Skip to content

Wraca pss Społem. Państwowe sklepy spozywcze

1141516171820»

Komentarz

  • edytowano June 2022
    w Karpaczu?

    image
    image
  • chyba na całym świecie i folklor jest unifikowany
    Hiszpania to corrida
    Mexyk to mariachi
    a usa to komboje albo iindianie z wielkich prerii
    w Niemczech to obecny strój służbowy R. Lewandowskiego
    image
    nasz reprezentant jednak najładniejszy ;-)
  • Are You Crying, My Führer?
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Po pierwsze górale potraktowanie górali jak jednorodnej masy i przebranie obsługi w elementy stroju górali podhalańskich w regionie, który Podhalem nie jest. Grzane wino w plastikowych kubkach i odgrzewane dania z grilla. Wystarczy?
    Mnie wywracało, ludożerka zachwycona.
    Standard hotelowy akurat nienajgorszy taki Radisson blue.
    Trzeba pamiętać, że hotele typu Gołębiewski to nie jest projekt natchnionego kulinarnie i wydarzeniowo zapaleńca, a produkt masowy. Słabe przywiązanie do szczegółów, jak właściwe stroje i nie chodzenie na skróty, niestety to potwierdza.
    Ostatecznie klient masowy, jak piszesz, był zadowolony. I kaska się zgadza. Natomiast strata to to,że np ja teraz po Twoim wpisie nie podpowiem w firmie by tam robić imprezę :D ;;) Taki to skutek nie wprost, strata czyli za zaniedbania.
  • christoph napisal(a):
    chyba na całym świecie i folklor jest unifikowany
    Hiszpania to corrida
    Mexyk to mariachi
    a usa to komboje albo iindianie z wielkich prerii
    w Niemczech to obecny strój służbowy R. Lewandowskiego
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.

    nasz reprezentant jednak najładniejszy ;-)
    Fajny ten Lewandowski :D

  • Ardanowski www temacie
  • Jedno z pytań, które odczytano podczas wizyty Kaczyńskiego w Puławach, dotyczyło możliwości wykupowania przetwórni od obcego kapitału przez Polską Grupę Spożywczą.
    Sklepy Żabka też być może zostaną odkupione

    Prezes PiS powiedział: "wśród naszych zadań, które myśmy deklarowali było takie: odbijanie tych najbardziej strategicznych części naszej gospodarki z rąk kapitału zewnętrznego".

    "Nam się w ogromnej mierze to udało. I to w dalszym ciągu postępuje, choćby w tej chwili jest już chyba podjęta decyzja, że sieci elektryczne linii kolejowych, to duże przedsiębiorstwo, mają też dużą sieć przekazu energii elektrycznej, że zostanie w bardzo krótkim czasie odkupione. Właśnie od jednego z funduszy amerykańskich. A ten sam fundusz jest właścicielem Żabki. Wiecie państwo, co to jest Żabka. Te sklepy też być może zostaną odkupione. Idziemy w tym kierunku".

    Podkreślił jednocześnie, że "też jest rzeczą dobrą, żeby do Polski wpływał zewnętrzny kapitał".

    https://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/jaroslaw-kaczynski-mowi-o-odkupieniu-zabki,112132.html
  • przejrzałem se wontek
    kiedys Rafał pisał tak

    Rafał
    June 2020
    To gadanie teraz ma na celu wysondowanie, albo już przygotowanie, przejęć firm prywatnych zagrożonych bankructwem przez coronavirusa a ważnych i możliwych do uratowania przez państwo tj bezpośrednio z budżetu, z PFR czy spółek Skarbu Państwa albo przez państwowe banki. Tak więc nie jest to gadanie mające na celu upuszczenie powietrza - emocji tylko wręcz przeciwnie. I to jest całkiem rozsądne.


    covid przeżylim, teraz wyzwanie -wóngiel prónd i gaz
    wpis znowu aktualny
    rafał nie pisał o kartkach
  • Cieszę się niepomiernie, że mogę obcować z takimi znawcami.
  • Gdzieś ostatnio przeczytałem zdanie, że cały ten Polski Holding Ożywczy to se można o kant, gdyż zabezpiecza on raptem 1% rynku, hue hue hue.

    I zadumałem się.

