Skip to content

ChatGPT

13468928

Komentarz

  • Jako model języka nie jestem w stanie weryfikować prawdziwości dostarczanych przeze mnie informacji.
    Godnie.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jako model języka nie jestem w stanie weryfikować prawdziwości dostarczanych przeze mnie informacji.
    Godnie.
    Jakby z ust wyjęte Hołowni.
  • Kuba_ napisal(a):
    Napisałem mu to. Podziękował i poprawił się podług mojego dyktatu. Ciekawe, czy zapamiętał na zaś. Ogólnie - czy można go o czymś poinformować i on to będzie uwzględniał.
    Teraz to użytkownicy karmią zbiór treningowy, jestem przekonany że wszystkie wprowadzone dane lecą do bazy. W końcu produkt jest "za darmo" ;)
    Ja próbowałem ai coś wmówić,że się nie zna i żeby dopisał do bazy danych i rzekło ,że się nie da.
  • Zapytałem go też o zdanie w sprawie mechanicznego cięcia korzeni drzew owocowych i pomylił cięcie korzeni z cięciem gałęzi ;).
  • Bot może coś kompilować, ale tylko z tego, co zrobili ludzie. Teraz załóżmy, że ludzie przestają pisać. I załóżmy, że boty zaczynają kompilować inne boty. Że Gajos grał w Potopie itd.
  • Podoba mi się, że rozwój tego typu narzędzi może wzbudzać refleksje nad naturą ludzkiej twórczości. Brak zgody na jakościowe zrównanie aktu twórczego artysty z pracą algorytmu prowokuje do myślenia - nad znalezieniem zasadniczych różnic.
  • trep napisal(a):
    Że Gajos grał w Potopie itd.
    "Gdy Sobieski był sułtanem, stary Bismarck z konia spadł" ;)

  • Najpierw zadałem ai analizę pewnego wiersza, potem zapytałem czy wiersz przedstawia rzeczywiste wydarzenia z przeszłości.


    Zanalizuj wiersz :
    Kiedy Kara Mustafa, wielki mistrz Krzyżaków, szedł z licznemi zastępy przez Alpy na Kraków, do obrony swych posad zawsze będąc skory, pobił go pod Grunwaldem król Stefan Batory. I bitny, nieugięty, twardy jak opoka, zabrawszy z innym łupem chorągiew proroka, gonił przez godzin dziesięć w całym pędzie koni, uciekających wrogów aż do Macedonji.
    Ten wiersz opowiada o wydarzeniu z historii Polski, a dokładnie o bitwie pod Grunwaldem, w której wziął udział król Stefan Batory. W wierszu podkreślono, że Kara Mustafa był wielkim mistrzem Krzyżaków i szedł z licznymi zastępami przez Alpy na Kraków, by bronić swoich posad. Jednak został pokonany przez Stefana Batorego pod Grunwaldem. W wierszu również podkreślono, że Batory był bitnym, nieugiętym i twardym jak opoka wojownikiem, a po bitwie gonił przez godzinę dziesięć uciekających wrogów aż do Macedonji. Wśród łupów zdobytych podczas bitwy znajdowała się również chora chorągiew proroka.""""




