Skip to content

Coronawirus

178101213256

Komentarz

  • Fajnie, że próbujecie rozbroić temat, ale niestety będę co nieco umęczliwa, bo to jednak qrde ważny temat i nie o żadną kretyńską dyfamację chodzi.

    "Szacuje się, że co ósmy Polak nie myje rąk przed jedzeniem, a co piąty nie robi tego po powrocie do domu. Najbardziej przerażający jest jednak fakt, że co drugi mężczyzna i co czwarta kobieta w Polsce nie myją rąk po wyjściu z toalety! W takiej sytuacji podanie dłoni drugiej osobie może mieć opłakane skutki! Tak samo jak trzymanie rączki koszyka w sklepie spożywczym, klamki lub poręczy w autobusie! - ostrzegają lekarze PPOZ."

    https://www.medexpress.pl/co-osmy-polak-nie-myje-rak-przed-jedzeniem-a-po-wyjsciu-z-toalety/73622
  • Żel dezynfekcyjny do rąk rozwiązuje ten problem.
    Teraz pewnie wyszły z placówek handlowych na fali paniki ale jak chcesz mogę podesłać.
  • Dobra, przyjmuję do wykonania!
  • loslos
    edytowano March 2020
    Uwielbiam forumowe dygresje

    Nuale dzięki higienie Polska stała się imperium.
  • Maria napisal(a):
    Fajnie, że próbujecie rozbroić temat, ale niestety będę co nieco umęczliwa, bo to jednak qrde ważny temat i nie o żadną kretyńską dyfamację chodzi.

    "Szacuje się, że co ósmy Polak nie myje rąk przed jedzeniem, a co piąty nie robi tego po powrocie do domu. Najbardziej przerażający jest jednak fakt, że co drugi mężczyzna i co czwarta kobieta w Polsce nie myją rąk po wyjściu z toalety! W takiej sytuacji podanie dłoni drugiej osobie może mieć opłakane skutki! Tak samo jak trzymanie rączki koszyka w sklepie spożywczym, klamki lub poręczy w autobusie! - ostrzegają lekarze PPOZ."

    https://www.medexpress.pl/co-osmy-polak-nie-myje-rak-przed-jedzeniem-a-po-wyjsciu-z-toalety/73622
    Nuale mie chodzi, czy inni lepsi?
    Bywalam w grupach z Hiszpankami - Boże zmiluj
    Włoszkami- litości
    i Austriaczkami - bywało róznie.
    Panie dwóch pierwszych nacji, bez skrepowania zakladały poza tualetą wszelkie udogodnienia higieniczne znajdywające sie w majtkach kobiecych, pozostawiały par excellence obsrane toalety, .
    W natryskach pozostawialy chlew rzeczone udogodnienia kobiece, wyczesane kłebki kłaków, zuzyte pojemniki po kosmetykach
    Maż, który kwaterował z mężczyznami owych nacji twierdzil, że przez cztery dni pobytu, niektorzy wcale sie myli.
    Także tylko o to...
  • edytowano March 2020
    Powszechne w Chinach już od lat kilku maseczki dla pracowników kuchni i hoteli
    Az dziw, że zaraza się u nich roznosi
    Myślałem, że to Google na opak, a to przemyślane rozwiązanie image
  • Maria napisal(a):
    Fajnie, że próbujecie rozbroić temat, ale niestety będę co nieco umęczliwa, bo to jednak qrde ważny temat i nie o żadną kretyńską dyfamację chodzi.

