Skip to content

Coronawirus

1457910256

Komentarz

  • Znajomy kierownik dyskontu twierdzi ,że widać spory wzrost obrotów. Dziś nie mogłem w moim niewielkim mieście zaparkować przed Stonką ( żona coś konkretnie że Stonki chciała) i pojechałem gdzie indziej.
  • Uważam osobiście, że zawsze warto mieć podstawowe produkty, które pozwolą na pozostanie w domu i wykurowanie się, kiedy dotknie nas też zwykłe przeziębienie czy grypa.

    Michał Dworczyk

    Mam osiem osob do wykarmienia. Troje straszych zupełnie bezbronnych ludzi. Schorowanych i ledwo chodzących.
    I Chłoca z ZD.
    Robię zakupy raz na tydziń, bo mi szkoda czasu na codzienne marsze po sklepach.
    Gotuję dla wszystkich, czasem dla dziadków spoza domu, na dwa dni.
    Spróbujcie zrobić takie zakupy, bez zelaznego zapasu...
    Oczywiscie ze kupiłam trochę wiecej- parę paczek makaronu, kaszy, gorzkich czekolad, daktyli i takich tam.
    Nie zauważyłam ugianających sie wózków, raczej trochę większe zakpy stroskanych ludzi, którzy obawiają sie o swoich bliskich.
    Można sobie wyobrazić, ze sklepo osiedlowy, najbliżej położony, do którego zwykle chodzą, z powodu grypy pracowników, zamkną na parę dni. Można sobie wyobrazić chorobę domowników, ...
    Pomoć starszej sasiadce...
  • U mnie opróżnili oddział.
    Tylko ciężkie przypadki zostały.
    Jesteśmy w odwodzie dla szpitala w Tychach który jest całkiem do zera wyludniony z pacjentów.
    Pić na wodę fotomontaż.
    MZ poddało się panice medialnej i magonce opozycji. Zapewne mają na względzie wybory prezydenckie.

    W lodówce mam pustki. Standardowe 2 masła, 1 mleko, trochę boczku i wędliny. 3 pomidory. Jakieś 2 jogurty. W sklepie lekką panika.
  • Uzupełniłem zapas piwa, ale chyba na długo nie starczy...
  • kulawy_greg napisal(a):
    Uzupełniłem zapas piwa, ale chyba na długo nie starczy...
    U mnie żelazny zapas piwa ( portery bałtyckie ,RiS ,barleywine i belgi mocne ) spadł lekko poniżej 100 butelek . W poście nie zmaleje ,jestem więc spokojny.
  • W Krakowie zarówno na Bronowicach jak i Centrum bez specjalnych objawów wykupienia...
  • edytowano March 2020
    W Biedrze na Powstańców Wlkp w Krakowie nie bylo napoju kokosoweg,o suszonych śliwek i otrębów owsianych....
    A kto gotuje czy to jak Michał5 dla 8 osób czy jak ja dla jednej zapas musi się mieć. Wszak nikt co drugi dzień ziemniaków 3 i szklanki mleka kupował nie będzie.
    Ale jak się z życia wyautowalo gotowanie bo stanie przy garach upokarza, zwłaszcza kobiety, to się panikuje.
  • Piwo napój postny, Było na fR
  • Spoko. Jeszcze kilka tygodni i lebioda się pojawi oraz sok z brzozy.
  • Sok z brzozy już niedługo
    Leszczyn kwitnie
  • edytowano March 2020
    Korzenie pałki też czekają w chłodnej wodzie bez lodu. Może da się zebrać trochę żołędzi jeśli dziki nie zżarły.
  • Czytałem, że warstwa świerku pod korą jest smaczna i pożywna.
  • Ryżu nigdzie w okolicy ni ma. Gołąbków nie będzie. Bieda :(
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Czytałem, że warstwa świerku pod korą jest smaczna i pożywna.
    zaraz będą korzonki i ziela...
  • Tak ustawa, to mokry sen platformiarzy, pod pretekstem, z wolnej ręki i to natychmiast!
  • edytowano March 2020
    Można by łatwiej stan wyjątkowy.
    We Włoszech lecą na zwykłych już uchwalonych przepisach. Chyba
  • Kukiz o obradach Sejmu
    - Miała być pogadanka z udziałem prezydenta jak myć ręce. Zamieniło się to w proces legislacyjny - ocenił wczorajsze obrady Sejmu.
  • Nie zapomnijcie o zapasach Internetów.

    Wiaderko na głowę to absolutne minimum.
  • Zimnej wody oczywiście.
  • Pół żartem pół serio ale na pewno fachowo, o koronawirusie profesor wirusolog.
    od 19:30
    https://www.tvp.info/46611758/03032020-0712
  • Zadanie z treścią.
    Jeśli wiemy ,że wirusa dezaktywuje 70% alkohol i
    wirus atakuje płuca,to ile powinien wypić zakażony ,by poziom alkoholu w wydychanym powietrzu zdezynfekował płuca?
  • Można zinhalować 50g.
    Za efekt nie ręczę
    ;))

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • inhalacja , ale nie spirytusem, chyba mógłby conieco sparzyć
  • głosowanie
    tylko konfederaci 'przeciw'
    image
  • romeck napisal(a):
    głosowanie
    tylko konfederaci 'przeciw'
    I jakiś jeden zbłąkany platformers.

  • AnnaE napisal(a):
    Można zinhalować 50g.
    Za efekt nie ręczę
    ;))
    Jednak uzupełnię, bo niecnie zażartowałam.
    Do walki z wirusem najlepszy jest alkohol 70-procentowy – zapewnia wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Jak wyjaśnia, służy on do „inaktywacji wirusa na powierzchniach”, czyli np. przetarcia stołu. Zdaniem eksperta „70 procent jest najskuteczniejsze, bo rozkłada to, co powinien, a nie tworzy ochrony przez ścinanie białka”, z kolei „96 procent jest za mocny, a 45 procent – za słaby”. Profesor Gut dodał jednak, że spirytus nie spełni swojej roli „wlany do żołądka”. – Nie tędy droga, ktoś musiałby wlać do płuc. Czy w płucach będzie skuteczny? W stu procentach, bo martwi nie chorują – podsumował gość programu „#Jedziemy”.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Zresztą na powierzchni wirus i tak jest martwy - dodał na końcu p. prof.
    Wywiad z profesorem - znakomity.
    trep napisal(a):
    Pół żartem pół serio ale na pewno fachowo, o koronawirusie profesor wirusolog.
    od 19:30
    https://www.tvp.info/46611758/03032020-0712
    Dzięki Trep.
  • christoph napisal(a):
    inhalacja , ale nie spirytusem, chyba mógłby conieco sparzyć
    Nic się znacie jak widać. Wystarczy namoczyć maseczkę (tą najzwyklejszą, lepsza z wymiennym wkładem bo wówczas mniej alkoholu tracimy), wycisnąć (szkoda każdej kropli), zakładamy na ćwarz i wdychamy.
    ;)
  • To jest równie skuteczne jak siedzenie na garnku z wódką
    Stary sposób ruskich TIRowców
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.