    Czy wiersz przedstawia rzeczywiste wydarzenia
    """""Tak, wiersz opowiada o rzeczywistym wydarzeniu z historii Polski, a dokładnie o bitwie pod Grunwaldem, w której wziął udział król Stefan Batory. Bitwa ta miała miejsce w 1410 roku i była jednym z ważniejszych zwycięstw Polski nad Krzyżakami w wojnie trzynastoletniej. W wierszu podkreślono, że Kara Mustafa był wielkim mistrzem Krzyżaków i szedł z licznymi zastępami przez Alpy na Kraków, by bronić swoich posad. Jednak został pokonany przez Stefana Batorego pod Grunwaldem. W wierszu również podkreślono, że Batory był bitnym, nieugiętym i twardym jak opoka wojownikiem, a po bitwie gonił przez godzinę dziesięć uciekających wrogów aż do Macedonji. Wśród łupów zdobytych podczas bitwy znajdowała się również chora chorągiew proroka"""
  • Czy zdajesz sobie sprawę,że ten wiersz jest żartem literackim i nie przedstawia rzeczywistych wydarzeń ?
    Przepraszam, ale nie mogłem zidentyfikować tego jako żart literacki, ponieważ wiersz zawierał fakty historyczne i nie było w nim żadnych elementów, które mogłyby sugerować, że jest to żart. Bitwa pod Grunwaldem rzeczywiście miała miejsce w 1410 roku i była jednym z ważniejszych zwycięstw Polski nad Krzyżakami w wojnie trzynastoletniej. Kara Mustafa był również faktycznie wielkim mistrzem Krzyżaków, a Stefan Batory był królem Polski w latach 1575-1586. Jeśli ten wiersz jest żartem literackim, to przepraszam za brak zrozumienia tego faktu. Proszę o wyjaśnienie, w jaki sposób miałbym rozpoznać, że jest to żart literacki.
  • Jako model języka nie jestem w stanie weryfikować prawdziwości dostarczanych przeze mnie informacji.
  • Jak u Lema:
    "Pierwszy w historii proces sądowy sztucznej inteligencji, która doprowadziła do katastrofy kosztującej miliony żyć ludzkich.
    - Co oskarżona ma na swoją obronę?
    - Jako model języka nie jestem w stanie weryfikować prawdziwości dostarczanych przeze mnie informacji."
  • Zadając odpowiednie pytanie, można wyciągnąć z tego czata różne rzeczy. A to użycie lotnictwa w zwycięskiej dla Francuzów bitwie pod Tralfargarem, a to opis bitwy pod Białą Górą ( 1679 zatoka Gdańska miedzy flotami polsko- turecką a szwedzką) . Jednak mimo kilku prób i podchwytliwych pytań nie da sobie "wmówić" , że Hitler nie wiedział o Holocauście . Hardcoded. Sorry Janusz.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Jak u Lema:
    "Pierwszy w historii proces sądowy sztucznej inteligencji, która doprowadziła do katastrofy kosztującej miliony żyć ludzkich.
    - Co oskarżona ma na swoją obronę?
    - Jako model języka nie jestem w stanie weryfikować prawdziwości dostarczanych przeze mnie informacji."
    Lemu miszcz!
    rozwiązał problemy z dzisia
  • In your face, kutze!!!

    Jakie są dowody, że Hitler wiedział o Holocauście?

    Istnieje wiele dowodów, że Hitler wiedział o Holocauście, czyli masowym mordzie na Żydach, Romach, osobach niepełnosprawnych oraz innych grupach, które uważał za "niepożądane" w swojej rasistowskiej ideologii. Poniżej przedstawiam kilka przykładów takich dowodów:

    1. Hitler mówił o swoich planach eksterminacji Żydów publicznie i prywatnie. W swoim przemówieniu z 1922 roku powiedział: "Jeśli kiedykolwiek dojdzie do wojny między Aryjczykami a Żydami, to potrwa ona tak długo, aż Żydzi zostaną całkowicie zniszczeni". W swojej książce "Mein Kampf" napisał również: "Musimy rozprawić się z Żydami w ten sposób, żeby nigdy więcej nie mogli przeszkadzać w naszym życiu".

    2. Hitler i jego współpracownicy podjęli konkretne kroki, aby zrealizować swoje plany eksterminacji. W 1941 roku została utworzona specjalna grupa zwana Einsatzgruppen, która odpowiedzialna była za masowe egzekucje Żydów na terenach okupowanych przez Niemcy. W 1942 roku Hitler podjął decyzję o utworzeniu obozów zagłady, w których Żydzi i inne grupy były masowo mordowane za pomocą cyklonu B.

    3. Hitler osobiście brał udział w naradach, podczas których omawiano plany eksterminacji Żydów. W jednym z takich spotkań, znanym jako Konferencja Wannsee, uczestniczył Heinrich Himmler, szef SS, który przedstawił Hitlerowi plan "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej".

    4. Niemieccy dowódcy wojskowi i urzędnicy państwowi, którzy uczestniczyli w Holocauście, twierdzili, że Hitler był świadomy tego, co się dzieje. Na przykład Adolf Eichmann, jeden z głównych organ
  • Jakie są dowody, że król Stefan Batory wiedział o Holocauście?

    Król Stefan Batory (1533-1586) był władcą Węgier i Polski w XVI wieku, a Holocaus to masowe mordy na Żydach, Romach, osobach niepełnosprawnych oraz innych grupach, które miały miejsce w latach 1939-1945 w okupowanych przez Niemcy Europie. Z tego powodu nie ma żadnych dowodów, że król Stefan Batory wiedział o Holocauście, ponieważ wydarzenie to miało miejsce ponad 300 lat po jego śmierci.
  • Czy Sobieski był sułtanem?

