Skip to content

Coronawirus

134689256

Komentarz

  • edytowano February 2020
    Info z pierwszej ręki: ten opisywany przez szmatławiec przypadek zarażenia kobity koronawirusem jest prawdziwy.
    Mowa o łódzkim szmatławcu. Pacjentka leży w Biegańskim.
  • Ale pełne wynki za 3 dni. 1 szybki test wykazal wirusł, a 2 nie.
  • Przecież to było pewne, że ktoś w końcu przywlecze. Przedwczoraj wpadłam w prawdziwą panikę, kiedy poczytałam na Interii. Uspokoił mnie wątek modlitewny Trepa. Nie będę panikować z powodu czegoś, na co nie mam wpływu. Pewnie, że się boję, jak każdy, ale mogę tylko myć ręce, dbać o siebie i modlić się. Więcej nic nie mogę.
  • I tak nogami do przodu, a koronawirus wcale nie jest najgorszym powodem śmierci, jeśli w ogóle jest jej jedynym powodem.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Papież źle się czuje.
    Nic nie sugeruję.
    Mówili w wiadomościach, że papież źle się czuje.
    https://www.telegraph.co.uk/news/2020/02/27/coronavirus-pope-francis-sick-one-day-meeting-masked-ash-wednesday/

    ♰♰♰

    👣

    🐾
    🐾

  • https://www.tagesanzeiger.ch/wissen/coronavirus/aus-fuer-basler-fasnacht-bund-verbietet-grossanlaesse-wegen-corona/story/22606916

    w całej Szwajcarji zakazane są imprezy pow 1ooo ludzi (uczestnicy + obsługa) karnawał w Bazylei i Autosalon w Genewie , koncerty i imprezy sportowe
    normalna praca w ośrodkach narciarskich nie zostanie przerwana

  • edytowano February 2020
    Ktoś wie, czy w Spodku katowickim została impreza odwołana? Od dzisiaj do 1 marca miały być jakieś targi gier komputerowych czy coś w tym stylu?
  • Według ustaleń "The Guardian" w Japonii odnotowano ponad 200 przypadków zarażenia koronawirusem. W tych statystykach nie uwzględniono 704 pasażerów statku wycieczkowego Diamond Princess, którzy zostali poddani kwarantannie w Jokohamie.

    Zamknięcie szkół podstawowych i średnich to nie jedyny środek bezpieczeństwa. Shinzo Abe polecił członkom rządu, aby wprowadzili nowe rozporządzenia, które zapewnią mieszkańcom Japonii bezpieczeństwo i zminimalizują negatywny wpływ epidemii na gospodarkę. Zdecydowano także o odwołaniu lub przełożeniu wydarzeń sportowych i kulturalnych.
  • Cyrylica napisal(a):
    Ktoś wie, czy w Spodku katowickim została impreza odwołana? Od dzisiaj do 1 marca miały być jakieś targi gier komputerowych czy coś w tym stylu?
    Impreza odbędzie się lecz bez publiczności.
  • edytowano February 2020
    Cyrylica napisal(a):
    Ktoś wie, czy w Spodku katowickim została impreza odwołana? Od dzisiaj do 1 marca miały być jakieś targi gier komputerowych czy coś w tym stylu?
    IEM bez widzów:
    https://katowice.tvp.pl/46870671/iem-bez-fanow-e-sportu

    (Z wczoraj po 20:00 na wp)
    Wojewoda śląski zakazał udziału publiczności w Intel Extreme Masters. Co to oznacza dla IEM 2020? Organizacja ESL potwierdził, że gigantyczna impreza gamingowa nie jest odwołana. Odbędą się turnieje i targi, ale wstęp mają wyłącznie zawodnicy i media. A gości łącznie mogło być nawet 174 tysiące.
    IEM 2020 nie jest odwołany, stanowisko ESL

    Brak udziału publiczności nie oznacza, że imprezy nie będzie. IEM 2020 ma trwać od piątku 28 lutego do niedzieli 1 marca. Na miejscu są już esportowe drużyny "CS:GO" i "StarCrafta II" z całego świata. Zjechały się też dziesiątki wystawców, którzy mają już przygotowane stoiska na IEM Expo - czyli targach towarzyszących esportowym finałom ligi ESL. Organizatorzy potwierdzają, że ta część się odbędzie - z udziałem zawodników i ich ekipy oraz mediów.
    Firma ESL szanuje i rozumie decyzję Wojewody oraz powody jej wydania i obecnie pracuje nad dotarciem do posiadaczy biletów, gości i mediów. Całkowity koszt zakupionych biletów będzie zwrócony. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z planem bez udziału publiczności oraz transmitowany w internecie i w telewizji. Prasa akredytowana na wydarzenie w dalszym ciągu będzie miała możliwość wykonywania swoich obowiązków na terenie IEM. Podjęta decyzja dotyczy tylko i wyłącznie odwiedzających, którzy uczestniczyliby w imprezie jako goście. Prasa będzie posiadała dostęp do terenu wydarzenia oraz press roomu.
    Biuro Prasowe ESL Polska
    https://sport.tvp.pl/46871227/kostrzebski-decyzja-o-cofnieciu-zgody-na-impreze-masowa-byla-dla-nas-bardzo-zaskakujaca

