Skip to content

Wraca pss Społem. Państwowe sklepy spozywcze

1356720

Komentarz

  • romeck napisał dwa punkty:
    zakup 'kiosków Ruchu', to raczej
    1. zakup działek/ nieruchomości,
    2. a co w środku jest wtórne...
    na to Rafał odpisał:
    1. To co jest ... wartością Ruchu to ... pokrycie gęstą siecią całego kraju.
    2. ... Dawny model biznesowy Ruchu przeżył się jednak i kolejne zarządy nie znalazły nowego efektywnego. Model ten - powstały za komuny ... ... Pomysły na inny model były ale mizerne. ...Być może Orlen coś wymyśli
    noszsz, przecież to to samo, co ja napisałem duuużo krócej! skąd (pytanie retoryczne):
    Rafał odpowiedział:
    No nie.
    ps. moja ciocia za PRL była ajentką kiosku Ruchu :)
  • O ile wiem Ruch nie posiada większości działek. Te działki jak są sa mikroskopijne i obecnie raczej nie przedstawiają wielkiej wartości - dlatego "No nie".

    To co w środku jest wtórne. Do działek ? - No nie. To co było w środku opisałem i opisałem jak się to ma do obecnych realiów.
  • edytowano June 2020
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):

    Jak już nadmieniłem, kadry decydują prawie o wszystkim.
    Największa sieć restauracji na świecie poradziła sobie z problemem kadr. Właściwie się od nich uniezależniając. Tak usprawniła, uprościła i uszczegółowiła procesy, tak ustandaryzowała wszystko, że nawet największy debil poradzi sobie pracując w McDonalds. A wszystko to z założeniem potężnej rotacji kadr. Mam wielki szacunek do McDonaldsa za to i wielce szanuję cywilizację, która na szczycie swojego rozwoju potrafiła stworzyć taki mechanizm.

    Do pewnego stopnia ten mechanizm może powtórzyć i państwo.

  • hi JORGE!
    dobrze znowu widzieć Twoje wpisy?
    ominęła Cie kwarantanna?
  • christoph napisal(a):
    hi JORGE!
    dobrze znowu widzieć Twoje wpisy?
    ominęła Cie kwarantanna?
    Tak, ominęła. Ale cała sytuacja dała mi dużo do myślenia. Nic odkrywczego, ale rozluźniając obostrzenia właściwie godzimy się, że spełni się przepowiednia Angeli - 80% ludzi się zarazi.
  • Rafał napisal(a):
    O ile wiem Ruch nie posiada większości działek. Te działki jak są sa mikroskopijne i obecnie raczej nie przedstawiają wielkiej wartości - dlatego "No nie".

    To co w środku jest wtórne. Do działek ? - No nie. To co było w środku opisałem i opisałem jak się to ma do obecnych realiów.
    1. te mokroskopijne działki są warte poprzez "wszędzie" oraz że są "po drodze"
    2. nie do działek, do "pomysłu";
    a ma się tak do obecnych realiów, że w zasadzie nie ma znaczenia, co teraz "w środku" jest
  • JORGE napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):

    Jak już nadmieniłem, kadry decydują prawie o wszystkim.
    Największa sieć restauracji na świecie poradziła sobie z problemem kadr. Właściwie się od nich uniezależniając. Tak usprawniła, uprościła i uszczegółowiła procesy, tak ustandaryzowała wszystko, że nawet największy debil poradzi sobie pracując w McDonalds. A wszystko to z założeniem potężnej rotacji kadr. Mam wielki szacunek do McDonaldsa za to i wielce szanuję cywilizację, która na szczycie swojego rozwoju potrafiła stworzyć taki mechanizm.

    Do pewnego stopnia ten mechanizm może powtórzyć i państwo.

    podobnie działa Amazon - potęga procedur, co gdzieś już kol. los pisał (który wątek?)
  • Jeden człowiek tego nie wymyśli.
    To już mrowisko
  • edytowano June 2020
    Ja nie wiem co i jak, ale nazistowskie państwo, które było mrugnięciem w historii zrobiło tyle i zostawiło po sobie tyle co prywatne inicjatywy przez sto lat (a ile zniszczyło !). Albo taki Elon Musk, przy osiągnięciach NASA śmieszy, śmieszy nas.


