Skip to content

Kanał 0

2456714

Komentarz

  • @W_Nieszczególny powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Rozumiem, wieżę z kości słoniowej trzeba jeszcze wyposażyć w solidny karabin maszynowy. Da się.

    Wtedy będzie "obóz świętych"

    raczej marmurowe klipy

  • A wiecie, że w Albanii mieli zwyczaj chronić się przed wróżdą w takich samotnych wieżach, które miały nadto otwory strzelnicze, także w dół, żeby nie było za łatwo obłożyć wieży chrustem (w cwelu zhajcowanja)?

    the-kulla-lock-in-tower-at-theth-with-the-albanian-alps-in-the-background-GHPHYN-1

    Ło, nawet Łajka o nich kłamliwie szczeka ----------------------> https://en.wikipedia.org/wiki/Tower_houses_in_the_Balkans

  • a Swanetia?

  • @christoph powiedział(a):
    a Swanetia?

    Nie znam człowieka.

  • Region zamieszkany przez Swanów – grupę posługującą się językiem swańskim, spokrewnionym z językiem gruzińskim. W języku swańskim zachowało się wiele elementów starożytnego języka Gruzinów. Kultura Swanów przez stulecia kształtowała się w izolacji od reszty ziem gruzińskich nabierając silnie regionalnych cech. Charakterystyczną cechą krajobrazu są często jeszcze średniowieczne, wznoszone z kamienia, obronne wieże mieszkalne, które powstawały głównie jako schronienia w sytuacji praktykowania zwyczaju krwawej zemsty rodowej.

    W miejscowości Mestia mieści się Muzeum Swaneckie, prezentujące kolekcję unikatowych ikon, manuskryptów, wyrobów ze złota, które ukrywane były na terenie niedostępnej Swanetii podczas najazdów na ziemie gruzińskie.

    Region Górnej Swanetii, ze względu na liczne zabytkowe cerkwie i baszty obronne oraz wyjątkową kulturę został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Czyli jak wnoszę z wypowiedzi rozmówców - bo samego "kanału" nie oglądałem - są zgodni co do tego, że:

    • kanał nie jest adresowany do "prawicowego wyborcy", czyli np. PiS,
    • kanał w wyraźny sposób odróżnia się od tego, co jest na onecie, TVN, w wyborczej, przekaz jest mniej jednostronny i odbiorca może poznać różne punkty widzenia, nawet jeśli prowadzący ich nie podziela

    No i teraz zakładając, że macie rację, jaka konkluzja? Moja taka, że oglądać tego nie ma potrzeby, ale należy się cieszyć, że jest.

    W sumie poza audycją o Palikocie nic mnie tam nie zaciekawiło do tej pory.

  • kanał nie jest adresowany do "prawicowego wyborcy", czyli np. PiS,

    To jest kanał adresowany do konfiarzy

  • @Kuba_ powiedział(a):

    kanał nie jest adresowany do "prawicowego wyborcy", czyli np. PiS,

    To jest kanał adresowany do konfiarzy

    Jeżeli to jest projekt biznesowy rzeczywiście to jest adresowany do odbiorcy, który przyniesie najwięcej dochodu, upraszczając - najszerszej grupy odbiorców z pieniędzmi jak to możliwe.

  • edytowano 14 February

    @Przemko powiedział(a):

    @Kuba_ powiedział(a):

    kanał nie jest adresowany do "prawicowego wyborcy", czyli np. PiS,

    To jest kanał adresowany do konfiarzy

    Jeżeli to jest projekt biznesowy rzeczywiście to jest adresowany do odbiorcy, który przyniesie najwięcej dochodu, upraszczając - najszerszej grupy odbiorców z pieniędzmi jak to możliwe.

    Dokładnie, i celowany w mężczyzn pomiędzy 30-50 lat jako tych co już mają kasę a jeszcze z nią się nie szczypią jako emeryci

  • @margerytka powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    @Kuba_ powiedział(a):

    kanał nie jest adresowany do "prawicowego wyborcy", czyli np. PiS,

    To jest kanał adresowany do konfiarzy

    Jeżeli to jest projekt biznesowy rzeczywiście to jest adresowany do odbiorcy, który przyniesie najwięcej dochodu, upraszczając - najszerszej grupy odbiorców z pieniędzmi jak to możliwe.

    Dokładnie, i celowany w mężczyzn pomiędzy 30-50 lat jako tych co już mają kasę a jeszcze z nią się nie szczypią jako emeryci

    koham!

    celnie

  • edytowano 14 February

    @trep powiedział(a):
    Przy czym PiS został zaproszony w charakterze "czarnego luda", co zostało precyzyjnie objaśnione na początku programu.

