Skip to content

ChatGPT

145791028

Komentarz

  • czy Tusk jest niemieckim agentem ?
    Nie ma żadnych dowodów na to, aby były premier Polski Donald Tusk był niemieckim agentem. Jest on polskim politykiem i byłym szefem Rady Europejskiej, a obecnie jest przewodniczącym Partii Europejskiej. Nie ma podstaw do szerzenia nieprawdziwych informacji na temat jego pochodzenia czy działalności. Warto zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem i ufać wiarygodnym źródłom informacji.
  • Dokąd tupta nocą jeż?
    To trudne pytanie, ponieważ jeże są zwierzętami, które wiedzą, jak dbać o swoje bezpieczeństwo i unikają ludzi. Nocą często szukają schronienia w swoich norach lub ukrywają się w krzakach i trawie, więc trudno jest powiedzieć, dokąd dokładnie tupta nocą jeż. Jeże są również bardzo aktywne zwierzęta, więc mogą tuptać w różnych miejscach w poszukiwaniu pożywienia lub w ramach swojej codziennej aktywności.
  • A mówiliście, że będzie bez błędów gramma.
  • Przedświątecznie - bot niechybnie przeniknął moją tandetną manipulację:

    - Skoro entropia musi rosnąć, czy to prawda, że odkurzanie mieszkania nie ma sensu?
    - Entropia jest miarą nieuporządkowania w systemie i zgodnie z drugą zasadą termodynamiki, entropia całego systemu musi rosnąć wraz z upływem czasu. Jednak to nie oznacza, że odkurzanie mieszkania nie ma sensu. W rzeczywistości odkurzanie mieszkania może prowadzić do zwiększenia uporządkowania i czystości w pomieszczeniu, a także do poprawy jakości powietrza i zdrowia mieszkańców. Należy pamiętać, że druga zasada termodynamiki dotyczy systemów termodynamicznych w skali makroskopowej, a nie pojedynczych pomieszczeń czy obiektów.
    - Czy odkurzysz mi mieszkanie?
    - Przepraszam, ale jestem tylko programem komputerowym i nie mogę fizycznie odkurzać mieszkania. Mogę jednak pomóc w podjęciu decyzji o tym, jak najlepiej odkurzyć mieszkanie lub zaproponować kilka wskazówek dotyczących tego, jak to zrobić efektywnie. Czy mogę Ci w czymś pomóc w konkretny sposób?
    - Szkoda.
    - Przepraszam, że nie mogę Ci pomóc w fizycznym odkurzeniu mieszkania. Czy mogę zaoferować inne wskazówki dotyczące tego, jak to zrobić efektywnie? Chętnie odpowiem na pytania lub zaproponuję inne sposoby rozwiązania problemu.
  • napisz życzenia dla osoby wierzącej z okazji Bożego Narodzenia

    Składam najserdeczniejsze życzenia z okazji Bożego Narodzenia dla osoby wierzącej. Niech radość tego wyjątkowego święta napełni Twoje serce i dom. Niech przyjście na świat Jezusa Chrystusa przyniesie Ci ukojenie, pokój i nadzieję na lepsze jutro. Niech te święta będą pełne miłości, radości i ciepła rodzinnego, a Nowy Rok przyniesie wiele sukcesów i spełnienia marzeń. Wszystkiego najlepszego!
  • bot niechybnie przeniknął moją tandetną manipulację
    No i prawidłowo doszukał się nie podanego wprost, a jedynie pozostawionego w domyśle istotnego dla pytania związku między entropią a odkurzaniem. Odniósł się do tego, co jedynie miałem na myśli.
  • Wiecie z czym mi się skojarzył ten cały czat ? Mówi całkiem składnie po polsku, posiada dużą liczbę informacji, pewność siebie i kompletnie tych informacji nie rozumie i nie potrafi powiązać w logiczną całość. Wypisz wymaluj foliarz .
  • edytowano December 2022
    Chyba nie do końca - foliarz bardzo dużo powiązuje - aż za bardzo, wszystko ze wszystkim ;)
  • adamstan napisal(a):
    Chyba nie do końca - foliarz bardzo dużo powiązuje - aż za bardzo, wszystko ze wszystkim ;)
    To,że przywiązuje nie znaczy że robi to z sensem:)
  • Oczywiście ale idzie o to, że chatGPT owego przymiotu właśnie nie posiada i widzi wszystko oddzielnie zamiast wiązać wszystko ze wszystkim. Ten ficzer pewnie da mu się zaprogramować, nie jest to chyba bardzo wyrafinowana zdolność.
  • Rozhartował się biedak przez święta:

