Skip to content

Dobry przełom w kampanii prezydenckiej w USA

2456737

Komentarz

  • raste napisal(a):
    A jak Trump przegra to co się takiego strasznego stanie?
    Ja bym wolał nie sprawdzać.
  • raste napisal(a):
    A jak Trump przegra to co się takiego strasznego stanie?
    Niemcy podniosą łeb, nasza opozycja też.
  • Biden obiecał, że zakończy dofinansowywanie wydobycia gazu i ropy, a zainwestuje w zieloną energię.
    Europa w naszej części zapłacze.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano November 2020
    Mania napisal(a):
    Myślicie, że któraś ze stron daruje drugiej stronie jakieś przekręty? Mz będą się nawzajem sprawdzać z lupą w rękach.
    Maniu, oni się już nawet nie kryją, a sądy mają za sobą. To napisał prokurator generalny Pensylwanii na trzy dni przed wyborami. "Jeśli policzymy wszystkie głosy, okaże się że Trump przegrał".

    https://mobile.twitter.com/joshshapiropa/status/1322640510637477889
  • Czy aby nie sąd najwyższy zatwierdza wynik?
  • Coście się tak uparli na trójpodział władzy?
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Czy aby nie sąd najwyższy zatwierdza wynik?
    Jeśli Demokraci zaczną kombinacje, sprawa na bank zakończy się w SN. Dlatego lewactwo tak wyło, gdy zaprzysiężono Barrett. Inaczej bajzel byłby jeszcze większy.
  • Teraz jest 6:3, czyli "skrewić" by musiało aż 2 od republikanów. No i od czasu odejścia Kennedy'ego raczej głosują po partyjnej linii.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Teraz jest 6:3, czyli "skrewić" by musiało aż 2 od republikanów. No i od czasu odejścia Kennedy'ego raczej głosują po partyjnej linii.
    5:4. Roberts zdradzi jak zwykle.
  • Niekoniecznie. Fajnie się zdradza słabszych. Silniejszych już nie tak bardzo.
  • Mnie się to bardzo podoba, w dobie społeczeństwa otwartego, szoszjalmidiów, udoskonalonych metod pomiaru preferencji ludzi, nikt nie chce powiedzieć, jakie są wiarygodne przewidywania odnośnie wyniku wyborów.
    To sporo mówi o obecnym świecie
  • Paladego wpuścić
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Mnie się to bardzo podoba, w dobie społeczeństwa otwartego, szoszjalmidiów, udoskonalonych metod pomiaru preferencji ludzi, nikt nie chce powiedzieć, jakie są wiarygodne przewidywania odnośnie wyniku wyborów.
    To sporo mówi o obecnym świecie
    No bo otwartość społeczeństwa polega na tym, że jeśli się wychylisz to cię zajebią. I po co to komu?
  • Od dawna komentowałem że jak się wszystko otwiera to jest przeciąg, zimno i może coś albo ktoś wypaść przez okno albo coś, na przykład granat czy szaleniec z nożem przez nie wpaść. Zachód otwiera okna i drzwi. Nie ma co się dziwić terrorystom, satanistom i agresorom różnych maści że wchodzą bez zapowiadania. No owszem gdzieniegdzie są jeszcze jakieś drzwi i niedowidzący, emeryt jako odźwierny. Wystarczy zapukać, przyczesać się, granat włożyć za pazuchę i on wpuści. Znaczy już dawno wpuścił. Teraz bandyta chodzi z granatem i gronem pomagierów po ulicach i placach i od czasu do czasu komuś przypieprzy albo kosą go napocznie. Przeważnie jednak stroi groźne miny i pyta prowokacyjnie czy coś się komuś nie podoba, bo jak tak to ma wypierdalać i pomagierzy z aplauzem to wywrzaskują i rwą się do pomocy, znaczy wypierdalania wątpiących w ich słuszność.
  • No więc w całej tej układance, siegając po metafory kol. Rafału, najbardziej a nieprzerwanie zdumiewa mnie, że w porządku prawnym państw zachodnioeuropejskich nie wolno powątpiewać w słuszność sprawy onych bandytów-nachodźców. A za pomagierów robi w zasadzie całość elit potylicznych i kulturalnych oraz niezwisłe sądy.
  • Wały w kluczowym stanie idą zdrowo.

