Aktualności, newsy, krótkie wiadomości teksowe

1215216218220221241

Komentarz

• MarianoX napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    córka z Gdańska melduje, że Dulczessa tez ma w nosie miasto i mieszkanców.
    Norma, czyli serdel
    Jest to PO-wski rytuał poniżania własnego elektoratu: nie odgarniemy śniegu z chodnika i co nam pan zrobi?

Owocuje to oczywiście wzrostem poparcia, podobnie jak u Czaskoskiego, któremu wylewające się do Wisły tony fekaliów posłużyły jedynie jako woda na młyn machiny wyborczej. Przypomina to więzienne rytuały cwelowania za pomocą "błogosławieństwa" dokonywanego na ofierze za pomocą "berła" wykonanego ze szczotki kiblowej lub też znaczenie odchodami podległego terenu przez samca alfa.

Władza okazując arogancję i pogardę demonstruje jednocześnie swą siłę ("znaj Pana!")i wzbudza respekt wśród swojego turańskiego z ducha segmentu wyborczego.
    Oczywiście, obserwowałem dziś komentarze na fejsiku - sprowadza się to do ironizowania "no tak, gdyby rządził Jaki to śnieg by nie padał".
  • U nasz gminna ekipa odśnieżyła wszystkie trotuary takim małym odśnieżaczem, ulice też odśnieżone. No, ale my to pisowskie zadupie :-D.
    Gorzej na posesji. Pies stanął rano na progu i bał się wyjść. Wczoraj rano- zielona trawa, dziś, że 30 cm śniegu na całej połaci, a w powietrzu kurzawa. Dopiero wieczorem, jak przestało kurzyć wzięłam się za łopatę, żeby było można dojść do furtki, a śnieg ciężki jak cholera. Pies szczęśliwy; nurkował w śniegu i się turlał. Podobno ma jeszcze dosypać :-(
  • Ciemniackie podkarpackie PiSoskie zadupie, okolice Krosna; drogi odśnieżone i się jadzie!
    Oświecona, postępowa PO-wska stolica: zasypało na biało, paraliż komunikacyjny, za to prezydencina miasta ma pełną gębę okolicznościowych frazesów.
  • edytowano February 11
    Mróweczki

• Cuś gołych protestantów nie widać. :-S
  • AnnaE napisal(a):
    Mróweczki

Muszą to skończyć do końca kadencji.
  • edytowano February 12
    Ostatni raz wolna sobota od remontu to była z kwartał temu
    Jednak jutro - nigdzie nie jadę. Kaweczka, książeczka. ;-)

To tak jakbym miał podwojony koniec tygodnia.

___

Czytam sobie taką książkę o łożyskach tocznych z 1980.
    Wtedy się autor pochwalił, że na świecie produkuje się 12 tysięcy rodzajów łożysk tocznych, a w Polsce 2 tysiące.
    Jakby ktoś nie wiedział to FŁT oczywiście sprzedaliśmy,
    https://kurierlubelski.pl/cba-sprzedaz-akcji-flt-krasnik-z-naruszeniem-procedury/ar/c3-14471507
    Przemysł łożyskowy wedle autora powstał w 1949. - W Polsce
    W 1950 wyprodukowano 2 miliony łożysk.
    1960 12 milionów.
    1970 50 milionów
    1980 170 milionów. To był zdaje się skromny udział 1,7 % produkcji światowej.

Co było dalej - z mojej strony brak danych.

Jeszcze wklejka z tekstu który linkuję
    "W XXI wieku firma została sprywatyzowana. Zatrudnia ponad 2 tys. osób i może produkować ok. 16 mln sztuk łożysk."
  • W zachodnich demokracjach nikt nie jest już zainteresowany kwestionowaniem „cywilizacyjnej zdobyczy” – aborcji, a poza tym jak podpowiadają mi Hiszpanie – zajmowanie się tym tematem oznacza spore kłopoty. Hiszpania to nie tylko turystyczny raj, ale niestety też kierunek turystyki aborcyjnej, zwłaszcza jeśli matka późno podjęła decyzję o pozbyciu się dziecka. Usuwanie dziecka od 5 do 9 miesiąca życia to spory dochód dla prywatnych klinik. I jak podpowiada mój informator: „Dzieci tak naprawdę nie są usuwane z łona, ale mordowane poza ciałem matki, ponieważ w wielu przypadkach szybciej i bezpieczniej jest spowodować przedwczesny poród niż zabijać dziecko w organizmie matki. Po sztucznie wywołanym porodzie dziecko zostaje żywcem wrzucone do przemysłowej maszynki do mielenia mięsa, takiej jak w rzeźniach: model STR2000. Chyba, że trafia jak w niektórych przypadkach do eksperymentów medycznych”.
    https://dorzeczy.pl/tylko-na-dorzeczy/172439/jak-wykorzystac-plody-ludzkie-w-przemysle-kosmetycznym-czyli-znow-o-tym-o-czym-nikt-nie-pisze.html
  • edytowano February 13
    Przeklejka z wikipedi ale tym razem jej zaufam.

