Skip to content

Wraca pss Społem. Państwowe sklepy spozywcze

1121315171820

Komentarz

  • uhrr napisal(a):
    .
    Pigwa napisal(a):
    sBruna napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Pierwsze słyszę o tej marce...
    Do saloniku póki czas!
    Czy to nie może się nazywać po polsku? ... tylko "my way"?
    Np. "Po drodze".


    "swoją drogą"? ;)

    ...szosą :)
  • edytowano February 2021
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    romeck napisal(a):romeck: od marca będzie "Orlen Press", jestem ciekawy Dziennika Zachodniego, jedynej prasy z tej stajni.
    Ale w sensie, jedyna na dzielniaku Kolegi, czy też pozostałe gazetki uwarza Kolega za niegodne godnego miana "prasy"?
    Polska (The Times) - Metropolia Warszawska
    po 13-u latach odchodzi rednacz Paweł Siennicki (3 lata zastępca, 10 lat szef)
    a wcześniej zastępca w Newsweeku, redaktor w tvn24 oraz Wprost i Rzeczpospolitej

    ale następca ma... podobne CV
  • Allegro Bizes (b2b)

    dziś pt. 12.02.2021 Dziennik Zachodni
    reklama na pół strony, drobnym maczkiem (niczym artykuł) o zaletach i możliwościach i sukcesach
  • edytowano February 2021
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    romeck napisal(a):romeck: od marca będzie "Orlen Press", jestem ciekawy Dziennika Zachodniego, jedynej prasy z tej stajni.
    Ale w sensie, jedyna na dzielniaku Kolegi, czy też pozostałe gazetki uwarza Kolega za niegodne godnego miana "prasy"?
    DzZ dziś pt 12.02.2021
    plucie na rząd/PiS - po staremu, w sumie pięć stron o politycznej bieżce (i że jest źle)
    ale

    na pierwszej stronie temat główny to hospicja perinatalne, w środku półtorej szpalty plus okraszone zdjęciem plakatów na mieście
    pół-pozytywnie/ nie-negatywnie
    bo na tezę-pytanie postawione na początku artykułu:
    "Czy taka zmasowana akcja billboardowa pomoże hospicjom ... ?" nie odpowiada

    (bo w GazWybie to nagatywnie zawsze, że to anty-akcja #strajkukobiet, że "plakaty napadają i dołują")
  • Kol. christof zatytułował wątek "Wraca ... Państwowe ..."

    nie potrafiłem znaleźć jakiegoś starego wątka z takim tematem:
    Nasz Dziennik, sob. 13.02.2021

    Dyktat wielkej finansjery.
    z prof. Zbigniewem Krysiakiem, prezesem Instytutu Myśli Schumana

    ...
    Przedsmak mieliśmy w Polsce podczas transformacji, gdy Niemcy, ale nie tylko oni, kupowali polskie firmy za złotówkę. W jaki sposób? Obce podmioty wchodziły na rynek przejmując jakąś firmę albo zakładały działalność w danej branży. Następnie w tej branży działał bank niemiecki, który w pewnym momencie odcinał kredyt polkiej firmie. Polska firma bankrutowała. Niemcy przejmowali ją za złotówkę.

    Kilka lat po transformacji robiliśmy analizy na SGH, udawadniając całą serię takich przejęć.
    ...
    Dwie szpalty wywiadu o "Wielkim Resecie" i Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

  • O! A o Orlenie i Niemcach pisaliśmy już cztery i pół roku temu!
    , jak:
    qiz napisal(a):
    Ważne, że nasz rodzimy Orlen oszwabia hitleroskie kieszenie. A hyclery nie mają u nas swoich stacyj.

  • edytowano February 2021
    romeck napisal(a):