    Utrudnianie obserwatorom dostępu do liczenia głosów (Filadelfia)
    https://mobile.twitter.com/mikeroman/status/1323605665882013696

    Zamknięty lokal wyborczy, by ludzie stojący w długiej kolejce musieli iść do pracy (republikańska część Pensylwanii)
    https://mobile.twitter.com/CarmineSabia/status/1323606220683567104
  • edytowano November 2020
    na boku

    NYT pisze, że niemal 3/4 głosów oddanych PRZED dniem głosowania (imejlowo lub w lokalach) to "tektoniczne przesunięcie"* w idei jednodniowego czasu wyboru. (99,7 mln podpisów)
    Those numbers represent a tectonic shift away from one-day voting, the staple of the American electoral system for centuries.
    *shift away from, odejście od, ale przesunięcie z płytami tektonicznymi mi bardziej pasuje...
  • edytowano November 2020
    Czytaj: cały nowy ocean potencjalnych przekrętów na przyszłość.

    Demokraci załatwili w ten sposób, na bezczela, wybory do IR w 2018 roku. Przekręcenie elekcji prezydenta to logiczna konsekwencja tamtego wała.
  • IR
    ?

    no i mówili w radiu, że kto
    oddał głos via email, może teraz (wtorek) JESZCZE RAZ w lokalu! taaaka luka w prawie
  • qiz napisal(a):
    To są chałaciarze. Istkołstkapitalfundz nie popierają go.
    Jeżeli poczuli jak wiatr wieje...
  • romeck napisal(a):
    IR
    ?

    no i mówili w radiu, że kto
    oddał głos via email, może teraz (wtorek) JESZCZE RAZ w lokalu! taaaka luka w prawie
    Tak. Wtedy poprzedni z automatu ulega kasacji.

    Teoretycznie.
  • peterman napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Teraz jest 6:3, czyli "skrewić" by musiało aż 2 od republikanów. No i od czasu odejścia Kennedy'ego raczej głosują po partyjnej linii.
    5:4. Roberts zdradzi jak zwykle.
    "Jak zwykle", czyli ja kojarzę tylko orzeczenie w sprawie Obamacare, które oczywiście republikanów wkurzyło, ale m. zd. jeśli akceptowano dotychczasowe polityki federalne, to nie było powodu do odrzucania tej.
    W najbardziej kontrowersyjnych sprawach, zwłaszcza tych ideolo (małżeństwa homo, cukiernik) Roberts głosował razem z konserwatywnym skrzydłem.

    Kwestia Barrett dotyczyła też czegoś trochę innego. Jeśli ktoś odejdzie w ciągu najbliższych 4 lat z SC, to Breyer (liberał) i Thomas (konserwatysta). Czyli w przypadku wygranej Bidena wymienią najpewniej 2 sędziów, po czymś takim dalej będzie 5:4 dla konserwatystów.
  • Alito też się kwalifikuje.
  • Zobaczycie: mainstream ogłosi zwycięstwo Bajdena. Trump nie odda władzy dopoki sąd nie rozstrzygnie. Będzie dwóch cesarzy.
  • Dwóch papieży mamy to przeżyjemy i to
  • Mania napisal(a):
    raste napisal(a):
    A jak Trump przegra to co się takiego strasznego stanie?
    Niemcy podniosą łeb, nasza opozycja też.
    Nie zauważyłem żeby opuścili
  • Łukasz 1916
    @UWend
    ·
    14 min
    Trump na Florydzie z prowadzeniem blisko 160 tysięcy głosów, przewagą wciąż rośnie!
    Do tego info z wysp brytyjskich, że wahających się stany odwracają się od Bidena! Jest dobrze!
  • Fajoskie foto :-D
    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.