Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1262264266267268

Komentarz

• Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Po 15 latach pisania felietonów w Gościu Niedzielnym, Wojciech Wencel został wyrzucony z grona współpracowników. :-B
    Za coś konkretnego czy za odchylenie?
    Mailem go powiadomiono o rezygnacji z rubryki "Wencel poleca".
    https://twitter.com/wencel_wojciech
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Po 15 latach pisania felietonów w Gościu Niedzielnym, Wojciech Wencel został wyrzucony z grona współpracowników. :-B
    Za coś konkretnego czy za odchylenie?
    "Restrukturyzacja" pffff...
  • Jako że należę do kręgów zbliżonych do dobrze poinformowanych, to spekuluję że związek przyczynowo-skutkowy był następujący:
    - zmiana RedNacz
    - spadek poziomu
    - spadek sprzedaży
    - spadek przychodów
    - naturalny dla urzędnika ruch w tej sytuacji - cięcie kosztów
  • - zmiana RedNacz
    - spadek poziomu
    - spadek sprzedaży
    - spadek przychodów
    - pozbycie się najlepszych i najpopularniejszych autorów
    - spadek poziomu
    - spadek sprzedaży
    - spadek przychodów
    - i tak dalej
    - zmiana RedNacz (oby)
  • edytowano November 2021

Czytam (czytawam; prassówka) Gościa N. dopiero na od 14-u miesięcy. Nie mam porównania. Natomiast od razu spadek w dół (znaczy: spadek poziomu od razu) zauważył poseł Jerzy, który zastanawiał się czy nie przestać pronumerować, a zacząć ks. Zielińskiego (Miłujcie się).

W każdym razie, artykuły społeczne, polityczne tak jakby tygodniko-powszechnowe.

Miesiąc temu dosłownie napisano, o kryzysie granicznym, że uchodźcy koczują w strefie neutralnej, czyli w pasie ziemi niczyjej, czyli tym bardziej trzeba tam jechać i bezpośrednio pomagać, czyliże państwo, czyliże pis.
  • romeck napisal(a):
    Natomiast od razu spadek w dół (znaczy: spadek poziomu od razu) zauważył poseł Jerzy, który zastanawiał się czy nie przestać pronumerować, a zacząć ks. Zielińskiego (Miłujcie się).
    Chyba "Idziemy"?

• Tak, "Idziemy". :)
  • Apropos aktualości, zauważyłem dzisiaj na tradycyjnych niedzielnych trasach, czyli pieszko do i z kościoła (w centrum Krakowa) i samochodem do rodziców za miasto w okolicach lotniska, że był dużo większy niż zwykle ruch i ten pieszy i ten samolotowy. Na bocznych uliczkach gdzie normalnie w niedziele nikogo nie spotykałem teraz było kilka osób, a na tych główniejszych to całę grupy. A samoloty zbliżające się do lotniska były jeden za drugim (powiedzmy odstępy 5 min) gdzie normalnie jak się widzi jeden lądujący w trakcie przejazdu to jest atrakcja. Czy coś dzisiaj specjalnego się działo w Krakowie? A może jakiś sezon turystyczny otwarty w związku z lokdownami na zachodzie Europy?
    los napisal(a):
    - zmiana RedNacz
    - spadek poziomu
    - spadek sprzedaży
    - spadek przychodów
    - pozbycie się najlepszych i najpopularniejszych autorów
    - spadek poziomu
    - spadek sprzedaży
    - spadek przychodów
    - i tak dalej
    - zmiana RedNacz (oby)
    Pomiędzy "i tak dalej" a "zmiana RedNacz" będzie jeszcze
    - emerytura abp Skworca
    - objęcie urzędu przez następcę

