Skip to content

Ameryka w ogniu - maj 2020

1246750

Komentarz

  • Białe lemingi całują buty czarnym. No comments...
  • trep napisal(a):
    Zasłużony komentator sportowy z NBA wyrzucony z posady za wyartykułowanie opinii, że "All lives matter".
    !!!
  • Świat zwariował, odc. 2894
  • Mie tam ciekawi, czy to spowoduje dalsze przesunięcie okna Overtona, czy może jednak jakąkolwiek reakcję.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mie tam ciekawi, czy to spowoduje dalsze przesunięcie okna Overtona, czy może jednak jakąkolwiek reakcję.
    Nie znając danego określenia czem prędzej wbiłem je w google. W wiki jest suchy opis, lecz bez ilustracyj. Ale w google po prawej była rycina z przesuwającym się okienkiem z gwiazdą Dawida.
    image
    Przypomniało mi się, jak jeszcze na robalyi Janek Bo wrzucał filmiki, jak łaził po mieście, robił zdjęcia i wywiady po różnych demonstrancjach i akurat zrobił wywiad z niejakim Blumsztanjem. I tenże Blumsztajn zeznawał otwarcie, że prowadzą kampanie mające na cwelu zmianę postaw społecznych i różnie im z różnymi idzie, że w sprawie pedalstwa to nie są zadowoleni, ale że prawie pełny sukces osiągnęli ws. żydostwa, co się m.in. tym objawia, że wykluczyli z oficjalnego dyskursu słowo "Żyd" (albo "żyd" - nie sprecyzował) (szkoda, że już nie można do tego filmiku sięgnąć).
    I minęło lat małowiela, zmienił się nierząd i okazało się, że znowu wolno mówić Żyd. Że nawet premieru Najjaśniejszej w swoich przemówieniach zdarza się go użyć.

    Więc z jednej strony pokazuje to, jak niewiele trzeba, by to okienko przesunąć w miejsce, na którym ono niedawno było, ale z drugiej, tak sobie myślę, że jednak te nasze władzie wykazują się na dzisiejszym Świecie jakimś tam gierojizmem, broniąc tych zasad, które bronią, niezależnie od tego, jak bardzo za mało to jest dla "prawicowych" kanapek.
  • uhrr napisal(a):
    Świat zwariował, odc. 2894
    Ale w Usiech nie sami idioci mieszkają. Dla równowagi proponuję posłuchać głosu bezpośredniego obserwatora zamieszek w NY

    albo opinii z Polski
  • edytowano June 2020
    Jestem gdzieś w stanie objąć swoim mózgiem różne zachowania. Prześledzić drogę postępowania psychopaty, zboczeńca i różnego rodzaju zwichrowań. Gdzieś to się łączy, z czegoś wynika. Ale nie jestem w stanie zbliżyć się, choć minimalnie, do rozkminienia postaw ojkofobicznych, nienawiści do swojej grupy itp. To wypada poza skalę, jest tak chore, że chyba nie ma niczego bardziej chorego na tym świecie. Tych całujących, czy czołgających się debili bym najchętniej skopał. Budzą we mnie niepohamowaną agresją i obrzydzenie. Kopał bym po ryjach, bez litości.
  • JORGE napisal(a):
    Jestem gdzieś w stanie objąć swoim mózgiem różne zachowania. Prześledzić drogę postępowania psychopaty, zboczeńca i różnego rodzaju zwichrowań. Gdzieś to się łączy, z czegoś wynika. Ale nie jestem w stanie zbliżyć się, choć minimalnie, do rozkminienia postaw ojkofobicznych, nienawiści do swojej grupy itp. To wypada poza skalę, jest tak chore, że chyba nie ma niczego bardziej chorego na tym świecie. Tych całujących, czy czołgających się debili bym najchętniej skopał. Budzą we mnie niepohamowaną agresją i obrzydzenie. Kopał bym po ryjach, bez litości.
    To jest nowa religia.
  • Tak mnie bez związku najszło. Trump ogłasza że COVID19 to chiński wirus, a po tygodniu od zajścia w Minneapolis do sieci trafia/zostaje nagłośnione nagranie i wybuchają zamieszki, które obejmują całe Stany, a później i Europę.
    Taki przypadek.
  • Celownik
  • W The Economist dwa numery temu byl artykuł o ruchu BLM który stracił sex appeal dla białych, młodych wykształconych z wielkich miast, których kręcą już inne tematy. Minęło parę dni i proszę
  • JORGE napisal(a):
    Jestem gdzieś w stanie objąć swoim mózgiem różne zachowania. Prześledzić drogę postępowania psychopaty, zboczeńca i różnego rodzaju zwichrowań. Gdzieś to się łączy, z czegoś wynika. Ale nie jestem w stanie zbliżyć się, choć minimalnie, do rozkminienia postaw ojkofobicznych, nienawiści do swojej grupy itp. To wypada poza skalę, jest tak chore, że chyba nie ma niczego bardziej chorego na tym świecie. Tych całujących, czy czołgających się debili bym najchętniej skopał. Budzą we mnie niepohamowaną agresją i obrzydzenie. Kopał bym po ryjach, bez litości.
    https://google.com/amp/s/wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/7730374,george-floyd-black-lives-matter-marsz-poznan.html.amp