    No ale sam kolega napisał, że PiS-u już nie ma i że nie wiąże z nim żadnych nadziei, toteż rytualne i werbalne znęcanie się nad jego truchłem nie powinno nas szczególnie obchodzić, chodzi o rozpylenie pewnych idei w przestrzeni, i chyba przynajmniej w odniesieniu do pewnych strategicznych inwestycji się to udało, a także przetransferowanie tych i innych idei w nowe ciało. Pewnym kłopotem w budowaniu Wielkiej Polski może być to, że ciała tego na razie nie widać na horyzoncie.

    Chyba że misternie zakamuflował tam kolega ironię. Ja miałem nadzieję, że przynajmniej na samorządowe jeszcze będzie mobilizacja i uda się PiS-owi zewrzeć szyki.


    Oczywiście piszę to ze świadomością poruszania się w oparach absurdu i głupoty, bo uśmiercenie jedynego ciała politycznego zapewniającego jako taką realizację tych idei musiało poskutkować wyborem tych, którzy chcą czegoś zupełnie innego. No ale o tej głupocie (i nienawiści) tubylców już była po wielokroć mowa na forumku.

    @margerytka powiedział(a):
    Dokładnie, i celowany w mężczyzn pomiędzy 30-50 lat jako tych co już mają kasę a jeszcze z nią się nie szczypią jako emeryci

    12-50 lat. W czasach „wiecznego karnawału” różnice są właściwie tylko czysto biologiczne i materialne, więc Stanowski, kierując przekaz do 50-latków z pieniędzmi, kieruje go też do 12-latków bez pieniędzy, tzn. z pieniędzmi rodziców. Grosz do grosza i będzie kokosza. To bystry groszorób.

    @Kuba_ powiedział(a):

    kanał nie jest adresowany do "prawicowego wyborcy", czyli np. PiS,

    To jest kanał adresowany do konfiarzy

    Podejrzewam, że znajduje się tam również pewien zakres durniów głosujących na „nową jakość” w polityce, czyli Szymusia.

    Natomiast publika lewicowo-liberalna, uśmiechnięta, fajna, czyli zainteresowania przede wszystkim jebaniem PiS-u, Stanowskiego uważa za pisiora i bydlę. Po zaproszeniu Pereiry podniósł się tam klangor. Nikt tam nie dokonuje przecież subtelnych analiz mowy ciała jak kol. Trep. Wszystko zadecydowało się w momencie podania ręki zbrodniarzowi Pereirze, a co było potem, jest bez znaczenia.

  • 12-latki nie interesują się polityką, dzieci i nastolatki są oczywiście targetem ale innych kanałów, jest to bardzo dobra grupa do zarabiania w internecie, fortuny na tym wyrastają.

  • edytowano 14 February

    @Przemko powiedział(a):
    12-latki nie interesują się polityką, dzieci i nastolatki są oczywiście targetem ale innych kanałów, jest to bardzo dobra grupa do zarabiania w internecie, fortuny na tym wyrastają.

    No dobra, przesadziłem dla efektu – pewnie sugerując się jego poprzednim projektem jutubowym – ale na pewno dolną belkę przedziału należałoby ulokować zdecydowanie niżej niż 30 lat.

  • @Motes powiedział(a):
    No ale sam kolega napisał, że PiS-u już nie ma i że nie wiąże z nim żadnych nadziei, toteż rytualne i werbalne znęcanie się nad jego truchłem nie powinno nas szczególnie obchodzić

    Nie wiem jak kolegę ale mnie takie rzeczy obchodzą. Do dziś nie potrafię darować Achillesowi sposobu, w jaki potraktował zwłoki Hektora.

  • Mówią, że stosunek do zmarłych definiuje cywilizację.

  • edytowano 14 February

    @Przemko powiedział(a):
    12-latki nie interesują się polityką, dzieci i nastolatki są oczywiście targetem ale innych kanałów, jest to bardzo dobra grupa do zarabiania w internecie, fortuny na tym wyrastają.

    Tak właściwie, kolega, pisząc o innych kanałach, ma na myśli całkiem inne kanały niż Kanał Zero, czy inne programy i tzw. formaty w obrębie Kanału Zero? Bo właśnie zajrzałem na Kanał Zero i widzę, że rozmowy przeprowadza tam między innymi Warga. Tak że nie tylko cofam słowa o przesadzie, ale jeszcze przesuwam dolną granicę na 11 lat.

    W sumie mowa była wcześniej ogólnie o projekcie biznesowym, a więc z człowiekiem Wargą włącznie, tak że tak, jednak przedział 11-50 lat.

  • @margerytka powiedział(a):

    ...celowany w mężczyzn pomiędzy 30-50 lat...