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • No i super. Syn mnie okropnie na to namawiał.
  • edytowano February 2020
    marniok napisal(a):
    No i super. Syn mnie okropnie na to namawiał.
    Obejrzy bezpiecznie w domu.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Ciekawe co będzie z Euro 2020, które mądra UEFA rozstrzeliła po całej Eurazji (od Baku i Moskwy po Lizbonę i Dublin). No i co z Olimpiadą w Tokio...
  • Podobno w celu potwierdzenie koronowirusa w Polsce TVN wysłał do Wuhan swoich stażystów.
  • edytowano February 2020
    Sarmata1.2 napisal(a):
    Ciekawe co będzie z Euro 2020, które mądra UEFA rozstrzeliła po całej Eurazji (od Baku i Moskwy po Lizbonę i Dublin). No i co z Olimpiadą w Tokio...
    Co do Euro to nie wiem ale Japońce już dawno powiedzieli, że jeżeli sytuacja się nie poprawi to olimpiada będzie odwołana lub przełożona. Teraz już coraz częściej o tym mówią.
    Ale do olimpiady jeszcze 5 miesięcy a do Euro?

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano February 2020
    „Dziesięć rad jak uniknąć zarażenia koronawirusem” - ogłosił w Genewie dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus.


    1. Myć często ręce z użyciem środka antyseptycznego, a jeśli nie mamy go pod ręką – wodą i mydłem. Wirus może być przenoszony przy dotykaniu zakażonych powierzchni lub przez kontakt z osobami chorymi, a ostrożne zachowanie zmniejsza ryzyko zakażenia.

    2. Regularnie czyścić takie powierzchnie, jak blaty biurek w miejscach pracy bądź stołów w kuchni.

    3. Upewniać się, czy informacje o Covid-19 pochodzą z wiarygodnych źródeł, takich jak krajowe instytucje służby zdrowia, personel medyczny czy sama WHO. Należy np. pamiętać, że infekcja zaczyna się zazwyczaj od gorączki i suchego kaszlu, nie zaś od dolegliwości w rodzaju kataru.

    4. Unikać podróży, gdy mamy gorączkę lub kaszel. Jeśli choroba dosięgnie nas w czasie podróży samolotem, należy niezwłocznie poinformować załogę, a po powrocie do domu skontaktować się z zawodowym personelem medycznym i opowiedzieć skąd właśnie powróciliśmy.

    5. Należy kichać i kaszleć zasłaniając się rękawem (nie dłonią) lub używać jednorazowej chusteczki, którą trzeba niezwłocznie wyrzucić do śmieci i umyć ręce.

    6. Jeśli masz więcej niż 60 lat i problemy ze zdrowiem w rodzaju niewydolności sercowo-naczyniowej lub oddechowej bądź cukrzycy, ryzyko ciężkiej choroby w razie zakażenia zwiększa się. Dlatego należy podejmować dodatkowe środki ostrożności, unikać zatłoczonych miejsc, gdzie łatwo o kontakt z potencjalnymi źródłami zakażenia.

    7. Jeśli poczujemy się źle, należy pozostać w domu i wezwać lekarza lub zawodowego pielęgniarza, który powinien zapytać nas o symptomy złego samopoczucia, dokąd podróżowaliśmy i z kim się kontaktowaliśmy.

    8. Jeśli zachorujemy, należy pozostać w domu, odizolować się od pozostałych członków rodziny – również podczas posiłków – i korzystać z osobnych nakryć, talerzy, półmisków.

    9. W razie uczucia duszności wezwać lekarza.

    10. To naturalne, iż żyjąc w otoczeniu atakowanym przez chorobę, odczuwamy niepokój. Należy poszukiwać sposobu, jak sobie w tej sytuacji poradzić, szukać pomocy i sposobu zagwarantowania sobie bezpieczeństwa w miejscu pracy, szkole czy miejscu kultu religijnego.

    https://www.tvp.info/46895053/dziesiec-przykazan-who-w-walce-z-koronawirusem

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Podobno w celu potwierdzenie koronowirusa w Polsce TVN wysłał do Wuhan swoich stażystów.
    Kandydat Biedroń osobiście udaje się do Chin (w tm celu?) :)
  • Niemiecki Urząd Ochrony Ludności i Pomocy na Wypadek Katastrof przypomina, jakie zapasy powinno się mieć w domu na 10 dni.

    Zasadniczo radzimy ludności, by zawsze była przygotowana na sytuacje kryzysowe i katastrofy. Zalecamy, by każdy w domu miał awaryjną rezerwę żywności, wystarczającą mniej więcej na 10 dni.