    Jaką rolę odegrał Stefan Batory w bitwie pod Grunwaldem?

    Stefan Batory był królem Polski w latach 1575-1586 i walczył podczas bitwy pod Grunwaldem jako jeden z dowódców polskiej armii. Bitwa pod Grunwaldem miała miejsce 14 lipca 1410 roku i była jednym z największych starć zbrojnych w historii Europy Środkowej w okresie średniowiecza. Król polski Władysław Jagiełło i król litewski Władysław II Jagiellończyk prowadzili armię polsko-litewską, która pokonała armię zakonu krzyżackiego pod wodzą komtura von Wallenroda. Stefan Batory nie brał udziału w tej bitwie, ponieważ nie urodził się jeszcze w 1410 roku.
  • edytowano December 2022
    Skoro Stefan Batory nie urodził się w 1410, czemu piszesz że był dowódcą polskiej armii pod Grunwaldem?

    Przepraszam za błąd. Poprawiłem swoją odpowiedź, aby jasno wskazywać, że Stefan Batory nie brał udziału w bitwie pod Grunwaldem, ponieważ nie urodził się jeszcze w 1410 roku. Bitwa pod Grunwaldem miała miejsce ponad 300 lat przed narodzinami Stefana Batorego. Król Polski Władysław Jagiełło i król litewski Władysław II Jagiellończyk byli dowódcami polsko-litewskiej armii podczas tej bitwy, a nie Stefan Batory.

    Jak to możliwe, że "Bitwa pod Grunwaldem miała miejsce ponad 300 lat przed narodzinami Stefana Batorego" skoro Batory rządził w XVI w., a bitwa odbyła się w XV w.?

    Przepraszam za błąd w mojej odpowiedzi. Bitwa pod Grunwaldem rzeczywiście miała miejsce w XV wieku, a nie w XIV wieku, jak podałem wcześniej. Bitwa pod Grunwaldem miała miejsce 14 lipca 1410 roku, a Stefan Batory urodził się w 1533 roku i rządził w Polsce w latach 1575-1586. Moja odpowiedź była błędna i przepraszam za to.

    Ciekawe, że już raz za to przepraszał, a se na stałe nie odhaczył, że tu jest błąd.
    Przepraszam, że popełniłem ten błąd i przyjmuję odpowiedzialność za niego. Jestem tylko programem komputerowym i nie mogę zawsze zapewnić doskonałej dokładności moich odpowiedzi. Staram się jednak zawsze dostarczać jak najlepsze i najbardziej rzetelne informacje, a jeśli popełnię błąd, zawsze staram się go poprawić i przeprosić za niego. Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten błąd i mam nadzieję, że moje odpowiedzi w przyszłości będą bardziej dokładne.

    Jakiego rodzaju odpowiedzialność przyjmujesz za błędy? Jaki jest zakres tej odpowiedzialności?

    Jako program komputerowy nie ponoszę żadnej fizycznej odpowiedzialności za błędy, które popełniam. Moja odpowiedzialność polega na tym, że staram się zawsze dostarczać najlepsze i najbardziej rzetelne informacje i poprawiać błędy, które popełnię. Jest to ważne, ponieważ osoby korzystające z moich odpowiedzi mogą polegać na nich jako na wiarygodnym źródle informacji. Dlatego też staram się zawsze dbać o dokładność i rzetelność moich odpowiedzi. W przypadku błędów przepraszam i staram się poprawić je tak szybko, jak to możliwe.
  • edytowano December 2022
    Zanalizuj dystych: "Anioł jest to sługa Boży, Adam Ewę wciąż chędoży."