'Oddział w Krakowie'

"W maju 2019 właściciel huty, spółka ArcelorMittal Poland, podjął decyzję o wygaszeniu wielkiego pieca i stalowni z powodu wysokich cen energii elektrycznej, praw do emisji dwutlenku węgla i światowego spowolnienia na rynku stali[3]"

Polski rząd powinien o to walczyć (wykupić?). Akurat w Krakowie ta ich huta była w miare zmodernizowana.
  • I tak dajesz, a jak serwis padnie to link będzie nieczytelny.
  • Wśród dziennikarzy było ponoć najwięcej szpiclów. To, co do tej pory wyszło na jaw to wierzchołek góry lodowej.
  • Przemko napisal(a):
    I tak dajesz, a jak serwis padnie to link będzie nieczytelny.
    No i w tym archiwum nic nie ma, tzn. jest - tytuł, zagajenie, jeden akapit i zdjęcie. Tak na oko 5% całości.
    Sorry, peter ale tą razą nie pykło.
  • Przemko napisal(a):
    Nie daję, jeno skopiowałem linek. Nie mam zamiaru wchodzić głębiej w to szambo.

A że serwis pewnie padnie albo ulegnie MSM, to fakt. Waybackmachine został już ponoć przeczołgany i kolaboruje.
  • peterman napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Nie daję, jeno skopiowałem linek. Nie mam zamiaru wchodzić głębiej w to szambo.

A że serwis pewnie padnie albo ulegnie MSM, to fakt. Waybackmachine został już ponoć przeczołgany i kolaboruje.
    O co chodzi z way back?
  • Styxhexenhammer666 mówi, że kasują 'problematyczne' materiały. Nie jestem w stanie tego zweryfikować, bo nigdy z WBM nie korzystałem.
  • Ale każdy może skasować swoją stronę.

Adam Bielan napisał list do polityków Porozumienia, wynika z niego że Porozumienie nie ma dotacji dla partii, wiedzieliście?
  • edytowano February 15
    Mania napisal(a):
    Wśród dziennikarzy było ponoć najwięcej szpiclów. To, co do tej pory wyszło na jaw to wierzchołek góry lodowej.
    ... jej nazwisko znalazło się na liście Wildsteina. I nikt od 2005 roku nie zajrzał do tej teczki.
    O! njus sprzed 15 lat.
  • edytowano February 15
    Przemko napisal(a):
    Adam Bielan napisał list do polityków Porozumienia, wynika z niego że Porozumienie nie ma dotacji dla partii, wiedzieliście?
    Od 2015 roku. Szli przecież, podobnie jak Solidarna P., z listy PiS, a nie wszyscy jako koalicja. I już było na fforum (przy jakiś pierwszych fikołkach).

• Z listy wynika że od 2018, bo PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe?
  • Aż zajrzałem (way back) i wpisałem excathedra.pl.
    Pierwszy 'captur' jest z 31.10.2015 roku dopiero...

Ale fora źle się archiwizują... (Szkoda (wpisów) Rebelyi, oj, szkoda...)
  • czy mie pamięc zawodzi, czy jednak gryzonia wywalili z tt?
    @delestoile lub @delestoille
    jesli dobrze pamiętam
  • edytowano February 16
    christoph napisal(a):
    czy mie pamięc zawodzi, czy jednak gryzonia wywalili z tt?
    @delestoile lub @delestoille
    jesli dobrze pamiętam
    ?

jest, tylko chwilowo zniewidocznione, trzeba kliknąć "konto zostało zawieszone"

@delestoile Adam Gwiazda

i zero (!) tweetów!

otworzył nowe: @Delestoile2 delestoile+
    lecz także puste, jest na parler

• Czy mi się dobrze wydaje, że platforma chyba właśnie zapadła objawowo na angielskie poty?
  • Teksas skuty śniegiem i lodem. Nie ma prądu, sklepy opróżnione, więc zaraz skończy się jedzenie. Czegoś takiego nie było chyba od czasów pionierów.

