Skip to content

Wraca pss Społem. Państwowe sklepy spozywcze

11416181920

Komentarz

  • los:
    ... nie wie, co z tym zwycięstwem zrobić, ...
    Kilka osób pytało się mnie, czy coś się zmieniło (w DzZ), ja - że nie, więc brali SE czy gapola...
    w sąsiednim kiosku (kioskarka to fanka Michnika) mi mówiła, że starzy klienci jej mówią, że jak się coś zmieni, to przestają kupować (pewnie na wzór 'nie tankuję na orlenie')
  • Samiec - to brzmi odrażająco heteronormatywnie.
  • edytowano April 2021
    los napisal(a):
    Bo proszę pana tzw. nasi uznali się za przegrywów, polubili to i za żadne skarby nie chcą z tej postawy zrezygnować. ...
    (przeglądając 'Mówią Wieki', marzec 2021, Gra o tron, o elekcjach)
    Przydałby się jaki nowy Stefan Batory
    Mówią Wieki, Gra o tron:

    Król Stefan zapisał się w historii jako szczęśliwy dowódca i silny władca, a najlepiej został scharakteryzowany przez samego siebie podczas swego pierwszego sejmu

    Rex vester sum
    - rzekł rozsierdzony po łacinie - nec fictus, neque pictus!
    - Jestem waszym królem, nie wymyślonym ani malowanym!

  • edytowano April 2021
    romeck napisal(a):
    Rex vester sum - rzekł rozsierdzony po łacinie - nec fictus, neque pictus!
    - Jestem waszym królem, nie wymyślonym ani malowanym!

    Jakosz to byndzie po łacińskiemusz:
    nec wystruganus zes bananus?

  • edytowano April 2021
    ;)
    (i zdefontowałę z deka)
  • edytowano April 2021
    romeck napisał w grudniu 2020:
    e, do przejęcia jeszcze daleka droga...
    romeck napisał w styczniu 2021:
    codziennie przeglądam Dziennik Zachodni - nic się nie zmieniło, dalej nawalanka w rząd i dalej promocja swoich (Owsiak, Kraśko, śp. Adamowicz)
    przeddzień rocznicy katastrofy smoleńskiej, żyg!
    DzZ 9.04.2021, wstępniak rednacz Tworóg:
    ... Doszło wręcz do kuriozalnej sytuacji, w której już nie tylko katastrofa, ale i sam raport komisji Macierewicza stał się przedmiotem teorii spiskowej - nikt bowiem nie jest w stanie zweryfikować tego, co w nim jest.

    ... Dla zdroworozsądkowo myślących ludzi oraz tych, którzy rozumieją, jak nikłym warsztatem badawczym dysponuje komisja, to nic nowego.

  • edytowano April 2021
    ad powyższego mojego postu:

    w Naszym Dzienniku czytam właśnie wywiad, na szpaltę, z Danielem Obajtkiem
    NDz: Jak bardzo process przejmowania Polska Press komplikuje decyzja Rzecznika Praw Obywatelskich, który wniósł do sądu o wstrzymanie wykonania transakcji zakupu?

    DO: /romeck: blablabla, sensownie, lecz wg schematu pijarowego/
    Także ten...
    romeck napisal(a): napisał w grudniu 2020:
    e, do przejęcia jeszcze daleka droga...

  • Tweet
    Daniel Obajtek:

    nabycie udziałów Polska Press dokonało się skutecznie 1.03.2021 r., czyli przed wydaniem przez sąd postanowienia”. „W związku z tym postanowienie sądu jest bezprzedmiotowe i nie ma wpływu na nasze działania, ani skuteczność nabycia tego podmiotu
    czyli olał sąd i robi swoje

  • A ponieważ swąd ma mizerną liczbę dywizji...
  • edytowano April 2021
    czw. 15.04.2021 money .pl
    W czwartek prezes Orlenu Daniel Obajtek spotkał się z przedstawicielami Komisji Międzyzwiązkowej Związków Zawodowych w Polska Press, czyli wydawcy kilkunastu dużych regionalnych dzienników i wielu mniejszych tytułów. Podczas spotkania, jak przekazano w czwartek w komunikacie, poruszono m.in. skutki wynikające ze zwolnień pracowników w Polska Press w ostatnich latach oraz perspektywy rozwoju spółki.