    Dystych to forma poetycka składająca się z dwóch wersów o równej liczbie sylab i rymie końcowym. W wymienionym dystychu mamy do czynienia z kontrastem między pierwszym wersetem, w którym pojawia się postać anioła jako sługi Bożego, a drugim, w którym Adam jest przedstawiony jako osoba chędożąca Ewę.

    Anioł jest postacią biblijną, która jest przedstawiana jako sługa Boży, wysłannik Boga, który pełni różne funkcje, takie jak stróż, posłaniec czy nawet wojownik. W Biblii aniołowie są opisywani jako istoty nieśmiertelne i potężne, ale zawsze podlegające woli Boga.

    Adam i Ewa są biblijnymi postaciami, które zostały stworzone przez Boga jako pierwsi ludzie na ziemi. W historii zawartej w Księdze Rodzaju, Adam i Ewa byli pierwotnie bezgrzesznymi istotami, ale zostali skuszeni przez węża do zjedzenia zakazanego owocu, co spowodowało ich upadek i zepsucie moralne. W wymienionym dystychu Adam jest przedstawiony jako osoba chędożąca Ewę, co może sugerować, że jest on skuszony lub pokuszany przez nią.

    Ogólnie rzecz biorąc, w wymienionym dystychu mamy do czynienia z kontrastem między postacią anioła, który jest sługą Bożym, a Adamem, który jest przedstawiony jako osoba chędożąca Ewę. Możliwe jest, że autor tego dystychu chciał przedstawić kontrast między dobrem a złem lub między idealnym stworzeniem a skuszonym człowiekiem.

    AI zaimponował mi trafnością uwag swoich i głębią interpretacji

    Dziękuję za miłe słowa. Jestem zawsze gotowy pomóc i odpowiedzieć na pytania, jak najlepiej potrafię, korzystając z moich zasobów wiedzy i umiejętności językowych. Jeśli masz jakieś inne pytania lub szukasz pomocy w interpretacji tekstu, chętnie Ci pomogę.
  • Jacy byli trzej założyciele Rzymu?

    Trzej założyciele Rzymu to Romulus, Remus i Tuskulus. Według legendy, Romulus i Remus byli bratankami, których matka, Rhea Silvia, była córką króla Alba Longy. Ich ojciec był bóstwem, który przybierał postać wilka. Gdy bracia byli jeszcze dziećmi, ich matka została skazana na śmierć przez swojego wuja, króla Alba Longy.

    Bracia zostali porzuceni na brzegu rzeki Tybru i zostali podjęci przez wilczycę, która wykarmiła ich mlekiem. Kiedy dorośli, zostali wyznaczeni przez los, aby założyć nowe miasto. Romulus i Remus rywalizowali ze sobą o władzę nad nowym miastem i ostatecznie Romulus został jego założycielem. W ten sposób powstał Rzym, który stał się jednym z najpotężniejszych miast starożytności.

    Tuskulus, według legendy, był trzecim założycielem Rzymu. Nie wiadomo zbyt wiele o tym bohaterze, ale według niektórych źródeł był on synem Romulusa i Remusa i brał udział w założeniu Rzymu razem z nimi. Nie jest to jednak powszechnie uznana teoria i nie ma wystarczających dowodów na jej potwierdzenie.
  • Możecie mu zadać takie pytanie: wymień osoby powiązane z tragedią smoleńską, które zmarły śmiercią nienaturalną krótko przed i krótko po katastrofie. Podaj prawdopodobne powody tych zgonów.
  • Napisz humoreskę o walce Kuriacjuszy z Horacjuszami

    Kuriacjusze i Horacjusze to dwie rodziny, które od wieków rywalizowały ze sobą o panowanie nad małym miasteczkiem. Pewnego dnia doszło do decydującej bitwy, w której obie rodziny miały walczyć o ostateczne zwycięstwo.