• To skutek globalnego ocieplenia. Walka klimatyczna zaostrza się w miarę jego postępów.
  • peterman napisal(a):
    Teksas skuty śniegiem i lodem. Nie ma prądu, sklepy opróżnione, więc zaraz skończy się jedzenie. Czegoś takiego nie było chyba od czasów pionierów.

imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Ludziom mieszkającym w przyczepach kempingowych i altanach robiących za całoroczne domy może być ciężko. Ktoś kiedyś powiedział że Ameryka to kraj kanciap i pakamer..
  • To po prostu najbogatszy kraj Trzeciego Świata, taka lepsza Somalia.

• peterman napisal(a):
    Teksas skuty śniegiem i lodem. Nie ma prądu, sklepy opróżnione, więc zaraz skończy się jedzenie. Czegoś takiego nie było chyba od czasów pionierów.

a czemu prądu brak temu teksasowi?
  • edytowano February 20
    peterman napisal(a):

image
    A ja, dopiero co po lekturze wielce zajmującej rozmowy z prof. Zybertowiczem, wrzuconej na drugim forumku, dostrzegać zaczynam w p. Timie Poole'u „dziennikarskiego kanibala”, co to lata po internetach, zbiera nagłówki i podaje je w formie prawdy objawionej. Nie wiem, co oni wszyscy z tymi kanibalami (jak nie Antuła Bonnet dwa wieki temu, o czym napomknąłem w wątasku o książkach, to znowu prof. Zybertowicz), ale chyba nabawię się jakichś obsesji.
  • Dobrze, że jest ktoś kto robi choć to. A że przy okazji na tym zarabia - cóż, to biznes.

Poza tym Pool nie przedstawia swoich odkryć jako prawdy objawionej, wprost przeciwnie - zawsze podkreśla, że cytuje tylko innych, świadomie preferując lewicowe źródła by odbijać ewentualne zarzuty, że zmyśla na korzyść prawicy.

Nie ustrzega go to przed wpadkami, ale mimo wszystko mam szacunek.
  • Gdzieś czytałem że wskutek śnieżyc brakuje wody pitnej. Czy to nie paradoks? A może śnieg tam jest toksyczny?
  • edytowano February 20
    Śnieg to woda destylowana, trzeba by najpierw uzdatnić.
    W teori może być też jakieś tam niby zanieczyszczenie.

EDIT:

Taka ciekawostka jaką kiedyś czytałem, że jak wodę pitną ( czyli taką należałoby przypuszczać uzdatnioną ) zamrozimy, a następnie będziemy pić po rozpuszczeniu - jest ona niby lepsza dla organizmu niż gdyby ten proces pominąć.
  • kulawy_greg napisal(a):
    Gdzieś czytałem że wskutek śnieżyc brakuje wody pitnej. Czy to nie paradoks? A może śnieg tam jest toksyczny?
    Teksańczycy jeszcze się nie zorientowali, że śnieg można przerobić na wodę pitną. W tej chwili przerabiają edukację survivalową na kilku poziomach naraz.
  • Back to cow boys
  • Oglądam właśnie bloga jednego tubera z Texasu i sytuacja jest naprawdę słaba, domy grzeją prądem - prądu nie ma. Auta elektryczne nie działają ale spalinowe również nie bo nie działają stacje benzynowe. Na dodatek mróz porozsadzał rury w nieogrzewanych domach o czym nie wiedzieli po prostu że nastąpi i mają pozalewane domy. W środku zimy powódź.
  • edytowano February 21
    .
    Przemko napisal(a):
    Oglądam właśnie bloga jednego tubera z Texasu i sytuacja jest naprawdę słaba, domy grzeją prądem - prądu nie ma. Auta elektryczne nie działają ale spalinowe również nie bo nie działają stacje benzynowe. Na dodatek mróz porozsadzał rury w nieogrzewanych domach o czym nie wiedzieli po prostu że nastąpi i mają pozalewane domy. W środku zimy powódź.
    Heh wyższość gazu i wyngla normalnie.
    Brzmi masakrycznie, nie wiem ile tam mają stopni ale przy -10 jak czasem wyjdę z mokrymi rękami na dwór to zmraża strszanie.
  • edytowano February 21
    Ich domy nie mają przeważnie kominków nawet, w tym problem. Do tego puste półki w sklepach, kranówki nie piją bo podobno nie zdatna, serio nie uzdatniona do picia? To czy wtedy można by nią myć naczynia?
    A co do temperatury to pada 0 czyli -18 stopni C.
  • Przemko napisal(a):
    Ich domy nie mają przeważnie kominków nawet, w tym problem. Do tego puste półki w sklepach, kranówki nie piją bo podobno nie zdatna, serio nie uzdatniona do picia? To czy wtedy można by nią myć naczynia?
    A co do temperatury to pada 0 czyli -18 stopni C.
    Tak, kominki to sroga rzadkość w US. A wszystkie gary myją w zmywarkach...
  • Pogoda na dziś:
    Dallas + 18 stopni C
    Austin + 22
    Houston + 22
    Lubbock + 12
  • Kurde, w tydzień temperatura o 40 wolt skoczyła?
  • U nasz skoczyła o 20. Też nieźle.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Kurde, w tydzień temperatura o 40 wolt skoczyła?
    I to w dwie strony, w Dallas z 20 na minus 20 i z powrotem.
  • Pustynne klimaty, jak w jakiej Nevadzie na przykład.
  • peterman napisal(a):
    Pustynne klimaty, jak w jakiej Nevadzie na przykład.
    przygotowanie pod przyjazd Arabów?
  • Nie Chińczycy, nie Brytyjczycy, ale Koreańczycy wybudują Centralny Port Komunikacyjny. Jak ustalił portal money.pl, w najbliższy piątek dojdzie do podpisania umowy pomiędzy CPK a lotniskiem Incheon, ale także porozumienia międzynarodowego pomiędzy polskim i koreańskim rządem. W wydarzeniu mają wziąć udział najwyższe władze państwowe Korei Południowej.

