Skip to content

Coronawirus

13567256

Komentarz

  • Miszczowie.
  • edytowano February 2020
    Główny Inspektorat Sanitarny wydał najnowsze ostrzeżenie przed koronawirusem. Nie zaleca w nim podróżowania do 9 krajów:

    Chiny Korea Południowa, Włochy (w szczególności regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iran Japonia, Tajlandia, Wietnam, Singapur, Tajwan
    ===================

    Liczni miłośnicy unikalnej tajskiej przyrody i architektury bedą niepocieszeni....
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Modern solutions require modern problems!
    Kocham Pana, Panie Sułku!
  • We Włoszech odwołano konferencję naukową na temat coronawirusa ze względu na rozprzestrzenianie się coronawirusa.
  • leobulero napisal(a):
    We Włoszech odwołano konferencję naukową na temat coronawirusa ze względu na rozprzestrzenianie się coronawirusa.
    No, nie mogę w ciągu pół godziny zażartować tym samem grepsem, bądź pan człowiekiem!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    leobulero napisal(a):
    We Włoszech odwołano konferencję naukową na temat coronawirusa ze względu na rozprzestrzenianie się coronawirusa.
    No, nie mogę w ciągu pół godziny zażartować tym samem grepsem, bądź pan człowiekiem!
    to świat kręci się w qłko :)
    https://www.informatorevigevanese.it/attualita/2020/02/24/news/c-e-il-coronavirus-cancellato-il-convegno-sul-coronavirus-545517/#.XlO2zy7s6R4.facebook
  • MarianoX napisal(a):
    Główny Inspektorat Sanitarny wydał najnowsze ostrzeżenie przed koronawirusem. Nie zaleca w nim podróżowania do 9 krajów:

    Chiny Korea Południowa, Włochy (w szczególności regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iran Japonia, Tajlandia, Wietnam, Singapur, Tajwan
    ===================

    Liczni miłośnicy unikalnej tajskiej przyrody i architektury bedą niepocieszeni....
    W szkole syna w czerwcu ma być wycieczka do Włoch (ksiądz i histeryk organizują). Mój syn i tak miał nie jechać ale na klasowym WhatsAppie czytam że rodzice juz powoli rezygnują z wyjazdu swoich pociech.
  • Jeszcze raz siem pytam: O CO BIEGA???? śmiertelność mniejsza niż grypy i to takiej zwykłej, a nie jakieś 'hiszpanki' zarażeń tyle, co kot napłakał, więc o co to larum?!?
  • Mam kolegę , który prowadzi interesy z firmą z Mediolanu.
    W mieście szkoły i przedszkola zamkniete rzeczywiście.
    Koncerty odwołane.
    Jeśli zamką zakład produkcyjny, na dłużej niż miesiąc, kolega bankrutuje....
  • Michał5 napisal(a):
    Jeśli zamką zakład produkcyjny, na dłużej niż miesiąc, kolega bankrutuje....
    To los sugerował, tz wywołanie paniki aby uwalić troszkę konkurencji...

  • Nuale skoro sam GIS nie zaleca wyjazdów do Włoch? To co się dziwić rodzicom?
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Jeszcze raz siem pytam: O CO BIEGA???? śmiertelność mniejsza niż grypy i to takiej zwykłej, a nie jakieś 'hiszpanki' zarażeń tyle, co kot napłakał, więc o co to larum?!?
    No chyba nie mniejsza niż grypy. Choruje już blisko 300 tysięcy, a zmarło prawie 3 tysiące czyli około 1 % chorych. Większość tych chorych to jednak nowi chorzy więc nie wiadomo ilu przeżyje. Wyzdrowiało na razie około 25 tysięcy. Tak więc realna śmiertelność jest znacznie wyższa niż 1 %. Aby wiedzieć jaka konkretnie należy mieć dokładniejsze statystyki nowych i starych chorych. Nie wiadomo też ilu chorych było i jest nierozpoznanych, w tym ilu zmarło. To umyka służbom nawet przy braku złej woli w ujawnianiu, a taka w Chinach była i chyba nadal jest. Nawet jeśli śmiertelność będzie "tylko" 2-3 % to jest to znacznie więcej niż z powodu grypy i jest to poważny problem. Nie zdziesiątkuje to ludzkości, jeśli nie będzie szybko mutować i da się wyizolować i opanować, ale poważne straty ludzkie i gospodarcze przyniesie. To że wielu chce z tego skorzystać i już korzysta to inna sprawa.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Jeszcze raz siem pytam: O CO BIEGA???? śmiertelność mniejsza niż grypy i to takiej zwykłej, a nie jakieś 'hiszpanki' zarażeń tyle, co kot napłakał, więc o co to larum?!?
    (ja myślę, że o to)
    romeck napisal(a):
    ... - grypa jest znana, "opanowana", w sensie, że pod kontrolą,
    a ten nowy wirus - nie.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Jeszcze raz siem pytam: O CO BIEGA???? śmiertelność mniejsza niż grypy i to takiej zwykłej, a nie jakieś 'hiszpanki' zarażeń tyle, co kot napłakał, więc o co to larum?!?
    Nie znam się więc się wypowiem: ponoć chodzi o to, że wprawdzie śmiertelność jest mniejsza, ale tempo rozprzestrzenia większe, więc w sumie ofiar może być więcej.

