Skip to content

JP II i TK

2456713

Komentarz

  • MarianoX napisal(a):

    Co do zachodnich protestantów i masonów - u nas ich zawsze było niewielu, a co wartościowsi zapewne dokonali z czasem konwersji na katolicyzm...
    Albo zginęli w czasie wojny jak ten krewny mojej Małżonki:

    https://naszahistoria.pl/stanislaw-jeute-as-wywiadu-zwiazku-jaszczurczego/ar/12224465

    Jego brat przeszedł na katolicyzm dzięki czemu mój Teść został już ochrzczony w Kościele powszechnym. Znamienne, że Teść w młodości i w sile wielu toczył dysputy teologiczne ze swoim kuzynem niezadowolonym z konwersji drugiej gałęzi rodziny, aż kiedyś zapytał: Andrzej, a tak szczerze powiedz, kiedy ty ostatnio byłeś w swoim zborze? I zapadła "taka niezręczna cisza"

    Edit - mieliśmy na forum zacnego ewangelika, dobrego patriotę, ale od dłuższego czasu nie daje znaku życia :-(
  • E, z forumkowiczów to najlepszy był ten, który uważał, że jedyny prawdziwy Kościół Chrystusowy to jakaś szkocka sekta, o której nigdy nie słyszałem.
    "taka niezręczna cisza"
    O jak słodko.
  • trep napisal(a):
    los napisal(a):
    Nie. Na Zachodzie są protestanci, masoni i ateiści, którzy są w stanie stworzyć i utrzymać coś wartościowego. W Polsce jak kto się nie trzyma pnia, spada na samo dno i to natychmiast. I tak jest dopiero od jakiś 50 lat, wcześniej też zdarzali się wartościowi ateiści, Żydzi a nawet komuniści. Było już o tym.
    Można prosić o wskazanie wątków?
    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/10662/ukradziony-narod/p1

  • edytowano October 2020
    Wątek powyższy już sobie wówczas zapisałem dla pamięci, podobnie jaki kilkanaście innych.

    Był jeszcze taki, w którym Kolega zauważył, że z braku odpowiednio liczebnych mniejszości etnicznych, komuchy lepiły tenkrajowego "człowieka sowieckiego" z mętów społecznych i pospolitych bandziorów. Co widać do dzisiaj po ich zadomowionej w tzw. kulturze, mediach i biznesie progeniturze.
  • No waśnie, nie pamiętam w którym to.
  • edytowano October 2020
    komęt lewackich burd pod domem PJK
    @DominikKucinsk
    Cała furia lewackiego amoku uderzyła w PiS, bo wiedzą, że to PiS jest jedyną prawdziwą partia konserwatywna w Polsce.
    Każdy, komu drogie są wartości chrześcijańskie powinien stać za PiS, a

    Konfa z hasłem PiS Peło jedno zło została jak Michalkiewicz z roszczeniami żydowskimi

    oraz
    Obejrzałem foto relacje na TT - oprócz, że dają czadu, to poseł z "konserwstywnej" PSL był...
  • adamstan napisal(a):
    odnaszam wrażenie, że kol. christoph chyba po prostu zażartował z samego użycia słowa "koszer" ;).
    chyba tak ;)
  • MarianoX napisal(a):
    Wątek powyższy już sobie wówczas zapisałem dla pamięci, podobnie jaki kilkanaście innych.
    toże
  • MarianoX napisal(a):
    Wątek powyższy już sobie wówczas zapisałem dla pamięci, podobnie jaki kilkanaście innych.

    Był jeszcze taki, w którym Kolega zauważył, że z braku odpowiednio liczebnych mniejszości etnicznych, komuchy lepiły tenkrajowego "człowieka sowieckiego" z mętów społecznych i pospolitych bandziorów. Co widać do dzisiaj po ich zadomowionej w tzw. kulturze, mediach i biznesie progeniturze.
    Była przecież, i to nieźle wykorzystana w danej sprawie, mniejszość inuicka?
  • Była
  • romeck napisal(a):
    Obejrzałem foto relacje na TT - oprócz, że dają czadu, to poseł z "konserwstywnej" PSL był...
    A na wp wypowiadają się dwaj pisarze. Jednym jest Łukasz Orbitowski, a który drugi, to nie muszę podpowiadać.
  • A dzie Wit Szostak?
  • edytowano October 2020
    Mniejszości tej jednak nie wystarczyło, by obsadzić wszystkie stanowiska karbowych, dobrano więc z "elementów socjalnie bliskich" komunistom i nie byli to robotnicy i chłopi.

    W czasie II WŚ ogromnym problemem były rozplenione bandy rabunkowe (ich zwalczanie było na początku jednym z głównych zadań ZWZ/AK) działające poza miastami, gdzie siły niemieckie były słabe i rzadko rozmieszczone z powodu znacznego zapotrzebowania frontowego. Pod koniec działań wojennych liczne ugrupowania przestępcze przechodziły pod komendę AL i GL dając początek pięknym karierom, których pokłosie zbieramy do dziś.
  • los napisal(a):
    A dzie Wit Szostak?
    Aż sobie wygóglałem kto to, bo jakoś mnie ta twórczość ominęła.
  • Brzost napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Obejrzałem foto relacje na TT - oprócz, że dają czadu, to poseł z "konserwstywnej" PSL był...
    A na wp wypowiadają się dwaj pisarze. Jednym jest Łukasz Orbitowski, a który drugi, to nie muszę podpowiadać.
    I co poruszają?
  • Orbitowski nakręca się na maksymalne obroty i nawołuje aby nie skupiać się na takich drobiazgach jak walka z politykami tej czy innej opcji, tylko skupić się ze wszystkich sił na walce z największym wrogiem, czyli Kościołem. A Pisarz Ślunski początkowo stara się być wyważony ale na końcu nie wytrzymuje i wali: "Zapłacicie, za to s(...) syny!" Chodzi o PiS.
  • Co to pinionc i żądza sławy robi z człowieniem.
  • Brzost napisal(a):
    Orbitowski nakręca się na maksymalne obroty i nawołuje aby nie skupiać się na takich drobiazgach jak walka z politykami tej czy innej opcji, tylko skupić się ze wszystkich sił na walce z największym wrogiem, czyli Kościołem. A Pisarz Ślunski początkowo stara się być wyważony ale na końcu nie wytrzymuje i wali: "Zapłacicie, za to s(...) syny!" Chodzi o PiS.
    Na szczęście to nie jest hejt spicz.
  • edytowano October 2020
    .
  • słówko dnia: #wypierdalać
    Sławomir Nitras upomina protestujących na ulicach oraz wypowiadających się w mediach, aby nie używali wulgaryzmów, bo to zraża i „nie służy sprawie”. W języku, przed którym przestrzegał, odpowiedziała mu jedna z internautek.