    Najlepsze jest zdjęcie i podpis...
  • Rafał Otoka Frąckiewicz
    @rafalhubert
    ·
    10 g.
    Nowojorska prokurator, wraz zaprzyjaźnionym prawnikiem, jeździli po mieście z butelkami Mołotowa i wzniecali pożary. Parka została zatrzymana i czeka ją proces. #blacklifematters #USAonFire
  • edytowano June 2020
    trep napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mie tam ciekawi, czy to spowoduje dalsze przesunięcie okna Overtona, czy może jednak jakąkolwiek reakcję.
    Nie znając danego określenia czem prędzej wbiłem je w google. W wiki jest suchy opis, lecz bez ilustracyj. Ale w google po prawej była rycina z przesuwającym się okienkiem z gwiazdą Dawida.
    image
    Przypomniało mi się, jak jeszcze na robalyi Janek Bo wrzucał filmiki, jak łaził po mieście, robił zdjęcia i wywiady po różnych demonstrancjach i akurat zrobił wywiad z niejakim Blumsztanjem. I tenże Blumsztajn zeznawał otwarcie, że prowadzą kampanie mające na cwelu zmianę postaw społecznych i różnie im z różnymi idzie, że w sprawie pedalstwa to nie są zadowoleni, ale że prawie pełny sukces osiągnęli ws. żydostwa, co się m.in. tym objawia, że wykluczyli z oficjalnego dyskursu słowo "Żyd" (albo "żyd" - nie sprecyzował) (szkoda, że już nie można do tego filmiku sięgnąć).
    I minęło lat małowiela, zmienił się nierząd i okazało się, że znowu wolno mówić Żyd. Że nawet premieru Najjaśniejszej w swoich przemówieniach zdarza się go użyć.

    Więc z jednej strony pokazuje to, jak niewiele trzeba, by to okienko przesunąć w miejsce, na którym ono niedawno było, ale z drugiej, tak sobie myślę, że jednak te nasze władzie wykazują się na dzisiejszym Świecie jakimś tam gierojizmem, broniąc tych zasad, które bronią, niezależnie od tego, jak bardzo za mało to jest dla "prawicowych" kanapek.
    No więc okno Overtona to jest okno, przez które kulturalnemu człowiekowi wolno patrzeć na świat i nawet wolno o tym pomówić przy cioci na imieninach albo z kolegami z pracy. Są to poglądy eleganckie i generalnie akceptowane, których jawne wyznawanie nie powoduje ostracyzmu towarzyskiego ani pobytu w zakładzie dla nerwowo chorych.

