Skip to content

Dobry przełom w kampanii prezydenckiej w USA

1246737

Komentarz

  • 92% dla Bidena w D.C. u, nas podobne wyniki więzieniach.
  • Jak to mawiają, goes Ohio, goes the Nation ;)
    W tym roku nie jest to kluczowy stan, ale reguła sprawdza się chyba co najmniej od wojny.
  • Staszek2 napisal(a):
    Po pobudce widać, że:
    - Senat urzymany
    - W Izbie będzie lepiej
    - Jeśli nie będzie dosypu głosów dla Bidena, DT wygra. Z niedoliczonych stanów, Biden dostanie jeszcze Maine, Arizonę, Nevadę? Chyba, że coś radykalnie się zmieni w Michigan i Wisconsin. Reszta już Trumpa.
    O kurczę, wg RCP to w Senacie zamiast 50 dotychczasowych Reps mogą mieć 52-53.
  • Staszek2 napisal(a):
    Po pobudce widać, że:
    - Senat urzymany
    - W Izbie będzie lepiej
    - Jeśli nie będzie dosypu głosów dla Bidena, DT wygra. Z niedoliczonych stanów, Biden dostanie jeszcze Maine, Arizonę, Nevadę? Chyba, że coś radykalnie się zmieni w Michigan i Wisconsin. Reszta już Trumpa.
    w Maine głosy są dzielone, to skomplikowane, ale raczej będzie tam 1 głos elektorski na Trumpa.
  • Ktokolwiek wygra, sondażownie przegrały. Gorzej niż w Polsce, pomyłka o 10% dyskwalifikuje.
  • los napisal(a):
    Ktokolwiek wygra, sondażownie przegrały. Gorzej niż w Polsce, pomyłka o 10% dyskwalifikuje.
    Donald powinien im pogratulować i podziękować za mobilizację swojego elektoratu.
  • edytowano November 2020
    To będzie wał jakiego Ameryka jeszcze nie widziała.

    Kilka demokratycznych stanów ponoć przestalo liczyć głosy, bo tak. Mają zacząć znowu liczyć jutro. Pensylwania ma jeszcze trzy dni na wyciągnięcie z rzyci tylu głosów pocztowych ile Demokraci sobie zamarzą, a ich prawidłowość nie musi być sprawdzana.

    Trump właśnie zapowiedział, że sprawa może trafić do SN.
  • G. Szetyna:
    Przewaga jest za duża, żeby nocne liczenie głosiów mogło coś zmienić.
  • podobno w nocy zdecydownie zmienily sie stawki u bukmacherow
  • Gdyby demokraci mieli lepsza sytuację w SN to może targnęli by się na wał stulecia, ale zobaczymy może rzeczywiście są tak bezczelni że to zrobią.
    W każdym bądź razie może się okazać, że Trump wygrał wybory nie tylko kampanią ale ostatnią nominacją do SN.
  • los napisal(a):
    Ktokolwiek wygra, sondażownie przegrały. Gorzej niż w Polsce, pomyłka o 10% dyskwalifikuje.
    Niekoniecznie, Biden pewnie w ogólnych głosach będzie miał więcej.
  • uhrr napisal(a):
    podobno w nocy zdecydownie zmienily sie stawki u bukmacherow
    Z 2,3 na 1,4.
  • U Stevena Crowdera szacują, że w Pensylwanii Demokraci muszą teraz przekręcić 1 500 000 głosów by wygrać. To byłaby galaktyczna skala przekrętu.
  • peterman napisal(a):
    U Stevena Crowdera szacują, że w Pensylwanii Demokraci muszą teraz przekręcić 1 500 000 głosów by wygrać. To byłaby galaktyczna skala przekrętu.
    Jako że wg Łajki, mieszka w Pensie niecałem 13 mln ludzi, to rzeczywiście, przekręcanie musiałoby być dość stanowcze.
  • 75% głosiów już jest policzone. Jest gdzieś info o frekwie? To policzę wiele głosiów jeszcze zostało i wiele trzeba przekręcić.
  • Ok, nie ma frekwy ale są dane.

    Pennsylvania:

    Na Bideta głosiowało 2M290k.
    Na The Dona 2M965k
    Na Jo Jorgenena 63k
    Razem 5M318k.

    To jest podobno 75,27% przeliczonych, a więc wszystkich jest 7M65k

    Czyli niepoliczonych jest 1M747k

    The Don ma przewagę 675k
    Czyli nie muszą przekręcić 1,5M.

