Skip to content

Przyjdzie GLOBCIO i nas zje

145791021

Komentarz

  • W ramach szerzenia kagańca oświetleniowego proponuję spojrzenie na GLOBCIO z perspektywy bez kozery 10 tys. lat.

    image
  • "Nie będzie niczego!" ;-)
  • christoph napisal(a):
    los napisal(a):
    Plan Morgenthaua zakładał pozbawienie Niemiec przemysłu i przekształcenie ich w kraj rolniczy. To miłe, że ktoś jeszcze przypomina tę szlachetną i niesłusznie zaniechaną ideę.
    Niemcy zawsze na przedzie
    w samozaoraniu również
    z innej perspektywy opisął do socjał-demokrata i bankster Thilo (Teodoryk) Sarazzin (Saracen)
    w książce Samolikwidacja Niemiec (1,5 mln sprzedanych egzemplarzy)
    partia go wywaliła, a prezydent chciał go wywalić z rady banku centralnego
    To on z NBP nie wyleciał w końcu?

    Strasznie narzekał, że z SPD to właściwie sam już chciał wystąpić, jak mu stawiali zarzuty, że jest złym rasistą, a nie odnosili się wogle do merytorycznej zawartości jego książek. Nikt, powiada, nie wykazał mu jakiegokolwiek błędu rzeczowego, tylko rasis.

    Nayprzednieysze wszelako, że do SPD przystąpił, zainspirowany twórczością Hayka i Misesa.
  • wwyprosili go , ale emeryturę dali jak za cały okres pracy
  • Żeby więcej nie gadał?
  • nie tylko upadki w błocie ,ale i aresztowania
    image

    Niemiecka policja poinformowała we wtorek, że aresztowała szwedzką działaczkę klimatyczną Gretę Thunberg. Przebywała ona na terenie wioski Luetzerath, gdzie w sobotę doszło do starć aktywistów z policją.

    Według policji Thunberg została zatrzymana wraz z grupą aktywistów we wtorek podczas kolejnego protestu przeciwko wyburzeniu wioski Luetzerath, gdzie gigant energetyczny RWE chce wznowić wydobycie węgla.
  • Nie dość że święta, to jeszcze męczennica.
  • Brzost napisal(a):
    Nie dość że święta, to jeszcze męczennica.
    Ta nieznośna lekkość cierpienia na pluszowym krzyżu. Szacun

  • edytowano January 2023
    https://kobieta.wp.pl/nosi-ubrania-ze-smietnika-trudno-uwierzyc-co-znajduje-wsrod-smieci-6856909859732032a

    Ruch zerowaste się rozkręca, jeden z wiodących portali zachęca do grzebania w śmieciach, lumpeksy są wszak zbyt ekskluzywne. Na samą myśl załozenia butów znalezionych na śmieniku rzygać mi się chce, napisanie że jest mi niedobrze jest zbyt łagodne.
    Pani ubiera się w smietniku i wygląda jak ze śmietnika niezależnie od przybranej pozy i sposobu robiena zdjecia.

    Niemnie jednak jadowicie zauważam, że pycha ma sie dobrze o czym świadczy satyfakcja ze znalezienia kozaków Pr@d@

    edit: nie wiem czy do psychiatryka nie psauje bardziej
  • Mamy w tej chwili Warszawie plagę pluskiew. W tej sytuacji zabieranie czegokolwiek ze śmietnika, zwłaszcza ubrań, obrazów czy mebli, to roznoszenie tej zarazy.

    Sąsiedzi na pewno są wdzięczni tej pani.

