Humer

1170171173175176190

Komentarz

• Mania napisal(a):
    To je najlepsze :-D

image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    a ci, ktorzy stoja przy tym transparencie, sa zapewne po maturze
    #maturamisienależyjakpsuzupa!
  • uhrr napisal(a):
    Mania napisal(a):

image
    Jest bardzo źle pod tym względem. Pracuję z młodymi ludźmi (ale już po studiach) i ich maile to kopalnia takich pomyłek. Ostatnio przeczytałam "...nie ma w tym nic podejrzliwego" :) A na jutubie widziałam kanał nt. polszczyzny z poradami typu "40 słów, dzięki którym wydasz się bardziej elokwentny"...
  • Pigwa napisal(a):

Jest bardzo źle pod tym względem. Pracuję z młodymi ludźmi (ale już po studiach) i ich maile to kopalnia takich pomyłek. Ostatnio przeczytałam "...nie ma w tym nic podejrzliwego" :) A na jutubie widziałam kanał nt. polszczyzny z poradami typu "40 słów, dzięki którym wydasz się bardziej elokwentny"...
    Co do tego bynajmniej jesteśmy zgodni, że to nie ulega frekwencji. Ja się zastanawiam, skąd tacy ludzie mieszkają?

:D
  • te to tu co trzymią to z Oświęcimia
  • Pigwa napisal(a):
    Pozostając w temacie, to spotkałem się z podwójnym stosowaniem słowa "wpływowy": 1. Jako wywierający wpływ np. To wpływowy influencer 2. Ulegający wpływom, np. To człowiek niepewny siebie i wpływowy
  • MarianoX napisal(a):
    Co do tego bynajmniej jesteśmy zgodni, że to nie ulega frekwencji. Ja się zastanawiam, skąd tacy ludzie mieszkają?
    Bardzo Ci ewentualnie z takim słownictwem. Na pewno dlatego niejedna się w Tobie zadłużyła:)
  • Ten podwątek aż się prosi o immanentnego Kreona:
  • Ojtam, czepiacie się drobnych ąszła, a te dziewczyny i tak są moimi fankami!
  • uhrr napisal(a):
    Mania napisal(a):

image
    Mają - i co z tego? Dostali plakat do rozwinięcia, dostali zlecenie, mieli go rozwinąć i postać przy nim, to rozwinęli i postali. Nikt im nie kazał czytać. A że profesjonalny tłumacz nie zdążył sprawdzić hasła, to nie ich problem, tylko niemieckiego zleceniodawcy. Wypłata w euro się należy. .

Typowy błąd słownikowego mechanicznego tłumaczenia.
    gesiegt vs. besiegt
  • edytowano November 2020
    KAnia napisal(a):
    Typowy błąd słownikowego mechanicznego tłumaczenia.
    gesiegt vs. besiegt
    o! to jak brzmi (poprawne) niemieckie hasło, które niepoprawnie jest tłumaczone?

mam pomysł na mem!
  • Myślę, że Kania ma rację.
  • Nie ma. Niemieckie słowotwórstwo tutaj akurat jest identyczne jak polskie, siegen i besiegen są to synonimy, besiegt i gesiegt znaczy pokonany a ungesiegt/unbesiegt niepokonany.
  • W takim razie obstawiam dywersję w drukarni :) no chyba że pisała to ta sama osoba, która myli "podejrzliwy" z "podejrzany" lub inna ofiara nowej matury.
  • los napisal(a):
    Nie ma. Niemieckie słowotwórstwo tutaj akurat jest identyczne jak polskie, siegen i besiegen są to synonimy, besiegt i gesiegt znaczy pokonany a ungesiegt/unbesiegt niepokonany.
    besiegt werden
    gesiegt haben
  • Tryb bierny i czynny. Istotnie, zjeść i być zjedzonym to nie to samo. Nie kłóć się ze mną na temat języka niemieckiego.
  • Pigwa napisal(a):
    W takim razie obstawiam dywersję w drukarni :) no chyba że pisała to ta sama osoba, która myli "podejrzliwy" z "podejrzany" lub inna ofiara nowej matury.
    Obstawiam "wiedzę" wyniesioną ze szkoły :-)
  • Dziennikarz CNN płacze z miłości do Bidena :-D
    https://twitter.com/NiezalenyM/status/1325180397387468800
  • Mania napisal(a):
    Dziennikarz CNN płacze z miłości do Bidena :-D
    https://twitter.com/NiezalenyM/status/1325180397387468800
    komęt:
    90 % widzów płakało razem z CNN
    ;)
  • Polski niedoszły kandydat do nagrody Darwina.
    Łódź: pacjent podłączony do tlenu chciał zapalić papierosa.
    Lekko poparzony , pożar ugaszono przed przybyciem straży.
  • Reti
    @retusz
    ·
    12 g.
    Na płaczka Szymka

