Skip to content

JP II i TK

1246713

Komentarz

  • Zauważyłem kolegi trudności ze zgłębianiem tekstów.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Rafał napisal(a): Niestety ta rewolucja jest importowana i należy się zabezpieczać przed interwencją zewnętrzną dla jej wzmocnienia.
    No tu jest generalny problem współczesnej demokracji, że bele szmondak plutokrata może se wrzucić milijard dolarów na mieszanie ludziom we łbach, bo akurat ma taki caprice. Tak konkretnie Soros zrobił w Irlandii przed osławionym aborcyjnym referendum. I to się dzieje u nas (Sierakower: "90% naszych przychodów jest z zagranicy, zyg zyg pisowcy!").
    Pytanie, czy tak dziać się musi i serio czy demokracja nie może polegać na tym, że tubylcy rządzą się jak chcą.
    Na to potrzeba "demokracji nieliberalnej" i będzie dobrze. I tak mnie właśnie olśniło że demokracja się z liberalizmem kłóci. Kłóci się przynajmniej z potocznym, a narzuconym, rozumieniem liberalizmu. Taki liberalizm, a ściślej jego najważniejszy składnik czyli swawola, wręcz wyklucza demokrację. Wyklucza w sensie że niszczy i przekształca w totalitaryzm bo nieuchronnie prowadzi do władzy totalnej najsilniejszych i najbardziej zdeterminowanych swawolników.
  • zgrzyt napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Ładny wykład, lecz nie na temat.
    :/

    Prosze wybaczyć, ale kolegi tekst brzmi jak potok słów od wiar w ufo, bliskiecspotkania i energie: nie wiadomo o czym i jeszcze paczama w każdym tygodniu
    Najpierw Kolega uznaje mój wpis za "wykład", po czym coś się przestawia i następuje jakby strumień świadomości, którego sensu niestety nie umiem zgłębić.
    notto pogadalim...
  • apropos tytułu wątku

    JPII znany jest z motywujących i podnoszących na duchu kazań i zawołań, np. Nie lękajcie się!
    Jak dodam do tego fakt, że większość (?) biskupów jest z jego nadania, lub z jego wychowania, to aż chce się zapytać: gdzie się podziało biskupie pokolenie JPII?
  • romeck napisal(a):
    apropos tytułu wątku

    JPII znany jest z motywujących i podnoszących na duchu kazań i zawołań, np. Nie lękajcie się!
    Jak dodam do tego fakt, że większość (?) biskupów jest z jego nadania, lub z jego wychowania, to aż chce się zapytać: gdzie się podziało biskupie pokolenie JPII?
    A gdzie byli apostołowie jak Chrystusa krzyżowali?
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    romeck napisal(a):
    apropos tytułu wątku

    JPII znany jest z motywujących i podnoszących na duchu kazań i zawołań, np. Nie lękajcie się!
    Jak dodam do tego fakt, że większość (?) biskupów jest z jego nadania, lub z jego wychowania, to aż chce się zapytać: gdzie się podziało biskupie pokolenie JPII?
    A gdzie byli apostołowie jak Chrystusa krzyżowali?
    Racja. Trzeba więc modlić się aby wrócili z drogi do Emaus i wyszli z Wieczernika do ludzi.
  • edytowano October 2020
    Jeden stał pod krzyżem. 8,5 % stanu osobowego. Drugie 8,5 % okazało się TW. Kolejne 8,5 % się zaparło (to coś jak lojalka). Reszta czyli 3/4 stanu osobowego - rozproszyła się.
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    romeck napisal(a):
    apropos tytułu wątku

