Skip to content

JP II i TK

145791013

Komentarz

  • Na pewno bardzo płakał brat rzeczonego.
  • Na pewno jednak sporo winy w apostazji pana Polaka miała lawendowa mafia kryjąca Paetza.
  • edytowano October 2020
    W_Nieszczególny napisal(a):
    Na pewno jednak sporo winy w apostazji pana Polaka miała lawendowa mafia kryjąca Paetza.
    Prawie każdy, kto dokonuje formalnej lub faktycznej apostazji twierdzi, że dalej wierzy w Boga, ale przestał akceptować Zły Kościół Katolicki.

    Czy zatem konwertował do innego wyznania chrześcijańskiego (protestanci, prawosławni)? A może do innej Religii Księgi (muzułmanie, żydzi)? A choć na poważnie do jakiejś znaczącej religii orientalnej?

    Bo jeśli nie, to podawany powód jest trzecim rodzajem prawdy wg klasyfikacji ks. Tischnera

  • Nie staram się wybielać rzeczonego. Po prostu trzcinę nadłamaną łatwiej złamać do końca.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Nie staram się wybielać rzeczonego. Po prostu trzcinę nadłamaną łatwiej złamać do końca.
    Nie odebrałem tego jako próbę usprawiedliwiania, po prostu regułą jest że apostaci porzucają wszelką religijną duchowość, a nie tylko KK.
  • Formalnie przestał wierzyć w boskośc Jezusa.
    Nieformalnie związal sie z kobietą, przyjmujac jej nazwisko.
  • Michał5 napisal(a):
    Formalnie przestał wierzyć w boskośc Jezusa.
    Nieformalnie związal sie z kobietą, przyjmujac jej nazwisko.
    Ba, oboje byli naszymi kolegami z FF.
  • MarianoX napisal(a):
    W_Nieszczególny napisal(a):
    Na pewno jednak sporo winy w apostazji pana Polaka miała lawendowa mafia kryjąca Paetza.
    Prawie każdy, kto dokonuje formalnej lub faktycznej apostazji twierdzi, że dalej wierzy w Boga, ale przestał akceptować Zły Kościół Katolicki.

    Czy zatem konwertował do innego wyznania chrześcijańskiego (protestanci, prawosławni)? A może do innej Religii Księgi (muzułmanie, żydzi)? A choć na poważnie do jakiejś znaczącej religii orientalnej?

    Bo jeśli nie, to podawany powód jest trzecim rodzajem prawdy wg klasyfikacji ks. Tischnera

    ... albo Kościoły polsko-katolickie, które różnią się TYLKO 'wyzwoleniem' spod "tyranii" KEP, a papieża nadal wymieniają w modlitwie eucharystyczej (KEP nie, Bóg z papieżem tak!)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    Formalnie przestał wierzyć w boskośc Jezusa.
    Nieformalnie związal sie z kobietą, przyjmujac jej nazwisko.
    Ba, oboje byli naszymi kolegami z FF.
    Szkoda że nie są dalej.
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    Formalnie przestał wierzyć w boskośc Jezusa.
    Nieformalnie związal sie z kobietą, przyjmujac jej nazwisko.
    Ba, oboje byli naszymi kolegami z FF.
    Szkoda że nie są dalej.No, wogle upadek FF to szkoda.

    Zaznaczę, że bap i tw forumkowali już „po robocie”.

  • Pamiętna pracownia pytań zagranicznych...;-)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mam wrażenie, że te stare, długie formy, były przemyślane i — z przeproszeniem — przemodlone. A teraz to plecie co mu ślina na język przyniesie, jakby ścigał się z influencerkami na kliki i zasięgi.
    +1

    Spasajte, ale wysłuchawszy treści + tej drugiej uzupełniającej nie zauważyłem zbyt wielu kontrowersji w centrum sedna jądra wypowiedzi, a wręcz trochę wartościowych.
    No ale this is Internety. Nie ma zmiłuj, nie tak to powinno wyglądać. Kontekst sytuacyjny, logorea autora + dziwny stan ducha w jaki popada się gdy social media wejdą za głęboko - mogą zepsuć i najlepszą treść.

    Mogło być dobrze, wyszła pożywka dla wrogów i dezorientacja ze zgorszeniem dla pobieżnie obserwujących człowieka.
  • natenczas napisal(a):
    .. nie tak to powinno wyglądać. Kontekst sytuacyjny, logorea autora + dziwny stan ducha w jaki popada się gdy social media wejdą za głęboko - mogą zepsuć i najlepszą treść.