Poza tym zgoda.
    Inż napisal(a):
    - emerytura abp Skworca
    - objęcie urzędu przez następcę
    Arcy-biskup Skworc jest w tej chwili pełniącym obowiązki ordynariusza arcy-diecezji. Czeka na decyzję Watykanu o powołaniu następcy. Dziwna prawnie sytuacja.
    9.07.2021
    Abp Skworc nadal będzie pełnił obowiązki metropolity katowickiego, ale poprosił Stolicę Apostolską o wyznaczenie arcybiskupa koadiutora co oznacza, że będzie to biskup pomocniczy z prawem następstwa na stolicy biskupiej - powiedział PAP rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski.
    list odczytywany w niedzielne na mszach:

W nawiązaniu do komunikatu Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z dnia 9 lipca br. i zawartej w nim informacji, iż poprosiłem Ojca Świętego o przydzielenie arcybiskupa koadiutora, jest moim obowiązkiem poinformować wszystkich wiernych archidiecezji i metropolii katowickiej, iż trwa proces jego wyłaniania.

Zgodnie z obowiązującym kodeksem prawa kanonicznego Stolica Apostolska może przydzielić biskupowi diecezjalnemu biskupa koadiutora, który ma również prawo następstwa (kan. 403 §3). Do jego obowiązków należy między innymi wspomaganie biskupa diecezjalnego w zarządzaniu diecezją (kan. 405 §2). Dla naszej archidiecezji będzie to niezwykle istotne w okresie przygotowań do 100-lecia powrotu Górnego Śląska do polskiej Macierzy w roku 2022, a w dalszej perspektywie, przygotowań do obchodu jubileuszu stulecia istnienia diecezji katowickiej, od roku 1992 archidiecezji i metropolii, który świętować będziemy w 2025 roku.

Na proces wyłaniania biskupa Kościoła patrzmy zawsze z wiarą. W duchu słów św. Jana Pawła II z „Tryptyku Rzymskiego” prośmy Ducha Świętego, aby „wskazał” dobrego pasterza, który w przyszłości przejmie stery Kościoła na Górnym Śląsku w trudnym czasie nieuchronnych zmian gospodarczo-społecznych.

Serdecznie proszę zatem wszystkich wiernych, duchownych i świeckich – w dniu św. Jacka, głównego patrona archidiecezji katowickiej – o osobistą i wspólnotową modlitwę w intencji pasterza, któremu Ojciec Święty Franciszek powierzy posługiwanie Kościołowi na Ziemi Górnośląskiej.

Za dar modlitwy w tej intencji i codzienne budowanie w parafiach Kościoła – wspólnoty składam szczere Bóg zapłać i błogosławię!

† Wiktor Skworc
    Arcybiskup Metropolita Katowicki

Katowice, 17 sierpnia 2021 r.
    w uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.
  • Pan kompozytor chciał zagrać na nosie organizatorom, a teraz płacze, że to jemu zagrano na nosie: https://rp.pl/muzyka-klasyczna/art19123231-polski-kompozytor-narzeka-na-cenzure.

Koncert był organizowany przez MKiDN i pod mecenatem Orlenu.
  • Bosz, jak ja ich nienawidzę!
  • Jak zawsze w takich przypadkach zadaję sobie pytanie: świnia czy idiota?
  • Świnka to przynajmniej smaczne i pożywne zwierzę, a taka pożyteczna idiota to na co komu?

• "Premier Polski Mateusz Morawiecki poinformował w wywiadzie dla agencji dpa, że podpisał dokument ustanawiający Instytut Strat Wojennych. Kwestia odszkodowań wojennych "nie jest poza dyskusją, bo Polska została bardzo źle potraktowana, nie otrzymując reparacji" - powiedział."

Cieszy mnie, że temat jest podejmowany.
  • wpolityce.pl
    Dopytywany, do kogo zwracał się w tej kwestii Episkopat, odparł, że prymas Polski Wojciech Polak wystosował list do szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego.