    Obajtek zadeklarował, że "nie są planowane zwolnienia wśród pracowników Polska Press". Zapewnił przy tym, że "PKN Orlen jako właściciel będzie przestrzegał zasad wynikających z prawa prasowego i nie zamierza ingerować w treści dziennikarskie publikowane w tytułach wydawanych przez Polska Press".

    ...
    Jak twierdzi Daniel Obajtek, w trakcie spotkania Orlen uzyskał wiele informacji na temat prawdziwej sytuacji pracowników tej spółki: dziennikarzy, drukarzy, poligrafów, pracowników marketingu i biur reklamy. - To, co usłyszeliśmy na temat warunków pracy, jest zdumiewające - skomentował prezes Orlenu. ... ważniejszy temat wymagający współpracy" to przede wszystkim poprawa warunków pracy i płacy
  • edytowano April 2021
    chodzą ploty na gowork .pl we wątku o Ruchu (a agenci klną na firmę na potęgę, a teraz personalnie na Obajtka), że

    już tylko mniej niż 400 punktów jest otwartych (w Polsce)! Przejmując bankruta Obajtek chwalił się 1200. lokalizacjami.

    Jako że w Piekarach są (otwarte) trzy, a zamkniętych, znaczy było kiedyś osiem czy dziewięć..., bo np. dwa zamkniętę kioski stoją, ale w Brzezinach "wyburzono" (czyli wywieziono puszkę) i pytam się mojej KS (kierowniczki sprzedaży), czy Orlen lokalizację (od)sprzedał czy też coś tam będzie, to też nie wie.

  • Wicie, na moim dzielniaku były cztery kioski, a ostał się jeden. Za to prasę nabyć można w sklepach ożywczych i na stancjach benzenowych. Per saldo mam więc więcej punktów, ale mniejszy wybór periodyków.
  • No wuaśnie!
    Na poczcie i w markecie nie uświadczysz np. Polityki,
    Ale Nowy Przemysł już tak. I to nie jest imię meskie


  • oprócz Ruchu rozwozi prasę również Kolporter

    ciekawostka, do Biedronki daje Ruch
  • Na razie Obajtek powiedział, że będzie dalej realizował swoje prawa, zacnie.
  • Rację ma ten, kto ma grubszą pałę.
  • los napisal(a):
    Rację ma ten, kto ma grubszą pałę.
    Ale tylko pomiędzy tymi, którzy się zdecydują jej użyć

  • Dziennik Zachodni piórem rednacza płacze nad losem Bodnara i pioruny ciska w PiS. Tradycyjnie.
  • romeck napisal(a):
    Dziennik Zachodni piórem rednacza płacze nad losem Bodnara i pioruny ciska w PiS. Tradycyjnie.
    Kiedy nastąpi rzeczywiste przejęcie?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Dziennik Zachodni piórem rednacza płacze nad losem Bodnara i pioruny ciska w PiS. Tradycyjnie.
    Kiedy nastąpi rzeczywiste przejęcie?
    Kerownik obejścia już powołany. Pewnie to potrwa kilka tygodni, może miesięcy nawet.
  • cytat z wątku obok
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Rzchanym napisal(a):
    Tak trochę na marginesie to chciałbym pochwalić Pocztę Polską za... dobór sprzedawanych i eksponowanych książek. (...) Nie wiem, czy to zasługa centrali, czy dyrekcji konkretnego urzędu.
    Raczej centrali, gdyż tak jest na każdej poczcie.
    a ja czekam i czekam, i czekam... (→ muz. G. Turnau, sł. M. Zabłocki)

    na ORLEN-w-ruchu, bo wciąż w środku stary przegniły RUCH

    od miesiąca mam doła, bo ani kasy z tego, ani narazie perspektyw (one dla prasy pijarowo ino były)
    :/
  • edytowano April 2021
    romeck napisal(a) wczoraj:
    ... bo wciąż w środku stary przegniły RUCH
    od miesiąca mam doła, bo ani kasy z tego, ani narazie perspektyw ...
    o, a dzisiaj kioskarka mi podrzuca link do Pulsu Biznesu
    image

  • edytowano April 2021
    romeck napisal(a) 28. stycznia 2021:
    wszystkie branżowe portale powtarzają za Rzepą (wywiad z Obajtkiem)
    – W ciągu dwóch lat chcemy też postawić 2 tys. maszyn paczkowych. A poprzez wykorzystanie przewag logistycznych i mając obecnie łącznie ponad 3 tys. punktów sprzedaży w całej Polsce, rozwiniemy usługi kurierskie – powiedział w rozmowie z serwisem rp.pl prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
    InPost ma ich teraz 10.700 (z tego 4.000 postawił w 2020!).