    Oczywiście, okno to podlega przesuwaniu w różne strony, gdyż różne rzeczy są społecznie akceptowane, powiedzmy w I RP, II RP czy III RP, albo np. w I Rzeszy, II Rzeszy i III Rzeszy, albo np. w Niemczech za Adenauera, za Kohla i za późnej Merkel. Inne też są za późnej Merkel, a inne za wczesnego Morawieckiego.

    Z tymi Żydami to ciekawy przykład na obrazku, gdyż wynika w niego, że rządy skrajnie prawicowe, jak rząd Obejmy czy Harpera jako skrajnie prawicowe są skrajnie prożydowskie, natomiast choćby umiarkowana lewica założyłaby w Usiech Dachau, no ale cokraj toobyczaj. Też chyba nietrafnie tę rameczkę narysowali, bo wydaje mi się, że stosunek, jaki ma do Żydów Obejma, jest raczej w Usiech tolerowany, więc okno powinno obejmować także Obejmę.

    Sztuka przesuwania okna polega na głoszeniu poglądów, które są nieco obok tego okna, ale bez przesady, gdyż przesada spowoduje umieszczenie osób je głoszących na niszowym forum, na które nikt normalny nie zagląda ażeby nie nurzać się. Natomiast chodzi o to, żeby oswoić ludożerkę z rzeczami, które są lekko, nieco drażniące, gdyż z czasem się opatrzą i osłuchają i już nikogo nie będzie dziwić to czy tamto, natomiast zaczną dziwić rzeczy, które jeszcze 10 czy 20 lat temu były zupełnie normalne.

    Dam przykład. Powiedzmy, że ktoś powie: "Mężczyzna jest mężczyzną. Kobieta jest kobietą. Dziecko jest dzieckiem." Czy taka myśl zostanie uznana za trafną i obłą, czy też zostanie zakrzyczana jako zupełnie niesłuszna i niegodna człowieka mądrego i godnego?
  • M. Rola on tt:
    Ujawniono raport z autopsji Georga Floyda. Wykryte narkotyki:
    - Fentanyl 11 ng/ml
    - Norfentanyl 5.6 ng/ml
    - Metaamphetamine 19 ng/ml
    - Delta-9 Carboxy THC 42ng/ml
    - Cannabis
    - Amphetamine
    - Morphine 86 ng/ml
    Gratuluję lewicy nowego autorytetu.

    Już powstaje fundacja jego imienia dla czarnych studentów.
  • Jeżeli połączy się kropki i zestawi obecną sytuację w USA z zasadami prowadzenia wojny wg tysiącletnich strategii chińskich to wszystko układa się w spójną całość. Ameryka została pięknie rozhuśtana. Ale nic co przychodzi z zewnątrz nie może zaszkodzić, jeżeli wnętrze jest zdrowe. Chore, zainfekowane społeczeństwo sobie nie radzi, przynajmniej tak to wygląda, póki co. Bo sprawdzianem będą wybory.

    Jeżeli demokraci zdetronizują Trumpa może to oznaczać wielki problem Białego Człowieka. Bo jakoś nie wierzę już w spójność i ciągłość amerykańskiej polityki, której główne kierunki miały się nie zmieniać, niezależnie kto rządzi. Jeżeli USA zejdą z drogi konfrontacji z Chinami to gadhelpasol, już ich nie zatrzymamy. Wszystko przyspieszyło i musi się rozegrać, nieodwracalnie.

