielana ?
 • edytowano March 22
  Z deklaracji wynika że do Gowina.

  "Część nerwowych polityków i publicystów musimy zmartwić - ostatniego słowa nie powiedzieliśmy" - zapowiedział wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.
 • Mnie się bardziej podobało, że 'Hołownia wyrwał członka Kukizowi' ;)
 • edytowano March 22
  Kamyszowi.
  Współczuję pani "Chodź, Tygrysku!" ;-)
 • Brzost napisal(a):
  Kamyszowi
  i tak może być, bo pisałem z głowy ;)

 • Monika Pawłowska w Porozumieniu, ale poza klubem PiS

  Była już posłanka Lewicy, tłumacząc swoją decyzję, stwierdziła, że Porozumienie to jedyna formacja dążąca dziś do ponadpartyjnych kompromisów. "Program, jak i praktyka działania politycznego Porozumienia są w obecnej sytuacji mi najbliższe. To jedyne ugrupowanie szczerze zainteresowane ponadpartyjną współpracą dla dobra Polski. Wstępuję do Porozumienia. Nie wstępuję do KP PiS, pozostaję posłem niezrzeszonym" - podkreśliła Pawłowska.

  Pawłowską w nowej formacji powitał już jej prezes Jarosław Gowin. "Witamy na pokładzie Porozumienia Monika! To przemyślana decyzja, poprzedzona wieloma rozmowami. Cieszę się, że grono osób uprawiających politykę bez ideologicznego zacietrzewienia i zawziętości poszerza się o panią poseł. Zdziałamy razem wiele dobrych rzeczy!" - napisał wicepremier w rządzie PiS na Twitterze.
 • ms.wygnaniec napisal(a):
  Brzost napisal(a):
  Kamyszowi
  i tak może być, bo pisałem z głowy ;)

  ..czyli z niczego ;)
 • christoph napisal(a):
  Jarosław Gowin. "Witamy na pokładzie Porozumienia Monika!"
  Nie ma rzeczy niemożliwych!
  image

 • no to jeszcze dołożę
  Kandydatka Lewicy do Sejmu Monika Pawłowska domaga się od wojewody lubelskiego unieważnienia uchwały zamojskich radnych, którzy stanęli w obronie abp. Jędraszewskiego. Uważa że zostały złamane przepisy prawa karnego.
  co prawda do zadań samorządu gminnego, a zarazem w zakresie podejmowanych uchwał, nie należy obrona biskupów i zajmowanie stanowisk nie dotyczących bezpośrednio gmin (przykładem uchwała do walczących stron w Chorwacji i zaorzestanie działań wojennych), ale to nie prawo karne, jak chciała Monika, koleżanka PJG
 • Przemko napisal(a):
  Cyfrowa rekonstrukcja Luxtorpedy
 • edytowano March 22
  Prezydent Andrzej Duda nazwał Roberta Lewandowskiego "bohaterem narodowym". - To bardzo ważna dla mnie chwila. Mogę wręczyć wspaniałemu piłkarzowi, jednemu z absolutnie najlepszych na świecie, wysokie państwowe odznaczenie. Mówił pan, panie Robercie, że nie liczy trofeów, które zdobywa, bo myśli już o następnych. Są też wyższe odznaczenia w naszym kraju i jestem przekonany, że je pan zdobędzie, bowiem cały czas jest pan młodym sportowcem, na fali wznoszącej - powiedział.

  i kombatantem - bo walczy
  a sport to ersatz wojny
 • Wieńczysław niedawno wrzucał linkę do komixu frondowego z wyklętymi, i tam owd zauważyłem był Deyna Kazimierz.
 • christoph napisal(a):
  Prezydent Andrzej Duda nazwał Roberta Lewandowskiego "bohaterem narodowym". - To bardzo ważna dla mnie chwila. Mogę wręczyć wspaniałemu piłkarzowi, jednemu z absolutnie najlepszych na świecie, wysokie państwowe odznaczenie. Mówił pan, panie Robercie, że nie liczy trofeów, które zdobywa, bo myśli już o następnych. Są też wyższe odznaczenia w naszym kraju i jestem przekonany, że je pan zdobędzie, bowiem cały czas jest pan młodym sportowcem, na fali wznoszącej - powiedział.

  i kombatantem - bo walczy
  a sport to ersatz wojny
  ...przedwczesne
 • edytowano March 23
  c.d. o posłance Wiosny/Lewicy co do Gowina trafiła

  Mnie to w Polskiej Telewizji jednak drażni i nie traktuję tvp wciąż jako swojej:

  tweet, antypisowski twitterowy troll (sam się chwali)
  https://twitter.com/tynxik/status/1373758900151975938?s=19

  czyli "heheszki" lewicowej celebrytki, kandydatki SLD na prezydenta Polski z homo-małżeństwami w programie wyborczym (od Leszka Millera), z lewicową posłanką, przedwczoraj Wiosna z czerwoną błyskawicą strajku kobiet i aborcją na życzenie, dziś u Gowina (niedawny POwiec) (plus rodzynek, celebryta aktor)

  w telewizji Dobrej Zmiany...

