Skip to content

Wraca pss Społem. Państwowe sklepy spozywcze

11415171920

Komentarz

  • Kurde, a mnie dręczy to, że Ozyrys wogle nie ogarnął jakiegoś tam polskego kapitału, tylko kapitał państwowy zaprzągł. Tak jakby miał rządzić wiecznie, jak jaka PRI.

    A może to taki bezpięcznik? Gdyby, pedzmy, ten Wziewnik Zachodni czy Gejzetę Krakoską posiadał jakiś pisoski dr Kluczyk, to mógłby se bimbać i śmiać się wesoło, wybory czy nie wybory. Natomiast, jeśli jezdo mienie państwowe, to każde wybory zabezpieczą maksymalną mobilizację ciała redaktorskiego i jego najtęższe walenie w Lawetę i laleczkę Chucky, gdyż jest gwarancja że w razie zwycięstwa Laweta ich zgilotynuje, a laleczka odgryzie puste łby.

    Z tej samej przyczyny Telewizją Respublika nie jest należycie dopompowana i służy jako wydział rehabilitacyjny dla byłych narkodilerów.
  • A jaki mamy polski kapitał gotowy zaryzykować wysadzanie biznesu w powietrze przez skruwiałe mendia?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Z tej samej przyczyny Telewizją Respublika nie jest należycie dopompowana i służy jako wydział rehabilitacyjny dla byłych narkodilerów.
    Bez doświadczenia w mediach... (tylko gazetka więzienna) (na boku: wierzę i w nawrócenia i wyleczenia, ale to chyba przesada...(

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Kurde, a mnie dręczy to, że Ozyrys wogle nie ogarnął jakiegoś tam polskego kapitału, tylko kapitał państwowy zaprzągł.
    Mądry człowiek.
  • w DzZ po staremu...

    DzZ:
    Lewica uratowała chwiejący się rząd PiS. W imieniu wszystkich zatrudnionych w spółkach Skarbu Państwa dziękuję za ten niezwykły gest.
    Usty redaktora i Dziennika Zachodniego i Radia Piekary (czyli to poszło na foni, bo jest zapisem radiowego "Gość RPiekary".
  • edytowano May 2021
    Mnie tam od lat wczesnomłodzieńczych we wszytkich internetowych testach preferencji poltycznych, jakbym nie kombinował, wychodził narodowy socjalizm.

    Miałem na to silną niezgodę wewnętrzną, ale z perpektywy czasu stwierdzam, ze podświadomość miala sluszną linię.

    Aha - co robi i do jakiej bramki gra kapitał prywatny, widać doskonale po amerykańskim BigTechu i krajowym CD Projekt (nomen omen!) Red.

  • MarianoX napisal(a):
    Mnie tam od lat wczesnomłodzieńczych we wszytkich internetowych testach preferencji poltycznych, jakbym nie kombinował, wychodził narodowy socjalizm.

    Miałem na to silną niezgodę wewnętrzną, ale z perpektywy czasu stwierdzam, ze podświadomość miala sluszną linię.

    Aha - co robi i do jakiej bramki gra kapitał prywatny, widać doskonale po amerykańskim BigTechu i krajowym CD Projekt (nomen omen!) Red.

    Na szczęście chciwość Redów zgubiła... Może to dzięki chryi z CP2077 nie mają teraz czasu na dywersję wewnętrzną.
  • edytowano May 2021
    Boczną furtką wracają handlowe niedziele (wszystkie)!
    za wiadomościhandlowe .pl z wczoraj, 11. maja 2021

    Sieć Polomarket dzięki wejściu w Paczka-w-Ruchu/ Orlen-paczka (tylko odbieranie paczek) obejdzie zakaz handlu w niedzielę.

    Lecz co innego jest istotne:
    ..- jak łatwo się domyślić - skorzystał z wyjątku przewidzianego dla placówek pocztowych. To luka w przepisach, którą jako pierwsza wykorzystała Żabka. Gdy franczyzobiorcy Żabki zaczęli masowo wygrywać w sądach z Państwową Inspekcją Pracy, a Prawo i Sprawiedliwość wycofało się z planów uszczelnienia obowiązującej od marca 2018 r. ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, stało się jasne, że wkrótce podobną drogą podążą inne sieci handlowe.