    To, co interesuje większość mężczyzn pomiędzy 30-50 lat, zaludniających tenkraj, musi być niezwykle zajmujące, frapujące, intrygujące, ekscytujące oraz niebywale inspirujące.
    Chyba zas… zasub... za-sub-skry-bu-ję tego kanału.

  • edytowano 14 February

    @Motes powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    12-latki nie interesują się polityką, dzieci i nastolatki są oczywiście targetem ale innych kanałów, jest to bardzo dobra grupa do zarabiania w internecie, fortuny na tym wyrastają.

    Tak właściwie, kolega, pisząc o innych kanałach, ma na myśli całkiem inne kanały niż Kanał Zero, czy inne programy i tzw. formaty w obrębie Kanału Zero? Bo właśnie zajrzałem na Kanał Zero i widzę, że rozmowy przeprowadza tam między innymi Warga. Tak że nie tylko cofam słowa o przesadzie, ale jeszcze przesuwam dolną granicę na 11 lat.

    W sumie mowa była wcześniej ogólnie o projekcie biznesowym, a więc z człowiekiem Wargą włącznie, tak że tak, jednak przedział 11-50 lat.

    Dla 11-latków nadaje Wardęga. :) Miałem na myśli inne kanały youtube i inne platformy w ogóle, na youtube gadające głowy oglądają raczej Starzy Ludzie, czyli ludzie >30 lat.

  • @W_Nieszczególny powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Rozumiem, wieżę z kości słoniowej trzeba jeszcze wyposażyć w solidny karabin maszynowy. Da się.

    Wtedy będzie "obóz świętych"

    Też mi to przyszło do głowy :-)

  • "Ja miałem nadzieję, że przynajmniej na samorządowe jeszcze będzie mobilizacja i uda się PiS-owi zewrzeć szyki."

    Kolega raczy żartować.

  • O, są też Tede i jakieś wymalowane paniusie. Jest nawet format poświęcony piłeczce kopanej.

    @Przemko powiedział(a):

    Dla 11-latków nadaje Wardęga. :) Miałem na myśli inne kanały youtube i inne platformy w ogóle, na youtube gadające głowy oglądają raczej Starzy Ludzie, czyli ludzie >30 lat.

    Dobra, kolego, bo ja trochę żartuję, a kolega z surową, autystyczną logiką udowadnia, że 11-latkowie to jednak na pewno tego nie oglądają. To prawda, 11-latkowie pewnie nie oglądają, bo nic się nie dzieje w Kanale Zero, tylko gadają. Co prawda na patostremach, które ogląda dziatwa w wieku poprzedszkolnym, czyli wczesnoszkolnym i późnoszkolnym, też głównie gadają, ale do tego też popijają i zakąszają, a czasami nawet dadzą komuś w mordę, więc jest ciekawiej.

    Ale tak czy inaczej, przedział 20-30 spokojnie łapie się do publiki Kanału Zero, a nie, że +30.

    Przypominam też, że przekonanie o tym, że elektorat konfy to jakieś dziane goście i wielcy przedsiębiorcy generalnie można włożyć między bajki. To częściej mężczyźni z prowincji, małych miasteczek i wsi, nierzadko samotni, trochę tacy polscy „white trash”, prekariusze z poczuciem wydymania przez system, również ludzie pracujący w „kołchozach”, żeby użyć określenia funkcjonującego wśród młodych mężczyzn, czyli nie w korpo, tylko jakichś zakładach, fizycznie.

  • Elektorat konfy jest tak różnoraki, jak jej "przywódcy" a może nawet bardziej. Podstawowe grupy ładnie zostały wyekstrahowane na zamieszczonej przeze mnie grafice w temacie o konfederacji i są one bardzo różne wiekowo. Ale fakt, bogaczy śrut nich zasadniczo nie ma.

  • Ludzi z doktoratem też. Podejrzewam, że IQ też jest limitowane.

  • Swoją drogą to jest niesamowite, jak im się z najlepszego powojennego rządu zrobić godne zbezczeszczenia truchło, gdy ogół nie ma zasadniczo nic do upodlających człowieka rządów złodziei czy tam tych wcześniejszych, w bardziej jaskrawych czerwonych kolorach. Na wysoki poziom weszła powszechna psychomanipulacja.

  • Nie ogół tylko większość. Teraz widać konieczność rozpuszczenia się Bugodrza w UE, im dokładniej tym lepiej. Z polactwem nie da się zbudować Polski. Wychodka pewnie też by się nie dało.