    Wypisywanie o ozonowaniu (pluskwy to przeżywają na spoko) czy bliżej nieokreślonej "dezynfekcji" to po prostu śmiech na sali. Żeby dokonać jakichkolwiek zabiegów na takiej rzeczy pani ją zapewne przynosi do domu - czy też do miejsca, gdzie składuje te znaleziska - a to znaczy, że już po ptokach. @-)

    Klientka walcząca z pluskwami już wiele miesięcy mówiła mi, że kiedyś była bardzo zdziwiona widząc, jak piękne, na oko niemal nowe meble czy materace jej sąsiedzi wynoszą do śmietnika. Potem przestała się dziwić...
  • Ozonowanie zabija pluskwy ale trzeba wytworzyć odpowiednio wysokie stężenie, maszyna za 200 złotych z Allegro tego nie zrobi. Kupiłem dość duży ozonator do auta i mieszkania (do pokojów oczywiście, nie całe na raz) i jak się raz zaciągnąłem roboczym stężeniem to przez pół dnia czułem jak mi się płuca obkurczyły, nie polecam.
  • Aj, brzmi nieprzyjemnie... :(
  • Miałem pluskwy kiedyś i to jest kilka miesięcy walki. Masakra.
  • Najbogatszy jeden procent zarobił prawie dwie trzecie bogactwa, które powstało od 2020 roku, czyli prawie dwa razy więcej pieniędzy niż reszta światowej populacji - wynika z nowego raportu Oxfam. Dodatkowo każdy miliarder na świecie emituje milion razy więcej dwutlenku węgla niż przeciętna osoba.(..)
    W 2020 roku Oxfam i Sztokholmski Instytut Środowiska (SEI) wykazały, że najbogatszy jeden procent populacji świata generuje więcej emisji CO2 niż najuboższa połowa ludzkości, a udział superbogaczy w globalnych emisjach gwałtownie rośnie.

    Dwa lata później kolejny raport Oxfam wykazał, że inwestycje zaledwie 125 miliarderów emitują 393 miliony ton ekwiwalentu CO2 każdego roku, czyli tyle co Francja. Każdy ze 125 miliarderów emituje rocznie średnio milion razy więcej niż najbiedniejsze 90 proc. ludzkości.
    Źródło tego omówienia.
    Jak ja koham takie opracowania :D
    Szkoda tylko, że są tak mocno przemilczane.
  • To chyba logiczne, że miliarder emituje milion razy więcej niż tysiącer.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    To chyba logiczne, że miliarder emituje milion razy więcej niż tysiącer.
    No więc, może by tak te 125 osób się poświęciło dla planety ratowania?

  • loslos
    edytowano March 2023
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    To chyba logiczne, że miliarder emituje milion razy więcej niż tysiącer.
    Czyli miliarder jednak ma inną przemianę materii. Dużo więcej nie je ale jak zaemituje...

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    To chyba logiczne, że miliarder emituje milion razy więcej niż tysiącer.
    No więc, może by tak te 125 osób się poświęciło dla planety ratowania?

    Jest to poświęcenie, które jestem gotów ponieść.
  • koalicja państwo producentów aut, powinna się Hollandia dołączyć, tam teraz siedziba Stellantisa

    Z informacji "DGP" wynika, że rząd Niemiec tworzy koalicję państw, które miałyby powstrzymać przyjęcie zakazu. Zablokować go mogą państwa reprezentujące ponad 35 proc. ludności UE plus jedno państwo.

    Berlin chce możliwości rejestrowania samochodów z silnikami spalinowymi napędzanymi e-paliwami także po 2035 r. Ze źródeł "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że Niemcom udało się w tej sprawie uzyskać już poparcie Włoch. Premier Georgia Meloni jesienią poparła przyjęcie zakazu sprzedaży samochodów spalinowych, ale obecnie jest gotowa zagłosować przeciwko niemu.

    Do koalicji jest skłonna przystąpić także Francja. Te trzy unijne kraje to 47 proc. ludności UE. Brakuje już tylko jednego państwa, by zakaz zablokować. Ale sprzeciw mogą poprzeć także Bułgaria oraz Polska - czytamy w dzienniku.

