Skip to content

Przyjdzie GLOBCIO i nas zje

1121315171821

Komentarz

  • @Tomek powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    Wydaje mi się że "zalać miasto" jest raczej rozumiane właśnie jak "druga Wenecja", a nie że zaleje miasto po czubek najwyższego budynku.

    Pierwsze słyszę, żeby po Wenecji trzeba było płetwonurkać jak jakiś Czarnecki.

    Potwierdzam. Byłem 3 miesiące temu i owszem, przeprawiać łodzią w paru miejscach trzeba było się, ale płetwonurkać - nie.

  • Ale jak kto lubi

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    No nie, najpierw jest o Wenecji w kilka dekad, a potem cyt. "a jeżeli dalej tego nie zatrzymamy, to te miasta w przyszłości będą mogli zwiedzać tylko płetwonurkowie".

    Generalnie turystyka płetwonurkowa to bardzo wąska nisza niszy, potraktowałem to jako licencia poetika, a panowie śmiertelnie poważnie - ok.

  • @Przemko powiedział(a):

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    No nie, najpierw jest o Wenecji w kilka dekad, a potem cyt. "a jeżeli dalej tego nie zatrzymamy, to te miasta w przyszłości będą mogli zwiedzać tylko płetwonurkowie".

    Generalnie turystyka płetwonurkowa to bardzo wąska nisza niszy, potraktowałem to jako licencia poetika, a panowie śmiertelnie poważnie - ok.

    Napisałem płetwonurkać jak Czarnecki, a teraz się okazuje, że to była śmiertelna powaga, :/

  • @christoph powiedział(a):
    Już w październiku importerzy wyrobów ze stali i aluminium będą musieli uwzględnić nowy obowiązek statystyczny - przypomina "Rzeczpospolita". To nowe narzędzie polityki klimatycznej UE, które zakłada wprowadzenie opłat celnych uwzględniających emisję CO2 powstałą przy wytwarzaniu sprowadzaniu danego towaru.

    Mechanizm CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism) oznaczać będzie dodtakowe myto, które będą musiały zapłacić firmy, za import określonych towarów spoza UE, wytwarzanych w sposób wysoko emisyjny.

    Wysokość zielonego cła będzie zależna od tego, jak wiele dwutlenku węgla dostało się do atmosfery przy produkcji danego towaru - wyjaśnia dziennik. Ma to na celu promowanie produktów niskoemisyjnych.

    Konieczność opłacenia certyfikatu nie będzie dotyczyć handlu wewnątrz Unii. Wyłączono z niego także kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego, tj. Islandię, Liechtenstein, Norwegię i Szwajcarię - dodaje "Rz".

    To nie jest akurat taka zła wiadomość.

  • @posix

    można grzać żelazem, nrowar w Holandff spala sproszkowane żelazo

    https://www.inbrabant.nl/en/library/solid-and-bavaria

  • edytowano September 2023

    Piszę ogólnikowo.

    Wydobycie żelaza polega na tym, że tlenki żelaza ( siarczków się nie używa, pewnie ze względu na szkodliwe działanie siarki w stali )
    się odtlenia najprościej ujmując. Nie ma żelaza czystego do wydobycia w przyrodzie. W dalszej obróbce nawet dodaje się tytan czy niob do niektórych blach do obróbki plastycznej na zimno aby związały tlen ( i węgiel ). Blachy narzędziowe przetapia się elektrożużlowo albo próżniowo w celu dodatkowego odtlenienia. Reasumując nie chcemy tlenu w stali.

    Zużyta stal powinna iść jako wkład do pieca łukowego na przetop nowej.

    Palenie nią wydaje mi się kompletnym kretynizmem.

  • czego się nie robi dla Marduka, Baala czy Globcia

  • Spalimy stal, a potem ją odzyskamy paląc jeszcze więcej stali :)

  • A jak się łączy żelazo z węglem?

  • W ogniu.

  • Zawsze myślałem, że w ogniu węgiel się spala

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Zawsze myślałem, że w ogniu węgiel się spala

    Bez tlenu się nie da.

  • Globalisci i Wielki Kapital stoja za klimatycznym denializmem? Kto by się spodziewał! Wall Street Journal.

  • Stoją za wszystkim, powinieneś o tym wiedzieć. To nie piramida tylko sieć.

