Skip to content

Wraca pss Społem. Państwowe sklepy spozywcze

1246720

Komentarz

  • Ode mnie też
    +
  • Bardzo ryzykowny moment, ale zakładam, że Kolega gruntownie przemyślał sprawę i życzę powodzenia.
  • edytowano August 2020
    Filioquist napisal(a):
    Kakodont - to by była pasta
    To coś w stylu nazwania syna: Asebiusz ;)
  • edytowano August 2020
    Tomek napisal(a):
    Bardzo ryzykowny moment, ale zakładam, że Kolega gruntownie przemyślał sprawę i życzę powodzenia.
    Czytałem 'między wierszami', co mówił rekruter (w sumie dwa spotkania), a były kierownik/dyr. regionalny (ok. 60 punktów).

    A co wyczytałem, to to że NIC NIE WIE! Nadchodzi restrukturyzacja. A mała żonka, co pracowała 14 lat we francuskich korpo, z tego 7 jako dyr. regionalny, mi wytłumaczyła CO TO ZNACZY :)
    Bo to co gadał o tym, co można 'wyciągnąć' teraz, jak to jest teraz, mało mnie interesowało, bo to PRZESZŁOŚĆ (choć dotknie mnie przez ok. rok, bo raczej zmniejszą się dochody , ktore mam w Adient (automotive).

    Muszę wytrzymać 12 - 15 miesięcy, zanim , myślę, Nowe dojdzie do Piekar.

  • I dzięki za wsparcie słowne i +.
  • Romecku +
  • ++ Zaczynać i przebijać się.
  • edytowano August 2020
    Dokładnie.
    Aż mi się skojarzyło - no, pewne podobieństwa są:)

    @Romeck, "a na drogę weź medalik Matki Boskiej z Piekar"
    :)

    Tu w prawilnej wersji Dżemu:


    A tu w wersji kogoinnego, zato z ładnym klipem:


  • edytowano August 2020
    A ja nawet nie wiem, czy taki medalik jest!
    (Antydewociaż ze mnie...) Muszę sprawdzić.
    Ale dobry pomysł! (Bo i tak mały krucyfiks na ścianie powieszę; w studiu foto wisiał.)


    (Dokumenty podpisane, pojutrze umowa.)
    (A, a rekruter na szyi złoty łańcuch ze złotym krzyżykiem (takim dewocjonalnym, nie raperskim czy z Zary.))
  • romeck napisal(a):
    A ja nawet nie wiem, czy taki medalik jest!
    (Antydewociaż ze mnie...) Muszę sprawdzić.
    Ale dobry pomysł! (Bo i tak mały krucyfiks na ścianie powieszę; w studiu foto wisiał.)


    (Dokumenty podpisane, pojutrze umowa.)
    (A, a rekruter na szyi złoty łańcuch ze złotym krzyżykiem (takim dewocjonalnym, nie raperskim czy z Zary.))
    To ten salonik to przy parafii będzie czy przy kurii? ;)
  • Przy ulicy biskupa Nankera w Kamieniu! (A właściwie Jan Kołda herbu Oksza, biskup krakowski i wrocławski, Wikpedia
    image

    Jego ojciec, był żył mieścinie w której przyszły biskup się urodził. A dziś byłe miasteczko jest częścią Piekar Śląskich.


  • romeck napisal(a):
    dzisiejszy news - że Nowy RUCH będzie ąęsuper
    Kurdens, prasę chcą promować? Może jeszcze sprzedadzą lampy naftowe, żeby sobie przy lekturze świecić. :-/
  • Oby tylko żarełko było...
  • edytowano September 2020
    Przede wszystkiem maja konkurować z żabkarzami i inPostem, prasa w tym elektroniczna, to ma byc "truskawką na torcie"
  • Przecie to też polskie firmy. Tylko że prywatne. :-?
  • christoph napisal(a):
    Przecie to też polskie firmy. Tylko że prywatne. :-?
    Żabka to model franczyzowy, a właścicielem jest fundusz CVC Capital Partners z kapitałem amerykańskim, jeśli nie gorszym..
  • image

    30.10.2020 - pełne przejęcie przez Orlen
    w listopadzie decyzje o wdrożeniu planu restrukturyzacji