    O! A o Orlenie i Niemcach pisaliśmy już cztery i pół roku temu!
    , jak:
    qiz napisal(a):
    Ważne, że nasz rodzimy Orlen oszwabia hitleroskie kieszenie. A hyclery nie mają u nas swoich stacyj.
    No nie no!
    Orlen dostarcza uczciwe towary po uczciwej cenie. Znam instytucje publiczną w Niemcowni, której wszystkie karty paliwowe są na Starze
    https://www.star.de/service/tankstellenfinder
    Nawet jest Orlen na Berlinskom Kolce czyli Berliner Ring
  • A opowiadałem już jak tankowałem na Orlenie w Czechosłowacji?
  • Jeszcze prawnukom nie!
  • Czy zdarzenie było w jakiś sposób szczególne?
  • edytowano February 2021
    Nie wiem czy szczególnie szczególne, ale mnie poruszyło.
    Otóż Orlen nazywa się w Czechosłowacji dowcipnie (notować!) Benzyna. No więc zatankowałem bohatera tytułowego, po czym z godnością udałem się do kasy i bałakam: "Dystrybutor ten no trzeci i dużą latte, placè kartą". A ten no na to, że na kawę to trzeba mieć penize. No mam, powiadam, na magicznej kartoczce. Nie nie źle pan zrozumieć, trzeba mieć pieniążki z krurem Wacławem.
    – Ale jakże?
    – Także. Wkładasz pan Wacława do automatona i on robi kafkę.
    Wzdechłem i w dalszą drogę ruszyłem bezkofeinowo. I tak se dumałem, jakiż złodziejski naród te Czechity – wchodzi taki na stację, niby oleje smarowe oglądać, a tu cichaczem kafkę robi i nawet "Na zdar!" kasjerce nie powie!
  • loslos
    edytowano February 2021
    Awtomat na penize to zaiste dziwo. By obliczyć kwotę musi twarze królów rozpoznawać, odróżniać króla prawdziwego od fałszywego a halerze od talerzy, kiedy do awtomatu na kartę starczy kabelek, nawet plastykowy jeśli na światło.
  • Ba, na Orlenie (przed pandemią) było jeszcze prościej. Otóż kawę se po prostu robiłem i potem szłem do kasy płacić.
  • Natomiast przypomnę że dwuzłotówki były drzewiey niedrogim zastępnikiem żetonu klasy B.
  • edytowano February 2021
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    romeck napisal(a):romeck: od marca będzie "Orlen Press", jestem ciekawy Dziennika Zachodniego, jedynej prasy z tej stajni.
    Ale w sensie, jedyna na dzielniaku Kolegi, czy też pozostałe gazetki uwarza Kolega za niegodne godnego miana "prasy"?
    cz.2.
    DzZ pt 19.02.2021
    wstępniak rednacza:
    wali po staremu, że hej!

    i pozytywny artykuł o PO, postulacie 'aborcji na życzenie', okraszony ładnym zdjęciem ze strajków z planszą 'Plac Legalnej Aborcji'

    i że PAD nie był rozmowny na szlusowaniu w Beskidzie

    I bardzo pozytywny wywiad z Moniką Rosą posłanką z.Nowoczesnej z Katowic i homofobii w Polsce, że TVP i Zjednoczona Prawica jest winna!
  • loslos
    edytowano February 2021
    romeck napisal(a):
    I bardzo pozytywny wywiad z Moniką Rosą posłanką z.Nowoczesnej z Katowic i homofobii w Polsce, że TVP i Zjednoczona Prawica jest winna!
    To ta kumpela Otisa Tardy, na którą mieliśmy głosować?
  • los napisal(a):
    romeck napisal(a):
    I bardzo pozytywny wywiad z Moniką Rosą pisłanką z.Nowoczesnej z Katowic i homofobii w Polsce, że TVP i Zjednoczona Prawica jest winna!

    albo pisłanka albo z Nowoczesnej
  • los napisal(a):
    romeck napisal(a):
    I bardzo pozytywny wywiad z Moniką Rosą pisłanką z.Nowoczesnej z Katowic i homofobii w Polsce, że TVP i Zjednoczona Prawica jest winna!
    To ta kumpela Otisa Tardy, na którą mieliśmy głosować?
    Tak, a teraz maluje sobie biuro w napisy że niby jest ofiarą ataków.
  • (@christoph posłanką, literówka, poprawiłem)
    lecz neologizm przedni! ;)
  • los napisal(a):
    romeck napisal(a):
    I bardzo pozytywny wywiad z Moniką Rosą posłanką z.Nowoczesnej z Katowic i homofobii w Polsce, że TVP i Zjednoczona Prawica jest winna!
    To ta kumpela Otisa Tardy, na którą mieliśmy głosować?
    To ten kryptopedał?
  • romeck napisal(a):
    (@christoph posłanką, literówka, poprawiłem)
    lecz neologizm przedni! ;)
    Twój ci on
  • Naczelny DzZ zbiera punkty męczeństwa na Orlenie.
  • edytowano February 2021
    Kuba_ napisal(a):
    Już Ci wyjaśniam.
    Jakie to ciekawe, że przedsiębiorcy komentujący w sieci zawsze mówią "nie opłaca się", "od 20 lat dokładam do interesu" itd.
    Sprzedaję na allegro "okazjonalnie" tzn kilka przedmiotów miesięcznie, i fakt, opłaty dla sprzedających może i idą w górę, ale to że kupujący (większość) ma przesyłkę za darmo sprawia, że jest ich więcej chętnych i można podnieść cenę. W sumie zatem tracą najwięcej ci co wybierają przesyłkę poza smartem lub kupują poniżej 40 złotych, no ale oni mają swoje powody aby tak robić.
    Ostatnio dowiedziałem się, że jakość mojej sprzedazy jest poniżej przeciętnej, choć mam 100% pozytywów i prawie 5 gwiazdek za wszystko. Zacząłem szperać w statystykach i okazuje się , że nie odpisałem gdzieś tam komuś w ciągu 24h, choć to co pisał to wcale nie było pytanie i odpowiedź nie była wymagana.