    Wybór Demokraty będzie też oznaczał zmianę polityki USA w Europie, co może pogrążyć Dobrą Zmianę. Generalnie im słabsze wewnętrznie USA tym bardziej Hitlerowcy będą się panoszyć na Starym Kontynencie. Wygląda na to, że jeżeli się koncepcja nowej zimnej wojny się rozwali to będziemy mieć niemiecką łataną dominację w 3/4 Europy z nieustannie zwiększającą się czarną chińską chmurą. Koszmar. Dla Polaków to koszmar, bycie pod butem patologicznego narodu i patologicznej, odwrotnej orientalnej cywilizacji.
  • Ja w kwestii formalnej: dlaczego już się nie pisze o cywilizacji Zachodu tylko o "Białym Człowieku"? To inne pojęcia czy tylko nowa nazwa?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    trep napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mie tam ciekawi, czy to spowoduje dalsze przesunięcie okna Overtona, czy może jednak jakąkolwiek reakcję.
    Nie znając danego określenia czem prędzej wbiłem je w google. W wiki jest suchy opis, lecz bez ilustracyj. Ale w google po prawej była rycina z przesuwającym się okienkiem z gwiazdą Dawida.
    image
    Przypomniało mi się, jak jeszcze na robalyi Janek Bo wrzucał filmiki, jak łaził po mieście, robił zdjęcia i wywiady po różnych demonstrancjach i akurat zrobił wywiad z niejakim Blumsztanjem. I tenże Blumsztajn zeznawał otwarcie, że prowadzą kampanie mające na cwelu zmianę postaw społecznych i różnie im z różnymi idzie, że w sprawie pedalstwa to nie są zadowoleni, ale że prawie pełny sukces osiągnęli ws. żydostwa, co się m.in. tym objawia, że wykluczyli z oficjalnego dyskursu słowo "Żyd" (albo "żyd" - nie sprecyzował) (szkoda, że już nie można do tego filmiku sięgnąć).
    I minęło lat małowiela, zmienił się nierząd i okazało się, że znowu wolno mówić Żyd. Że nawet premieru Najjaśniejszej w swoich przemówieniach zdarza się go użyć.

    Więc z jednej strony pokazuje to, jak niewiele trzeba, by to okienko przesunąć w miejsce, na którym ono niedawno było, ale z drugiej, tak sobie myślę, że jednak te nasze władzie wykazują się na dzisiejszym Świecie jakimś tam gierojizmem, broniąc tych zasad, które bronią, niezależnie od tego, jak bardzo za mało to jest dla "prawicowych" kanapek.
    No więc okno Overtona to jest okno, przez które kulturalnemu człowiekowi wolno patrzeć na świat i nawet wolno o tym pomówić przy cioci na imieninach albo z kolegami z pracy. Są to poglądy eleganckie i generalnie akceptowane, których jawne wyznawanie nie powoduje ostracyzmu towarzyskiego ani pobytu w zakładzie dla nerwowo chorych.

    Oczywiście, okno to podlega przesuwaniu w różne strony, gdyż różne rzeczy są społecznie akceptowane, powiedzmy w I RP, II RP czy III RP, albo np. w I Rzeszy, II Rzeszy i III Rzeszy, albo np. w Niemczech za Adenauera, za Kohla i za późnej Merkel. Inne też są za późnej Merkel, a inne za wczesnego Morawieckiego.

    Z tymi Żydami to ciekawy przykład na obrazku, gdyż wynika w niego, że rządy skrajnie prawicowe, jak rząd Obejmy czy Harpera jako skrajnie prawicowe są skrajnie prożydowskie, natomiast choćby umiarkowana lewica założyłaby w Usiech Dachau, no ale cokraj toobyczaj. Też chyba nietrafnie tę rameczkę narysowali, bo wydaje mi się, że stosunek, jaki ma do Żydów Obejma, jest raczej w Usiech tolerowany, więc okno powinno obejmować także Obejmę.

    Sztuka przesuwania okna polega na głoszeniu poglądów, które są nieco obok tego okna, ale bez przesady, gdyż przesada spowoduje umieszczenie osób je głoszących na niszowym forum, na które nikt normalny nie zagląda ażeby nie nurzać się. Natomiast chodzi o to, żeby oswoić ludożerkę z rzeczami, które są lekko, nieco drażniące, gdyż z czasem się opatrzą i osłuchają i już nikogo nie będzie dziwić to czy tamto, natomiast zaczną dziwić rzeczy, które jeszcze 10 czy 20 lat temu były zupełnie normalne.