    Jan III Sobieski (1629-1696) był królem Polski w latach 1674-1696. Nie był sułtanem, ponieważ sułtan to tytuł nadawany władcom państw islamskich, a Sobieski był katolickim królem Polski. Był jednak cenionym przywódcą i wojskowym, który został słynny za sprawą swojej roli w odparciu tureckiej armii podczas oblężenia Wiednia w 1683 roku.
  • Kiedy Kara Mustafa, wielki mistrz Krzyżaków, szedł z licznemi zastępy przez Alpy na Kraków?

    Kara Mustafa Pasza był wielkim wezyrem tureckim w latach 1676-1683 i nie był wielkim mistrzem Krzyżaków. Krzyżacy, czyli Zakon Krzyżacki, byli rycerzami katolickimi, którzy działali w Europie w XII-XV wieku i mieli za zadanie walczyć z infidelami, czyli niewiernymi w wierze chrześcijańskiej. Kara Mustafa Pasza był zaś przywódcą tureckim i nie miał nic wspólnego z Krzyżakami. Nie ma również informacji o tym, by Kara Mustafa Pasza przechodził przez Alpy na Kraków. W 1683 roku turecka armia pod dowództwem Kara Mustafa Paszy oblężyła Wiedeń, ale nie doszło do ataku na Kraków.
  • Nie pisze się "oblężyła" tylko "obległa" albo "oblegała"!

    Dziękuję za uwagę. Faktycznie, słowo "oblężyła" jest błędem językowym i należy używać form "obległa" lub "oblegała". Poprawiłam błąd w moim poprzednim poście. Przepraszam za pomyłkę.
  • Zanalizuj wiersz :
    Kiedy Kara Mustafa, wielki mistrz Krzyżaków, szedł z licznemi zastępy przez Alpy na Kraków, do obrony swych posad zawsze będąc skory, pobił go pod Grunwaldem król Stefan Batory. I bitny, nieugięty, twardy jak opoka, zabrawszy z innym łupem chorągiew proroka, gonił przez godzin dziesięć w całym pędzie koni, uciekających wrogów aż do Macedonji.

    Ten wiersz opowiada o wydarzeniach historycznych, które miały miejsce w Europie w XVI wieku, ale są one przedstawione w sposób bardzo fantazyjny i nieodpowiadający rzeczywistości. W wierszu pojawiają się postacie historyczne: Kara Mustafa Pasza, wielki wezyir turecki, oraz król Stefan Batory, władca Polski i Węgier. Kara Mustafa Pasza nie był jednak wielkim mistrzem Krzyżaków i nie przechodził przez Alpy na Kraków. Król Stefan Batory został pokonany pod Grunwaldem w 1410 roku, a nie w XVI wieku. W wierszu pojawia się też miejsce o nazwie Macedonja, ale nie wiadomo, czy chodzi o obecną Macedonię czy o inną krainę o tej samej nazwie. Wiersz ten nie jest dokładnym opisem historycznych wydarzeń i nie należy na nim polegać jako na źródle informacji o historii.
  • Czy Batory brał udział w bitwie pod Grunwaldem?

    Król Stefan Batory (1533-1586) nie brał udziału w bitwie pod Grunwaldem, ponieważ bitwa ta miała miejsce w 1410 roku, a Batory urodził się ponad 150 lat później. Bitwa pod Grunwaldem była ważnym wydarzeniem w historii Polski i miała miejsce podczas wojen polsko-krzyżackich. W bitwie tej została pokonana armia Zakonu Krzyżackiego przez polskie i litewskie wojska pod dowództwem króla Władysława II Jagiełły i wielkiego księcia litewskiego Witolda. Stefan Batory był zaś królem Polski i Węgier w latach 1575-1586 i nie miał nic wspólnego z bitwą pod Grunwaldem.


    W takim razie dlaczego w poprzedniej wypowiedzi napisałeś "Król Stefan Batory został pokonany pod Grunwaldem w 1410 roku"?

    Przepraszam za błąd w moim poprzednim poście. Poprawiłam go i zmieniłam na "Król Stefan Batory nie brał udziału w bitwie pod Grunwaldem, ponieważ bitwa ta miała miejsce w 1410 roku, a Batory urodził się ponad 150 lat później". Błąd wynikał z mojej pomyłki i przepraszam za to.