    Mogło być dobrze, wyszła pożywka dla wrogów i dezorientacja ze zgorszeniem dla pobieżnie obserwujących człowieka.
    No, podobnie by można skomentować papieża Franciszka! Zwłaszcza po jego ostatnim wywiadzie w filmie.

  • No przecież biskup Rzymu cięgiem dostaje dyzlajki i negatywne komenty od swoich followersów.
  • PAD, 30.10.2020

    Zdecydowałem się na złożenie do Sejmu projektu noweli ustawy o planowaniu rodziny, który uwzględniając wskazania TK przewiduje wprowadzenie nowej przesłanki przywracającej możliwość przerwania ciąży jedynie w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych.
    A Nasz Dziennik na to na puerwszej stronie:
    LISTA HAŃBY
    PAD zaproponował sporządzenie listy chorób kwalifikujących dzieci poczęte do aborcji. To może otworzyć drogę do eutanazji.
  • Z o. Szustakiem jest jeszcze taki myk, że on ma straszne problemy z przyjmowaniem krytyki. Widać to w wielu filmikach. Zwykle to OIDP określał jako "fala hejtu".
    Może to być, jak to się modnie mówi, jakiś nieprzepracowany problem z osobowością i mam wrażenie, że w tym może leżeć przyczyna.
  • Pycha. Grzech główny.
  • los napisal(a):
    Pycha. Grzech główny.
    Obstawiałbym raczej niskie poczucie własnej wartości.
  • c.d. PAD i TK

    tak satanistki odpowiadają na ruch prezydenta
    Zauwazcie punkt "powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu, które prowadzi do śmierci dziecka. " To oznacza w praktyce KAZDE ciezkie uposledzenie,ktore nie doprowadzi do smierci zaraz po porodzie trzeba rodzic, bo przeslanka o smierci wowczas nie obowiazuje.
    TO SCIEMA, KTORA CHCA UCISZYC SPOLECZENSTWO. Perfidnie sformulowane, aby na pierwszy rzut oka wygladalo dobrze. Diabel tkwi w szczegolach!
    Kto bedzie ocenial przypadki? Lekarz z klauzula sumienia?


    (z profilu organizatorek #str..kob.., organizatorka; ciekawe, kiedy się kapną co do mnie...(

  • To zależy czy się będziesz odzywał.
  • ale na prywatny profil zawsze mogą zerknąć
    wiem, że teraz czasu nie mają...
  • los napisal(a):
    Pycha. Grzech główny.
    Tak.

    To samo dziś napisałem do drugiego katocelebryty Samołyka, który poparł p. Szustaka i teraz robi wszystko, by go kryć do kąda i nie pokazać, że popełnił błąd. A może grzeje się w cieple kolegi celebryty.
  • Jakiś czas temu – zdaje się, że okolicznościowo, po śmierci Raspaila – przeczytałem wreszcie "Obóz świętych" i od tamtej pory za każdym razem, gdy słyszę taką mowę-trawę jak u o. Szustaka czy też usilne próby zachowywania równowagi, pełne obaw przed urażeniem kogoś, jak np. u wspomnianego Samołyka, to przed oczyma stają mi ci wszyscy kaznodzieje z powieści prowadzący ludzi na manowce, nad przepaść. Właśnie tą mową-trawą, pacyfizmem, wołaniem o dialog...
  • edytowano October 2020
    Pragnienie dogadania się z wszystkimi i bycia przez wszystkich akceptowanym zawsze było uznawane w duchowości chrześcijańskiej jako jedna z twarzy pychy
  • Potrzebny. Jak ten, na Jasnej Górze.
    Ale jak? Bez tłumów?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano October 2020
    Nasz Dziennik, 31.10.2020
    abp Andrzej, metropolita szczecińsko-kamieński:

    Po raz kolejny proszę też wszystkich Was, Drodzy Księża, nie promujcie Komunii Świętej na rękę. Wszędzie, gdzie to możliwe, niech będą przygotowane stabilne klęczniki (balaski), aby każdy wierny mógł w pełni bezpiecznie i adoracyjnie przyjmować prawdziwe Ciało Pana.
    Główną naszą odpowiedzią na zniewagi i bluźnierstwa wobec Pana Boga ma być pełne, także zewnętrzne, oddanie chwały Panu. Odpowiednia postawa przy Komunii Świętej też jest tego znakiem.
  • Niezawodny.
    Szkoda, że Stara Gwardia już nam wymiera.
    Ostatnio ks. bp Zawitkowski.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Potrzebny. Jak ten, na Jasnej Górze.
    Ale jak? Bez tłumów?
    Tłumy w każdym parafialnym kościele. W jednym czasie.
  • Bogu dzięki za tego biskupa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.