Skip to content

A w Rosji dzień jak co dzień

1101113151618

Komentarz

  • @los powiedział(a):
    Dla mnie to zupełnie różne dźwięki https://translate.google.pl/?sl=cs&tl=pl&text=Emil Hacha&op=translate

    H jest z głębi gardła, ch jest normalne. Nie jest to mientkie ś trepie, jak chciałeś wyszydzić, bo a jest twardą samogłoską i nie zmiękcza spółgłoski przed.

    O! I to jest znakomity przykład na konieczność istnienia przykazania "nie sądźcie". Nic nie chciałem wyszydzić. Chciałem się dowiedzieć. Spytałem wpierw o plik audio, gdzie to by było słychać. Odsłuchałem kiedyś na ten temat ze dwie trzy pogadanki, gdzie ktoś twierdził, że to wielka różnica ale w jego wymowie nie było tej różnicy słychać.

  • @marniok powiedział(a):
    https://i.pl/rosyjski-general-mial-powazny-wypadek-w-stanie-ciezkim-trafil-do-szpitala/ar/c1-17672937

    Kolejny do kolekcji.
    Co oni tacy niewydarzeni te rosyjskie generały?

    Oo! to ten co wynalazł trawniki.

  • loslos
    edytowano June 2023

    @trep powiedział(a):
    O! I to jest znakomity przykład na konieczność istnienia przykazania "nie sądźcie". Nic nie chciałem wyszydzić. Chciałem się dowiedzieć.

    Przesłuchiwanie rozmówcy jest znakomitą metodą poniżenia go ale nie jest dobrą metodą dowiadywania się czegokolwiek, dużo lepsze są samodzielne poszukiwania. Do google.translator obu nam było jednakowo blisko lub jednakowo daleko.

  • Przecież to było pytanie, nie przesłuchiwanie. Można odpowiedzieć "szukaj se sam". A kogo pytać jak nie tego, co mówi, że się zna.

  • edytowano June 2023
  • W pierwszym wpisie przekazałem całość swej wiedzy w temacie, nie jest to zresztą centralny motyw wątku "A w Rosji dzień jak co dzień", chciałem tylko naprawić pewien drobny błąd romecka.

  • Dla mnie to wszystko te same dzwięki.
    Ale ja to mam stępiały muzycznie gust i słuch więc może to dlatego nie słyszę różnicy?

  • Czesi nie odróżniają i od y, praktycznie wszyscy Europejczycy ś od sz, Hiszpanie b od w i tak dalej.

  • Ale ja o wymowie, nie transkrypcji.

    H jest zbliżone do kh, a ch do si (ś).> @los powiedział(a):

    Toże napisałem: hart und weich. Ch brzmi prawie jak ś, zupełnie do h niepodobne.

    I przy "H" tył języka do podniebienia podobnie jak przy "K".
    A przy "CH" język prawie przylepia się do "Ś".

    kart & wajś

  • @los powiedział(a):
    W pierwszym wpisie przekazałem całość swej wiedzy w temacie, nie jest to zresztą centralny motyw wątku "A w Rosji dzień jak co dzień", chciałem tylko naprawić pewien drobny błąd romecka.

    No, trudno pisać jak się mówi (wypowiada) głoski.
    Są do tego podręczniki (!), gdzie podaje się (rysunki) układ języka do podniebienia, zębów, i wiele innych.

    Te moje "ś" to nie wymowa tylko gdzie/jak ten język jest.
    •••

    W każdym razie - w języku polskim różnice w wymowie "h&ch", "ż&rz", "u&ó" zanikły, o można tych następnych parach gadać tyle co o h&ch. :)

  • Dla mnie różnica między "h" i "ch" jest tak oczywista jak między "z" i "s". Ale ja mam przodków kresowych których wymowy słuchałem od niemowlęcia.

  • edytowano June 2023

    Niskie zarobki w moskowii. Wiceprezes banku musi sama myć okna a to niebezpieczne.

    Wiceprezes moskowskiego banku:

  • Ładna. Szkoda.

  • Od razu widać, że właściwy człowiek na właściwym miejscu!

  • A brzydkich to nie szkoda? Szkoda.

    Ładne się szybciej psują.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Od razu widać, że właściwy człowiek na właściwym miejscu!

    Właściwy człowiek na właściwym miejscu to był ten jej nowy bojfrend, co nagrywał przez 15 minut.

    👣

    🐾
    🐾

  • i co?
    wyskoczyła?
    bo nie doczytałem

  • @christoph powiedział(a):
    i co?
    wyskoczyła?
    bo nie doczytałem

    Tak

  • Półtora miesiąca temu było 200 k, dziś wskakuje kolejna dyszka, co oznacza, że w półtora miesiąca wyparowują wszyscy mężczyźni z miasta powiatowego Zgierz. Od niemowląt do starców. Wszyscy.

    Pozostałe cyferki też ładne, zwłaszcza artyleryja, hajmarsy.

  • Ich mnogo. Przynajmniej jakiś czas temu.

  • Podobno Nepalczyków werbują, obiecując im rosyjskie obywatelstwo po roku służby.

    Musi być tęgi burdel w tym Nepalu, skoro taka perspektywa ludzi nie odstrasza.

  • Umrzeć za moskiewski paszport... ciekawa koncepcja.

  • "Były burmistrz Iżewska i były członek Zjednoczonej Rosji Denis Agaszyn zażądał od miejskiego szpitala klinicznego nr 6 zwrotu podarowanych przez niego okien, sufitu i kanalizacji."

  • @trep powiedział(a):

    >

    Pozostałe cyferki też ładne,

    >

    Razem 16 dywizji wg. etatów zachodnich ( rosyjskich więcej)

  • edytowano July 2023

    Kak mażna w dwa dni stratit' (pewnie to inaczej, ale ja zabył) dziesiat hajmarsow.

  • Podobno w pół roku 2023 Rosjanie stracili więcej ludzi niż przez cały 2022.

  • Chyba ok. 20 grudnia pękło 100k.

  • Zawsze twierdziłem, że uprawianie sportu, w tym amatorskiego, a zwłaszcza bieganie - tzw. jogging - jest niekorzystne dla zdrowia:

    https://i.pl/dowodca-rosyjskiego-okretu-podwodnego-zastrzelony-w-krasnodarze-podczas-porannego-joggingu-co-mial-na-sumieniu/ar/c1-17709617

  • Marynarz co dżoging uprawiał... ;)

  • loslos
    edytowano July 2023

    Marynarz podpowierzchniowy więc i bieganie też się zakończyło pod powierzchnią. Najważniejsze są pestki słonecznika w kieszeni.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.