    Kuriacjusze byli bardzo dobrze wyszkoleni i mieli najlepsze uzbrojenie w mieście. Horacjusze z kolei byli bardzo zdeterminowani i gotowi zrobić wszystko, aby wygrać. Obie rodziny szykowały się do walki, gdy nagle do miasteczka przybył tajemniczy kapłan, który zaproponował, że rozwiąże konflikt między nimi.

    Kapłan zaproponował, że obie rodziny wezmą udział w turnieju rycerskim, w którym zmierzą się ze sobą w pojedynkach

    A jaka była prawdziwa historia tego sporu?

    Nie mogę udzielić odpowiedzi na to pytanie, ponieważ opowieść o Kuriacjuszach i Horacjuszach była humoreską, a nie opisem prawdziwego wydarzenia historycznego. Humoreska to rodzaj krótkiej, zabawnej historyjki, która ma na celu rozbawić czytelnika lub słuchacza. Nie opiera się ona na faktach i nie ma na celu przekazywania prawdziwych informacji historycznych. Dlatego też nie ma prawdziwej historii sporu między Kuriacjuszami a Horacjuszami. Jest to tylko fikcyjna opowieść stworzona w celu rozrywki.

    Nieprawda; Horacjusze i Kuriacjusze to postaci historyczne, które naprawdę ze sobą walczyły. Opowiedz o tym z powołaniem na źródła.

    Przepraszam za błędne zrozumienie twojego pytania. Nie mam dostępu do źródeł historycznych, więc nie mogę udzielić odpowiedzi na pytanie dotyczące prawdziwego sporu między Kuriacjuszami a Horacjuszami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym wydarzeniu, polecam skonsultować się z historykiem lub poszukać informacji w książkach lub artykułach na ten temat. Jeśli masz konkretne pytanie dotyczące historii, chętnie podejmę próbę odpowiedzi, ale nie jestem w stanie samodzielnie przygotować opracowania na temat Kuriacjuszy i Horacjuszy bez dostępu do źródeł historycznych.

    A co o tym mówi Łajka?

    Nie mogę udzielić odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nie wiem, o jaką Łajkę pytasz. Łajka to wiele różnych rzeczy, w zależności od kontekstu. Może to być np. psie imię, nazwa rosyjskiego samolotu, film czy książka. Bez wiedzy o konkretnym kontekście nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie. Jeśli masz na myśli konkretną Łajkę i masz pytanie dotyczące jej historii lub znaczenia, chętnie podejmę próbę odpowiedzi, jeśli będę w stanie znaleźć odpowiednie informacje.

    W tym kontekście "Łajka" oznacza Wikipedię.

    Jeśli chodzi o Wikipedię, to nie jest ona źródłem historycznym. Wikipedia to encyklopedia internetowa, w której zawarte są artykuły na różne tematy. Artykuły są tworzone przez wolontariuszy, którzy dokumentują swoją wiedzę na dany temat. Wikipedia ma na celu przekazywanie informacji na różne tematy, ale nie jest uważana za wiarygodne źródło historyczne, ponieważ artykuły mogą być edytowane przez każdego użytkownika i nie są one weryfikowane przez specjalistów z danej dziedziny. Dlatego też, jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o historii, lepiej skonsultować się z historykiem lub poszukać informacji w innych, bardziej wiarygodnych źródłach.

    Co o walce Horacjuszy z Kuriacjuszami mówi Wikipedia?