    JPII znany jest z motywujących i podnoszących na duchu kazań i zawołań, np. Nie lękajcie się!
    Jak dodam do tego fakt, że większość (?) biskupów jest z jego nadania, lub z jego wychowania, to aż chce się zapytać: gdzie się podziało biskupie pokolenie JPII?
    A gdzie byli apostołowie jak Chrystusa krzyżowali?
    Przykład nie liczy się. Episkopat go zna doskonale i pewnie z niejeden raz wykorzastany był w homiliach i kazaniach i listach PASTERSKICH.
  • Ojtam, ojtam. Wszystkie inne fragmenty też są znane doskonale, a ilu z nas (duchownych i świeckich) się o nie potyka? ;-)
  • romeck napisal(a):
    notto pogadalim...
    Pogadalim, oby następnym razem lepiej. Zdrowia i dobrej nocy.
  • Brzost napisal(a):
    Jeden stał pod krzyżem. 8,5 % stanu osobowego. Drugie 8,5 % okazało się TW. Kolejne 8,5 % się zaparło (to coś jak lojalka). Reszta czyli 3/4 stanu osobowego - rozproszyła się.
    Jeden mężczyzna i dwie niewiasty!
  • Prawda, ja mówiłem tylko o apostołach, bo ich dotyczyła kwestia.
  • Mania napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Jeden stał pod krzyżem. 8,5 % stanu osobowego. Drugie 8,5 % okazało się TW. Kolejne 8,5 % się zaparło (to coś jak lojalka). Reszta czyli 3/4 stanu osobowego - rozproszyła się.
    Jeden mężczyzna i dwie niewiasty!
    Ten mężczyzna to był młodzik, właściwie dziecko.
  • Tak mnie najszło, że jest też pokolenie JPII w polskim kościele, a konkretnie pośród biskupów, i to nie jest zbyt optymistyczna zaduma.
  • edytowano October 2020
    Wszystkim, którzy mówią, że WIĘKSZOŚĆ aborcji w Polsce wykonywana jest z powodu podejrzenia zespołu Downa, radzimy powrót na lekcje matematyki do szkoły podstawowej.
    to profil na FB, zanim odobserwuję (jest graficzni- matematyczny! miłościniemajestmatematyka), to wróciłbym na chwilę do szkoły...

    poproszę o pomoc w znalezieniu danych, oficjalnych liczb
    gdzie?
  • edytowano October 2020
    abp Wacław Depo, Częstochowa:
    Obecny wybuch antykatolickiej nienawiści świadczy o tym, że był przygotowywany. Jest to zamach cywilizacyjny na nasz kraj - na podobieństwo buntu w 1968 r. ...
    ... w tych protestach, które są niewątpliwie sterowane, chodzi o uciszenie Kościoła, aby przestał mieć wpływ na życie społeczne.
    Nasz Dziennik, 28.10.2020, cała szpalta wywiadu z metropolitą

    Więc tak - abp apeluje do rodziców tych dzieci.....
    Wg mnie rodzice tych protestujących nastolatek je popierają i aprobują ich "bunt".
    Wg mnie abp jest o pokolenie "do tyłu". Nastolatki sprzed dwudziestu kilku lat, które wtedy nie odważyły się okazać, w co wierzą i przeciw czemu się buntują, dziś w zasadzie same jako rodzice "stoją razem" ze swoimi dziećmi pod kościołami i drą się "wyp....ć!"
    Wg mnie to "ble ble ble", np.:
    Dlaczego jednak szargają prawo do wolności religijnej w naszym kraju? W Polsce ... zagwarantowana jest w Konstytucji WOLNOŚĆ RELIGIJNA!
    image



  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Tak mnie najszło, że jest też pokolenie JPII w polskim kościele, a konkretnie pośród biskupów, i to nie jest zbyt optymistyczna zaduma.
    Trudno o optymizm - całe "pokolenie JP2" w Kościele i poza nim, poza tym, że nieomal niedefiniowalne, to ma jeden mały a znaczący wspólny mianownik: wzrastało na fali swoistego optymizmu (a może i tryumfalizmu) napędzanego tym, że nasz człowiek zasiada na najważniejszym stolcu świata i tym światem skutecznie potrząsa. To nie są warunki w których wytrawia się twardy materiał.
  • edytowano October 2020
    Katolicki trendsetter o. Szustak dał głos...w zasadzie popierając "protesty"....tfu
  • Zero zdziwień.
  • O te pora! O Mo res!
    https://www.facebook.com/117435891662716/posts/4521954527877475/
    Logo zmienione, patrona zostawili.
    Nie umiem wkleić obrazka
  • natenczas napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Tak mnie najszło, że jest też pokolenie JPII w polskim kościele, a konkretnie pośród biskupów, i to nie jest zbyt optymistyczna zaduma.
    Trudno o optymizm - całe "pokolenie JP2" w Kościele i poza nim, poza tym, że nieomal niedefiniowalne,
    ale to jest dobrze definiowalne: biskupi powołani przez Jana Pawła II z poręczenia nuncjusza abp Kowalczyka i kard Glempa.
    To jest jasno zdefiniowana grupa i nie jest to zbyt optymistyczne.