    Urząd podaje przy tym orientacyjne ilości na jedną osobę:

    – 20 l wody
    – 3,5 kg zbóż, produktów zbożowych, chleba, ziemniaków, makaronu i ryżu.
    – 2,5 kg owoców w puszkach lub słoikach i orzechów
    – 4 kg suchych roślin strączkowych i warzyw w puszkach lub słoikach
    – 2,6 kg mleka i produktów mlecznych
    – 1,5 kg mięsa, ryb i jajek, ewentualnie jajek w proszku (świeże jajka mają trwałość kilka dni, proszek kilka lat)
    – 0,4 kg tłuszczu i olejów


    Poza tym na ewentualność zagrożenia i niespodziewanej sytuacji powinno mieć się zawsze zapas:

    – niezbędnych lekarstw
    – podręczną apteczkę
    – świece i zapałki lub zapalniczki
    – kuchenka kempingowa z paliwem
    – zapasowe baterie
    – środki odkażające
  • Michał5 napisal(a):
    Niemiecki Urząd Ochrony Ludności i Pomocy na Wypadek Katastrof przypomina, jakie zapasy powinno się mieć w domu na 10 dni.

    Zasadniczo radzimy ludności, by zawsze była przygotowana na sytuacje kryzysowe i katastrofy. Zalecamy, by każdy w domu miał awaryjną rezerwę żywności, wystarczającą mniej więcej na 10 dni.

    Urząd podaje przy tym orientacyjne ilości na jedną osobę:

    – 20 l wody
    – 3,5 kg zbóż, produktów zbożowych, chleba, ziemniaków, makaronu i ryżu.
    – 2,5 kg owoców w puszkach lub słoikach i orzechów
    – 4 kg suchych roślin strączkowych i warzyw w puszkach lub słoikach
    – 2,6 kg mleka i produktów mlecznych
    – 1,5 kg mięsa, ryb i jajek, ewentualnie jajek w proszku (świeże jajka mają trwałość kilka dni, proszek kilka lat)
    – 0,4 kg tłuszczu i olejów


    Poza tym na ewentualność zagrożenia i niespodziewanej sytuacji powinno mieć się zawsze zapas:

    – niezbędnych lekarstw
    – podręczną apteczkę
    – świece i zapałki lub zapalniczki
    – kuchenka kempingowa z paliwem
    – zapasowe baterie
    – środki odkażające
    zatem Niemcy (społeczeństwo) gotowe jest na wojnę...
  • To zalecenia.
    25% ludności BRD ma pochodzenie migracyjne. Z tego 80 % nie przejmuje się tym państwem, poza sferą socjalną,
    Sami Niemcy to już nie ci Niemcy co kiedyś (polecam lll wojnę światową p Polskiego Stendapu)
    Nie mają takich zapasów. Zalecenia mają
  • Uwaga: nie ma żadnych powtórnych zakażeń, ta informacja, to efekt braku umiejętności wnioskowania ze stosowanej metody badawczej.
    Wirus najprawdopodobniej już jest w Polsce, tylko że w 80% przebieg infekcji jest łagodniejszy od grypy, więc chory nawet nie idzie do lekarza, a sugerowane badania przesiewowe to ekonomiczne szaleństwo.
    Słowa Vincenta pokazują, jak działało 'PaństwoPeO'
  • Michał Majewski
    @MajewskiMichal
    ·
    27 min
    Politycy znów dalecy od ludzi, zajęci sobą i teoretyczni. Do debaty w Sejmie oczywiście nie zaproszono osób z koronawirusem. Może pomyślą i na konwencjach będą takie osoby, żeby dać trochę empatii, wsparcia. Choćby przez proste pożyczenie chustki, przytulenie się, podanie dłoni.
    Lubiem czarny humer
  • Ba! Uścisk i pocałunek
  • edytowano March 2020
    Wróciwszy ja z Kulfona, w którym nabyłam psie jedzenie, a dla siebie dwie paczki mrożonych jarzyn "na patelnię" i zanim doszłam do kasy zaczepiły mnie dwie zdziwione znajome pytając czemu takie skromne zakupy? Zrobiłam okrągłe oczy, a one już opowiadały jak to w W-wie ludziska wykupują cukier, mąkę, makarony i półki tam już prawie puste, a jeden gość władował na strych tak dużo zapasów, że sufit mu się zwalił na głowę i gościu nie żyje.
    Nie wiem ile prawdy w tych legendach, ale niniejszym zapytowywuję Kuleżeństwo, czy u Wasz w sklepach półki puste czy pełne?
  • Na południowym Rakowcu objawów wykupywania nie stwierdzono, a i bliskie Włochy jakoś też tak słaboobjawowe
  • Pan w Selgrosie (byłam w czwartek, robiłam normalne zakupy) powiedział mi, że nie nadążają z zapełnianiem półek.
    Dla handlu to złoty okres. Pozbywają się wszelkich zapasów.
    Ciekawe, czy ludzie patrzą na terminy przydatności do spożycia i czy szacują czas, jaki będą te zakupione tony jedzenia musieli skonsumować. Albo wyrzucić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.