Skip to content

Konfederacja i okolice, trza zacząć baczyć

145791017

Komentarz

  • edytowano June 2023

    Oficerem prowadzącym Czudżowni jest ruski generał. Pozwoli mu?

    Wygląda na to, że PiS chce podjąć na serio wojnę z KE?

  • @trep powiedział(a):
    Wygląda na to, że PiS chce podjąć na serio wojnę z KE?

    Szkoda, że nie przed podpisaniem kamieni młyńskich KejPiO.

  • edytowano June 2023

    @trep powiedział(a):
    Oficerem prowadzącym Czudżowni jest ruski generał. Pozwoli mu?

    Wygląda na to, że PiS chce podjąć na serio wojnę z KE?

    Nie chcą. Za UE jest (w przybliżeniu) 3/4 społeczeństwa, ale w elektoracie PiS 1/2, w elektoracie opozycji wszyscy. Więc PiS nigdy nie zajmie jednoznacznego stanowiska, żeby nie zrazić połowy wyborców.
    Opozycja, zwłaszcza PO ma z kolei ten sam problem z 500+ czy uchodźcami.
    Racjonalna strategia PiS to przetrzymanie do przychylnej większości w kadencji 2024-2029, być może uda się zmontować koalicję EPP-ECR-Renew.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Oficerem prowadzącym Czudżowni jest ruski generał. Pozwoli mu?

    Wygląda na to, że PiS chce podjąć na serio wojnę z KE?

    Nie chcą. Za UE jest (w przybliżeniu) 3/4 społeczeństwa, ale w elektoracie PiS 1/2, w elektoracie opozycji wszyscy. Więc PiS nigdy nie zajmie jednoznacznego stanowiska, żeby nie zrazić połowy wyborców.
    Opozycja, zwłaszcza PO ma z kolei ten sam problem z 500+ czy uchodźcami.
    Racjonalna strategia PiS to przetrzymanie do przychylnej większości w kadencji 2024-2029, być może uda się zmontować koalicję EPP-ECR-Renew.

    Sojusznicy gotowi strzelić Polsce z lupary w plecy, gdy tylko Niemcy obiecają im "pomóc" z "uchodźcami"... Nie będzie łatwo.

  • A to my kiedyś mieliśmy jakiś sojuszników? Wschodnioeuropejski plankton to zawsze były szkopskie wycierusy.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):

    /.../

    Nie chcą. Za UE jest (w przybliżeniu) 3/4 społeczeństwa, ale w elektoracie PiS 1/2, w elektoracie opozycji wszyscy. Więc PiS nigdy nie zajmie jednoznacznego stanowiska, żeby nie zrazić połowy wyborców.

    Oni są za przyssaniem do cyca, a nie za dokładaniem do Unii.
    Jakby zrobić sondaż czy chcą oddać Unii 30% wypłaty to byś zobaczył.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Oficerem prowadzącym Czudżowni jest ruski generał. Pozwoli mu?

    Wygląda na to, że PiS chce podjąć na serio wojnę z KE?

    Nie chcą. Za UE jest (w przybliżeniu) 3/4 społeczeństwa, ale w elektoracie PiS 1/2

    Raczej więcej.

  • Znalazł się i Wipler.

  • Może znowu stoczy bohaterską bitwę o wolną Enklawę na Mazowieckiej?

  • Wyszedł jakiś paszkwil na kucerię, co dowodzi że sprawa jest poważna i szansa na 20% realna. Widmo Mentzena zawisło nad udecją. Ale ja nie o tym.
    Otóż zahaczyło odpryskiem o Carrionera, który się spultał ugodzony żeńską energią twórcy. Wchodzi ów paszkwilant na reputację, co nie jest godne mężczyzny.
    https://rumble.com/v2zc9eu-radio-z-o-konfederacji-i-o-mnie-moja-odpowied-.html

  • Kim w ogóle są ci ludzie?

  • @Kuba_ powiedział(a):
    Kim w ogóle są ci ludzie?

    Influencerami z du... Z soszialmediów.

  • @Kuba_ powiedział(a):
    Kim w ogóle są ci ludzie?