    Mimo to uważam, że najlepsze, co można zrobić, to nie siać paniki, bo ofiar paniki może być więcej niż ofiar wirusa.
  • W ciągu swego półtoradobowego lotu widziałem sporo osób w profilaktycznych maseczkach.
  • Heh, Panie, ja ci ostatnio w Biedronce, młodzieńca lat naście na oko, w maseczce widziałem...
  • edytowano February 2020
    Na razie więc ten wirus paraliżuje Chiny. Nie zdziwiłbym się gdyby w tym roku mieli zerowy wzrost, albo nawet spadek. Oczywiście statystyki zafałszują więc te 3-4 % jakoś wykręcą. To może zapoczątkować, właściwie już zapoczątkowało, przenoszenie zamówień, a więc i produkcji do innych krajów. Najpierw do tych które sami Chińczycy już zaczęli eksploatować i przenosić tam co prostszą i bardziej pracochłonną produkcję. Mogą też skorzystać kraje które pochopnie polikwidowały całe branże i przeniosły je do Chin. Mogą jeśli zechcą. Tak więc jest to w interesie wielu, a szczególnie antyglobalistów i antykitaistów. Teorie spiskowe same się nasuwają.
  • Pomysł z exC
    Fabryka komponentów leków dla UE w Polszcze.
    I to nie Massa tabuletae
  • Jeśli paralusz w Czajnie nie ustąpi, to i massa tabulletae w stos. prop. się przyda!
  • Sugeruję dużą ostrożność i dystans to zjawiska koronowirusa. To są raczej niegroźne ćwiczenia z elementem pewnego ryzyka, ale bardzo małego. Albo taki sabotażyk, faktycznie z podtekstem biznesowym. W każdym razie, nie panikować, sprawę olać.
  • Foxmulder skłania się ku wewnętrznym rozgrywkom w kompartii.

    https://foxmulder2.blogspot.com/2020/02/kto-jest-chinskim-beria.html?m=1
  • edytowano February 2020
    peterman napisal(a):
    Foxmulder skłania się ku wewnętrznym rozgrywkom w kompartii.

    https://foxmulder2.blogspot.com/2020/02/kto-jest-chinskim-beria.html?m=1
    Zanim przeczytam - ja bym stawiał na uczestnictwo Białego Człowieka w tym wszystkim. Nawet jeżeli są jakieś zwalczające się frakcje w chinolskiej partii to pewnie na którąś Amerykanie patrzą przychylniej. Czasami to wystarczy. USA ma największy interes w destabilizacji Chin, bo tak się złożyło, że od paru lat mamy zderzenie gigantów. Powiem tak, kiedy poznałem najnowszą historię Japonii zalała mnie fala optymizmu. Amerykanie w przepiękny sposób Japonię wykończyli, kiedy ta zaczęła gospodarczo zagrażać. Japończyków, stojących cywilizacyjne parę poziomów wyżej do plujących Chinoli.
  • Wielu chorobom nikt nie powiedział, że rasy już nie istnieją i nadal chętniej atakują konkretne układy genów.
  • Kuba_ napisal(a):
    Wielu chorobom nikt nie powiedział, że rasy już nie istnieją i nadal chętniej atakują konkretne układy genów.
    Te zarazy to tak głupie som, ze nie wedzą iż tzw. pcie to tylko zdezuaktualizowany postpatriarchalny konstrukt heteronormatywny. Czy one o dżenderze nie słyszały?
  • JORGE napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Foxmulder skłania się ku wewnętrznym rozgrywkom w kompartii.

    https://foxmulder2.blogspot.com/2020/02/kto-jest-chinskim-beria.html?m=1
    Zanim przeczytam - ja bym stawiał na uczestnictwo Białego Człowieka w tym wszystkim. Nawet jeżeli są jakieś zwalczające się frakcje w chinolskiej partii to pewnie na którąś Amerykanie patrzą przychylniej. Czasami to wystarczy. USA ma największy interes w destabilizacji Chin, bo tak się złożyło, że od paru lat mamy zderzenie gigantów. Powiem tak, kiedy poznałem najnowszą historię Japonii zalała mnie fala optymizmu. Amerykanie w przepiękny sposób Japonię wykończyli, kiedy ta zaczęła gospodarczo zagrażać. Japończyków, stojących cywilizacyjne parę poziomów wyżej do plujących Chinoli.
    Jedno absolutnie nie wyklucza drugiego.
  • Coronawirus pieknie pokazał jak sie zachowają oswiecone kraje w przypadku wojny lub innego kataklizmu na ich obszarze
    https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-we-wloszech-polki-opowiadaja-o-dramacie-6482361646052993a
  • JORGE napisal(a):
    Sugeruję dużą ostrożność i dystans to zjawiska koronowirusa. To są raczej niegroźne ćwiczenia z elementem pewnego ryzyka, ale bardzo małego. Albo taki sabotażyk, faktycznie z podtekstem biznesowym. W każdym razie, nie panikować, sprawę olać.
    No ale do Mediolanu teraz nie masz co jechać bo po prostu nawet nie zjesz ani nie dojedziesz gdzie bedziesz chciał
  • U nas dochodzi dodatkowy czynnik . Przypuszczam ,że media będą podsycać panikę . Wykazywać na wszelkie sposoby jak "to państwo " jest nieprzygotowane , w nadziei ,że wpłynie to na wynik wyborów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.