    Edit: co do samych opłat, to też mam wrażenie, że odpuścili, bo kiedyś płaciło się za wystawianie i zdjęcia, teraz tego nie ma , tylko prowizja od sprzedaży i ewentualnie dopłata za smart. No ale jak ktoś chce się bawić w promowanie i wyróżnianie to wtedy pewnie musi swoją dolę oddać.
  • Od 21 stycznia płaci się równiez za wystawienie, 1 zł co dziesięć dni od aukcji. Na koncie firmowym, konta prywatne pewnie inaczej.
  • edytowano April 2021
    Do zarządu niedawno przejętego przez polski koncern PKN Orlen koncernu medialnego należącego do niemieckiego Verlagsgruppe Passau, Polska Press, została powołana Dorota Kania. Zastąpiła odwołanego Pawła Fąfarę.
    przy okazji - w lokalnym Dzienniku Zachodnim jak co roku przed Wielką Nocą, plucie na Kościół, no, w tym jakby stonowane, "pouczające" raczej
  • edytowano April 2021
    dziś okładka nr1 spośród wszystkich dzienników, w środku po staremu,na drugiej stronie wstępniak
    DzZ naczelny:
    ... Czy czeka nas też zwycięstwo w Kościele?
    ... Biskupi tuszujący pedofilię ..., biskupi atakujący środowisko lgbt, biskupi lekceważące prawo pandemiczne, ..., biskupi uwikłani w politykę (także historyczną, z przykładem niestety na Śląsku). (romeck: chodzi o panteon zasłużonych w krypcie katedry)
    ...
    Ale są mądrzy biskupi. Myślę, że każdy myślący i dobry człowiek mógłby się podpisać pod każdym słowem biskupa Samca. Takich przewodników dziś trzeba.
    po czym dwie szpalty wywiadu z heretykiem bez święceń kapłańskich nazywającym się biskupem; prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, Jerzy Samiec, wspólnota ewangelicko-augsburska, luteranie .pl
  • Z tym Samcem rozmawiają nasi biskupi i teo lodzy o ekumenii. Niektóre sakramenty są uznawane, a i oni mogą błogosławić np. Sakrament małżeństwa kiedy bp wyda zgodę na zawarcie mieszanego.
  • ad sakramentu małżeństwa:
    przecież go nie udzielają! to co nie mogą pobłogosławić; świecka osoba też może błogosławić
  • romeck napisal(a):
    dziś okładka nr1 spośród wszystkich dzienników, w środku po staremu,na drugiej stronie wstępniak
    DzZ naczelny:
    ... Czy czeka nas też zwycięstwo w Kościele?
    ... Biskupi tuszujący pedofilię ..., biskupi atakujący środowisko lgbt, biskupi lekceważące prawo pandemiczne, ..., biskupi uwikłani w politykę (także historyczną, z przykładem niestety na Śląsku). (romeck: chodzi o panteon zasłużonych w krypcie katedry)
    ...
    Ale są mądrzy biskupi. Myślę, że każdy myślący i dobry człowiek mógłby się podpisać pod każdym słowem biskupa Samca. Takich przewodników dziś trzeba.
    po czym dwie szpalty wywiadu z heretykiem bez święceń kapłańskich nazywającym się biskupem; prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, Jerzy Samiec, wspólnota ewangelicko-augsburska, luteranie .pl
    Bo proszę pana tzw. nasi uznali się za przegrywów, polubili to i za żadne skarby nie chcą z tej postawy zrezygnować. A przegryw ma taki obyczaj, że zamyka się w twierdzy w towarzystwie nielicznej grupy najwierniejszych z wiernych i liczy na to, że zbyt szybko go nie dopadną. Jeśli przegrywowi uda się wygrać, to nie wie, co z tym zwycięstwem zrobić, bo jego miejsce jest w oblężonej twierdzy. Nieliczna grupa najwierniejszych z wiernych jest zbyt mikra by obsadzić wszystkie zdobyte pozycje.

    Tak jest w biznesie, mediach i finansach. To krótka ławka naszym przegrywom zupełnie nie przeszkadza i nawet pracują, by była jeszcze krótsza. Sczyszczono większość ludzi, którzy stanowili kadry PiS AD2015, w tym mnie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.