Skip to content

Dobry przełom w kampanii prezydenckiej w USA

13132333537

Komentarz

  • Bidet, Harris i Pelosi to nie niemcy.

    To że niemcy się jakoś zachowują, nie znaczy, że czerwoni też tak nie robią.
  • edytowano January 2021
    image
    A nie, to już chyba miało miejsce.
  • trep napisal(a):
    Bidet, Harris i Pelosi to nie niemcy.

    To że niemcy się jakoś zachowują, nie znaczy, że czerwoni też tak nie robią.
    a może taka jest natura ludzka, którą okiełznano w średniowiecznej Europie tworząc etos rycerza i etos dobrego władcy (tak na marginesie)?

    I może Trump mówiąc w Warszawie, że Polska jest centrum cywilizacji łacińskiej nie mówił tylko ładnych słów, tylko przekazywał nam informację, żeśmy ostatnią placówką?
  • Biorę taką ewentualność pod uwagę, ale również i to nie wydaje mi się sprzeczne z tym, co napisałem.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ale że go jeszcze czołgają z impiczmentem? Z tego co rozumiem, zdążą podać go do piczy dosłownie w ostatnim dniu urzędowania, to se Terminator Pęs pobędzie prezydentem JEDEN DZIEŃ, do zaprzysiężenia Kamali.

    Norrrmalnie, MUSZĄ ten rytuał odbyć, żeby na odchodne nasrać mu na łeb, bo przecie sensu praktycznego w tym nie masz.
    Bo my już nie rozumiemy, że wygrać mecz to nie znaczy strzelić więcej bramek drużynie przeciwnej.
    To znaczy po wygranym meczu wrzucić granat do szatni, uszkodzić hamulce w autokarze, podpalić dom trenera i na koniec zaorać stadion przeciwników.
  • To jest cofnięcie się do czasów sprzed Homera (800 lat przed Chrystusem).
  • Nigdy nie lubiłem zawołania
    This is Sparta!


    Choć podobne myśli są w Modlitwie Mieczy
  • A "przyjdź i weź!"?
  • los napisal(a):
    To jest cofnięcie się do czasów sprzed Homera (800 lat przed Chrystusem).
    Kolega pisał wielokrotnie o zakorzenionych na Zachodzie mechanizmach cywilizacyjnych, które tam istnieją pomimo zaniku religijności w odróżnieniu od np. Polski - kraju z zerwaną ciągłością tradycji struktur społecznych. Wygląda na to, że te ich zbiorowe automatyzmy ("woda w miejskich rurach. gdy wyschło źródło w górach") właśnie przestają działać. Zresztą ubiegły rok uwidocznił, że u nas źródło zaczyna wysychać
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ale że go jeszcze czołgają z impiczmentem? Z tego co rozumiem, zdążą podać go do piczy dosłownie w ostatnim dniu urzędowania, to se Terminator Pęs pobędzie prezydentem JEDEN DZIEŃ, do zaprzysiężenia Kamali.

    Norrrmalnie, MUSZĄ ten rytuał odbyć, żeby na odchodne nasrać mu na łeb, bo przecie sensu praktycznego w tym nie masz.
    To nie ważne, że zostało mu parę dni. Impeachment można przeprowadzić nawet po zakończeniu jego kadencji (niektórzy mówią, że do stu dni po opuszczeniu urzędu).
    Demokraci twierdzą, że chodzi o precedens, chodzi o to żeby taka sytuacja nigdy więcej się już nie powtórzyła. Oczywiście chodzi o nienawiść i zemstę. Chodzi, żeby zajebać Trumpa pod każdym względem, zniszczyć i ośmieszyć. Tym razem już nie zostanie uniewinniony co stworzy możliwość przegłosowania, że nie tylko nie będzie mógł się ubiegać o prezydenturę w przyszłości ale też nigdy nie będzie mógł ubiegać się o żaden public office. Następnie będą chcieli go zniszczyć finansowo co już się dzieje. Kasują mu kontrakty, odbierają dotacje, firmy i instytucje kończą współpracę. Największym ciosem jak do tej pory było skasowanie PGA Championship w 2022, na jego polu golfowym w New Jersey.
    Oprócz tego już przyglądają się jego działalności finansowej, dochodom, dotacjom, niepłaceniu podatków, sześciu przeszłym bankrupcjom i innym podejrzanym sprawom. Taxman tylko czeka by być spuszczonym z łańcucha.
    Narazie się jeszcze o tym oficjalnie nie mówi ale lewacy na pejs zbukach już ćwierkają, że jak Trumpowi skończy się immunitet to z pierdla nie wyjdzie, co prawdą być może bo przy tym bardaku jaki jest o lipne "dowody" nie będzie trudno.
    Trump jest skończony. Demokraci z pianą na ustach będą dążyć do tego co @trep powyżej napisał.
    Republikanie wierni Trumpowi zostaną w ten sam sposób zajebani (np. Gullianiego chcą pozbawić członkowstwa Izby Adwokackiej).
    Reszta żeby ratować własną dupę obróciła się przeciw Trumpowi co bynajmniej na razie nie uchroniło ich od ostracyzmu i utraty dotacji od głównych ofiarodawców.
    https://www.cbc.ca/news/world/corporate-donations-suspended-u-s-republicans-1.5873268