    "Szacuje się, że co ósmy Polak nie myje rąk przed jedzeniem, a co piąty nie robi tego po powrocie do domu. Najbardziej przerażający jest jednak fakt, że co drugi mężczyzna i co czwarta kobieta w Polsce nie myją rąk po wyjściu z toalety! W takiej sytuacji podanie dłoni drugiej osobie może mieć opłakane skutki! Tak samo jak trzymanie rączki koszyka w sklepie spożywczym, klamki lub poręczy w autobusie! - ostrzegają lekarze PPOZ."

    https://www.medexpress.pl/co-osmy-polak-nie-myje-rak-przed-jedzeniem-a-po-wyjsciu-z-toalety/73622
    Ręce przed jedzeniem? Przecież je się sztućcami a nie ręcami :P

    A po wyjściu z toalety to ja też nie myję, niby gdzie, na korytarzu?
  • @Michał5 - pisałam o Polakach, wzbudzając w niektórych gigantyczne oburzanko.
    Niech tam. Przeżyję.
    Dokładnych statystyk nie zamierzam szukać, chociaż takowe istnieją.
    Inne nacje mnie nie obchodzą. Nigdzie poza nasz piękny kraj się nie wybieram.

    Z tego tematu definitywnie wychodzę.
  • przy pneumokokach był zakaz picia z tej samej butelki i gryzienia tej samej kanapki w szkołach
  • Hmmm...moja mama jedzie do sanatorim za pare dni, i kurcze, boje sie.
  • Też mam obawy. Najmniej o siebie. Bardziej o członków rodziny o słabszym zdrowiu i wnuki w tym spodziewanego w czerwcu. I niestety ja mogą być źródłem niebezpieczeństwa bo muszę sporo podróżować i spotykać się z ludźmi.
  • Stanisław Witkiewicz napisał:

    Mówię tu o tak zwanej
    inteligencji,
    pół-inteligencji i
    warstwach poniżej leżących.
    :)))(((
  • 1. Poziom higieny u Chińczyków jest mocno przechwalony, tak gdzieś okolice arabskiego interioru (nie piszę o elitach i zeuropeizowanych metropoliach).
    2. 'Dzieci umyjcie rączki' czyli profetyczność kultury masowej w Polsce na przykładzie Klanu.
    3. Czarny Łabędź nadpłynął - branża turystyczna, przewozy pasażerskie, pośrednio gastronomia, to już dużo, pytanie jakie są plany uelastycznienia polityki fiskalnej na takie okoliczności.
    4. Francuzi i ich episkopat to więksi debile niż Włosi:
    Wielu katolików na świecie zszokowanych jest informacją, że sanktuarium maryjne w Lourdes zamknęło lecznicze sadzawki, do których co roku przybywają dziesiątki tysięcy chorych z całego świata. Powód: zagrożenie koronawirusem.
    Napisał Grzegorz Górny wpolityce, więc tak mało fejkowo.
  • loslos
    edytowano March 2020
    Suchejcie, a może mi kto powie, o co z tym świrusem w koronie biega, bo zarobiony jestem, nie uważałem, i nie kumam czaczy.

    Z tego, co się z grubsza orientuję, to jest choroba, na którą jedni chorują a i inni nie, a jak to zachoruje, to jedni umierają a inni nie. Szansa zachorowania jest mikroskopijna a jak kto zapadnie, to szansa zejścia śmiertelnego nadal jest niewielka.

    W Chinach czyli epicentrum niemocy zapadło chyba 80 tysięcy ludzi na 1 400 milionów czyli 0,006% (o ile mój Excel nie kłamie). Lekarstwa na to nie ma ale zdaje się nie ma lekarstwa na żadną wirusową chorobę.

    Skąd ta histeria?
  • Mnie się widzi, że taki los już coś o tym pisał ;)
    Nie wiem tylko, czy przez przypadek nie wyjdą na tym jak Morgan na utopieniu pewnego braterskiego banku?
    I w uzupełnieniu do poprzedniego wpisu:
    - Czy Lot z Kondorem nie wyszedł jak Himilsbach z angielskim?
  • edytowano March 2020
    Oddzielmy biznes finansowy i polityczny robiony na wirusie od rzeczywistości.

    Nie jestem pewien na 100%, ale podobno COVID-19 jest sporo razy groźniejszy od grypy. Jeśli śmiertelność grypowa jest poniżej 1% - nowy wirus to ponad 4%, a to już duży problem. Plus nie zbadane do końca spektrum powikłań. Plus ryzyko mutacji rosnące wykładniczo jeśli nie zdusi się zarazy. Wirus może zmutować na naszą korzyść, jak było ostatnio z ebolą w Kongu, ale może się uzjadliwić. No i jeszcze jest ryzyko, że z pandemii przerodzi się w endemię jak grypa i zacznie nas nękać kilka razy w roku tak samo jak grypa.

