Skip to content

Ameryka w ogniu - maj 2020

1679111250

Komentarz

  • edytowano June 2020
    .
    JORGE napisal(a):
    Nie chcę być złośliwy, ale pokolenie Trzy Tysiące, które wychowujecie może nas w dupę pocałować ze swoją rewolucją. Zdmuchniemy ich w dwie sekundy.

    A dlaczego Trzy Tysiące ? Dlatego, że przychodzi takie dziecko po technikum, na rozmowę o stanowisko pomocnika, albo 20 letnia dziewczynka na asystentkę, bez żadnego doświadczenia i na pytanie jakie są oczekiwania finansowe odpowiada, poniżej 3 tys. na rękę nie zejdę. To jest plaga jakaś, jakby z jakiegoś poradnika dla debili jak znaleźć godną pracę.
    Może to dlatego, że niektórzy kłapią - ile sobie wywalczysz na początku tyle będziesz dostawać i ani grosza więcej. I jest w tym ziarnko prawdy - różnie jest ofc. No i przecież się ceni prawda?

    Ale zgodzę się, że na początek - sam początek powinno wystarczyć, że się udało zdobyć pracę w zawodzie do którego się człowiek uczył lub w którym nie ma wcale doświadczenia a się ubiega.

    Kiedyś mi ktoś powiedział (powiedzmy, że nie tak dawno ale jednak też nie wczoraj ) w jednej firmie gdzie pracowałem, że na stanowisko na które mnie przyjęli przychodzili ludzie po studiach - zero doświadczenia i chcieli 7k na ręke. ;-)
  • posix napisal(a):

    Może to dlatego, że niektórzy kłapią - ile sobie wywalczysz na początku tyle będziesz dostawać i ani grosza więcej. I jest w tym ziarnko prawdy - różnie jest ofc.
    Nie ma ziarnka. Bo to dotyczy tylko dużych firm koroporacyjnych, które zatrudniają stanowiskowo, na takim stanowisku dostaje się tyle i już (np. McDonalds). W małych, średnich, ale też i tych dużych firmach tak nie jest. Natomiast obiegowa opinia jest taka jaka jest, też z tym się spotkałem.

    A co z oczekiwaniami młodych ludzi zrobić ? Nic. Niech zakładają własne firmy, poradzą sobie, jak ze wszystkim. Złote pokolenia. Czuję oddech za swoimi plecami ... mleka z butelki.

  • OIDP w niektórych krajach jest zwyczaj podawania już np. w ogłoszeniu zakresu kwotowego przewidywanej pensji na stanowisku na które prowadzony jest nabór. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale taka praktyka eliminuje czy ogranicza takie przypadki jw.
  • edytowano June 2020
    W_Nieszczególny napisal(a):
    OIDP w niektórych krajach jest zwyczaj podawania już np. w ogłoszeniu zakresu kwotowego przewidywanej pensji na stanowisku na które prowadzony jest nabór. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale taka praktyka eliminuje czy ogranicza takie przypadki jw.
    Tak, ale mi chodziło, że nie da się przeskoczyć zarobków. Zmażyciel kotletów MCdonalds będzie zarabiał tyle dziś i tyle samo za 2 lata, chociażby był mistrzem kotletów. Ale w McDonaldzie nie potrzebni są mistrzowie, bo proces jest uproszczony i jak nie ten to tamten.
  • Ok, ale czemu właściwie nie podajesz od razu kwoty, którą masz zabudżetowaną na dane stanowisko? Zwłaszcza jeśli chodzi o stanowiska typu asystentka czy pomocnik.
  • JORGE napisal(a):
    A dlaczego Trzy Tysiące ? Dlatego, że przychodzi takie dziecko po technikum, na rozmowę o stanowisko pomocnika, albo 20 letnia dziewczynka na asystentkę, bez żadnego doświadczenia i na pytanie jakie są oczekiwania finansowe odpowiada, poniżej 3 tys. na rękę nie zejdę. To jest plaga jakaś, jakby z jakiegoś poradnika dla debili jak znaleźć godną pracę.
    moja mała żonka lubi-to! +100
  • romeck napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    romeck napisal(a):

    teza: Ameryka potrzebuje rewolucji!
    ...w imię czego? ...miłego spędzania czasu?
    Make love, not war!



    ...rewolucja seksualna? ...to już było :D
  • celnik.mateusz napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    romeck napisal(a):

    teza: Ameryka potrzebuje rewolucji!
    ...w imię czego? ...miłego spędzania czasu?

    ...skoro nie ma Boga, to nie ma też człowieka ani żadnego sensu, zostają tylko cząstki elementarne, ich zderzenia i wzbudzenia
    Noji?

    ...noji w imię czego rewolucja?
  • edytowano June 2020
    romeck napisal(a):
    ... i akurat Trumpa za to nie winił; uważa że on to tylko kontynuacja takiej Ameryki: brutalnej, antywolnościowej, antyspołeczeństwowej, że policja 'taka jest' (i przed Trumpem)

    _
    teza: Ameryka potrzebuje rewolucji!

    mnie w rozmowie z nim chodziło, że to nie zarzewie rewolucji, powstania uciśnionego ludu, obrony przed władzą, tylko manipulacja (Floyd wykorzystany do innej 'gry')

    -
    Obie te wypowiedzi są prawdziwe. Tylko teraz nie czas dzielenia włosa na czworo.
    Albo jesteś za businessem albo za życiem (wyzyskiem/śmiercią). Albo za spokojem na ulicach albo za czarnymi (mordercami/rasistami). Albo-albo.