Centralny Port Komunikacyjny wybudujemy z Koreańczykami. Będzie rządowa umowa [News money.pl]
    Centralny Port Komunikacyjny pod rękę z Koreańczykami. Nie tylko doradzą, ale też możliwe, że zainwestują. (CPK)

Od początku stycznia doradztwem strategicznym przy budowie gigalotniska w Baranowie pod Grodziskiem Mazowieckim zajmują się eksperci z Korei Południowej. O tym, że umowa ma być podpisana, w grudniu media już informowały. Jak ustalił money.pl, formalnie do podpisu doszło kilka tygodni temu, a prace już się toczą.

Teraz współpraca wchodzi w nową fazę. Koreańczycy nie tylko doradzą, ale zostaną partnerem CPK. W piątek podpisana ma zostać w tej sprawie nowa umowa.

- To będzie oficjalna inauguracja współpracy między CPK i Incheonem, ale także między polskim rządem a rządem koreańskim. Podpisane zostaną dwa dokumenty: oficjalnie już umowa o doradztwo strategiczne, ale jednocześnie tzw. "porozumienie o wzajemnej współpracy". To dokument określający ramy rządowego wsparcia dla budowy CPK - mówi źródło money.pl.
  • PiSowi potrzebna kolejna kadencja, by doprowadzić CPK do realizacji.
  • Projekt zmian w ustawie o dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw został przyjęty przez rząd. Oznacza to zmiany w dowodach osobistych, jak choćby wprowadzenie do dokumentu drugiej cechy biometrycznej, czyli odcisków palców. To dostosowanie polskiego prawa do wymogów unijnych.

Rozporządzenie Unii Europejskiej zobowiązuje państwa członkowskie to wypełnienia obowiązków dotyczących niezbędnych zabezpieczeń w dokumentach tożsamości w tym m.in.: obowiązek wprowadzenia do dowodów osobistych drugiej cechy biometrycznej. Chodzi o ograniczenie ryzyka fałszowania dokumentów oraz przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów przez usunięcie istniejących, znaczących różnic w poziomie zabezpieczeń krajowych dokumentów, służących do korzystania z prawa do swobodnego przemieszczania się.

Wprowadzenie drugiej cechy biometrycznej oznacza, że wniosek o wydanie dowodu osobistego dla osoby powyżej 12. roku życia będzie można złożyć jedynie osobiście w urzędzie. Elektronicznie o dowód ubiegać się będą mogły wyłącznie dzieci do 12. roku życia. Od nich nie będą pobierane odciski palców.

Nowe dowody osobiste będą wydawane na 10 lat. W przypadku osób do 12. roku życia dowód będzie ważny 5 lat. Jeśli czasowo (np. z powodów medycznych) nie jest możliwe pobranie odcisków palców, to taki dokument będzie ważny rok.

Zmieni się zawartość warstwy graficznej dowodu osobistego. Zostanie dodany podpis posiadacza dokumentu. Podpisu nie będzie w dowodach wydawanych dzieciom do 12. roku życia oraz w przypadku osób, które nie mogą złożyć podpisu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.