    Na naśladowanie Żabki - czyli transformację sklepów w placówkę pocztową - zdecydowało się już kilkunastu operatorów spożywczych, wśród nich: ABC, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Euro Sklep, Stokrotka Express, Prim Market, Chata Polska, Al. Capone, Sklep Polski, Topaz, Intermarche, a nawet Biedronka (romeck: dwa na razie, franczyzowe). Wszystkie, niektóre lub pojedyncze sklepy tychże sieci otwierają się w "niehandlowe" niedziele.
    I teraz krok podejmuje Solidarność:
    Związkowcy zaapelowali do prezydenta, premiera i parlamentarzystów o nowelizację ustawy o wychowaniu w trzeźwości w taki sposób, aby placówki pocztowe nie mogły handlować alkoholem.
    Myślę, że nikt, przynajmniej do wyborów (jesień 2023) tego nie ruszy, a potem będzie po ptokach

    Boczną furtką wracają handlowe niedziele (wszystkie)!
  • Najlepsze, że sama poczta jest w niedzielę zamknięta.
  • Najwyraźniej katolickie społeczeństwo czuje nieprzepartą potrzebę dokonywania zakupów w niedzielę.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Najlepsze, że sama poczta jest w niedzielę zamknięta.
    Ponieważ nie ma piwa i wódki!
  • MarianoX napisal(a):
    Najwyraźniej katolickie społeczeństwo czuje nieprzepartą potrzebę dokonywania zakupów w niedzielę.
    ?
    Dominicantes za 2019 rok wyniósł dla całej Polski już tylko 37 %.

  • romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Najlepsze, że sama poczta jest w niedzielę zamknięta.
    Ponieważ nie ma piwa i wódki!
    Na szczęście są jeszcze całodobowe stacje paliw płynnych!
  • romeck napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Najwyraźniej katolickie społeczeństwo czuje nieprzepartą potrzebę dokonywania zakupów w niedzielę.
    ?
    Dominicantes za 2019 rok wyniósł dla całej Polski już tylko 37 %.

    A za 2020?

    Jutrąbka podaje zawsze dane o liczbie odtworzeń. Pomnożyć 2,5x i mniej więcej wiadomo.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Najlepsze, że sama poczta jest w niedzielę zamknięta.
    Ponieważ nie ma piwa i wódki!
    Na szczęście są jeszcze całodobowe stacje paliw płynnych!

    Nie samą wódką&piwem żyje postczlowiek, ale i zagrychą.
  • Nie przesadzajmy, ja kiedyś na "urgent rosół" kupiłam zagr... jarzynkę w sklepie z płazem przy niedzieli, spowiadać się nie zamierzam.
  • edytowano May 2021
    MarianoX napisal(a):>
    Na szczęście są jeszcze całodobowe stacje paliw płynnych!
    Nie samą wódką&piwem żyje postczlowiek, ale i zagrychą.
    no tak, vegański hot-dog na zagrychę nie bardzo się nadaje.

  • edytowano May 2021
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Nie przesadzajmy, ja kiedyś na "urgent rosół" kupiłam zagr... jarzynkę w sklepie z płazem przy niedzieli, spowiadać się nie zamierzam.
    Pan Jezus z apostołami zrywał kłosy na podpłomyki w szabat!
  • romeck napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Nie przesadzajmy, ja kiedyś na "urgent rosół" kupiłam zagr... jarzynkę w sklepie z płazem przy niedzieli, spowiadać się nie zamierzam.
    Pan Jezus z apostołami zrywał kłosy na podpłomyki w szabat!
    Ale przynajmniej nie w Żabce.
  • Podejrzewam, iż apostołowie zrywali klosy z powodu glodu i braku alternatywy, co raczej nie dotyczy niedzielnych zabkarzy...
  • Chwila, chwila... Nie ma ZAKAZU pracy w niedzielę!
  • Ano właśnie. Jest "Nakaz powstrzymania się od prac niekoniecznych", przy czym akurat sprzedaż żywności ciężko do takowych zaliczyć.
  • adamstan napisal(a):
    Ano właśnie. Jest "Nakaz powstrzymania się od prac niekoniecznych", przy czym akurat sprzedaż żywności ciężko do takowych zaliczyć.
    Ano właśnie.
    Tu jest kilka różnych sfer. Czy można w niedzielę KUPIĆ żywność/ lekarstwa?
    Jeśli tak, nie może być grzeszna możliwość jej sprzedaży.