    Muszą z pozostałych 1M747k wziąć 7M65k/2-2M290k=1M243k.
    Czyli w niepoliczonych musi być 71% głosiów na Bideta. To nie jest realne.
  • edytowano November 2020
    Peedzcie mi, skąd w wiadomościach radiowych biorą informacje o wygranej Bideta 235:213? Tak jednym uchem do mnie w pracy dociera, ale podają to jako niemal pewniak, że Bidet wygrał.
  • Dla Georgii ten współczynnik wynosi 60% z 801k głosiów
    W Pd Karolinie RCP podaje, że 100% głosiów jest policzonych ale nie koloruje stanu. Nie wiem czemu.
    W Michigan ten współczynnik wynosi 61% z 1M390k głosiów.
    W Wisconsin oddano już 97,64% głosiów i przewaga The Dona jest większa, niż nieprzeliczona liczba głosiów. Ponownie nie wiem, dlaczego RCP nie koloruje stanu.
    Alaska pewna.
    Pozostałe stany na Bideta.

    Wszystkie dane RCP
  • Petermanie, w których stanach rządzą ZiS?
  • los napisal(a):
    Ktokolwiek wygra, sondażownie przegrały. Gorzej niż w Polsce, pomyłka o 10% dyskwalifikuje.
    Ale przecież sondażownie nie są od odzwierciedlania rzeczywistości, tylko od jej kreowania.
    Liczyli na mechanizm dołączania się do zwycięzcy, no ale nie wyszło. Znowu.
    Ale będą próbować dalej.
  • trep napisal(a):
    Petermanie, w których stanach rządzą ZiS?
    Nie wyspałem się dziś, więc nie potrafię odszyfrować skrótu :)
  • adamstan napisal(a):
    Peedzcie mi, skąd w wiadomościach radiowych biorą informacje o wygranej Bideta 235:213? Tak jednym uchem do mnie w pracy dociera, ale podają to jako niemal pewniak, że Bidet wygrał.
    To się nazywa framing. Podglebie do wału i 'masowych protestów'.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Niekoniecznie, Biden pewnie w ogólnych głosach będzie miał więcej.
    W ogólnych głosach w całym USA to może, ale nie w tym rzecz.
    W rozbiciu na stany wg sondażowni Bidet powinien wygrać w cuglach. No a w cuglach nie wygra na pewno, a najprawdopodobniej w ogóle.
    I byłaby to oczywiście kompromitacja o ile w ogóle ktoś jeszcze myśli takimi kategoriami.
  • peterman napisal(a):
    adamstan napisal(a):
    Peedzcie mi, skąd w wiadomościach radiowych biorą informacje o wygranej Bideta 235:213? Tak jednym uchem do mnie w pracy dociera, ale podają to jako niemal pewniak, że Bidet wygrał.
    To się nazywa framing. Podglebie do wału i 'masowych protestów'.
    Ale to jest lokalne nasze radyjko, nie hamerykańskie :D
  • peterman napisal(a):
    trep napisal(a):
    Petermanie, w których stanach rządzą ZiS?
    Nie wyspałem się dziś, więc nie potrafię odszyfrować skrótu :)
    ZiS
    Złodzieje i Sprzedawczyki, czyli Opozycja Totalna
  • Aaaa... We wszystkich nie policzonych jeszcze stanach.
  • rijal krijal połlytyks

    godz. 10:30
    biden 225 - trump 213
  • romeck napisal(a):
    rijal krijal połlytyks

    godz. 10:30
    biden 225 - trump 213
    Będą na bezczela zwlekać do ostatniej chwili, by nie przyznać zwycięstwa Trumpowi. Nie wiem co chcą w tej chwili osiągnąć, tu i teraz cyfry są bezlitosne, jak Koledzy powyżej wykazali.

    Ameryka dostanie tylko jeden, dodatkowy dzień do przygotowania na rozruchy, które oby nie wybuchły, taki plus.
  • edytowano November 2020
    na tvp info
    (streaming na apce w telefonie)

    Trump ogłasza swoje zwycięstwo!
    (konferencja po godz. 8. już)
  • Taką mam myśl wszelako, że tak samo jak w Polszcze, tak i w Usiech, musimy zawsze cisnąć kciuki za "naszych" do ostatniej chwili, i ma się wrażenie, że wygrali jakimś niemożliwym cudem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.