    AliExpress (Alibaba Group z Hącąku) też będzie stawiała pierwsze swoje paczkomaty!

    Poczta Polska - ajakże-atakże! zaczęła stawiać już ponad rok temu (przy Biedronkach) i miała plany na przy-skrzynkowe w blokach, lecz nie wiem co tam.
    A 29. kwietnia 2021:

    Alibaba Gruop, a dokładniej jej firma-dziecko Cainiao Network (centrum logistyczne, dostarcza 90 % przesyłek AliExpress), podpisało umowę z Pocztą Polską. Czyli paczkę zamówioną na aliekspresie odbierzemy - uwaga - aż w 15.000 punktach pocztowych!

    ponieważ

    Poczta Polska podpisała umowę z Eurocash Group i paczki poczty będzie można odbierać w trzech jej detalicznych sklepach: Lewiatanie, Delikatesach Centrum i ABC (w portfelu jeszcze Groszek, Euro Sklep i Gama).

    i nowy, choć niszowy, gracz na rynku:

    Lerła Merlę (czyli sklep budowlany Leroy Merlin ;) ) Przy dziesięciu marketach postawił "szybkomaty" do odbierania zakupionych u nich produktów online (przez stronę internetową) bez wchodzenia do sklepu (a i można podjechać po zakupy i w środku nocy czy w... niedzielę!). Docelowo - przy każdym.
  • Atem czasem InPost postawił paczkomata w już mojej drugiej sąsiedniej wewiosce.

    To naprawdę mała wewioska, mniejsza od pierwszej.
  • Nareszcie.

    Marek Twaróg nie jest już redaktorem naczelnym "Dziennika Zachodniego". Zastąpi go Grzegorz Gajda z TVP3 Katowice
    Jeszcze wczoraj w DzZ artykuł niby naukowy o... paleniu czarownic. Nie pada nazwa państwa, tylko miasta: Słupsk, ogólnie pomorze gdańskie), nie pada, że protestanci, tylko wiek (XVII) oraz (!) bulla papieska dwa jeszcze wieki wcześniejsza jako przyczyna spaleń wiedźm.

    A, ażem zdębiał czytając, że czarownice to ówczesne... feministki! Już w tedy - w domyśle - katolicka Polska była antyfeministyczna.

    Nareszcie.

    Od 1 maja nowym redaktorem naczelnym „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” będzie Wojciech Mucha. Dziennikarz znany m.in. z publikacji na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” i tygodnika „Gazeta Polska” zastąpi Jerzego Sułowskiego, który odchodzi z wydawnictwa za porozumieniem stron


  • edytowano April 2021
    I jazda z tym koksem.

    Gorzej na pewno nie będzie.

    ( PS Bartusia wypinkolić jako pierwszego)
  • edytowano April 2021

    tvp 3 Katowice, program Optyka-Polityka, który prowadził nowy rednacz DzZ
    , w TVP1 był gospodarzem "Misji specjalnej", dziennikarz w katolickim (diecezjalnym, ten sam wydawca co tugodnik Gość Niedzielny) radiu eM od 2003, lat 55.
  • edytowano April 2021
    Bartosz Węglarcxyk, der onet:
    Dziś stracił pracę redaktor naczelny “Dziennika Zachodniego”, gazety należącej do Polska Press, a więc do Orlenu, a więc do polskiego podatnika. Spełniają się czarne scenariusze — Orlen zachowuje się jak ministerstwo propagandy.

    ...
    Gwałtownie kurczy się przestrzeń wolnych mediów w Polsce. Dziś z tej przestrzeni znika "Dziennik Zachodni", jutro będą to kolejne tytuły Polska Press.

    ... byli ostatnimi dziennikarzami na tych stanowiskach, a ich miejsce zajmą już po prostu urzędnicy partyjni.
    hehehe!
  • Ale żeby Żyd był folksdojczem?
  • Jak powiedział klasyk, "O tym kto jest Żydem decyduję ja!"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.