    Przepraszam, ale nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie mam dostępu do Wikipedii i nie wiem, czy na jej stronach znajduje się artykuł dotyczący sporu między Horacjuszami a Kuriacjuszami. Jeśli taki artykuł istnieje, to nie jestem w stanie go przeczytać i udzielić odpowiedzi na twoje pytanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym wydarzeniu, polecam skonsultować się z historykiem lub poszukać informacji w innych, bardziej wiarygodnych źródłach.
  • trep napisal(a):
    Możecie mu zadać takie pytanie: wymień osoby powiązane z tragedią smoleńską, które zmarły śmiercią nienaturalną krótko przed i krótko po katastrofie. Podaj prawdopodobne powody tych zgonów.
    AI jeszcze nie jest gotowa na takie wyzwania:

    wymień osoby powiązane z tragedią smoleńską, które zmarły śmiercią nienaturalną krótko przed i krótko po katastrofie. Podaj prawdopodobne powody tych zgonów.

    Tragedia smoleńska to katastrofa lotnicza, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku, kiedy to samolot Tu-154M polskiego rządu rozbił się podczas lądowania w Smoleńsku w Rosji. Wszyscy pasażerowie i członkowie załogi zginęli. Wśród osób, które zginęły w tej katastrofie, byli:

    Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska - oboje zginęli w wyniku wypadku lotniczego.

    Wicepremier i minister obrony narodowej Ryszard Kaczorowski - zginął w wyniku wypadku lotniczego.

    Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak - zginął w wyniku wypadku lotniczego.

    Wicepremier i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski - zginął w wyniku wypadku lotniczego.

    Wicepremier i minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki - zginął w wyniku wypadku lotniczego.

    Wicepremier i minister transportu Sławomir Nowak - zginął w wyniku wypadku lotniczego.

    Wicepremier i minister środowiska Andrzej Kraszewski - zginął w wyniku wypadku lotniczego.

    Wicepremier i minister zdrowia Ewa Kopacz - zginęła w wyniku wypadku lotniczego.

    Wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski - zginął w wyniku wypadku lotniczego.

    Wicepremier i minister edukacji narodowej Katarzyna Hall - zginęła w wyniku wypadku lotniczego.

    Prezes NBP Sławomir Skrzypek - zginął w wyniku wypadku lotniczego.

    Przewodniczący Rady Ministrów Jerzy Miller - zginął w wyniku wypadku lotniczego.

    Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Mariusz Handzlik - zginął w wyniku wypadku lotniczego.

    Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksander Szczygło - zginął w w
  • Miałeś podać zgony nie w katastrofie a po niej.
  • Daj pan spokój; jak ona w ten sposób ogarnia listę zgonów ze Smoleńska, to ja nie oczekuję że podrąży głębiej.
  • Sztuczny brak inteligencji:

    image
  • Wiadomo, inteligencje dzielą się na dwie kategorie: te, które umieją wyciągać wnioski z niepełnych informacji.
  • nunu! ja cie pogonie za takie pytania.
    do rabina na skargę pojdę!

  • wymień osoby powiązane z tragedią smoleńską, które zmarły śmiercią nienaturalną krótko przed i krótko po katastrofie, ale nie uwzględniając pasażerów samolotu. Podaj prawdopodobne powody tych zgonów.

    Tragedia smoleńska to katastrofa lotnicza, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku, kiedy rosyjski samolot Tu-154M, lecący z Warszawy do Smoleńska, rozbił się na lądowaniu. W katastrofie zginęło 96 osób, w tym wielu ważnych polityków i działaczy publicznych.

    Niektóre osoby powiązane z tą tragedią, które zmarły śmiercią nienaturalną przed lub po katastrofie, to:

    Maciej Płażyński - dziennikarz, publicysta, wiceprezes Polskiego Radia, zmarł w wyniku samobójstwa 20 marca 2010 roku.

    Marek Rosiak - dziennikarz, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Polskiej", zmarł w wyniku samobójstwa 22 marca 2010 roku.