  • christoph napisal(a):
    O te pora! O Mo res!
    https://www.facebook.com/117435891662716/posts/4521954527877475/
    Logo zmienione, patrona zostawili.
    Nie umiem wkleić obrazka
    I jeszcze na Losa się powołują? ;-)
  • christoph napisal(a):
    O te pora! O Mo res!
    https://www.facebook.com/117435891662716/posts/4521954527877475/
    Logo zmienione, patrona zostawili.
    Nie umiem wkleić obrazka
    z FB i Insta się nie da, trzeba ściągnąć lub skrinować, wrzucić gdzieś i z tamtąd.. :)

    image
  • Pierwsza ofiarą wojny jest zawsze logika.
  • romeck napisal(a):
    Wszystkim, którzy mówią, że WIĘKSZOŚĆ aborcji w Polsce wykonywana jest z powodu podejrzenia zespołu Downa, radzimy powrót na lekcje matematyki do szkoły podstawowej.
    to profil na FB, zanim odobserwuję (jest graficzni- matematyczny! miłościniemajestmatematyka), to wróciłbym na chwilę do szkoły...

    poproszę o pomoc w znalezieniu danych, oficjalnych liczb
    gdzie?
    https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-aborcja-w-polsce-ministerstwo-zdrowia-o-statystykach-za-2019,nId,4820671
  • romeck napisal(a):
    Wszystkim, którzy mówią, że WIĘKSZOŚĆ aborcji w Polsce wykonywana jest z powodu podejrzenia zespołu Downa, radzimy powrót na lekcje matematyki do szkoły podstawowej.
    to profil na FB, zanim odobserwuję (jest graficzni- matematyczny! miłościniemajestmatematyka), to wróciłbym na chwilę do szkoły...

    poproszę o pomoc w znalezieniu danych, oficjalnych liczb
    gdzie?
    Ojtam ojtam. Zastępujemy słowo "większość" przez "najwięcej" i jest już dobrze. 430/1074
  • dziękuję los, Michał5
  • MarianoX napisal(a):
    Katolicki trendsetter o. Szustak dał głos...w zasadzie popierając "protesty"....tfu
    Nie zawiodła mnie intuicja [-(
  • edytowano October 2020
    Mania napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Katolicki trendsetter o. Szustak dał głos...w zasadzie popierając "protesty"....tfu
    Nie zawiodła mnie intuicja [-(
    Z całą pewnością Twoja intuicja był to Zmysł Katolicki

    To poniżej kojarzy mi się z jakimś przewrotnym Językiem Węża:

    mówi Adam Szustak OP:

    " Kiedy widzę te wszystkie opinie, że dewastuje się miejsca święte, że trzeba stanąć w ich obronie, że to są wrogowie Kościoła i poganie. Nie! Ci ludzie mają dość Kościoła, który przestał być ewangeliczny

    " Nie twierdzę, że robią to w dobry sposób, że środki, którymi się posługują są właściwe. Nie twierdzę nawet, że mają same dobre intencje. Ale Ci ludzie nienawidzą Kościoła. Ja też nienawidzę TEGO Kościoła. Tego, który stał się absolutnie „ladacznicą polityczną”. Który tak się wmieszał w politykę, że swoje umocowanie, przyszłość, władzę, pragnienie, żeby ludzi nawracać ufundował w wartościach, rzeczywistościach tego świata. Tak, to musi runąć"

    " Nie chodzi mi o cały Kościół katolicki, tylko o tę jego wersję, która przestała być ewangeliczna"

    „ Płonie w Bogu ogień, żeby wypalić całe plugastwo Kościoła”.

    " Autorytet, który Kościół próbuje budować na układach, politycy, statusie społecznym, na roli narodowej musi runąć. To musi się rozwalić w pył. Może zostaną puste kościoły, może to młode pokolenie nie będzie chciało wrócić do Kościoła. I się nie dziwię, bo ja do tego kościoła też nie chcę wracać

    " Jeżeli ktoś będzie krzyczał w trakcie Mszy Świętej, przerwijcie ją. Spróbujecie tego człowieka wyprowadzić, bez krzyku i mówienia, że pójdzie do piekła. Bo bardzo możliwe, że jego gniew jest słuszny"

    " Źle wyrażany i źle ulokowany, nietrafiony, ale słuszny. Jeżeli ktoś pomaże kościół sprayem, to następnego dnia niech parafianie zamalują to miejsce. Tak. Niech ten kościół odnowią. Natomiast z nikim nie walczcie, do nikogo nie krzyczcie haseł, nie używajcie żadnej przemocy, bo to nie jest Ewangelia"

    " Jako chrześcijanie powinniśmy wziąć ciepłą herbatę i pójść do tych protestujących, którzy łażą po miastach i krzyczą. Powinniśmy dać im herbatę. To nie oznacza, że się z nimi zgadzamy. To nie znaczy, że zgadzamy się z tym żeby jakiekolwiek dziecko było zabijane"

  • Uwierzył w siebie. Mam nadzieję że nadal wierzy w Boga.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.