    Nasz Dziennik, wt, 17.11.2020
  • A potem SSP notują stratę za stratą. Teraz Orlen ma nawet gazety w kiosku sprzedawać, oprócz paliw, nawozów i czego tam jeszcze, jak w enerdowskim kombinacie. Czasem się zastanawiam, czy oni mają jakiś pomysł na Polskę, który nie był by powrotem do PRL.
  • Sprawdzone najlepsze.
  • Czebol
    Niektóre działają do dziś
  • Besteer napisal(a):
    A potem SSP notują stratę za stratą. Teraz Orlen ma nawet gazety w kiosku sprzedawać, oprócz paliw, nawozów i czego tam jeszcze, jak w enerdowskim kombinacie. Czasem się zastanawiam, czy oni mają jakiś pomysł na Polskę, który nie był by powrotem do PRL.
    Kolego kolego, ale nam się to podoba. Kibicujemy Orlenowi i jego przejęciom. A stacje są najlepsze w Europie. Pomyliłeś fora.
  • W ogóle co to jest za argument, że coś instniało w PRL. W PRL był ińny kontekst, zewnętrzny i wewnętrzny, to że coś wtedy nie działało o niczym nie świadczy.
  • JORGE napisal(a):
    Besteer napisal(a):
    A potem SSP notują stratę za stratą. Teraz Orlen ma nawet gazety w kiosku sprzedawać, oprócz paliw, nawozów i czego tam jeszcze, jak w enerdowskim kombinacie. Czasem się zastanawiam, czy oni mają jakiś pomysł na Polskę, który nie był by powrotem do PRL.
    Kolego kolego, ale nam się to podoba. Kibicujemy Orlenowi i jego przejęciom. A stacje są najlepsze w Europie. Pomyliłeś fora.
    Kolego @Jorge
    Proszę mi wyjasnić co takiego jest super w Orlenie. To poważne pytanie.
    Swego czasu czytałem u Warzechy historię jak to Orlen załatwił sąsiadòw-prywaciarzy tanim a chrzczonym paliwem, a gdy Ci protestowali, rząd dobił ich kontrolami.
    Linka nie mam.
  • Odpowiem za Jorgego, bo wydaje mi się to oczywiste. Orlen to duża polska spółka, prowadząca działalność w wielu krajach Europy. Kibicujemy mu z tych samych powodów, dla których kibicujemy reprezentacji Polski w piłce nożnej. Ja osobiście nawet bardziej, bo kopanie balona to tylko zabawa a tu mamy prawdziwe życie.
  • afropolak napisal(a):

    Kolego @Jorge
    Proszę mi wyjasnić co takiego jest super w Orlenie. To poważne pytanie.
    Swego czasu czytałem u Warzechy historię jak to Orlen załatwił sąsiadòw-prywaciarzy tanim a chrzczonym paliwem, a gdy Ci protestowali, rząd dobił ich kontrolami.
    Linka nie mam.
    A to dobre, Orlen, chrzczone paliwo i Warzecha. Mamy poważnie rozmawiać ?

  • Pigwa napisal(a):
    W ogóle co to jest za argument, że coś instniało w PRL. W PRL był ińny kontekst, zewnętrzny i wewnętrzny, to że coś wtedy nie działało o niczym nie świadczy.
    A poza tym my generalnie lubimy PRL z wyjątkiem pewnych detali, które łatwo naprawić. Tu dowód https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/10849/pochwala-wielkiego-stalina/p1
  • edytowano November 2020
    A jeszcze o Orlenie. Moja koleżanka, która handlowała paliwem (miała cysterny i rozwoziła po rolnikach, firmach itd.) miała choć tyle przyzwoitości, że zamykając interes powiedziała - z Orlenem nie dam rady konkurować. Warzecha wolnorynkowy tuman, oczywiście pieprzy o tragedii małego, nikomu niepotrzebnego, interesiku który splajtował bo nie dał po prostu rady. Dlatego Orlen jest potrzebny. Pieprzyć te małe interesiki, to zakała polskiej gospodarki.
  • Ja tylko dołożę 3 grosze, że pan Warzecha domagał się pomocy państwa dla dziennikarzy więc nawet nie wolnorykowy ten tuman.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.