    Mentzen: nowy wódz partii Nowa Nadzieja.
    Carrioner: jutuber (nie: influenser) będący reprezentacją tzw. redpila, który to ma wpływ na elektorat Konfederacji, który to elektorat w wieku do 40 lat wynosi 40% meżczyzn i 15% kobiet. Wywołuje zatem grozę:

    Sytuacja jest na tyle poważna, że poszedł paszkwil na Konfę. Niejakie Marcin Kącki spłodziłx utworę książkowę „Chłopcy. Idą po Polskę”, gdzie pojechał po tzw. Carrionerze. Wspomniany Carrioner sfrajerzył bo jest zdziwiony, że udzielił wywiadu funkcjonariuszowi Gazety Wyborczej i różne rzeczy są tam poprzeinaczane. No zdziwienie normalnie. Dzień jak co dzień. W każdym razie udacja działa w podobny sposób: najpierw niedostrzeganie zjawiska, potem ciężkie zdziwienie że organizacja odpowiadająca potrzebom elektoratu zdobywa popularność. Następnie próba zelżenia i ośmieszenia, co jest przejawem żeńskiej energii. Wejście na reputację jest tu typowe. Dalej foch, że społeczeństwo nie dorosło do demokracji. Przypomina się tu rok 2015 i marsz PiSu do władzy. Udecja uskuteczniała przeróżne fikoły, a to objaśniała, że za Prezydentem Andrzejem Dudą (wówczas kandydatem) stoi Kaczor. Jakby wszyscy tego nie wiedzieli.

    W każdym bądź razie wspomniany Carrioner został przytoczony w Radiu Zet, przy okazji wywiadu rzeczonexu Kącki.

    Jest on wdzięcznym obiektem bo się podpala i się miota. Dodam jeszcze, że wyszła książka o rozwodzie - link w przypisach – która rozszerza dodatkowo tematykę. [2] Wobec tych zjawisk lewica jest bezradna. Jedyne co może to wykreować kolejnych liszeńców. Aby istnieć potrzebuje ona obiektu zbiorowej nienawiści. Mamy obecnie Kaczora, a wzrost Konfy powoduje wyciągnięcie tzw redpilowców, których będą teraz bezsilnie nienawidzić.

    Z redpilu wynika bowiem istnienie redpilówek, które nadają się do związków. A juleczki nie, bo się odklejają. Teza jest tu bowiem taka, że hipergamia to właściwość, a nie błąd i trzeba zaakceptować rzeczywistość.

    https://www.facebook.com/RozwodKsiazka

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Dla mnie to dowód, że to nie żadni ajenci tylko nastajaszcze szury.

    Błąd w rozumowaniu i to poważny. Szur też może być agentem, i to nawet prawdziwy (o udawanym nie mówiąc). Po pierwsze można go zmanipulować, żeby odwalił brudną robotę, po drugie właśnie tak jak Kolega nie będą go podejrzewać. Ktoś (bodajże Wyszkowski) opowiadał, jak Wałęsa wkręcił się do WZZ-ów. Otóż uznano, że jest za głupi na agenta. Jak wiemy dobrze, takie podejście było błędem.
    To są uwagi takie ogólne do agentów. W przypadku agentów konkretnie ruskich to już w ogóle nie można lekceważyć wariactwa, bo w przypadku tego kraju promowanie wariatów ma dodatkowy podtekst, a nawet dwa - poza konkretnymi zadaniami ma też siać zamęt i tworzyć atmosferę intelektualną (przynajmniej w pewnych środowiskach). To ostatnie jest swego rodzaju "eksportem kulturowym", bo - o czym w Polsce wiele osób nie wie - Rosja była i jest krajem pełnym sekt i t. zw. jurodiwych. To trudno przetłumaczalne słowo, oznaczające w przybliżeniu "nawiedzonego", który wszakże był... szanowany. Takie specyficznie rosyjskie zjawisko, nieznane nawet w innych krajach prawosławnych. Oczywiście tamtejsze służby dostosowały się do takiej rzeczywistości, nauczyły się z tym radzić i wykorzystywać do swoich celów i dlatego specjalizują się w "hodowaniu" takich osobników i ich wykorzystywaniu. Przypomnę, że już w pierwszej połowie XIX wieku "szur" Towiański sporo namieszał, omotując m. in. Mickiewicza. Od tego czasu jeszcze pewnie sporo się nauczyli.

  • Drodzy,

    kucerii nie obserwuję od dawna, ale w związku z obecną nagonką rozpuściłem psy gończe po internetach i znalazłem ciekawe info.
    Otóż, jest sobie kolo, co był przydupasem Janusza Mucke. obrażony i odejszły z organizacyji. W wieku lat 30tu poślubił pannę lat 18stu i postanowili wozić się na tym w telewizjach (ruch "tradwives", vel. "tradiwives", niestety TVP zrobiła im psikusa i puściła na pasku "tradewives"). Eudcated guess- małżonka puści go kantem za siedem lat, gdy dorośnie (ona, nie on). No ale nie o tym...
    Tenże były asystent Ozajasza Goldberga zwie się Karol Wilkosz, ogólnie ma jakiś dziwny życiorys, dziwne upodobania (mormon?) i ujawnia sensacyjne informacje o Memcenie:

    Umaga, szpojler:
    Memcen to nie żaden ekonomista, on tylko udaje. Tak w rzeczywistości to ultra-katol, który w kuluarowych rozmowach, zupełnie poważnie straszył mormona-heretyka piekłem.
    Ażem obejrzał fragmenty jego=Memcena występu u Stanowskiego 2 lata temu i tam też z godnością obstaje przy niemodnych pryncypiach katowickich.
    Mam niewielkie podejrzenie, że to piwko, piwerko i luzactwo to tylko takie okrutne oszustwo celem zdobycia głosów głupiej młodzieży. Taki odwrócony Palikot.