Krzyż jemu przeszkadza
    Flag naszych nie lubi
    Jawne zło okadza
    Zboczenia hołubi

Mazgaj pie@dolony
    Kreatura podła
    Pajac spartolony
    Nie szanuje godla

Przestań gadać bzdury
    Ojczyzny nie kalaj
    Naucz się kultury
    Z Polski wypierdalaj!
  • rewolucja wypier..alacka
    i rzeczywistośc postwypier...alacka

autor Janecki

nawet dobre, tylko jak tu cytowac gebnie bez uzywania wulgaryzmów, które mię mierżą?...
  • udał mi się czy suchar?
    Dlaczego w Wąchocku zlikwidowano podwórka?
    Bo łacina może być tylko jedna - wybrano trydencką.

image
    drugi suchar mój:
    -Co miesiąc do Wąchocka na jedną godzinę z własnej inicjatywy sam papież przybywa!
    -?
    -Motu proprio: summorum pontificum"!
    (lt. motu proprio - pl. z własnej inicjatywy,
    lt. summorum pontificum - pl. /tytulatura papieska/; dekret Benedykta XVI "uwalniający" odprawianie mszy świętej "nigdy nie zabronionej")
  • rdrrdr
    edytowano November 2020
    .
    .
  • image
    https://niezalezna.pl/366077-austriacka-wioska-zmienia-niefortunna-nazwe-juz-nie-fucking-a-fugging
    Mała wioska w pobliżu Salzburga, licząca zaledwie 100 mieszkańców, o niefortunnej nazwie Fucking zmieni nazwę na Fugging. Liderzy lokalnej społeczności ujawnili, że mieszkańcy mieli już dość nieustannych niewybrednych kpin a także ciągłych kradzieży przydrożnych tablic z nazwą wsi.
    Jak poinformował portal Politico, powołując się na austriacki dziennik "Der Kurier", wioska z powodu jej nazwy (w języku angielskim to wulgarne określenie uprawiania seksu) stała się czymś w rodzaju atrakcji.

Tablice z nazwą wioski są regularne kradzione i aby temu zapobiec zniecierpliwieni mieszkańcy próbowali zabetonować ich dolną część. Często musieli również przeganiać skąpo ubrane, lub wręcz nagie pary wygłupiające się przed tablicami.

Sytuację dodatkowo pogarszali lokalni przedsiębiorcy reklamując okolicznościowe pocztówki z nazwą "Fucking", a ostatnio nawet piwo o tej nazwie.