    „Jak Cię Sławek szanowałam, tak Ci dziś powiem – Wypier***aj! - napisała na Twitterze Anna nieMaria, podająca się jako miłośniczka książek, brzydząca się Kościołem katolickim.
  • (z wątku obok)
    Mania napisal(a):
    Jak się zachowa nasz Kościół? Zdobędzie się na odwagę?
  • edytowano October 2020
    Nasz Dziennik, sob. 24.10.2020
    ks. bp Wiesław Mering:
    Polska pokazała się światu od najpiękniejszej strony.
    Jest z nim wywiad w tym temacie. A w nim zauważenie, że TK orzekł w godzinie miłosierdzia...
    Jednocześnie Nasz Dziennik apeluje o modlitwę "o szybkie uchwalenie ustawy "Zatrzymaj aborcję".
    romeck: nie wiem co to kto to (z tą ustawą)

    o, dalej w NDz:
    A Polskie Radio, tak jak wiele lewicowo-liberalnych portali internetowych, biło na alarm, że przeciwko decyzji TK protestują "środowiska kobiece
    Polska Agencja Prasowa wzoaj od rana powielała w swym serwisie lewacką nowomowę o "aborcji embriopatologicznej", a nie eugenicznej.
    !

    Na 20 stron/szpalt NDz aż 11 nawiązuje do orzeczenia TK!

  • edytowano October 2020
    Właśni poczytałem sobie kim jest poseł Bartłomiej Wróblewski, który wygłaszał mowę przed TK.
    Wikipedia, ciekawe, super życiorys (i zawieszony za piątkę dla zwierząt)

    i wywiad z nim w NDz

    image
    image
  • edytowano October 2020
    Deklaracja w sprawie porozumienia genewskiego

    NDz dalej, przypomina, że również wczoraj Polska i 30 państw, w tym USA (gdzie się działo) podpisały ten dokument.
    Jest w nim mowa, że w międzynarodowym systemie ochrony praw człowieka nie istnieje pojęcie "prawo do aborcji".
    Stronę polską reprezentował i podpisał Zbigniew Rau (MSZ).
  • Brzost napisal(a):
    Orbitowski nakręca się na maksymalne obroty i nawołuje aby nie skupiać się na takich drobiazgach jak walka z politykami tej czy innej opcji, tylko skupić się ze wszystkich sił na walce z największym wrogiem, czyli Kościołem. A Pisarz Ślunski początkowo stara się być wyważony ale na końcu nie wytrzymuje i wali: "Zapłacicie, za to s(...) syny!" Chodzi o PiS.
    Dobry Boże, co się z tymi ludźmi porobiło?
  • Dumam i dumam i wydumałem, że dobrze że to się stało na początku kadencji.

    Ale też szokuje skala zepsucia. Tego raczej nie odkręcimy. Ba, nawet nie próbujemy.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Orbitowski nakręca się na maksymalne obroty i nawołuje aby nie skupiać się na takich drobiazgach jak walka z politykami tej czy innej opcji, tylko skupić się ze wszystkich sił na walce z największym wrogiem, czyli Kościołem. A Pisarz Ślunski początkowo stara się być wyważony ale na końcu nie wytrzymuje i wali: "Zapłacicie, za to s(...) syny!" Chodzi o PiS.
    Dobry Boże, co się z tymi ludźmi porobiło?
    Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi. Ślunski pisorz mówi to zresztą całkiem otwarcie.
  • (a tu włożę notatkę)

    (notatka)

    KONSTYTUCJA
    Art. 38. Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.

    USTAWA
    o ... ochronie płodu ludzkiego ...
    Art. 1.1. Prawo do życia podlega ochronie, w tym również w fazie prenatalnej ... .
    Art. 4a.1. Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy:
    1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,
    2) (utracił moc, orzeczenie TK, 24.10.2020)
    3) zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego,
    4) (utracił moc, orzeczenie TK, 18.12.1997)

    USTAWA
    o rzeczniku praw dziecka
    Art. 2.1. W rozumieniu ustawy dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności.
  • romeck napisal(a):
    słówko dnia: #wypierdalać
    Sławomir Nitras upomina protestujących na ulicach oraz wypowiadających się w mediach, aby nie używali wulgaryzmów, bo to zraża i „nie służy sprawie”. W języku, przed którym przestrzegał, odpowiedziała mu jedna z internautek.

    „Jak Cię Sławek szanowałam, tak Ci dziś powiem – Wypier***aj! - napisała na Twitterze Anna nieMaria, podająca się jako miłośniczka książek, brzydząca się Kościołem katolickim.
    No, jeśli Nitras wychodzi na arbitra elegancji, to się porobiło!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.