  • Pryncypia katowickie stoją w sprzeczności z głoszonym przez Męcena liberalizmem. Ten liberalizm jest szatański. Tego się pogodzić nie da ergo przypuszczenie to jest błędne.

  • na boku

    Smok_Eustachy napisał:
    Następnie próba zelżenia i ośmieszenia, co jest przejawem żeńskiej energii.

    W jakiej to religii? (Ta żeńska "energia".)

  • @qiz powiedział(a):
    Memcen to nie żaden ekonomista, on tylko udaje. Tak w rzeczywistości to ultra-katol, który w kuluarowych rozmowach, zupełnie poważnie straszył mormona-heretyka piekłem.
    Ażem obejrzał fragmenty jego=Memcena występu u Stanowskiego 2 lata temu i tam też z godnością obstaje przy niemodnych pryncypiach katowickich.
    Mam niewielkie podejrzenie, że to piwko, piwerko i luzactwo to tylko takie okrutne oszustwo celem zdobycia głosów głupiej młodzieży. Taki odwrócony Palikot.

    Qizu, ty tak poważnie?

  • @Rzchanym powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Dla mnie to dowód, że to nie żadni ajenci tylko nastajaszcze szury.

    Błąd w rozumowaniu i to poważny. Szur też może być agentem, i to nawet prawdziwy (o udawanym nie mówiąc). Po pierwsze można go zmanipulować, żeby odwalił brudną robotę, po drugie właśnie tak jak Kolega nie będą go podejrzewać. Ktoś (bodajże Wyszkowski) opowiadał, jak Wałęsa wkręcił się do WZZ-ów. Otóż uznano, że jest za głupi na agenta. Jak wiemy dobrze, takie podejście było błędem.
    To są uwagi takie ogólne do agentów. W przypadku agentów konkretnie ruskich to już w ogóle nie można lekceważyć wariactwa, bo w przypadku tego kraju promowanie wariatów ma dodatkowy podtekst, a nawet dwa - poza konkretnymi zadaniami ma też siać zamęt i tworzyć atmosferę intelektualną (przynajmniej w pewnych środowiskach). To ostatnie jest swego rodzaju "eksportem kulturowym", bo - o czym w Polsce wiele osób nie wie - Rosja była i jest krajem pełnym sekt i t. zw. jurodiwych. To trudno przetłumaczalne słowo, oznaczające w przybliżeniu "nawiedzonego", który wszakże był... szanowany. Takie specyficznie rosyjskie zjawisko, nieznane nawet w innych krajach prawosławnych. Oczywiście tamtejsze służby dostosowały się do takiej rzeczywistości, nauczyły się z tym radzić i wykorzystywać do swoich celów i dlatego specjalizują się w "hodowaniu" takich osobników i ich wykorzystywaniu. Przypomnę, że już w pierwszej połowie XIX wieku "szur" Towiański sporo namieszał, omotując m. in. Mickiewicza. Od tego czasu jeszcze pewnie sporo się nauczyli.

    Dokładnie. Jeszcze jeden element: agentura sprzyja szurostwu. My wyobrażamy sobie zimnych, logicznych cyników ze stalowym błyskiem w oku ale takich ludzi nie ma, każdy ma jakieś uczucia. Jak ktoś za dnia konspiruje za wolną Polskę a po nocy planuje z funkcjonariuszami Ochrany, jak chronić matuszkę Rosiję, to po jakimś czasie sfiksuje, nie ma cudów. Życie agenta to życie schizofrenika.

  • @Smok_Eustachy — a czy ten kolo tłumaczył czemu przyjął pseudonim „padlina"?

  • @los powiedział(a):

    @qiz powiedział(a):
    Memcen to nie żaden ekonomista, on tylko udaje. Tak w rzeczywistości to ultra-katol, który w kuluarowych rozmowach, zupełnie poważnie straszył mormona-heretyka piekłem.
    Ażem obejrzał fragmenty jego=Memcena występu u Stanowskiego 2 lata temu i tam też z godnością obstaje przy niemodnych pryncypiach katowickich.
    Mam niewielkie podejrzenie, że to piwko, piwerko i luzactwo to tylko takie okrutne oszustwo celem zdobycia głosów głupiej młodzieży. Taki odwrócony Palikot.

    Qizu, ty tak poważnie?