Nowa nazwa wioski ma obowiązywać od 1 stycznia.
  • Piękny filmik, oglądać z dźwiękiem i do końca:

https://twitter.com/StefanTompson/status/1332052614297645058
  • Jest jeszcze parę miejsc, które się bronią:

image

image
  • polmisiek napisal(a):
    Piękny filmik, oglądać z dźwiękiem i do końca:

https://twitter.com/StefanTompson/status/1332052614297645058
    Jak mawiał Iarema, kedy się kto kija prosi, grzech odmawiać!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jest jeszcze parę miejsc, które się bronią:

image

image
    można by kolejność ustalić , np wg moralności
    podba mnie się Kolegi tok myślenia i propozycje
    Synowi wypadli prawie wszystkie zęby mleczne górne i właśnie obserwuję jak konsumuje jabłko za pomocą dolnej jeno paszczęki. Przypomina to obróbkę skrawaniem, sp... :-?
    christoph napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jest jeszcze parę miejsc, które się bronią:

image

image
    można by kolejność ustalić , np wg moralności
    podba mnie się Kolegi tok myślenia i propozycje
    Hehe, parę lat temu w Krakowie otworzył się hotel Boner. Szybko zmienił nazwę na Bonerski, bo boner w usiech to... zamtuz. Licznie przybywający goście anglosascy liczyli na szeroką ofertę rozrywkową hotelu :-)
  • loslos
    edytowano November 2020
    Sarmata1.2 napisal(a):
    boner w usiech to... zamtuz.
    A nie wzwód? Asocjację daje to tę samą.

A teraz to przyjeżdżają z nartami?
  • los napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    boner w usiech to... zamtuz.
    A nie wzwód? Asocjację daje to tę samą.

A teraz to przyjeżdżają z nartami?
    No tak, faktycznie. Mea culpa.
    Nart pewnie nie biorą, ale może chociaż nie oczekują specjalnych usług od pracowników.
    Delegacja z Ameryki u nas we firmie robiła sobie zdjęcia na tle szyldu pałacu Bonerowskich (taka kamienica przy rynku w Krakowie).

Było to dla nich tak zabawne, jak zabawny by był pałac O’Bonera w Dublinie albo MacBonera w Edynburgu.
  • W pierwszym momencie nie załapałam, ale po chwili wyłam :D :D :D
  • soszjalmedia to złotodajna kopalnia takich wpadek!
  • https://www.tvp.info/51077146/warszawa-marszalkowska-przykleili-siedo-szyby-na-miejscu-policja-karetka-nie-przyjedzie

Właściwie powinno być w Psychiatryku, ale policja poratowała humorem:

Przykleili się do szyby w centrum Warszawy. Policja zaleca ostrożność z klejem

Kilka osób w tym jedna nieletnia przykleiło się do witryny jednego ze sklepów przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Policja nie podejmuje żadnych czynności i zaleca ostrożność przy korzystaniu z kleju. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, na miejsce nie przyjedzie karetka, bo ratownicy mają ważniejsze rzeczy do zrobienia.

Jak poinformował portal tvp.info rzecznik KSP nadkomisarz Sylwester Marczak, do szyby jednego z budynków przy ul. Marszałkowskiej przykleiło się sześć osób. – Administrator obiektu nie wniósł o naszą interwencję – wskazał.

Wśród przyklejonych jest też osoba małoletnia. – Po wylegitymowaniu czynności zakończono. W przypadku osoby małoletniej o sytuacji zostali poinformowani jej rodzice – dodał.

– Polska to wolny kraj, każdy może się przyklejać, gdzie chce, pod warunkiem, że nie będzie to naruszało prawa – powiedział Marczak. – Zachęcamy do większej ostrożności przy korzystaniu z kleju – zakończył.
  • W nocy przewidywane przymrozki

• My body my choice.
    Pogodę dziś można sprawdzić w komórce. Zero zdziwień.
    Trudne czasy dla męczenników szukających pluszowego krzyża i fejmu w mediach
  • @Pigwa
    właśnie chciałem wkleić w Psychiatryku!
    Jednak dzięki Policji Polskiej to Humor ;)
    Policja zaleca ostrożność z klejem. ... na miejsce nie przyjedzie karetka, bo ratownicy mają ważniejsze rzeczy do zrobienia. ... Polska to wolny kraj, każdy może się przyklejać, gdzie chce, ... Zachęcamy do większej ostrożności przy korzystaniu z kleju

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.