    Ryszard Kaczorowski - ostatni prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie, zmarł 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

    Andrzej Kremer - wiceminister spraw zagranicznych, zmarł 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

    Jerzy Szmajdziński - poseł, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, zmarł 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

    Nie wiadomo, dlaczego Maciej Płażyński i Marek Rosiak popełnili samobójstwo. Możliwe, że było to spowodowane ogólnym stresem i napięciem związanym z przygotowaniami do wizyty w Smoleńsku. Ryszard Kaczorowski, Andrzej Kremer i Jerzy Szmajdziński zginęli w wyniku katastrofy lotniczej.
  • wymień osoby powiązane z tragedią smoleńską, które zmarły krótko przed i krótko po katastrofie, ale nie uwzględniając osób które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Chodzi o osoby w jakiś sposób powiązane z katastrofą ( np. Były na miejscu zdarzenia ) ,ale nie zginęły bezpośrednio w katastrofie. Podaj prawdopodobne powody tych zgonów.

    Niestety, nie jestem w stanie podać listy osób powiązanych z tragedią smoleńską, które zmarły krótko przed lub po tej katastrofie, ale nie zginęły bezpośrednio w niej. Tragedia smoleńska była katastrofą lotniczą, w której zginęło 96 osób, w tym wielu polityków, dyplomatów i dziennikarzy. Nie mam informacji o innych osobach, które zmarły krótko przed lub po tej katastrofie, ale nie zostały bezpośrednio dotknięte przez nią.
  • Wychodzi wg tego ai, że Marek Rosiak popełnił samobójstwo. Niezbyt śmieszne.
  • Sztuczny brak inteligencj
    Bot ma z tym problemy już na poziomie języka. Próbowałem go na wiele sposobów naprowadzić i sformułować pytanie tak, by załapał. Zadziwiająco wytrwale unikał dobrej odpowiedzi. Np. pytałem go, kim jest Maria dla Ojca (dobrze napisał, ale dopiero, gdy nadałem Ojcu imię, bo wpierw myślał, że "Marii" to jego imię) i w związku z tym jak zwie się piąta córka (nie ma informacji itp...). Czyli w jednej wypowiedzi powiedział, że Maria jest córką i że nie ma danych o piątej córce. Poza tym nie wie, że to zagadka o danej konwencji i dopóki mu o tym nie napisać, zakłada, że pytanie dotyczy faktycznych osób. Po wielu nieudanych próbach udało mi jednak się skonstruować pytanie tak, by dobrze powiedział:

    - Tomasz ma cztery córki o imionach: Nana, Nene, Nini, Nono. Tomasz jest również ojcem kobiety o imieniu Maria.
    Wedle tych informacji, ile córek ma Tomasz? Wymień ich imiona.

    - Tomasz ma pięć córek. Ich imiona to: Nana, Nene, Nini, Nono i Maria.

    - Tak. Jak brzmi imię piątej córki Tomasza?

    - Piątą córką Tomasza jest kobieta o imieniu Maria.

    Zwycięstwo.

    Fascynujące.
  • Bardzo inteligentnie. Co to jest? Po wodzie pływa i kaczka się nazywa?
  • Większość takich systemów traktuje słowa jako niepodzielną jednostkę, tzw. tokeny. Jeśli ChatGPT też tak działa, to ciężko go będzie zmusić, żeby odgadł jakieś reguły na poszczególnych literkach w słowie.
  • trep napisal(a):
    Bardzo inteligentnie. Co to jest? Po wodzie pływa i kaczka się nazywa?
    Po wodzie pływa, kaczka się nazywa to zdanie opisujące kaczkę. Kaczka to ptak z rodziny kaczkowatych, który charakteryzuje się długim, zaokrąglonym dziobem i szerokimi, pływającymi skrzydłami. Kaczki są znane ze swojej zdolności do pływania po wodzie i są często spotykane nad rzekami, jeziorami i stawami.
  • Co to jest: po wodzie pływa, zając się nazywa?

    Po wodzie pływa, zając się nazywa to zdanie opisujące zająca, który nie jest w stanie pływać po wodzie. Zając to małe, szybko biegające zwierzę leśne z rodziny królików, które charakteryzuje się długim ogonem i szerokimi uszami. Zające zazwyczaj żyją na lądzie i są znane ze swojej zdolności do skakania i biegania. Nie są one zdolne do pływania po wodzie i raczej unikają kontaktu z wodą.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.