Skip to content

Modernizacja armii, zakupy uzbrojenia .

1232426282931

Komentarz

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    jeśli ma się czas i pieniądze
    Nie, to tak nie działa, patrz zespoły w F1.

    Czy w przypadku zabezpieczonej kasy i udziału służb (odgrzebanie całej kadry) widziałbyś realnie odtworzeneie zakładów na Woli?
  • Nie wiem czy warto, T-72 to jednak trochę muzeum.
  • Zagubiono też dokumentacje technologiczną produkcji silników - podczas przeprowadzki.
  • pantelej napisal(a):
    Zagubiono też dokumentacje technologiczną produkcji silników - podczas przeprowadzki.
    Do PT91, to też jest do odtworzenia ale niea już sensu.
  • Trzeba z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe.
  • qiz napisal(a):
    Czy w przypadku zabezpieczonej kasy i udziału służb (odgrzebanie całej kadry) widziałbyś realnie odtworzeneie zakładów na Woli?
    Po 10 latach trzeba budować praktycznie od zera, za dużo czasu upłynęło i ludzie potracili kompetencje. Odtworzenie będzie trudne, bo pewnie zadbano aby komponenty (w rozumieniu maszyn i podzespołów) do produkcji były słabo dostępne.


  • Silnik T72 czy PT91 to już była stara konstrukcja. W nowszych czołgach ruscy chyba jej nie stosowali.
  • Teraz moda na napędy elektryczne
  • Nowy zakład i nowa licencja
  • edytowano March 2023
    Trajan pisze, że koreańskie źródła podają różne dziwne rzeczy i nie należy się spodziewać że to na pewno jest prawda niemniej:

    "Poland ballistic missile KTSSM-II.
    Transferring missile technology is extremely rare these days. however,
    As the relationship between south korea and poland close enough, two governments, Hanwha aerospace signed agreement. details are unknown(highly classified)."

    image

  • czyli mamy mieć dostęp do najlepszej technologii na świecie, jaka mogłaby być dla nas dostępna? Bo zakładamy, że Amerykanie z nikim się nie dzielą.
  • A 290 km oznacza, że całej granicy można bronić zza linii Wisły...
  • qiz napisal(a):
    A 290 km oznacza, że całej granicy można bronić zza linii Wisły...
    Tak miało być

  • To znaczy że będziemy porażać cele w głębokiej Białorusi.
  • Smok_Eustachy napisal(a):
    To znaczy że będziemy porażać cele w głębokiej Białorusi.
    To znaczy, że Okrąg Kaliningradzki stanie się wyjątkowo paskudnym miejscem w przypadku ew. konfliktu.

  • Całkiem ładne omówienie K2:
    kilkanaście strzałów na minutę, choć słabiej opancerzony. Robi się ciekawie123.
  • czytali niusa że w zamian za MiGi darowane Ukrainie...


    ... dostaniemy F22 za dolara?
    Technologia stealth.

    To byłby, kurde, taki geopolityczny gejmczendżer! Trochę na zasadzie "Korea upchnie tu trochę drobnicy, a amerykanie położą wisienkę, a nawet kilo truskawek na torcie".
  • To było prima aprilis.
  • Ale przydzwonili :( A ja się nabrałem :(
  • PAP też to przez moment podawał, nie ma wstydu.
  • W F-15 może jeszcze bym uwierzył :)
  • To że uwierzyłeś dobrze świadczy o Polsce i rozmachu modernizacji
  • dyzio napisal(a):
    To że uwierzyłeś dobrze świadczy o Polsce i rozmachu modernizacji
    F22 za złotówkę to jednak trochę przesada. ;)
  • Za drogo czy za tanio?
  • Za drogo, przecież samo utrzymanie jest w uj drogie
  • https://defence24.pl/polityka-obronna/morawiecki-w-stanach-rozmowy-o-pieniadzach-na-modernizacje-i-fabryce-czolgow

    "Rozmowy mają też dotyczyć fabryki czołgów Abrams w Polsce", kilka tygodni temu informowano o fabryce czołgów K2 w Polsce?
    Moim zdaniem Abrams jest pierwszym wyborem naszej armii, tyle, że Amerykanie nie bardzo chcą się dzielić technologią.

  • Wielu rzeczy Amerykanie nie chcą. Rzeczywistość jest jednak mocniejsza nawet od USA.

  • Może Macron pomógł.

  • @pantelej powiedział(a):
    https://defence24.pl/polityka-obronna/morawiecki-w-stanach-rozmowy-o-pieniadzach-na-modernizacje-i-fabryce-czolgow

    "Rozmowy mają też dotyczyć fabryki czołgów Abrams w Polsce", kilka tygodni temu informowano o fabryce czołgów K2 w Polsce?
    Moim zdaniem Abrams jest pierwszym wyborem naszej armii, tyle, że Amerykanie nie bardzo chcą się dzielić technologią.

    Od kilku miesięcy zastanawiam się, dlaczego Bumar Łabędy tak długo nie dostawał żadnego sensownego zadania mimo przesilenia na rynku zbrojeniowym.
    Wiem, że jest tam beton - bywałem, widziałem. Ale beton jest do skruszenia dobrym zespołem. Przy Malaju prawie już mięknął.
    Wiem że dostali teraz remonty T-64. Ale to zadanie na 1/4 mocy i na krótki okres.

    Skoro kiedyś trzepali po kilka "wyrobów" tygodniowo, to po solidnym dofinansowaniu i odtworzeniu mocy produkcyjnych też by mogli.
    Z minusów - rynek pracy w Gliwicach i bardzo małe bezrobocie.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.