  Acha, filmik jest z 29. listopada 2020, wtedy jeszcze była posłanką Lewicy (Wiosna)
 • https://twitter.com/poczobut/status/1374450486900711435?s=20
  Andżelika Borys przewieziona do aresztu. Tym czasem jej telefon komórkowy jest w rękach białoruskich służb specjalnych więc pokazuje, że ona jest "w sieci", są przeglądane messangery i profile w sieciach socjalnych. Uwaga na możliwe prowokacje!
 • Nowa partia zarejestrowana. "To sympatycy Adama Bielana"

  - Ostatnie decyzje Gowina wypchnęły wszystkich konserwatywnych polityków poza jego środowisko - mówi Baran. Dziennik zauważa, że politycy z otoczenia Adama Bielana nieoficjalnie przyznają, że Partię Republikańską można uznać za sympatyzującą z tym właśnie politykiem.

  Monika Baran pytana o plany Partii Republikańskiej, odpowiedziała, że decyzje w sprawie sposobu działalności dopiero zapadną.

 • W Stambule aresztowano dwóch studentów za przedstawienie na wystawie na Uniwersytecie Bogazici plakatu z flagami LGBT na tle muzułmańskiej świątyni Al-Kaba - podała agencja AP. Minister spraw wewnętrznych Turcji Suleyman Soylu napisał na Twitterze, że zatrzymano "zboczeńców z LGBT".
 • Trwają przeszukania w domach dzialaczy Związku Polakòw na Białej Rusi i w polskiej szkole
 • edytowano March 25
  c.d. 2
  o posłance Wiosny/Lewicy co do Gowina trafiła...

  c.d. 1

  c.d. 0
  @ Mateusz Cichocki

  Prawda jest taka, że posłanka Pawłowska może raz uważać się za przedstawicielkę lewicy a raz za przedstawicielkę prawicy. To tylko i wyłącznie kwestia jej wyboru - jej poglądy to jej sprawa.

  I wam wstrętni zwolennicy patriarchatu wara od tego! To za kogo ona aktualnie uważa się to nic innego jak kwestia kulturowa. A to, że tego nie akceptujecie to wasza szowinistyczna posłankofobia, bowiem poglądów politycznych jest nieskończenie wiele. Zastanawiało Was, dlaczego to właśnie mężczyźni narzucają Pani Posłance swoje poglądy? Przecież Pani Posłanka ma własny rozum.

  Trzeba powiedzieć sobie jasno - stop tej mizogińskiej nagonce na Panią Posłankę, bo ta ma poglądy polityczne niebinarne! Stop agresywnym TERFom, narzucającym swoją wizję świata na uczciwe kobiety!
  ;)
  padłę!
 • romeck napisal(a):
  @ Mateusz Cichocki

  Stop agresywnym TERFom, narzucającym swoją wizję świata na uczciwe kobiety!
  cos mi tu nie gra
  czuje jakies wstecznictwo i zakłamanie
 • to przecież satyra! (za FB margerytki)
 • no, tak, aronia & agrest ;)
 • Staszek2 napisal(a):
  I tak Tomasz wraca do punktu wyjścia.
  https://twitter.com/tterlikowski/status/1375365675993169922?s=20
  W pobliskim miasteczku zachorowalo dwoch ksiezy oraz dyrektor szkoly podstawowej. Wszyscy przez jakis czas dosc beztrosko roznosili wirusa. Zgaduj zgadula czyj przypadek był godzien by zaistniec w internetowych serwisach tvn, polsatu, wp itp? ;)
 • Egipt przyjął ofertę pomocy od US Navy. Zbombardują statek?
  image
 • edytowano March 27
  Jak już, to proponuję iść na całość.

  image.
 • juz odetkali Kanał Sueski
 • 29 marca 2020 roku, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł w swoim krakowskim domu prof. Krzysztof Penderecki - kompozytor, dyrygent, pedagog muzyczny; doktor honoris causa 39 uniwersytetów, honorowy członek najważniejszych światowych akademii artystycznych i naukowych, Kawaler Orderu Orła Białego.

  Alfabet polskiej opery: czego nie wiemy o Krzysztofie Pendereckim

  "Śmierć kompozytora poruszyła krajową i międzynarodową opinię publiczną. Słowa solidarności, jakie z całego świata spływały do rodziny Maestro, były ogromnym wsparciem dla pogrążonych w żałobie bliskich oraz dla miłośników twórczości autora Polskiego Requiem" - napisał w imieniu Rodziny prof. Pendereckiego Andrzej Giza.

  Dyr. Andrzej Giza przypomniał w komunikacie, że na wniosek m.in. ministra kultury oraz prezydenta miasta Krakowa rodzina Maestro wyraziła zgodę na pochówek kompozytora w Panteonie Narodowym w Krakowie. Jednocześnie z uwagi na ogromne zasługi śp. Krzysztofa Pendereckiego dla kraju, jednego z najwybitniejszych kompozytorów swojej epoki, postanowiono o pożegnaniu Maestro w formule oficjalnych uroczystości państwowych.
 • Już cały rok bez pogrzebu...
 • i jeszcze rok będzie czekał...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.