    Czyli nowy lepszy Marek Jurek? Ale chyba już za późno na takie poglądy, albo za wcześnie, zależy jak spojrzeć.

  • białą pigułka, czerwona pigułka, czarna pigułka. Najbardziej mnie w tym odpycha, że nawet nie wymyślili swojej Polskiej nazwy na to, tylko kalka z angielskiego.

  • @posix powiedział(a):
    białą pigułka, czerwona pigułka, czarna pigułka. Najbardziej mnie w tym odpycha, że nawet nie wymyślili swojej Polskiej nazwy na to, tylko kalka z angielskiego.

    I tak, matko krowo, od 30 lat!

    Cały mikkizm pochodną kseromądrości. Jednego tylko znaleźli Bastiata, co Fhąsuzem był wymownym, a i to, prawdę mówiąc, dlatego, że w kręgach usańskich znalazł uznanie.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @posix powiedział(a):
    białą pigułka, czerwona pigułka, czarna pigułka. Najbardziej mnie w tym odpycha, że nawet nie wymyślili swojej Polskiej nazwy na to, tylko kalka z angielskiego.

    I tak, matko krowo, od 30 lat!

    Cały mikkizm pochodną kseromądrości. Jednego tylko znaleźli Bastiata, co Fhąsuzem był wymownym, a i to, prawdę mówiąc, dlatego, że w kręgach usańskich znalazł uznanie.

    Identyczna refleksja po niedawnym odkryciu soszal-mediów ob. Cejrowskiego. Aktualna emanacja wolnościowego wyznania wiary to albo wprost wklejony z amerykańskich dziwadeł, albo ich omówienia, ewentualnie lokalne egzempla dogmatów suflowanych zza oceanu.

  • To ja wkleję link do filmu z wypowiedzią Liroya o tym ze w razie konfliktu Polska - Rosja Korwin byłby po stronie Rosji. Plus wnioski stad wynikające ( cześć w ludowej łacinie )

  • @natenczas powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @posix powiedział(a):
    białą pigułka, czerwona pigułka, czarna pigułka. Najbardziej mnie w tym odpycha, że nawet nie wymyślili swojej Polskiej nazwy na to, tylko kalka z angielskiego.

    I tak, matko krowo, od 30 lat!

    Cały mikkizm pochodną kseromądrości. Jednego tylko znaleźli Bastiata, co Fhąsuzem był wymownym, a i to, prawdę mówiąc, dlatego, że w kręgach usańskich znalazł uznanie.

    Identyczna refleksja po niedawnym odkryciu soszal-mediów ob. Cejrowskiego. Aktualna emanacja wolnościowego wyznania wiary to albo wprost wklejony z amerykańskich dziwadeł, albo ich omówienia, ewentualnie lokalne egzempla dogmatów suflowanych zza oceanu.

    Mnie najbardziej żenuje, jak przepisują coś od płatnych lobbistów i nawet nie sprawdzają skąd danemu pisarczykowi akurat nogi wyrastają.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @posix powiedział(a):
    białą pigułka, czerwona pigułka, czarna pigułka. Najbardziej mnie w tym odpycha, że nawet nie wymyślili swojej Polskiej nazwy na to, tylko kalka z angielskiego.

    I tak, matko krowo, od 30 lat!

    Cały mikkizm pochodną kseromądrości. Jednego tylko znaleźli Bastiata, co Fhąsuzem był wymownym, a i to, prawdę mówiąc, dlatego, że w kręgach usańskich znalazł uznanie.

    Amerykańska filozofia społeczna, która podczas transportu przez Wielką Wodę trochę jej nabrała.

  • @romeck powiedział(a):
    na boku

    Smok_Eustachy napisał:
    Następnie próba zelżenia i ośmieszenia, co jest przejawem żeńskiej energii.

    W jakiej to religii? (Ta żeńska "energia".)

    To jest poziom testosteronu a nie religia.
    2. W sprawie Wielgosza wydają kwik lewaczki dotknięte ścianą. W ten sposób reagują na normalność.
    3. Mamy tu kulturotwórczą siłę Matrixa, wywołującą furię jego twórców. Furia ta spowodowała 4 część. Słabą. Mission Impossible za to ma 7 udaną.

  • @t_obi powiedział(a):
    To ja wkleję link do filmu z wypowiedzią Liroya o tym ze w razie konfliktu Polska - Rosja Korwin byłby po stronie Rosji. Plus wnioski stad wynikające ( cześć w ludowej łacinie )

    Wielomski kilka lat temu: "Jeśli któregoś kolejnego 17 IX (w ten raczej już nie zdążą) Rosjanie zaatakują Polskę, to zawczasu zgłaszam mój akces do kolaboranckiego rządu na czele którego będzie stał Konrad Rękas"

  • Tyle sznura się w Polsce marnuje...

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.