    Samo pojęcie "pracy niekoniecznej" jest kontekstowa.

    Jeśli od poniedziałku będzie lało przez tydzień, zasiać/ skosić zboże NALEŻY w niedzielę! (bo inaczej się albo zmarnuje albo wogóle nie będzie).

    Choć żyjemy w czasach lodówek i zapasów jedzenia, tak że nie trzeba angażować się w zakupy niedzielne, nie znaczy, że grzeszy ekspedientka/kasjerka w sklepie, bo ona jest w... pracy. Nie przyjście do pracy w niedzielę skutkuje zwolnieniem. To w zasadzie prawodawca jest odpowiedzialny za "zmuszanie do pracy w niedzielę". Tu dla mnie przykładem lepszym (czyli gorszym) są stacje paliw, niż żabki.

    A tak wogóle, dzięki Orlen Paczka (Paczka w Ruchu) dyskonty i żabki (convenience) zamieniają się w placówki otwarte w niedziele, mimo ustawy o "wolnych niedzielach" w handlu.


  • romeck napisal(a):
    adamstan napisal(a):
    Ano właśnie. Jest "Nakaz powstrzymania się od prac niekoniecznych", przy czym akurat sprzedaż żywności ciężko do takowych zaliczyć.
    Ano właśnie.
    Tu jest kilka różnych sfer. Czy można w niedzielę KUPIĆ żywność/ lekarstwa?
    Jeśli tak, nie może być grzeszna możliwość jej sprzedaży.

    Samo pojęcie "pracy niekoniecznej" jest kontekstowa.

    Jeśli od poniedziałku będzie lało przez tydzień, zasiać/ skosić zboże NALEŻY w niedzielę! (bo inaczej się albo zmarnuje albo wogóle nie będzie).

    Choć żyjemy w czasach lodówek i zapasów jedzenia, tak że nie trzeba angażować się w zakupy niedzielne, nie znaczy, że grzeszy ekspedientka/kasjerka w sklepie, bo ona jest w... pracy. Nie przyjście do pracy w niedzielę skutkuje zwolnieniem. To w zasadzie prawodawca jest odpowiedzialny za "zmuszanie do pracy w niedzielę". Tu dla mnie przykładem lepszym (czyli gorszym) są stacje paliw, niż żabki.

    A tak wogóle, dzięki Orlen Paczka (Paczka w Ruchu) dyskonty i żabki (convenience) zamieniają się w placówki otwarte w niedziele, mimo ustawy o "wolnych niedzielach" w handlu.


    ktos narzekał, poczty zamknięte w niedzielę,
    dwa zdziwy
    1 - alkohol jest na poczcie, sam widziałem, opakowany w czekoladki
    2 - żabka dla mnie najbliższa jako punkt odbioru kuriera musi poczekań na pocztex, sam doświadczyłem, liczyłem na paczkę w sobotę, a tu brząk! - dopiero we wtorek, bo pocztexem
  • Pro forma w tomacie - i w mojej wewiosce stanął już InPostomat.
  • peterman napisal(a):
    Pro forma w tomacie - i w mojej wewiosce stanął już InPostomat.
    A kolega nie pisał kiedyś że jest z Krakowa? :)
  • kulawy_greg napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Pro forma w tomacie - i w mojej wewiosce stanął już InPostomat.
    A kolega nie pisał kiedyś że jest z Krakowa? :)
    Tym więtsza radość na polu!
  • kulawy_greg napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Pro forma w tomacie - i w mojej wewiosce stanął już InPostomat.
    A kolega nie pisał kiedyś że jest z Krakowa? :)
    Bywam z Krakowa.
  • Obsuwa.
    Z nowym brandem Orlen w ruchu.
    Najpierw plany, że na przełomie czerwca i lipca stanie nowa bryła (kiosku) w Bytomiu. Teraz przesunięcie na jesień... raczej tą jesieniową.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.