    👣

    🐾
    🐾

  • Patrząc na to, co się dzieje w USA zaczynam wątpić czy ten chiński "prezent" dla świata, w postaci covid-19 był przypadkowy. Coraz bardziej wygląda to na przemyślaną strategię.
    Donald Trump był jedynym światowym przywódcą zdolnym przełamać chińską hegemonię/ekspansję.
    Jak zauważył -celnie- ktoś na tt - chiński nietoperz zniszczył Trumpa- chińskiego wroga.
    Reszty dokonali Amerykanie na chińskim jurgielcie.
    Biden jeszcze nie zaczął urzędować, a już USA zmienia się w świat z Orwella - wykluczanie, prześladowanie za poglądy już ma miejsce. Co będzie za pół roku przy takim tempie komunizowania?
  • @Mordechlaj; podobno prezydent US ma konstytucyjne prawo do dekretu o immunitecie dla siebie i swojej rodziny na czas po upływie kadencji. Takie prawo działające w przyszłości. Trump może i powinien z tego skorzystać, widząc co się wyprawia.

    (ktoś mówił o tym we Wnecie)
  • edytowano January 2021
    Eee. Czyliże PAD został z Fort Trump zhimilsbachowany? ;)
  • edytowano January 2021
    @Mania

    Przecieć chińska partia obdarowuje zachodni świat takimi wirusami od (deka)lat. Bez względu na opcje polityczne.
  • los napisal(a):
    To jest cofnięcie się do czasów sprzed Homera (800 lat przed Chrystusem).
    A czego dokonał Homer „Iliadą” i „Odyseją”, że ma stanowić cezurę?
  • Motes napisal(a):
    los napisal(a):
    To jest cofnięcie się do czasów sprzed Homera (800 lat przed Chrystusem).
    A czego dokonał Homer „Iliadą” i „Odyseją”, że ma stanowić cezurę?
    Chodzi zapewne o to, czego dokonali opisywani na kartach Odysei oraz to, czego dokonali Dorowie z ich potomkami. Los Kartaginy był tylko logiczną kontynuacją eposu w Eneidzie.
  • MarianoX napisal(a):
    los napisal(a):
    To jest cofnięcie się do czasów sprzed Homera (800 lat przed Chrystusem).
    Kolega pisał wielokrotnie o zakorzenionych na Zachodzie mechanizmach cywilizacyjnych, które tam istnieją pomimo zaniku religijności w odróżnieniu od np. Polski - kraju z zerwaną ciągłością tradycji struktur społecznych. Wygląda na to, że te ich zbiorowe automatyzmy ("woda w miejskich rurach. gdy wyschło źródło w górach") właśnie przestają działać. Zresztą ubiegły rok uwidocznił, że u nas źródło zaczyna wysychać
    To ogólna zasada, rzeczy same z siebie się rozpadają. By były trzeba o nie dbać.
  • loslos
    edytowano January 2021
    Motes napisal(a):
    los napisal(a):
    To jest cofnięcie się do czasów sprzed Homera (800 lat przed Chrystusem).
    A czego dokonał Homer „Iliadą” i „Odyseją”, że ma stanowić cezurę?
    Achilles włóczył końmi ciało Hektora a potem się zawstydził i wydał je Priamowi. To jest cezura cywilizacyjna - od tego momentu nie jest godne rycerza pastwienie się nad poległym wrogiem.