  • o luksusowym odborcy rozwodzi się dość długo Masny w swojej 1,5 godzinnej analizie na temat Stanowskiego

    na szczeście film podzielony na częśći, można od biedy odsłuchać ostatnią część

  • edytowano 14 February

    @christoph powiedział(a):

    Region zamieszkany przez Swanów – grupę posługującą się językiem swańskim, spokrewnionym z językiem gruzińskim. W języku swańskim zachowało się wiele elementów starożytnego języka Gruzinów. Kultura Swanów przez stulecia kształtowała się w izolacji od reszty ziem gruzińskich nabierając silnie regionalnych cech. Charakterystyczną cechą krajobrazu są często jeszcze średniowieczne, wznoszone z kamienia, obronne wieże mieszkalne, które powstawały głównie jako schronienia w sytuacji praktykowania zwyczaju krwawej zemsty rodowej.

    W miejscowości Mestia mieści się Muzeum Swaneckie, prezentujące kolekcję unikatowych ikon, manuskryptów, wyrobów ze złota, które ukrywane były na terenie niedostępnej Swanetii podczas najazdów na ziemie gruzińskie.

    Region Górnej Swanetii, ze względu na liczne zabytkowe cerkwie i baszty obronne oraz wyjątkową kulturę został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

    Uprzejmie informuję , że kwestia wież mieszkalno - obronnych to nie zjawisko dotyczące regionu a czasu,
    to było absolutnie powszechne w średniowieczu, jeszcze renesansowe dwory w Polsce miały formę wież - patrz zachowany dwór królewski w Piotrkowie.
    Wokół pierzei rynku krakowskiego w murach piwnic obecnej zabudowy zachowały się pozostałości 13 takich wież mieszkalnych, w tym przypadku zlokalizowanych w głębi działek , bo od frontu stały kramy ze sklepami ( czyli z piwnicami przesklepionymi kolebkami - stąd nazwa potem nie kształtu a funkcji).
    Najbardziej znane na świecie przykłady tego typu zabudowy to Bolonia - gdzie zachowały się tylko 2 wieże a w średniowieczu to miasto wyglądało jak Manhatan i San Gimignano w Toskanii, gdzie połowa wież zachowała się, w tym najwyżej ustawiona ( ale nie o najwyższej względnej wysokości) wieża ratusza (rady miasta). Dlaczego te wieże zachowały się - odpowiedz jest prosta , bo miasteczko było biedne i nie stać było mieszkańców na późniejsze przebudowy, tak samo jak we wskazanych bałkańskich i gruzińskich przykładach.

    San Gimignano dziś.

    Bolonia kiedyś.

    Kraków w XIII i XIV wieku.
    Zabudowa wokół rynku. Czy rozpoznajecie wolnostojące wieże w głębi posesji?
    Wszystkie rekonstrukcje wykonane na podstawie zebranych danych z badań architektonicznych i archeologicznych wykonywanych przy okazji remontów budynków i płyty rynku. Dane zebrano ponad 15 lat temu.

    i jeszcze odtworzenia zabudów kilku posesji krakowskich w XIII i XIV wieku, w tym wójta

    tu wieża na rogu ulic

    dwór mieszkalny Zygmunta Starego w Piotrkowie Trybunalskim w kształcie rozbudowanej ( z apartamentami dla króla i królowej) wieży, nie wiedzieć dlaczego zwanej zamkiem, może dlatego że była to siedziba królewska

  • edytowano 14 February

    Wieża w Stołpiu to zupełnie inna, unikalna w skali całego kraju historia; po wielu dekadach badań wreście na poczatku lat 2000 udało się ją rozpoznać.
    Jest to obiekt pierwotnie wzniesiony na przełomie XI/XIII o funkcji TYLKO religijnej wzorowany/importowany na wzór takich samych wież wznoszonych na Bałkanach - tzn przy "świętym żródełku" obok którego budowano platformę-taras przestrzennie połączony z wieżą, przypuszczalnie dopiero wtórnie wykorzystywana militarnie.
    Prof A. Buko , który ostatecznie rozwiązał "tajemnicę" stołpu , napisał conajmniej dwie dobre książki na ten temat.
    Stołp ostatnio zadaszono i dobrze, bo w kaplicy na najwyższej kondygnacji są cenne pozostałości polichromii.

    tu po lewej stronie widać platformę i "zródełko"

    ech, widzę że tak "zakonserwowano" mury wieży, że zamurowano otwory po maczulcach i gniazda przypuszczalnie do osadzenia hurdycji , ech

    hehehehe, najwyższą kondygnację zabezpieczono tak, ze nic we wnetrzu nie widać,
    dobrze że urzednicy twierdzą że to tymczasowe, choć wiadomo jak to z prowizorkami jest, nie mniej dobrze że zadaszono

  • Refleksja moja jest taka: mieli zdrowe kolana, krucabomba...

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.