    Jeśli Chińczycy robią w portki a Japończycy zamykają szkoły - to znaczy że jest poważnie.
  • loslos
    edytowano March 2020
    peterman napisal(a):
    Nie jestem pewien na 100%, ale podobno COVID-19 jest sporo razy groźniejszy od grypy. Jeśli śmiertelność grypowa jest poniżej 1% - nowy wirus to ponad 4%, a to już duży problem. Plus nie zbadane do końca spektrum powikłań. Plus ryzyko mutacji rosnące wykładniczo jeśli nie zdusi się zarazy.
    Ale ja wiem, że choroby na ogół są niezdrowe! A choroby wirusowe leczy się wyłącznie objawowo. Ale dlaczego histeryzować na temat tej a nie jakiejś innej?
  • A tego to już nie wiem. Bo łatwo ludzisków przestraszyć w dzisiejszych czasach?
  • edytowano March 2020
    http://www.24opole.pl/16918,Woda_swiecona_Z_elektronicznego_dozownika,wiadomosc.html
    image
    Zdjęcie z 27 lutego 2015.
    Ksiądz dobrodziej (prof. belwederski) 5 lat temu przy SARSie, który do Polski nie doszedł, zamówił zmodyfikowany podajnik do mydła, który zobaczył w łazience przy autostradzie.
    Mam nadziej, że go zastrzegł w urzędzie patentowym. Miałby co nieco do emerytury
  • Bo można.
    Jedyne co wydaje się racjonalne to obawa w grupach zagrożonych ze względu na brak szczepionki. COVID zaraża też sprawniej ze względu na mniej sztuk wirusa potrzebnych do infekcji.
  • los napisal(a):
    Suchejcie, a może mi kto powie, o co z tym świrusem w koronie biega, bo zarobiony jestem, nie uważałem, i nie kumam czaczy.


    Już tłumaczę panu profesoru.

    Amerykanie zajebali właśnie Chińczyków i zrobili pierwszy, acz odważny, krok w kierunku resetu stosunków gospodarczych na świecie. Jako narzędzia użyli nowej choroby. Tak, najprawdopodobniej sztucznej. I wiele wskazuje na to, że wyprodukowanej "Made in China".

  • To jest wytłumaczenie racjonalne i spójne, różne od tej całej fantastyki z telewizora i internatów.
  • i jak na broń, która sie usamodzielniła z laboratorium, nadzwyczaj nieskuteczna, ale mobilna
  • edytowano March 2020
    Właśnie też miałam napisać o Iranie. Najwięcej zachorowań jest w Chinach i w Iranie. Może być przypadek, może być celownik.
  • edytowano March 2020
    .
  • edytowano March 2020
    qiz napisal(a):
    los napisal(a):
    Suchejcie, a może mi kto powie, o co z tym świrusem w koronie biega, bo zarobiony jestem, nie uważałem, i nie kumam czaczy.


    Już tłumaczę panu profesoru.

    Amerykanie zajebali właśnie Chińczyków i zrobili pierwszy, acz odważny, krok w kierunku resetu stosunków gospodarczych na świecie. Jako narzędzia użyli nowej choroby. Tak, najprawdopodobniej sztucznej. I wiele wskazuje na to, że wyprodukowanej "Made in China".

    Nie będę płakał po Kitajczykach, zawsze mnie zastanawiała bardzo widoczna fascynacja różnych ultraprawdziwych prawicowców i wolnorynkowców współczesnymi Chinami, które koło wolności i Wolnego Rynku nawet nie stały.
  • Na razie martwią mnie trochę Włochy: wczoraj 41 zmarłych. Przez dwa poprzednie dni po dwadzieścia kilka.
    Na twitterach podają że wirus zmutował i m.in. Wlochy i Iran oberwały bardziej zjadliwą wersją.
  • Branża turystyczna pada.
    Nasza również.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.