    Drugą taką cezura jest, kiedy anioł chwyta Abrahama za rękę z nożem, odtąd nie składa się ofiar z ludzi.
  • John McNaughton - "legacy of hope"
    image
  • A cóż to za Maurzyni po lewicy Półbogom Równego?
  • los napisal(a):
    Motes napisal(a):
    los napisal(a):
    To jest cofnięcie się do czasów sprzed Homera (800 lat przed Chrystusem).
    A czego dokonał Homer „Iliadą” i „Odyseją”, że ma stanowić cezurę?
    Achilles włóczył końmi ciało Hektora a potem się zawstydził i wydał je Priamowi. To jest cezura cywilizacyjna - od tego momentu nie jest godne rycerza pastwienie się nad poległym wrogiem.

    Drugą taką cezura jest, kiedy anioł chwyta Abrahama za rękę z nożem, odtąd nie składa się ofiar z ludzi.

    Przesadnie nie chcę protestować, bo rozumiem, że przykład wielkiego dzieła mógł mieć znaczenie w upowszechnianiu się cywilizowanego obyczaju poszanowania ciała poległego wroga, ale czy był cezurą – nie jestem przekonany. Raczej odnosił się do już praktykowanych zwyczajów, w końcu i zachowanie Achillesa, i Hektora (który wcześniej znęcał się nad ciałem Patroklosa) bardziej funkcjonuje na zasadzie niechlubnego, niegodnego wyjątku. W takiej księdze 7 Grecy i Trojanie umawiali się, że będą mogli pochować ciała zabitych, co by sugerowało istnienie takich umów już w epoce przedklasycznej.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A cóż to za Maurzyni po lewicy Półbogom Równego?
    I dlaczego tak mało?
  • Motes napisal(a):
    los napisal(a):
    Motes napisal(a):
    los napisal(a):
    To jest cofnięcie się do czasów sprzed Homera (800 lat przed Chrystusem).
    A czego dokonał Homer „Iliadą” i „Odyseją”, że ma stanowić cezurę?
    Achilles włóczył końmi ciało Hektora a potem się zawstydził i wydał je Priamowi. To jest cezura cywilizacyjna - od tego momentu nie jest godne rycerza pastwienie się nad poległym wrogiem.

    Drugą taką cezura jest, kiedy anioł chwyta Abrahama za rękę z nożem, odtąd nie składa się ofiar z ludzi.
    Przesadnie nie chcę protestować, bo rozumiem, że przykład wielkiego dzieła mógł mieć znaczenie w upowszechnianiu się cywilizowanego obyczaju poszanowania ciała poległego wroga, ale czy był cezurą – nie jestem przekonany. Raczej odnosił się do już praktykowanych zwyczajów, w końcu i zachowanie Achillesa, i Hektora (który wcześniej znęcał się nad ciałem Patroklosa) bardziej funkcjonuje na zasadzie niechlubnego, niegodnego wyjątku. W takiej księdze 7 Grecy i Trojanie umawiali się, że będą mogli pochować ciała zabitych, co by sugerowało istnienie takich umów już w epoce przedklasycznej.

    A skąd my wiemy, co było trzy tysiąclecia temu? Znamy tylko genialny epos i nim się kierujmy. Materia jest niczym, liczy się tylko duch.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A cóż to za Maurzyni po lewicy Półbogom Równego?
    To Frederick Douglass i Harriet Tubman.
  • A co w ogóle ta alergia oznacza?
  • los napisal(a):
    A co w ogóle ta alergia oznacza?
    To twórcza przeróbka słynnego zdjęcia z któregoś Miesiąca Czarnej Histerii w Białym Domu. Amerykanie nadal kochają malarstwo histeryczne.
  • los napisal(a):
    A co w ogóle ta alergia oznacza?
    Myślę, że oznacza ona "Trump OK".
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    A co w ogóle ta alergia oznacza?
    Myślę, że oznacza ona "Trump OK".
    A może "Chodź już z nami"?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    A co w ogóle ta alergia oznacza?
    Myślę, że oznacza ona "Trump OK".
    Obrazek ten posiada atmosferę podniosłą.
  • Ja mam wrażenie, że ci nieżywi ludzie wyrażają współczucie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.