    Rozmowa, w której próbuje się niuansować, nieuchronnie kończy się zamglonym oczami, pauzą, wstrząśnięciem głową i wypowiedzią „Czyli jesteś za ... (wstaw dowolny radykalny pogląd przypisywany do którejś ze stron, choć bez związku z dyskusją”.
  • Filioquist napisal(a):
    celnik.mateusz napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    romeck napisal(a):

    teza: Ameryka potrzebuje rewolucji!
    ...w imię czego? ...miłego spędzania czasu?

    ...skoro nie ma Boga, to nie ma też człowieka ani żadnego sensu, zostają tylko cząstki elementarne, ich zderzenia i wzbudzenia
    Noji?
    ...noji w imię czego rewolucja?


    Powodów może pińcet, zaczynając od pospolitego gniewu. Argument że "skoro Boga nie ma to po co...?" jest argumentem z kategorii tych bezsensownych. Bóg jest, czy nie, ale żyć trzeba n'est-ce pas?
  • ...młody człowiek ma IQ155, zasługuje na pytanie "po co?" a nie tylko "dlaczego?"
  • ...live and let die
  • edytowano June 2020
    W Stanach brutalny milicjant klęczał na szyi wielokrotnego przestępcy (skon prawdopodobnie nastąpił z innych powodów, leżących wyłącznie po stronie Murzyna) więc w Belgii trzeba usunąć pomnik króla (i wszystkie inne). Czego nie rozumiecie?

    #allwhitesarenazis
    They were nazis, Dude?
  • Każdy pijak to złodziej więc muszą nam oddać samolot, i furę też. Taka tradycja.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Każdy pijak to złodziej więc muszą nam oddać samolot, i furę też. Taka tradycja.
    Samolotu nie muszą, co więcej, nadal nie oddali.
  • Król Leopold istotnie był jednym z większych ludobójców w historii.
  • edytowano June 2020
    Obalenie jego pomnika powinno nastąpić już dawno. Przy okazji warto się pochylić nad historią dwóch podobno, wedle ich dośc skutecznej propagandy, obecnie miłujących pokój, tolerancyjnych i otwartych krajów. Ich społeczeństwa są z siebie dumne i nieustannie pouczają innych co do organizacji społecznej i piętnują za różne współczesne rzekome zbrodnie z homofobią i rasizmem na czele. Mam na myśli Belgię i Holandię. Kongo i RPA to ich byłe kolonie. Ich ludobójczy i rasistowski dorobek ciąży na nich do dziś. A fortuny zbudowane na tamtejszych diamentach, kauczuku i innych surowcach oraz płodach monokultur maja się dobrze do dziś. Na nich opierają się do dziś liczne rodzinne fortuny tamtejsze.
  • Ano. Osobiście zdumiewa mnie, że taki pomnik nadal stał...
  • Czym innym jest lizanie butów facetom o ciemniejszej karnacji a czym innym obalenie pomnika prawdziwego zwyrodnialca. Może taki tekst oburzy miłośników napierdalanek na szturmówki ale eksterminacja 9 mln ludzi jest naprawdę zatykającą dech zbrodnią. I to wcale nie dlatego, że black lives matter ale dlatego, że human lives matter.
  • Tu nie biega o TEN pomnik. Biega o wszystkie pomniki. Kostiuszki, Czerczila, Lincolna i Kolumba.


  • edytowano June 2020
    Ten konflikt rasowy w USA jest nierozwiązywalny, bo zawsze w jakiejś dziedzinie Czarni będą odbiegać procentowo od Białych czy Żółtych i będzie to tłumaczone dyskryminacją.

    Ciekawe, że nie ma zjawiska o podobnej skali np. w takiej Brazylii czy też może nie jest nagłośnione?
  • Obejrzyj dowolny brazylijski serial. Nie ma nigdzie społeczeństwa bardziej klasowego.
  • ale czy są w Brazylii takie napierdalanki jak w USA?
  • image

    czekam na Lewicę i PO-KO klękniętą w Sejmie...
  • romeck napisal(a):
    ale czy są w Brazylii takie napierdalanki jak w USA?
    Nie wiem. Ale warto pamiętać, że napierdalanki są dowodem, że Murzyni w Stanach nie mają tak do końca przejebane. Czy są napierdalanki w Korei Płn.?
  • romeck napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.


    czekam na Lewicę i PO-KO klękniętą w Sejmie...
    A te szaliki to jakaś nowa moda powiązana z BLM (czyli jednak nie czarne stroje?) ???

    Na filmiku z uroczystości pogrzebowych Floyda widziałem, że rodzina była ubrana na biało, też mnie zaciekawiło, czy murzyni mają odwrotnie kolory żałobne?
  • FIK!
  • los napisal(a):
    romeck napisal(a):
    ale czy są w Brazylii takie napierdalanki jak w USA?
    Nie wiem. Ale warto pamiętać, że napierdalanki są dowodem, że Murzyni w Stanach nie mają tak do końca przejebane. Czy są napierdalanki w Korei Płn.?
    W Brazylówku 'te sprawy' załatwiały latami szwadrony śmierci...
  • @kulawy_greg

    Muśliński obyczaj sugeruje ponoć (choć bez nakazu) pogrzeby na biało. W tym mają oni coś wspólnego z Indusami.
  • W Starożytności łacińskiej kolorem żałoby była biel, ale nie sądzę żeby akurat do tego się odwoływali...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.