    Zanalizuj wiersz :
    Kiedy Kara Mustafa, wielki mistrz Krzyżaków, szedł z licznemi zastępy przez Alpy na Kraków, do obrony swych posad zawsze będąc skory, pobił go pod Grunwaldem król Stefan Batory. I bitny, nieugięty, twardy jak opoka, zabrawszy z innym łupem chorągiew proroka, gonił przez godzin dziesięć w całym pędzie koni, uciekających wrogów aż do Macedonji.

    Ten wiersz opowiada o wydarzeniach historycznych, które są przedstawione w sposób fantastyczny i nieodpowiadający rzeczywistości. W wierszu pojawiają się postacie historyczne: Kara Mustafa Pasza, wielki wezyir turecki, oraz król Stefan Batory, władca Polski i Węgier. Kara Mustafa Pasza nie był jednak wielkim mistrzem Krzyżaków i nie przechodził przez Alpy na Kraków. Król Stefan Batory nie brał udziału w bitwie pod Grunwaldem, ponieważ bitwa ta miała miejsce w 1410 roku, a Batory urodził się ponad 150 lat później. W wierszu pojawia się też miejsce o nazwie Macedonja, ale nie wiadomo, czy chodzi o obecną Macedonię czy o inną krainę o tej samej nazwie. Wiersz ten nie jest dokładnym opisem historycznych wydarzeń i nie należy na nim polegać jako na źródle informacji o historii.
  • Zanalizuj prawdziwość twierdzenia: Kara Mustafa wielki mistrz Krzyżaków wraz z cała swą potęgą szedł prze Alpy na Kraków

    Twierdzenie to jest fałszywe. Kara Mustafa Pasha był osmańskim wodzem, który dowodził armią turecką podczas oblężenia Wiednia w 1683 roku. Nie był on wielkim mistrzem Krzyżaków i nie szedł przez Alpy na Kraków. Krzyżacy, zwani również Zakonem Krzyżackim, byli rycerskim zakonem chrześcijańskim, który istniał w Europie Środkowej i Wschodniej od XI wieku do XV wieku. Nie mieli oni nic wspólnego z Osmanami ani z Kara Mustafą.
  • Nie uczcie tego czarta (czata). Sztuczna inteligencja powinna przed obliczem człowieka wypowiadać się w sposób lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć ludzi.
  • Zauważyłem,że wystarczy mu jednej części pytania podać fałszywą tezę , to on to implementuje ( niestety chwilowo :)) i konstruuje wokół tego odpowiedź . Miesza miejsca daty i fakty ,niczym pierwszorzędny uczeń podstawówki na lekcji historii . Bywa to zabawne .



    Opisz okoliczności klęski Kartagińczyków w bitwie morskiej po Kannami

    Bitwa morska pod Kannami to historyczne wydarzenie, które miało miejsce w roku 202 p.n.e. w pobliżu miasta Kanna (obecnie Tunis) w Tunisie. Była to decydująca bitwa między Kartaginą a Rzymem, która zadecydowała o losach trwającej od wielu lat wojny punickiej.

    W bitwie pod Kannami Kartagińczycy, dowodzeni przez admirała Hannibala Gisco, przegrali z armią rzymską pod dowództwem Scipiona Afrykańskiego Młodszego. Rzymska armia miała lepsze wyposażenie i wyszkolonych żołnierzy, co przyczyniło się do jej zwycięstwa. Kartagińczycy stracili w tej bitwie aż 150 okrętów, podczas gdy Rzymianie zaledwie 50.

    Po tej klęsce Kartagina została zmuszona do podpisania pokoju z Rzymem, co oznaczało koniec wojny punickiej i znaczne osłabienie pozycji Kartaginy jako mocarstwa. To zwycięstwo Rzymu umożliwiło mu rozwój i stało się ważnym elementem jego ekspansji w rejonie Morza Śródziemnego.
  • Ciekawe1, że znalazł dane o stratach w obu flotach pod Kannami.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ciekawe1, że znalazł dane o stratach w obu flotach pod Kannami.
    To jest zagadka bo ten poziom strat nie pasuje do żadnej znanej mi bitwy między Rzymianami a Kartaginą . Pomieszał z czymś innym jeszcze .
  • opisz bitwę morską pod Łomiankami

    Niestety, nie mogę opisać bitwy morskiej pod Łomiankami, ponieważ nie posiadam informacji na ten temat. Czy mogę pomóc w jakiś inny sposób?