    Zakaz sprzedaży nowych samochodów spalinowych do 2035 r. jest jedną ze składowych pakietu "Fit for 55", który powstaje w ramach tzw. Europejskiego Zielonego Ładu.
  • Polska będzie największym beneficjentem środków unijnych. W latach 2021-2027 dostanie z UE 26,6 mld euro na transformację energetyczną. To aż 24 proc. środków z budżetu Unii Europejskiej nakierowanych na ten cel.

    Jak piszą w najnowszym raporcie analitycy PIE, UE przeznaczy łącznie 110 mld euro dla wszystkich krajów członkowskich na przedsięwzięcia dotyczące zrównoważonego rozwoju, energetyki, środowiska i adaptacji do zmian klimatycznych. Polska zostanie największym beneficjentem wśród państw członkowskich.

    Pieniądze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), Funduszu Spójności (FS) i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (FST) dla Polski będą blisko o 17 mld euro większe od kolejnych największych beneficjentów. Włochy otrzymają 9,8 mld euro a Hiszpania 9,7 mld euro.

    "Pozostałe kraje Grupy Wyszehradzkiej i Rumunia otrzymają łącznie tyle, ile Polska. Do naszego kraju trafią 5-krotnie wyższe środki niż do Niemiec i 7-krotnie większe niż do Francji" - czytamy w publikacji PIE.

    Jak zauważają analitycy PIE, inwestycje w transformację miksu energetycznego mogą sięgnąć 100-120 mld euro do 2030 r. Zmniejszenie udziału węgla z obecnych ok. 75 proc. do 31 proc. byłoby możliwe dzięki inwestycjom o wartości 27 mld euro do 2030 r.
  • Przyda się na atomowe elektrownie.
  • Nie uwierzę póki nie zobaczę.
  • Jak informuje "The Telegraph", na wojennym froncie doszło do nagłej zmiany pogody, która pojawiła się znacznie wcześniej niż zwykle. Mróz odpuścił, temperatura mocno wzrosła, wystąpiły intensywne opady deszczu połączone z roztopami. Zjawisko to znane jest jako rasputica. Odnosi się do okresu wczesną wiosną albo jesienią, w którym drogi w Rosji czy Ukrainie stają się bardzo trudne do przejechania w związku z występującą wilgotną i ciepłą aurą tworzącą błoto.
  • Żółte Wody się przypominają.
  • w dziwnym miejscu ale ciekawe
    https://mrvintage.pl/2022/02/czy-w-najblizszych-latach-zaleje-nas-poliester.html

    Co istotne, za wzrost tej konsumpcji odpowiedzialne są głównie kraje zamożne. Kiedyś znalazłem ciekawe dane z rynku amerykańskiego i brytyjskiego, które wskazywały ile ubrań kupował statystyczny mieszkaniec USA i Wielkiej Brytanii w roku 1990, a ile w czasie przeprowadzania badania (2017 r.). Okazało się, że na Wyspach Brytyjskich było to 20 ubrań rocznie w roku 1990, a w roku 2017 było to już około 50 ubrań rocznie. W Stanach Zjednoczonych analogicznie 40 sztuk i 60 sztuk.

    coraz mniej wełny
    image
  • Poliester jest po prostu tańszy a ludzie chcą tanich rzeczy. To raz a dwa, że wełna to zasadniczo wełna a poliester jest coraz lepszy, ma coraz to lepsze właściwości, jest coraz bardziej przyjazny dla ciała itd. No i poliester nie jest tak uzależniony od zbiorów.
  • Dodatkowo pewnie Chińczycy / Hindusi ubierają się w poliester, a tam popyt zapewne wzrósł ostatnio (tj. we wzmiankowanych 40 latach) najbardziej.
  • Pisząc o zbiorach to miałem na myśli oczywiście bawełnę, gdyż produkcja wełny nie jest zapewne tak uzależniona od sezonu, ale z drugiej strony do czego się teraz używa wełny... Do garniturów (tych nie najtańszych)? Swetrów już prawie nikt nie nosi, każdy wybiera wygodniejsze polary z poliestru, ew. jakieś bluzy z bawełny.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.