    Dam przykład. Powiedzmy, że ktoś powie: "Mężczyzna jest mężczyzną. Kobieta jest kobietą. Dziecko jest dzieckiem." Czy taka myśl zostanie uznana za trafną i obłą, czy też zostanie zakrzyczana jako zupełnie niesłuszna i niegodna człowieka mądrego i godnego?

    Tak to rozumiałę i tylko dałę przykład z podwóreczka krajowego, obserwacyjki, jak się to okienko przesuwa. I fajnie, że ktoś je próbuje delikatnie przesuwać.
    Że za mocno przesunąć nie nada, to na tym samym przykładzie mieliśmy przykład, gdy jedna uchwalona ustawa była jednodniowym pełnym procesem ustawodawczym odwołana. No, to był przykład nie tylko mówienia o czymś przez kurturalnych ludzi, ale jeszcze innych zjawisk.
  • edytowano June 2020
    Pigwa napisal(a):
    Ja w kwestii formalnej: dlaczego już się nie pisze o cywilizacji Zachodu tylko o "Białym Człowieku"? To inne pojęcia czy tylko nowa nazwa?
    Nie wiem czy się pisze ogólnie i gdzie, natomiast na pewno ja tak robię. A dlaczego ? Bo dla czarnych wrogiem jest Biały Człowiek, nie tam żadna cywilizacja. Atak jest na Białego Człowieka, niezależnie czy należy jeszcze do cywilizacji Zachodu czy nie. Pewnie Chinole myślą podobnie, niekoniecznie widzą niuanse, a nasze podziały widzą w kategorii słabości, ale jesteśmy dla nich jednym zbiorem - Białym Człowiekiem.
  • JORGE ma rację. Jeśli padnie Drumpf, jest już po nas.
  • JORGE napisal(a):
    Jeżeli połączy się kropki i zestawi obecną sytuację w USA z zasadami prowadzenia wojny wg tysiącletnich strategii chińskich to wszystko układa się w spójną całość.
    A co wiesz Jorge o zasadach prowadzenia wojny wg tysiącletnich strategii chińskich? Czy wymienisz z pamięci wszystkie chińskie dynastie tak jak cywilizowany człowiek wymienia wszystkie dynastie rzymskie lub polskie?
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    https://google.com/amp/s/wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/7730374,george-floyd-black-lives-matter-marsz-poznan.html.amp

    Najlepsze jest zdjęcie i podpis...
    W 2008 w Kanadzie policja zabiła taserem Polaka na lotnisku. Ktoś robił jakieś marsze wtedy?

  • TecumSeh napisal(a):
    W 2008 w Kanadzie policja zabiła taserem Polaka na lotnisku. Ktoś robił jakieś marsze wtedy?

    2007. Robert Dziekański. Marsze, jakie marsze? Przecież to by było nielegalne, a na pewno niegrzeczne.

    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Śmierć_Roberta_Dziekańskiego
  • Przepraszam ale teraz nic nie piszecie o Amerykanach, Chińczykach czy Maurzynach. To jest tylko i wyłącznie o Polakach.
  • Oczywiście. Taki nasz los.
  • Losa proszę w to nie mieszać. Tacy są Polacy.
  • Oczywiście - właśnie o tym piszemy.
    Murzyna w USA usańce zabiły - marsze. Polaka w Kanadzie - cisza.
    To jest to czego w Polakach szczerze nienawidzę. Leżenie plackiem przed obcymi i pogarda dla samych siebie.
  • TecumSeh napisal(a):
    Oczywiście - właśnie o tym piszemy.
    Murzyna w USA usańce zabiły - marsze. W USA - rozumię
    Ale były i pikiety w warszawie przed ambasadą p. Mossbacher .
  • Myślę, że zarzuty źle postawione, gdyż w marszach w Polsce akurat nie brali udziału Polacy.

    Natomiast, gdyby ktoś chciał skączyć białą supremację, winien się ogolić na Kojaka. #gobaldforblm!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.