Usłyszeliśmy odpowiedź, że nie potrzeba takiej pomocy — przekazał bp Zadarko.
    Gdyby rząd odpowiedział: "Tak, przyjmujemy pomoc, róbcie 'namioty nadziei'.", to musiałby jednocześnie odpowiedzieć pozytywanie na "prośby" o swoje 'namioty nadziei' od przeróżnych organizacji ze strony opozycji totalnej.
    Wyobrażam sobie ich relacje, pokazujące, że Wietnam to była półpotyczka na granicy w porównaniu z wojną jaką państwopis prowadzi z uchodźcami. Dziecięce buciki w lasach obrodziłyby niczym grzyby.
  • A ja tak sobie pomyślałem, że clergyman jest stosowniejszym strojem od sutanny.
  • Ciekawie o Rosji, o wojnie, ale też Niemczech, ich jechaniu po Angolach :

Właśnie słucham - znakomita analiza sytuacji geopolitycznej w szerszym kontekście relacji FR-RFN. sytuacji wewnętrznej Wielkiej Brytanii, polityki międzynarodowej USA etc.
  • posix napisal(a):
    Jeszcze to.

https://twitter.com/majakstasko/status/1464327555893366784

Ale żenada,
    W sumie dobrze - dla nas - wyszło! Memy ze sprzątaczkami w sieci przednie. Jak to lud ciemiężony jest przez Panów & Paniusie Lewaków.
  • MarianoX napisal(a):
    Właśnie słucham - znakomita analiza sytuacji geopolitycznej w szerszym kontekście relacji FR-RFN. sytuacji wewnętrznej Wielkiej Brytanii, polityki międzynarodowej USA etc.
    Ja nie wiedziałem, że w niemieckich mediach jest nieustająca jazda po Angolach. Zakładałem, że ich wyjście z UE było mocno wspierane, o ile nie inspirowane przez Niemcy. Po prostu nie da się zrobić superpaństwa z Angolami. No ale nie wiem co myśleć o dzisiejszej sytuacji, ta medialna jazda jest potwierdzeniem tezy, czy może odwrotnie ? O co może Niemcom teraz chodzić ?
  • loslos
    edytowano November 2021
    Człowiek nie postępuje zgodnie ze swym interesem tylko zgodnie ze swą naturą. Hitlerowcy nienawidzą Angoli, więc po nich jadą. Tyle.
    JORGE napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Ja nie wiedziałem, że w niemieckich mediach jest nieustająca jazda po Angolach. Zakładałem, że ich wyjście z UE było mocno wspierane, o ile nie inspirowane przez Niemcy. Po prostu nie da się zrobić superpaństwa z Angolami. No ale nie wiem co myśleć o dzisiejszej sytuacji, ta medialna jazda jest potwierdzeniem tezy, czy może odwrotnie ? O co może Niemcom teraz chodzić ?
    O to o co Rosji - o sianie zamętu i otwieranie wielu frontów, na przyszłość. Obwinianie Angoli o Brexit w sytuacji gdy się na nim skorzystało a za Brexitem głosowała połowa Anglików coś nam przypomina?
  • romeck napisal(a):
    posix napisal(a):
    Jeszcze to.