  • - Wytypowano 17 spółek do powstającego holdingu spożywczego. Konsolidacja nastąpi w oparciu o działalność Krajowej Spółki Cukrowej - poinformował wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
    polskie radio 24
  • edytowano July 2020
    No i bardzo dobrze. Ostatnio dużo szwedam się kolarsko po pn-wsch rubieżach Małopolski tej obecnej i historycznej. Region raczej mało turystyczny, słabo oknajpowany, życie w miasteczkach zamiera po 16, wierzby pochylają się na miedzach zboże, dojrzewa a Orlen zawsze działa i oferuje bardzo smaczną kanapkę i kawę toaletę itp w standardzie orlenowym. Ja nie muszę targać prowiantu, prosić się o wodę i u szukać krzaków jak to drzewiej bywało.

    Jakby to tak sprawnie miało zadziałać z handlem detalicznym jestem za.
  • W Korei było ponad czydziesci czeboli.
    U nasz tylko jeden?
  • christoph napisal(a):
    W Korei było ponad czydziesci czeboli.
    U nasz tylko jeden?
    Jaka Korea tyle czeboli
  • koprowy napisal(a):
    christoph napisal(a):
    W Korei było ponad czydziesci czeboli.
    U nasz tylko jeden?
    Jaka Korea tyle czeboli
    Kocham Pana, Panie Sułku
  • edytowano July 2020
    aż mię kusi wziąć w ajencję salonik Ruchu,
    serio!

    Nowy Ruch już postawił 30 saloników w nowej koncepcji, za półtora roku pewnie fala metamorfoz dotrze do Piekar...

    orlen o tem

    byznes ynsajder o tem
  • Przejrzałem wontek
    Nic tylko brać!
    Fingfanki powinny prowizję płacić i zloty organizować dla rebelyantow/katedrowiczów i kadry prowadzącej tut. miejsce wymiany myśli i wrażeń
  • idę na spotkanie z rekruterem ajentów (20. lipca, bo zadzwoniłem tuż przed jego urlopem)
  • Tylu jest kretynów na Ziemi... Dlaczego ten?
  • Pono w tingtangu u Korwina
  • Nawet kuce nie są już takie jak niegdyś, wszystko psieje... Kudy mu do Ziemniakiewicza?
  • romeck napisal(a):
    idę na spotkanie z rekruterem ajentów (20. lipca, bo zadzwoniłem tuż przed jego urlopem)
    Byłem (pięć dni temu).
    Kuszę się, dziś rozmowa z małą żonką (byliśmy razem na rozmowie z rekruterem).
  • Nowy Ruch otworzył ok. 30 nowych punktów (orlenowych już), tzw. koncepcyjnych.
    Widział ktoś może w Warszawie?
  • romeck napisal(a):
    romeck napisal(a):
    idę na spotkanie z rekruterem ajentów (20. lipca, bo zadzwoniłem tuż przed jego urlopem)
    Byłem (pięć dni temu).
    Kuszę się, dziś rozmowa z małą żonką (byliśmy razem na rozmowie z rekruterem).
    To jak kiedyś do kopalni...
  • Romeck zamawiam u Ciebie tubkie pasty Kalodont jakby coś.
  • Kakodont - to by była pasta
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    Romeck zamawiam u Ciebie tubkie pasty Kalodont jakby coś.
    :)

    Ja nawet nie wiem, co mają, bo do kiosków... nie chodzę! No, czasem zajdę, ale jak spojrzę, to się zastanawiam, jak to działało...

    Miałem na wiosnę 2020 wrócić do fotografii, ale koronawirus pokrzyżował plany...

    Więc stawiam w ciemno na Orlen. We wrześniu zaczyna się restrukturyzacja i nikt nic nie wie.
    Co dla mnie na plus...


    Abo wczora z wieczora - z obawami i oporami - zgodziła się mała żonka i za dwa dni idziemy podpisać umowę (start od 1. września).




  • Do odważnych świat należy i kto pierwszy ten lepszy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.