    A co jeśli -- hipotetycznie! -- pozostałe 99% rynku działa na zasadach turbobandyckich, z zawyżonymi marżami i przedłużonymi terminami zapłaty? Może wtedy jacyś dostawcy czy odbiorcy powiedzą: Panie kochanku, to co mie pan proponujesz nijak się ma do cyliwizowanego standardu, który uroczyście ustanowił PHO? Może wolę z PHO dilować?

    Taki podmiot, mały ale udały i z zaskakująco głębokimi kieszeniami, może być ważnym stabilizatorem całego rynku i jakimści wzorcem, który nolens volens brać trzeba pod uwagę.
  • Dobrze kombinujesz.
  • Oby. I oby sklep holdingowy lepiej prządł niż dotychczas...

    https://polskie-smaki.pl
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Gdzieś ostatnio przeczytałem zdanie, że cały ten Polski Holding Ożywczy to se można o kant, gdyż zabezpiecza on raptem 1% rynku, hue hue hue.

    I zadumałem się.

    A co jeśli -- hipotetycznie! -- pozostałe 99% rynku działa na zasadach turbobandyckich, z zawyżonymi marżami i przedłużonymi terminami zapłaty? Może wtedy jacyś dostawcy czy odbiorcy powiedzą: Panie kochanku, to co mie pan proponujesz nijak się ma do cyliwizowanego standardu, który uroczyście ustanowił PHO? Może wolę z PHO dilować?

    Taki podmiot, mały ale udały i z zaskakująco głębokimi kieszeniami, może być ważnym stabilizatorem całego rynku i jakimści wzorcem, który nolens volens brać trzeba pod uwagę.
    +1
  • peterman napisal(a):
    Oby. I oby sklep holdingowy lepiej prządł niż dotychczas...

    https://polskie-smaki.pl
    W Biedrze taniej. To kto tu kogo stabilizuje?
  • edytowano October 2022
    Wszystkie antypisoskie media piszą o tym, że Kaczyński chce wykupić Żabkę (mowa PJK 12.10.2022 w Puławach).

    A pro- na to:

    image
  • edytowano October 2022
    romeck napisal(a):
    Wszystkie antypisoskie media piszą o tym, że Kaczyński chce wykupić Żabkę
    Jak dzieci, jak dzieci. Fajna jest ta zabawa w walenie prętem w klatkę. Klangor zrobią niezawodnie, a Manitou co najwyżej rzuci: "Ale aboco? Ot, taki zrobiłem experyment myślowy, co nie wolno?"
  • edytowano October 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Wszystkie antypisoskie media piszą o tym, że Kaczyński chce wykupić Żabkę
    Jak dzieci, jak dzieci. Fajna jest ta zabawa w walenie prętem w klatkę. Klangor zrobią niezawodnie, a Manitou co najwyżej rzuci: "Ale aboco? Ot, taki zrobiłem experyment myślowy, co nie wolno?"
    Czy akcja "do żabki tylko na siku" już ruszyła?
  • Daj pan spokój. Kiedyś w Biedrze mojemu dziecku zachciało się kupe. Odesłali nas na CPN.
  • na kłopoty Obajtek

    Dla Grupy Azoty ten rok nie zaczął się najlepiej. W I kwartale, który zwykle jest najlepszym czasem dla producentów nawozów, chemiczna spółka zanotowała 555 mln zł straty netto. Rok wcześniej miała 882 mln zł czystego zysku. Do grupy należą cztery duże nawozowe spółki zlokalizowane w Tarnowie (tam mieści się siedziba grupy), Policach, Kędzierzynie-Koźlu i Puławach. Ta ostatnia — Grupa Azoty Puławy — zanotowała najgłębszą stratę, sięgającą 282 mln zł.

    W takich okolicznościach w Ministerstwie Aktywów Państwowych trwają analizy, jak uratować spółkę. Głównym scenariuszem obecnie jest sprzedaż Puław Orlenowi, który ma już nawozową spółkę — Anwil. O sprawie pierwszy napisał "Puls Biznesu". Nasze źródła potwierdzają, że przymiarki już trwają, a komunikat o rozpoczęciu oficjalnych negocjacji między Orlenem a Grupą Azoty może pojawić się w najbliższych dniach.

    — Puławy pasują do portfolio grupy Orlen. Nie jest tajemnicą, że Azoty są w złej sytuacji finansowej, taka transakcja bardzo by im pomogła — mówi nam jedno ze źródeł, znające kulisy sprawy.

    z biznes insajdera

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.