https://twitter.com/majakstasko/status/1464327555893366784

Ale żenada,
    W sumie dobrze - dla nas - wyszło! Memy ze sprzątaczkami w sieci przednie. Jak to lud ciemiężony jest przez Panów & Paniusie Lewaków.
    na TT
    #MuremzaPaniacosprzata
  • Otoka twierdzi, że Gowin próbował popełnić samobójstwo:
  • Polityczne? Wiadomo.
    los napisal(a):
    Polityczne? Wiadomo.
    Nie, autentycznie był w szpitalu podobno na depresję ale Otoka twierdzi , że podciął sobie żyły
    od 14:00 minuty
  • Gowin miał kowid, powikłaniami są min. choroby psychiczne.
  • dyzio napisal(a):
    los napisal(a):
    Polityczne? Wiadomo.
    Nie, autentycznie był w szpitalu podobno na depresję ale Otoka twierdzi , że podciął sobie żyły
    od 14:00 minuty
    Od razu było wiadomo, co znaczą te prośby o uszanowanie. To Otoka jako pierwszy nie uszanował? Chwała mu.
  • Podobno wielki polski apologeta apokatastazy, zmarły rok temu, bardzo bał się śmierci. Spał przy włączonym świetle, umierał b. niespokojny, widać było, że bardzo nie chce tej śmierci.
  • porys napisal(a):
    Podobno wielki polski apologeta apokatastazy, zmarły rok temu, bardzo bał się śmierci. Spał przy włączonym świetle, umierał b. niespokojny, widać było, że bardzo nie chce tej śmierci.
    Nuale o czym to ma świadczyć? Mógł się bać samego umierania, a nie tego, co będzie po.
  • Koncepcja Apokatastazy ewidentnie kłóci się z ideą sprawiedliwości bożej, poza tym musi w sposób oczywisty rodzić określone skutki społeczne w postaci indeferentyzmu moralnego.
  • Exspectans napisal(a):
    Nuale o czym to ma świadczyć? Mógł się bać samego umierania, a nie tego, co będzie po.
    No mógł - trochę tak jak niektórzy wybierajacy się na wakacje boją się podróży samolotem choć bardzo cieszą się na wakacje, ale jednak verba docent exempla trahunt.
    Tak czy siak oremus za jego duszę!
  • porys napisal(a):
    Podobno wielki polski apologeta apokatastazy, zmarły rok temu, bardzo bał się śmierci. Spał przy włączonym świetle, umierał b. niespokojny, widać było, że bardzo nie chce tej śmierci.
    Jestem solipsystką i wydaje mi się, że wiele osób podziela mój pogląd.
  • dyzio napisal(a):
    Otoka twierdzi, że Gowin próbował popełnić samobójstwo:
    image
    Kolejne wynurzenia Otoki w powyższej sprawie
  • Która minuta? Nie będę słuchać godzinnych wynurzeń tego pajaca.
  • edytowano December 2021
    Czternasta
    A tak to Wyborcza, emigranci, pływanie w Bugu.
  • Smok_Eustachy napisal(a):
    Czternasta
    Nu ale dlapoczemuż miałbym w sprawie Gowę wierzyć facetowi, generalnie chrzaniącemu bez sensu?
  • Eee, nic takiego. Wszyscy wiedzą, że dziennikarz polega na tym, że pisze o rzeczach, o których nie ma pojęcia, a jeśli przypadkiem coś wie, to o tym ani pary z gęby.
  • edytowano December 2021
    allium napisal(a):
    Smok_Eustachy napisal(a):
    Czternasta
    Nu ale dlapoczemuż miałbym w sprawie Gowę wierzyć facetowi, generalnie chrzaniącemu bez sensu?
    A co tam u niego jest bez sensu?
    Jest tam zbiór wiadomości z całego tygodnia elektryzujących forumowiczów. Pawlaka chyba tutaj nie było.
  • los napisal(a):
    Eee, nic takiego. Wszyscy wiedzą, że dziennikarz polega na tym, że pisze o rzeczach, o których nie ma pojęcia, a jeśli przypadkiem coś wie, to o tym ani pary z gęby.
    to jakoś tak leciało
    dziennikarz jest zainteresowany wiadomościami jak kellner daniami
  • allium napisal(a):
    Czternasta
    Bo w tej sprawie wszyscy inni chrzanią bez sensu a on powiedział coś, co ma sens.

Przecież to gołym okiem widać, że pozostali gadają tak by ukryć prawdę, a raczej tak, by coś zainsynuować ale by nie na nich wyszło. No to Otoka zamknął to stukające okno.
  • los napisal(a):
    allium napisal(a):
    Czternasta
    Bo w tej sprawie wszyscy inni chrzanią bez sensu a on powiedział coś, co ma sens.

Przecież to gołym okiem widać, że pozostali gadają tak by ukryć prawdę, a raczej tak, by coś zainsynuować ale by nie na nich wyszło. No to Otoka zamknął to stukające okno.
    Poza tym Otoka po prostu może to powiedzieć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.