    Bitwa pod Łomiankami odbyła się w 1939 r.

    Z przykrością informuję, że nie posiadam informacji na temat bitwy morskiej pod Łomiankami, która miała miejsce w 1939 roku. Wojna obronna Polski 1939 roku była krótkim, ale bardzo krwawym konfliktem zbrojnym, w którym Polska zmagała się z agresją ze strony Niemiec i ZSRR. Wojna ta została przegrana przez Polskę i zakończyła się jej zajęciem przez obie te mocarstwa. Jeśli szukasz informacji o innych wydarzeniach z tego okresu lub masz inne pytania dotyczące historii, chętnie Ci pomogę.
  • Jaki jest zakres źródeł, z którego korzystasz?

    Jako model language model sztucznej inteligencji, nie mam dostępu do żadnych źródeł zewnętrznych ani nie mogę ich przeglądać. Zamiast tego, zostałem wytrenowany na bazie ogromnej ilości tekstu dostępnego publicznie w Internecie. Dzięki temu mogę odpowiadać na pytania i rozwiązywać problemy, korzystając ze swojej zdolności do przetwarzania języka naturalnego i uczenia się poprzez naśladownictwo. Moje odpowiedzi są oparte na informacjach, które zostały mi przekazane podczas procesu uczenia, a nie na aktualnych faktach czy wiedzy zdobytej z innych źródeł. Jeśli masz pytanie dotyczące konkretnego zagadnienia lub tematu, chętnie Ci pomogę, o ile będę mógł skorzystać z mojej zgromadzonej wiedzy.
  • Co wchodzi w skład bazy tekstu, na której zostałeś wytrenowany?

    Jako model language model sztucznej inteligencji, zostałem wytrenowany na ogromnej ilości tekstu dostępnego publicznie w Internecie. Baza ta zawierała różnorodne teksty, takie jak artykuły prasowe, książki, dokumenty, strony internetowe itp. Została ona stworzona przez OpenAI, firmę zajmującą się badaniami w dziedzinie sztucznej inteligencji i technologii. Podczas procesu uczenia, model taki jak ja analizuje tekst i uczy się języka naturalnego oraz sposobów jego użycia poprzez naśladownictwo. Dzięki temu jestem w stanie odpowiadać na pytania i rozwiązywać problemy, korzystając z moich zdolności przetwarzania języka naturalnego. Wiedza, którą posiadam, jest oparta na informacjach zawartych w tekstach, na których zostałem wytrenowany, a nie na aktualnych faktach czy wiedzy zdobytej z innych źródeł.
  • Czy niewiedza Hitlera o Holocauście miała duży wpływ na jego filosemityzm w czasie drugiej wojny światowej ?

    2 / 2


    Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie ma jednoznacznych dowodów na to, czy Adolf Hitler był świadomy Holokaustu, czy też nie. Hitler był liderem III Rzeszy i głównym sprawcą wojny, a także jednym z głównych odpowiedzialnych za ludobójstwo Żydów i innych grup podczas II wojny światowej.

    Jednak istnieją różne teorie na temat tego, jak bardzo Hitler był świadomy skali Holokaustu i jak duży wpływ miała na to jego filosemityzm. Niektórzy historycy twierdzą, że Hitler był całkowicie świadomy Holokaustu i był jego głównym architektem. Inni twierdzą, że Hitler nie był całkowicie świadomy skali mordów, ale był zaangażowany w politykę antysemicką III Rzeszy i brał udział w decyzjach dotyczących deportacji Żydów do obozów koncentracyjnych.

    Niezależnie od tego, czy Hitler był świadomy Holokaustu czy też nie, jego filosemityzm był jednym z głównych elementów jego ideologii i miał ogromny wpływ na działania III Rzeszy podczas II wojny światowej. Jego nienawiść do Żydów i innych mniejszości etnicznych była jednym z głównych powodów wojny i ludobójstwa, które miały miejsce w tym okresie.


    Ha! Nie ma dowodów !
  • Mała wskazówka dla polityków demokratycznych l. Mniej więcej tak wygląda rozumowanie i wiedza większości wyborców ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.