  • Czy chodzi o to, że oni hedżują, czyli obstawiają jednocześnie wzrosty i spadki wszystkiego?

  • Trochę zdrowego podejścia do GLOBCIA:

  • @MarianoX powiedział(a):
    Czy chodzi o to, że oni hedżują, czyli obstawiają jednocześnie wzrosty i spadki wszystkiego?

    A nie?

  • Ciekawe1 jest założenie, że świat musi być coraz bogatszy.

  • @celnik.mateusz powiedział(a):
    Ciekawe1 jest założenie, że świat musi być coraz bogatszy.

    Talk wynika z doświadczenia.

  • Ostatnich lat. Nie wcześniej.

  • Nie wiem, czy w tym wątku to wkleić, czy w psychiatryku, postępach postępu czy od razu u rozgrzanych trybunalskich, ale wiedzcie że jest srogo!

    Europejskie rządy mają prawny obowiązek podjęcia pilnych działań w związku z kryzysem klimatycznym

    Po tym, jak byli świadkami niszczycielskich pożarów lasów i doświadczali coraz silniejszych fal upałów, sześcioro młodych Portugalczyków postanowiło działać. 3 września 2020 r. wszczęli oni bezprecedensową sprawę przeciwko ponad 30 krajom europejskim w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

    Wreszcie, po najgorętszym w historii lecie w Europie, ich sprawa zostanie rozpatrzona 27 września 2023 roku. Rozprawa, która odbędzie się przed 22 sędziami, będzie miała bezprecedensową skalę.

    Sprawa "młodych wnioskodawców" jest prosta: czas szybko ucieka, aby zabezpieczyć ich przyszłość. Rządy europejskie mają prawny obowiązek podjęcia znacznie bardziej radykalnych i pilnych działań w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

    Kalendarium sprawy

    Wrzesień 2020 r: Sprawa zostaje wniesiona do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC).
    
    Październik 2020 r: ETPC przyspiesza rozpatrzenie sprawy ze względu na "wagę i pilność poruszonych kwestii".
    
    Listopad 2020 r: ETPC zwraca się do pozwanych państw o udzielenie odpowiedzi w sprawie i z własnej inicjatywy zadaje pytanie, czy prawo młodych skarżących do wolności od tortur, nieludzkiego lub poniżającego traktowania jest naruszane.
    
    Luty 2021 r: ETPC odrzuca wspólny wniosek pozwanych państw o uchylenie przyspieszonego trybu rozpatrywania sprawy i zezwolenie im na ograniczenie wstępnych argumentów do "niedopuszczalności" sprawy.
    
    Maj 2021: Złożono wiele wspierających "interwencji stron trzecich", w tym przez Amnesty International, Greenpeace, Save the Children i Europejskiego Komisarza Praw Człowieka.
    
    Sierpień 2021 r. - czerwiec 2022 r.: wymiana pisemnych argumentów między skarżącymi i pozwanymi państwami.
    
    Czerwiec 2022: ETPC kieruje sprawę do 17-osobowej "Wielkiej Izby", która rozpatruje niewielką część spraw o wyjątkowym znaczeniu.
    
    Czerwiec 2022 - marzec 2023: Dalsza wymiana pisemnych argumentów między skarżącymi i pozwanymi państwami.
    
    29 marca 2023 r: Rozprawa w dwóch innych sprawach klimatycznych przed Wielką Izbą: KlimaSeniorinnen przeciwko Szwajcarii i Carême przeciwko Francji.
    
    Kwiecień 2023 r: Trybunał ogłasza, że rozprawa odbędzie się 27 września 2023 r.
    

    https://youth4climatejustice.org/

  • ...a zima będzie chociaż ciepła?

  • @Przemko powiedział(a):
    Bardzo dobra rozmowa o zmianach klimatu i przyrodzie.

    Jeszcze nie wiem czy dobra, obejrzę. Natomiast tutejszych komentarzy można było się spodziewać. Co to znaczy zalanie, o to jest najważniejsze ...

  • Średnia temperatura września w tym roku była wyższa niż czerwca

  • To dobrze czy źle?

  • @los powiedział(a):
    To dobrze czy źle?

    Tak. :) Jeden raz nic nie znaczy, liczy się trynd.

  • @los powiedział(a):
    To dobrze czy źle?

    Że ciepło, to bardzo dobrze. Niedobrze, że przy okazji było bardzo sucho.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.